גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

אני במקום עופר או ZIM קונה רבע אחוז מספינה רוסית או סינית שעוברת בים האדום ומדליף את זה לתקשורת.
נראה אותם מתמודדים עם זה.
או ספינה עם מלחים אמריקאים.

סיפור מעניין שניתקלתי בו במקרה. נדמה לי ששייך לאשכול הזה ולא לאשכול הכדורגל.

כשרומן אברמוביץ’ אולץ למכור את צ’לסי, התנאי של ממשלת בריטניה היה שינצל את הכסף בגבולות אוקראינה בלבד. הרי כל הטריגר הוא ההתקפה של רוסיה על אוקראינה.
רומן לא הוציא רובל מהכסף הזה, כי הוא לא רוצה לעזור לאוקראינה כל עוד שאר הכסף שלו ברוסיה ופוטין לא היה אוהב את זה.
אז איפה הכסף? יושב לו בחשבון מוקפא באנגליה .

איך זה קשור אלינו?
הועלה הראיון לאפשר לרומן להשתמש בכסף בישראל. אוקראינה היא קורבן של התקפה מזוינת, וכך גם ישראל. למה מותר להשתמש בכסף רק באוקראינה אז?
רומן כזכור אזרח ישראל, אז זה נשמע הגיוני.
לפי העיתון טלגרף בו קראתי על הפרשה, יש מאמצים קדחתניים בישראל להפשיר את הכסף כדי שרומן יוכל להשתמש בו בישראל. בעבר הוא כבר תרם רבות לישראל, והוא אזרח, אז זה נשמע לגיטימי.
מהצד השני, הטענה היא שהוא אולץ למכור אך ורק בגלל התקיפה הרוסית באוקראינה, והכסף נועד לעזור לאוקראינה בלבד. גם זאת טענה לגיטימית.
רומן כבר ניסה להוציא חלק מהכסף כדי לעזור לקורבנות רעידת האדמה בתורכיה, וסורב.

מדובר בסכום עצום של 2.3 מיליארד פאונד. 10 מיליארד שקל.
זה סדר גודל של כל העזרה האמריקאית לישראל, כולל מה שלא עבר בקונגרס עדיין. סכום כזה היה מממן את המלחמה שלנו במשך שנה אם לא יותר.

לכולנו ברור שמי שיקבל את הכסף, זאת לא תהיה תרומה בלי תמורה. מי שיקבל את הכסף, יפצה את רומן בצורה כזאת או אחרת. הוא יקבל עדיפות בעסקים, יזכה במכרזים, ישלם פחות מס, וכו’.
אבל עדיין , יש פה סכום אדיר על הפרק, וסיפור מעניין.

https://www.israelhayom.co.il/news/geopolitics/article/14941290

זה לא בניגוד לחוק הבינלאומי להתערב לממשלה של מדינה אחרת?

https://www.israelhayom.co.il/news/world-news/article/14956627

המסקנה שלי מהתוצאות החד-משמעיות האלה היא פשוטה - מי שחווה על בשרו מה זה באמת להיות מותקף על חייו ועל ביתו, מבין מצויין מה הצד הצודק במאבקים מהסוג הזה, ואין לו שום ‘דילמות מוסריות’ מגוחכות.
ולעומת האוקראינים האומללים - שאר העולם המערבי ברובו הגדול שבע ומנותק, ולכן יש לו זמן ופנאי נפשי לפתח תיאוריות מקולקלות ומטורללות על ‘מדכאים ומדוכאים’, שגורמות לו לאבד לגמרי את המצפן המוסרי.

וההוכחה הכי חזקה להבדל הזה שבין האוקראינים לשאר האירופאים/מערביים - אם תחפשו סקרים דומים על תמיכת העם האוקראיני בישראל, מלפני הפלישה הרוסית.

אני חושב שהסקר מטעה לגבי הרוסים והאוקראינים.
אצל הרוסים , הם נגד כל חבר של האמריקאים, וישראל מבחינתם היא פרוקסי אמריקאי. אני יודע ממקור ראשון, דיברתי עם חבר ילדות רוסי על המלחמה שלנו. הוא לא המציא את המונח “פרוקסי של אמריקה” , ככה מתיחסים לישראל בטלויזיה שלהם.
האוקראינים בעד כל מה שרוסים נגד. אויב של האויב הוא חבר. אם הרוסים היו בעדינו, האוקראינים היו נגד. זה ההסבר היחיד, ההיגיון אומר שהם צריכים להיות נגדינו. גם מה שאנחנו עושים בעזה יותר דומה למצב שלהם לעומת מתקפת פתע של חמאס, וגם אנחנו מתחרים איתם על הכסף האמריקאי.

image

איזה אמריקאים?? האמריקאים שלנו?!

