גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

יש לי דה ז’ה וו

חברים, זה לא ברור? פעם קראו לאנשים כמוני קונספרטורים כי דיברתי על New World Order.
רק לפני שבוע, אדוני העולם בWEF דיברו על זה שהם בונים New World Order והשתמשו בדיוק באותן שלושת המילים.

הדחליל שעומד בראש הWHO דיבר על הפנדמיה הבאה שתגיע, וקרא לה מחלה X. ואמר שהפעם הראשונה שהשתמשו בביטוי הזה היה ב2018 ותראו איזה קסם, שנה וקצת אחרי הופיעה הקורונה. ואפילו הוא קרה לה “מחלה איקס הראשונה” ואז כמובן הוסיף שהפנדמיה הבאה (שכמובן תגיע עם חיסון והגבלות בילט-אין) היא לא שאלה של אם אלא של מתי. אז רק תנו כוח לWHO והכל יהיה בסדר הפעם.

עכשיו למה אני מזכיר את זה? כי אני עם דימה שהמטוררלות האלה בחיים לא היו מגיעות לציור (הסופר אוברייטד) אם מישהו מלמעלה לא היה מרשה להן.

בדיוק כפי שהמשטר הצליח בקלות למנוע ממתנגדי התו הירוק הפשיסטי לחסום את הרחובות בזמן הפסיכוזה העולמית אבל עכשיו מרשים לכמה פנסיונרים וסתומות לחסום רחובות בשם המלחמה ב"התחממות גלובלית מעשה ידי אדם" (שכמובן תביא לנו עוד הגבלות אבל לא על האליטה העולמית והאדונים שלנו).
למתנגדי התו הירוק נתנו מכות. עם חסרי הבינה שרוצים למנוע מאיתנו להשתמש בנפט מדברים ברוך ומבקשים מהם לפנות את הרחוב, ללא הצלחה, בנועם.

תראו מה קורה עם האמריקאים. המשטר של ביידן עושה בדיוק את כל מה שאמרו שטראמפ יעשה. קלאסי שלהם. והתקשרות מגינה עליו כמובן. ועכשיו שטקסס רוצה להגן על הגבול, פתאום המשטר לא רוצה ומכניס עוד ועוד אנשים ויש איום ממשי במלחמת אזרחים.

לא יודע, אני יכול להישמע קצת מגזים אבל לטעמי הכל קשור. הם רוצים הרס ואי נוחות כדי לבנות את הסדר העולמי החדש עליו הם מדברים.

וכנראה יצליחו.

לכל מי שמאד התגעגע לטראמפ - המחויבות שלו לאמריקה כ’שוטר העולמי’ היא פחות הרבה יותר משל ביידן. לא בטוח שזה טוב לישראל.

הוא מנסה לשים את החבילה לישראל ואוקראינה באותו שק. זה גורם נזק ואני חושב שהוא יודע את זה.

לא יודע מה טראמפ יעשה, אבל הוא לפחות לא יאנוס את ישראל לעשות עיסקת חטופים מופקרת ויסרס את כושר הלחימה שלה.

איך דוגלאס מרי אמר “לישראל אסור לנצח” ביידן פשוט דואג שהיה תיקו ושלא נפסיד אבל גם לא ננצח. ותיקו זה הפסד לישראל.

והכי חצוף. הוא לוחץ על ישראל להכיר במדינה פלשתינית כמה חודשים אחרי שהפלשתינים עשו בנו שואה.

אז לא יודע מה טראמפ יהיה. הוא לא צפוי. אבל עדיף מביידן. דרך אגב, אם הרפובלקינים מפסידים את הבחירות הקרובות זה כמו שריאל מדריד תאבד את האליפות לברצלונה השנה. זה בושה.

הפוך גוטה.

איך אני לא סובל את האוננות המתמדת הזאת של התקשורת הישראלית על הממשלים הדמוקרטיים בארה"ב, כמה הם “טובים” לנו - יותר אפילו ממה שאנחנו טובים לעצמנו, וכמה הישראלים המטומטמים לא מבינים את זה. ואיך הם מזדעקים בכל פעם שיש מי שמעז להעביר ביקורת על הממשלים ה"מיטיבים" הללו, או שמישהו טוען שאולי עדיף שממשלת ישראל תחשוב בשביל עצמה, גם אם זה מנוגד למה שהאחות הגדולה לוחצת שנעשה.

