גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

אאמין רק כשהחטופים יהיו בשטח ישראל.
לא מאמין לאף מילה של חמאס. בטח לא מאמין שיש מתווה כשהחמאס דורשים שכל התנאים שלהם יתקיימו.

אתה חושב שאני מאמין להם?

זה לא הנקודה, אתה מנסה להתכחש לקיום של מתווה לעיסקה שכבר הוסכם בפאריז. אני לא אמרתי שחמאס היה שותף למתווה לעיסקה.

אם חמאס יסכים אז תהיה עיסקה. לדעתי גם היה סוף המלחמה. זה הכל תלוי בחמאס. זה גם אחד הכישלונות שלנו שאחרי ארבעה חודשים למלחמה חמאס הוא צד במשא ומתן. וזה במלחמה שאמורה להפוך אותו ל"ללא רלבנטי", יותר מהכל זה מראה על הכישלון של ניהול המלחמה שלנו (בצד המדיני)

להבנתי זה מבוסס על ההחלטה הקודמת בסוף מלחמת לבנון 2, כלומר החזרת המצב לקדמותו (כמו כל הסכם באזור - מקיימים אותו וקצת מפרים אותו במקביל משני הצדדים). לא יודע אם זה טוב או רע. מבחינת האמריקאים להחזיר את המצב בצפון לקדמותו, פלוס מינוס, ובמקביל לקדם את הסיטואציה בעזה זה לצאת טוב.

לגבי ביידן, איך יודעים אם זה דמנציה או סתם ניתוקי מוח קלים שקורים תדיר בגילאים כאלה?

ביידן התבלבל בשם של נשיא צרפת וקרא לו מיטראן במקום מקרון.
הוא התבלבל רק בשם, לא סיפר על הפגישה שלו עם מיטראן שכביכול קרתה אתמול.
לעגו לו על זה , סבבה. אבל לדבר ברצינות שזאת דמנציה או מחלה אחרת זאת שטות.
הוא צלול ועדיין איתנו.

אני הבנתי שמי שמפתח אלצהיימר בצורה מהירה זה דווקא טראמפ לא?

אין בכל ארה"ב מישהו צעיר רציני? למה חייבים סבים שכאלו?

כל פעם שאני תוהה לעצמי באכזבה למה החברה הישראלית לא מצליחה לייצר נבחרי ציבור טובים יותר מאשר לפיד, גנץ, מירי רגב ושאר החברים, אני נזכר שהמיטב שהצליחה לייצר אומת הענק המובילה בת 400 מיליון האנשים, זה בחירה בין ביידן לטראמפ.

בשני המקרים, זה לגמרי אשמת התקשורת והרשתות החברתיות. השיח הפך לכל-כך שטחי שהתמריצים מובילים לאנשים כאלו.

טראמפ אכן תוצר של תקשורת ורשתות חברתיות אבל ביידן?

ביידן נשיא בגלל איכות אחת בלבד: הוא לא טראמפ. ההיסטריה, זו המוגזמת וזו שלא, מטראמפ, הובילה את הדמוקרטס להעמיד בראשם את המועמד הכי למלמ וחלבי שהצליחו, נייטרלי ככל שאפשר ומשעמם ככל האפשר. דמות בלתי-מזיקה ברמה השטחית. במובן הזה הוא תוצר ישיר של הרשתות (כי הוא תוצר ישיר של טראמפ ושל חשיבה שטחית, כלפי טראמפ ובאופן כללי).

טראמפ הוא לא רק נשיא טוב. אלא גם בן אדם טוב ואמיתי. העולם זקוק ליותר טראמפים.

רק תראו מה קורה עם האיחוד האירופי שהורס את החקלאות באירופה, דוחף לאכילת חרקים ועכשיו רוצים לעשות סנקציות על טאקר קרלסון רק כי הוא העז לראיין את פוטין (זה לטעמי אירוע ענק בכל קני מידה).
אוהב או שונא אותו, מסכים איתו או לא, אין זה משנה. מה קרה עם זכות הציבור לדעת? מה קרה עם חופש הביטוי? אנחנו ילדים קטנים שזקוקים לפילטרים של התקשורת? למה לא מרשים לנו לראות את הכל ולהחליט בעצמנו?

האיחוד לא רוצה את טראמפ, אז כולנו חייבים להיות בעד טראמפ.
כל מה שאמרו שטראמפ יעשה, הם עושים עכשיו עם ביידן.

אבל אני שמח שיש קצת התעוררות.
העולם מודע לדיפ סטייט. מודע לWEF. מודע לטרלול מסביב. לא סתם העולם הולך ימינה. הפעם אנשים, אני מקווה, לא יאכלו את מחלת איקס והשטות הבאה שימציאו.
אנשים לא יאכלו חרקים.
ויפסיקו עם ההגירה הבלתי חוקית שרק תביא מלחמות בעתיד המאוד קרוב.