זה היה צריך להיות העמדה האמריקאית ביום הראשון של המלחמה המיותרת הזו. במקום זה הם דחפו למלחמה מיותרת שלכולם היה ברור שאין סיכוי לאוקראינה לנצח.

מי כמונו יודע שמה שאפשר להשיג עכשיו במשא ומתן עם גורם תוקפן, שונה ממה שהיה אפשר להשיג מול אותו גורם תוקפן אם היו מנסים להיכנס למו"מ כבר מהיום הראשון למלחמה.

הרוסים קיוו לניצחון מוחץ ומהיר שיביא את קייב לחסותם ומרותם - ובהתחלה זה אכן היה נראה כך. אחרי שנתיים של דשדוש רוסי, בזכות העמידה האוקראינית האיתנה (בתמיכה אמריקאית נרחבת) - אפשר להיכנס למו"מ ריאלי בתנאים סבירים.

לא ברור אם זה משרת הכי טוב את האינטרס האוקראיני, אבל ביידן לא מתכוון להיכנס לשנת בחירות עם שני בורות בלתי נגמרים של משאבים, בדמות שני סכסוכים אלימים שלא נפתרים. השאלה האמיתית היא איך זה ישפיע על שלנו.

איטליה . @Aragones אני מקווה שתתקן אם טעיתי.
בפלמנט קראו לממשלה להפסיק את משלוחי הנשק לישראל במחאה על הרג פלסטינים.
בתגובה, שר החוץ אמר שהם הפסיקו לייצא נשק לישראל כבר ב 7.10 .

אני לא מבין משהו. ב 7.10 הרגו אותנו באלפים, עוד לא הפצצנו בעזה ולא נכנסנו קרקעית.
אבל ממשלת איטליה כבר החליטה להפסיק לשלוח לנו נשק כשהיינו תחת מתקפה של טרוריסטים?

הוא בטח לא אמר את זה ככה… הוא בטח אמר “מאז שהתחילה המלחמה” או משהו בסגנון

7 לאוקטובר מופיע כחלק מהציטוט ולא כאמירה כללית.
“Since 7 October we have decided not to send any more arms to Israel, so there is no need to discuss this point,” Tajani said.

לא טעית דימה. זה מה שקראתי אתמול ומיד הלכתי לבדוק בתקשורת האיטלקית. היו שמה ציטוטים של השרים שאמרו שמאז ה7.10 הארור הם לא מכרו נשק לישראל.

גם אני לא מבין את זה האמת. מה, הם ראו את ישראל מותקפת ונטשו אותנו באותו היום? זה מוזר כי מילוני (ראש הממשלה) גם ביקרה בישראל בסוף אוקטובר, נפגשה עם ביבי ודיברה על הזכות של ישראל להגן על עצמה והממשלה מאוד פרו ישראלית, אבל הרגרס פה חזק בחלקים מהעם שצורכים פרופגנדה פלסטינית בכמות מסחרית.

אני עדיין לא יודע אם זה סתם תרגיל כדי לא לעצבן את הרגרס בעם, הרי יש פה עסקים לשני הצדדים כי איטליה קונה גם טכנולוגיה מישראל.

אז מי הפיל את המטוס? רוסיה או אוקראינה?

מה קורה בארה"ב ?

https://twitter.com/bennyjohnson/status/1750659919940931921

WTF

25 states have signed a letter pledging their support to Texas and its constitutional right to defending the Southern Border

נראה לי העניין הוא לא להגן או לא להגן על גבולות, אלא מי מגן. מדינת טקסס עם כוחות שלה או כוחות של ארה’'ב הרגילים .
זה ההסבר על פי אבואליאקספרס

בינתיים בצרפת
Environmental protesters have thrown soup at the glass-protected Mona Lisa in France, calling for the right to “healthy and sustainable food”.
קראתי כמה פעמים את הכותרת וגם את הכתבה, אבל לא מצאתי קשר בין מונה ליזה לבין אוכל בריא ובר קיימא.
יש גם וידאו יפה.

כשהייתי בלובר, לא הצלחתי להגיע למונה ליזה. לא הצלחתי לעבור בין כל התיירים הסיניים שדוחפים והולכים מכות כדי לתפוס סלפי עם מונה ליזה.
בוידאו פה כל הסינים נעלמו, לא יודע מה קרה.

עזוב קשר בין מונה ליזה לאוכל בריא… איך לזרוק אוכל זה בר קיימא?

אולי זה היה מרק סיני עשוי מאסירים פוליטיים? או מרק בטעם עוף ישראלי שעשוי כולו ממונוסודיום גלוקומט?

כתוב מרק דלעת…

תגידו לא מבין את האימפוטנטיות שלהם, זה כל הזמן קורה, אנחנו בוכים פה על המשטרה.