טראמפ רחוק מאוד מלהיות מושלם, אבל הממשל שלו בוודאי היה טוב לנו יותר מזה של ביידן. הכתבה הפרובינציאלית שהבאת בסה"כ מתארת מאבקים פוליטיים אמריקאיים פנימיים, ולא מעידה באמת על המדיניות של טראמפ. ייתכן שטראמפ מעט בדלן יותר מביידן, אבל לא באופן משמעותי - הממשל האמריקאי ככלל נוטה יותר לבדלנות ב-20 שנה האחרונות, בין אם מדובר בממשל דמוקרטי ובין אם הוא רפובליקני. ההבדל הגדול הוא שהממשל הדמוקרטי הרבה יותר פטרוני מהרפובליקני (כפי שהשמאל נוטה להיות בכל מקום), ובטוח שהוא יודע מה טוב עבורנו יותר טוב מאיתנו. והתקשורת נוטה לבלבל (בזדון, בעיניי) בין ‘בדלנות’ לבין כיבוד גבולות הריבונות של מדינה אחרת. זה שהרפובליקנים הרבה פחות מתערבים ברגל גסה בענייני פנים (וחוץ) של ישראל, כפי שהתמחו בכך ממשלי ביידן, אובמה, קלינטון ועד קרטר - לא אומר שהם פחות “טובים” בשבילנו. להיפך, אם תשאל אותי.
כפי שרמזתי קודם לכן - זה נובע בעיקר בגלל האכזבה של התקשורת הישראלית מהציבור הישראלי ואופן ההצבעות שלו, ולכן היא מתמלאת באושר כשהדוד סם בא ולוחץ על ממשלות ישראל לעשות את מה שהתקשורת חושבת שנכון.

אם רוצים כן לדבר רגע על מדיניות - אז ממשל טראמפ חיסל את סולימאני יצאן הטרור הגדול בעולם, ביטל את הסכם הגרעין הגרוע תוך שהוא מגביר משמעותית את הלחץ והסנקציות על איראן, היה הראשון להכיר בירושלים השלמה וברמת הגולן כחלקים אינטגרליים של מדינת ישראל, הביא בפעם הראשונה בסיס להסכם עם הפלסטינים שאשכרה לוקח בחשבון את האינטרסים הבטחוניים של ישראל (בלי אשליות מסוכנות של הפלסטינים כעם שוודי שוחר שלום), וגם בכל הנוגע לגיאופוליטיקה עולמית הוא נחל הצלחות לא מועטות שאפשר לדון עליהן. והכי חשוב, במבחן התוצאה: העולם היה מקום הרבה פחות מלחמתי בזמן כהונתו של טראמפ “המשוגע”, מאשר בתקופתם של ביידן ואובמה “השקולים”.

אם רוצים ביטוי טוב לממשל הדמוקרטי “המיטיב” כ"כ עם ישראל, הנה דוגמה ממש מהזמן האחרון:

אתם מבינים?
ההתערבות הבוטה בהתנהלות הישראלית לא נגמרת “רק” בעניינים מדיניים-בטחוניים, עכשיו היא נוגעת אפילו במדיניות הגירה, העסקה ועוד. כמובן שיש כאן אשמה עצומה על הצד הישראלי שמאפשר זאת, אבל החוצפה של האמריקאים להתערב בעניינים כאלה היא פשוט מדהימה.

ידוע מזמן שטראמפ מתנגד לסיוע לאוקראינה.
לכן ביידן הולך על עסקת חבילה , וטראמפ מתנגד.
זה ממש לא אומר שטראמפ נגד סיוע לישראל, להיפך.

לא כתבתי שטראמפ נגד סיוע לישראל. ברור שטראמפ עשה ועשוי לעשות צעדים פרו ישראלים.

הנקודה היא שכשוטר עולמי טראמפ היה פחות טוב לנו מביידן כיוון שהוא בדלני יותר. אנחנו נאבקים בציר וצריכים את תמיכת האמריקאים ואת נוכחותם באזור. טראמפ, למשל, השיג כוחות אמריקאים מסוריה ואיפשר ביסוס כוח רוסי על חשבון אמריקאי.

טראמפ הוא פופוליסט בלתי אמין ויש סיבה מדוע הוא הסתדר עם פוטין. זה כנראה לא בגלל השיער היפה שלו.

בפועל, פוטין פלש לכרים בתקופת אובמה או בוש אני לא זוכר האמת, פלש לאוקראינה בתקופת ביידן. סוריה נפלה כפרי בשל לפוטין למי שזוכר אחרי שאובמה בפתאטיות רץ לקונגרס בזמנו ואז פוטין הציע “עזרה” בפירוק המשטר הסורי .

פוטין לא יזם שום דבר התקפי בזמן ארבע שנים של טראמפ. גם ממשל טראמפ הטיל על פוטין סנקציות.

אבל זה לא נבין לעולם אם נקרא את ynet ואת התקשורת הממסודת.