וההתעוררות תתחיל עם החזרת טראמפ היקר לבית הלבן.

אוקיי… אמירה מוזרה…

למה? ראיתי המון סרטונים של אנשים שעבדו תחת טראמפ וסוגדים לו. אנשים פשוטים שאמרו שדאג להם ולמשפחות שלהם.
רואים אותו עם ילדים והוא נותן וויב טוב.

את טראמפ חקרו יותר מכל בן אדם בהיסטוריה ולא מצאו נגדו שום דבר.

המיינסטרים מדיה שונאת אותו ומציירת אותו כבן אדם נוראי.
אני רואה בן אדם שהוא אמיתי לחלוטין וזה שינוי מרענן.

ומתי לאחרונה האקטביסטים השקרנים בתקשורת או הפושעים מהאליטה השולטת צדקו במשהו או עשו משהו טוב למען הכלל?

תשימו לב לסוף . כן זה ממש נורמלי וסביר שזה הנשיא של המעצמה הכי חזקה בעולם וזה בטח דיפ פייק…

ומי שחושב שאני חושב שלביידן יש בעיה רצינית עם הזיכרון שלו וזה מסתמך אך רק על “מיטראן” חי בסרט . זה כבר שלוש שנים הוא מביך את עצמו. החבר הדימיוני שלו מוסר לכם ד"ש.

https://twitter.com/mualphaxi/status/1755697217430520263/photo/1

אם זה היה מועמד רפובלקאיני אוי אוי אוי איך התקשורת היתה עושה מזה מטעמים…

אתה יודע שאני בצד שלך . אבל אני חושב שאתה הרבה יותר מידי פרו טראמפ. אישית, אני חושב שסיטואציה עם טראמפ מתחילה להזכיר לי את הימין וביבי בארץ. מצד אחד , יש לו חולשות והוא לא מושלם מצד שני המצב די מכריח אותנו להצביע לו.

אם הרפובלקאינים היו באמת רוצים, היה להם מועמד מצוין שלדעתי היה “אוכל” את ביידן בלי מלח. וזה דה סנטיס. אני מקווה שהם לא יבכו על זה בנובמבר.

עידכון מסתבר שעזה גובלת במקסיקו וסיסי הוא הנשיא של מקסיקו…

(תמונה לא שלי , ציוץ שראיתי)

משה, מה זה יותר מדי פרו טראמפ? מה ממה שאמרתי לא נכון?
כל מי שטוען שטראמפ לא טוב לא באמת הסביר איך הוא יותר גרוע מכל מי שבא לפניו.
רוב האנשים האלה בעמדת כוח הם צבועים, שקרנים, מניפולטיבי ומסוכנים. ואת זה כולנו, אני מקווה, יודעים.

טראמפ היחיד שנראה בן אדם אמיתי.

לא נתנו לטראמפ רגע לעבוד. התקשרות השמאלנית שמה מCNN, MNBC ועד הכלבלבים שלהם התקשרות הישראלית והאירופית לא הפסיקו כל יום עם הפרופגנדה והשקרים.
לא נתנו לו רגע לנשום ולעשות משהו.

ובסוף מה מתברר? הכל היה שקר.
את הלאפטופ של הבן של ביידן הם העלימו, ואילו את טראמפ מנסים להפיל בכל דרך אפשרית.

דה סנטיס ו-וויוק נראים בסדר גמור וכנראה יש עתיד איתם. בנתיים מגיע לטראמפ צ’אנס לעשות סדר אחרי האסונות שהביאו עלינו הדימוקראטים המבחילים.

האמת שראיתי את הקטע בו ביידן התבלבל בין מקסיקו למצריים.
כן, התבלבל, ולא תיקן את עצמו, אבל מעבר לכך הוא דיבר רגיל והיה ברור שהוא לא שם לב למילה אחת בלבד.
יכול להיות שיש לו בעיה כלשהי בשמות, אבל זאת לא דמנציה, לפחות עדיין לא.
לי למשל קשה לזכור שמות של אנשים. אם אני פוגש מישהו אחרי 10 שנים, אני זוכר מי זה, איפה נפגשנו, אבל לא אזכר בשמו. לפעמים אפילו בעבודה אני מתבלבל, למרות שאמרתי את השמות שלהם אלפי פעמים.
אישתי מתקשה להגות נכון שמות לועזיים ארוכים, גם אם אני אומר לה איך.
אלה לא מחלות, וגם ביידן לא נראה לי חולה או משהו. טיפש אולי, לא זהיר אולי, אג’נדה פוליטית בעייתית אולי, יועצים גרועים אולי.
ראיתי גם סרטון של מסע"ת שלו בו נשאל אם הזכרון שלו גרוע והוא מאבד אותו. הוא ענה לעיתונאי שהזכרון שלו כל גרוע, שהוא אפילו נותן לעיתונאי לדבר. ענה יפה.