שוב בולשיט טהור, רוסיה נכנסה לסוריה בחסות אובמה בזמנו והאולטמטום השקרי שהוא ניסה לתת לאסד בעניין הנשק הכימי. ואז פוטין הגיע לעיסקה עם אובמה שהוא יכנס לסוריה בשביל לפקח על פירוק הנשק הכימי של סוריה (שכמובן לא קרה)

אתה אולי מתכון שהוא השיג כוחות לאחור מחלקים מהאזורים הכורדים והפקיר את הכורדים. שזה אולי הדבר היחיד שלא אהבתי בקדנציה שלו. אבל שרואים איך ביידן הפקיר את אפגנטיסטאן מבינים שהוא לא היה מתנהג אחרת.

אני לא מבין איך אפשר לראות את המצב היום של המזרח התיכון והעולם ולפנטז שביידן הוא “שוטר עולמי” שעושה עבודה טובה… העולם מקום פי 100 יותר מסוכן עכשיו מקדנציה של טראמפ. אבל ביידן לא עושה “mean tweets” סביר להניח שהוא בכלל לא יודע לצייץ במחשב. בקושי להכנס לשרותים בלי עזרה מהאישה.

טראמפ הוא חרא של בן אדם. אבל ביידן הוא טיפש, וזה הרבה יותר מסוכן.

הייתי שמח לנשיא רפובליקני שלא יקרא למעריציו להסתער על הקפיטול, אבל עם עוד כהונה דמוקרטית אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במלחמת עולם שלישית.

אתה מחפש נשיא אמריקאי נחמד או אחד שיעשה את העבודה?

ובעניין ההסתערות על הקפיטול. מעניין שהשמאל שם עושה את זה (כמו הפגנות של פרו פלסטין ) זה לא נקרא הסתערות על הדמוקרטיה…

תסתכל על הסביבה שלך? אני רוצה להזכיר לך שבלי ביידן היית עכשיו עם הסכם שלום עם סעודיה והציר הסוני. אתה באמת חושב שהסעודים שמים משהו על הפלשתינים? ביידן הכניס את המדינה הפלשתינית לאופנה ולא השאיר להם ברירה.

הבעיה שלי עם טראמפ שאם הוא עכשיו חוזר לבית הלבן, הוא כועס על ביבי והקול היהודי שם והבייס שלו “בדלן” לא חושב שאנחנו נאכל דבש אצלו, אבל בצד השני, שלוש שנים עם ביידן הספיקו לי ממשל דמוקרטי לכל החיים. מה שהוא עושה עכשיו זה בושה. אם זה לא ביבי וראש ממשלה אחר כולם היו מביעים גועל נפש מזה.

יותר גרוע מאובמה. אצל אובמה זה היה אידאולגיה אנטי ישראלית. אני יכול לכבד אידואלוגיה. אצלו זה יותר גרוע.

חח מקור המידע שלי הוא מאד הפוך מ ynet, לגמרי מהימין. לא הכל פוזיציה.

אובמה - לא קשור. אם כבר, מקור המידע שלי מצביע על דמיון בין אובאמה לטראמפ.

העולם היה מקום בטוח יותר בעידן טראמפ, נניח, אבל לדעתי הוא לא התעמת עם בעיות. בזווית ראייה אמריקאית יתכן שמאד בצדק - מה לנו ולבעיות של אחרים ודומיהם/אף פעם לא הולך לפי התוכנית - אבל במזה"ת אני רואה שהוא עשה יותר כדי לדחות עימות מאשר ביידן שאני מתרשם שיותר שייך לאסכולה הישנה של ארה"ב כמעצמה יחידה שמשליטה סדר עולמי אמריקאי.

כתבת שטראמפ איפשר לרוסים להתבסס בסוריה. זה פשוט לא נכון עובדתית.

אובמה איפשר להם את זה.

בגלל זה ביידן שיחרר להם ביליונים של כספים?

בייידן נכנס לעימות עם אירן דווקא הגלל שהוא עשה הכל בשביל לא להיכנס איתם לעימות…

עד השבעה לאוקטובר ביידן עשה הכל בשביל לפייס אותם. כולל להוריד להם סנקציות ולשחרר להם כספים…

מה אני יגיד לחסל את סולמיאני ולברוח מהסכם הגרעין האומלל של אובמה זה כנראה נחשב “לברוח מעימות עם אירן”.

העולם היה בטוח יותר תחת טראמפ זה לא דעה זה עובדה. אפילו צפון קוריאה חזרה לשלוח טילים וסין התחילה לאיים ומלחמת עולם שלישית בפתח…

אני מעדיף איש עסקים שעושה רווח והפסד על אחד שיש לו ברור דימנציה (כל מי שיש לו טיפה של שכל מבין שביידן יש דימנציה) פחד אלוהים איתו.

בהקשר זה… היומי של ביידן:

עזוב אתמול ראיתי שהוא מדבר על זה שהוא נפגש לאחרונה עם מיטראן. מיטראן כבר מת כבר כמה עשורים…

עזבו הכל, תקראו את זה ותבינו למה ביידן זה אסון. לא מבין בכלל איזה מחלוקת יש על זה.

זה התוכנית שלהם לסדר בלבנון שיבשל לנו עוד שבעה באוקטובר והפעם חיזבאללה סטייל:

" * ישראל תתבקש להתחייב להסיג חלק מהכוחות שהיא מרכזת בגבול בארבעת החודשים האחרונים - בעיקר אנשי מילואים."

וזה רק סעיף אחד. אם הייתי קונפריסט מוחלט הייתי גם אומר שזה בזדון.

זה לא בזדון, זה חוסר הבנה של איך דברים עובדים במזרח התיכון ואפס יכולת לבצע מהלכים עם חשיבה אסטרטגית ולא טקטית. זה בגדול פשוט המערב השבע והמפונק.

רק חבל שזה על חשבוננו.

משה, אתה לא חושב שכל הכתבות האלה הן פייק מוחלט?
עשרות כתבים, עיתונאים, בכירי צבא ושב’'כ לשעבר מדברים בלי סוף בכל הערוצים. אתה תמצא מה שאתה רוצה בין כל האמירות שלהם.
רק שבוע שעבר דיברו שבשבת כבר תתבצע עיסקת שבוים, שאנחנו נשחרר אלפי מחבלים, או שנמותת את החמאס, אני כבר לא זוכר.
היום הם שינו כיוון ומדברים שאוטוטו תופסים את סינואר ומשחררים את כולם.
פעם אמריקה דורשת שנפסיק את המלחמה ושעתיים אחרי זה הם נותנים לנו גב אינסופי ולחימה עד העזתי האחרון.
גם כתבות שביידן פולט שטויות ביוטיוב אפשר לזייף בקלות. יש סרטונים כאלה גם של טראמפ, הדיפ פייק היום כבר ברמה שאי אפשר להבחין.
בשידור ישיר ביידן מדבר ברור ולעניין, אל תחשוב שיש לו דמנציה כי קראת שהוא דיבר על מיטראן.

הכל שקרים, דעות שלא מבוססות על כלום, אג’נדות, פוליטיקה קטנה ,מריבות מטופשות וקליקבייטס.

ברק רביד זה הדובר הלא רישמי של ממשל ביידן בישראל. זה התוכנית שלהם. זה לא אומר שחיזבאללה יסכים לזה. אם אני חיזבאללה אני קונה את זה בעינים עצומות…

אין מחלוקת שיש מתווה שהוסכם בין קטאר מצרים ארהב וישראל בפריז. יש בעיה אחת וזה אם חמאס יסכים לזה. בנתיים חמאס עושה את מה שהפלסטינים עושים מאז 48 וזה לפספס כל פעם משהו טוב שמונח לעברם.בנתיים הם מצילים אותנו מעצמנו ומהעולם.

אם חמאס יסכים למתווה, אז המספר המחבלים שישחררו זה נתון לויכוח , אבל ברור שזה היה במקרה הטוב במספרים של עיסקת שליט.

זה שחמאס לא מסכים או לא מקבל את העיסקה זה לא אומר שאין עיסקה על הפרק, מצטער זה לשחק בנדמה לי. יש עיסקה ויש מתווה אבל הכדור אצל חמאס.

תאמין לי שמיטראן זה לא קוריוז ולא דייפ פייק. פשוט זה כל כך בשיגרה שלאף אחד כבר לא אכפת השטויות שהוא פולט בשידור חי. חבל שלא שמרתי את הציוץ. אבל זה באמת לא הנושא פה.

אם ראית את ביידן בשידור ישיר, היית רואה שהוא צלול.
אבל אתה מעדיף לקרוא כתבות שמישהו אחר אומר שיש לו דמנציה ולהאמין לזה.

אני לא מאמין לשום עיסקה עם חמאס עד שהיא לא קורית בפועל.

זה לטמון את הראש בחול…

אין שום מחלוקת שיש כרגע מתווה מוסכן לעיסקה שהתקבל בפיסגה בפאריז. אז שהיא תתקבל תאמין לזה? חמאס פשוט רוצה הבטחה מפורשת לסיום מלחמה ונסיגה של צה"ל ואת זה הוא בנתיים לא מקבל.