אני מעדיף את טראמפ בכל רגע, אבל לא צריך לחשוב ברצינות שביידן לא איתנו.

סטורי אוף מיי לייף. לא זוכר שמות.

אגב, האמת כנראה איפשהו באמצע. זה הרבה יותר מסתם שכחה, אין עשן בלי אש. מצד שני הטענה שהוא בובה ולא באירוע - אין לה סימוכין.

התובע שחקר אותו אמר שהוא לא זוכר מתי בנו ניפטר ובאיזה שנים הוא כיהן בתור סגן נשיא…

למען השם, אני באמת כבר לא יודע מה אני עוד צריך להוסיף פה… זה לא שם של מישהו אחד שהוא שכח… או רק שמות, זה דברים הרבה יותר קשים, אתם מתכחשים פשוט למה שקורה… ועוד בשידור חי שכל המטרה של מסיבת העיתונאים היתה להוכיח שהוא קוגניטיבי וכשיר ואז הוא בעצמו מבצע התאבדות בשידור חי מול כל האומה.

ושוב, מועמד של הימין היה נקרא לגזרים על רבע מזה.

אתה צודק אם זה היה חד פעמי או ב 'קטנה". למשל טראמפ לפני כמה שבועות התבלבל בין ניקי היילי לפלוסי, אבל אצלו זה היה ארוע חד פעמי.

בחיי בשבוע אחד הוא הקים לתחייה שתי מנהיגים אירופאים שמתים כבר כמה שנים טובות העביר את עזה ליבשת אחרת ועבר על חוקי הפי סי שהפך את סיסי ממיצרי למקיסקני… וזה רק פאקינג קרה רק השבוע הנוכחי…

יש תיאוריה שאומרת שהדמוקרטים רוצים להיפטר ממנו כי הוא בדרך להפסיד ורצו בכח לדחוף אותו למסיבת עיתונאים בשביל לספק להם “אליבי” מדברים על אישתו של אובמה או מושל קליפורניה בתור מחליפים.

זה לא הבעיה. הבעיה שהוא לא “שכח” שם. הוא פשוט שכח ארועים שלמים מהחיים שלו. וזה לא בעיה שהיתה אצלו שהוא היה כמה שנים צעיר יותר.

במקרה שלך, זה לא משהו רציני או חמור, וזה לא יכול למנוע ממך למלא תפקידים רגישים, במקרה שלו זה מראה על תופעה חדשה שהחמירה עם השנים. זה האמת. לא משנה כמה תתכחשו לזה, ודרך אגב לא קשור אם זה נכון או לא. מבחינה תדמיתית הוא ביצע משהו שהוא על סף התאבדות פוליטית בשידור חי מול האומה האמריקיאית. וכל המטרה של המסיבת העיתונאים הזו היתה בשביל להכחיש את טענות התובע שטען שיש לו בעיות זיכרון … בסופו של דבר, הוא “הביך” את התובע, שעכשיו הרבה שואלים אם הוא לא קיבל יחס מקל בגלל שהוא דמוקרטי…

לצורך העניין , יצא לי לראות חלקים מהראיון של טאקר קרלסון עם פוטין , ששוחרר אם אני לא טועה בערך באותו הזמן של אותה מסיבת עיתונאים אומללה של ביידן. בלי קשר למה שאתם חושבים עליו, זה שתי עולמות נפרדים. אחד לא זוכר מתי הבן שלו נפטר השני עושה לטאקר בראיון היסטוריה של 400 שנים על תולדות רוסיה והמדינות השכנות באורך של 45 דקות ( מתוך ראיון של פאקינג שעתיים ) ולא טועה בכלום…

זה מי שאנחנו רוצים שיעמוד בראש המעצמה הכי חזקה בעולם? אני מתחיל לרחם עליו.

וזה מתווסף לפעמים בהן לחץ יד למישהו דימיוני, החליק בעליה למטוס, חיפש איזה חברת קונגרס שנפטרה שבועיים לפני, נדהם מאיזו בת 17 שבעצם הייתה רק בת 9 וכנראה יש עוד דברים שאני לא זוכר
אה וכמעט שכחתי: הכי מצחיק כשהוא הקריא מטלפרומטר ואמר בקול “ריפיט דה סנטנז”
והבנאדם פאקינג אחראי על המעצמה החזקה בעולם…