מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

זה מצטרף לקטע שמנסים לדחוף לבארסה בכח את החיפוש ליורשים החדשים של צ’אבי ואינייסטה.
פדרי הוא באמת שחקן אדיר והולך להיות מפלצת. גאבי?אני מופתע שהוא לא קיבל כרטיס צהוב במשחק הזה.

בנוגע למשחק-2 השערים נכבשו בידי חלוצים. 2 הנבחרות נראו יותר מאיימות כאשר הכניסו חלוץ לשחק, מעניין הייתי אומר. מי היה מאמין שאשכרה שמשחקים עם חלוצים יכבשו שערים?

https://twitter.com/i/status/1596983133869858816

אין לישראלים כבוד. :joy: :wink:

חחח
image

מזהים את השניים האלה? הפסקת אש זמנית בלבד, נחזור להתווכח על כל דבר שזז עוד חודש. וגם: יש חיים בפתח תקווה (וואלה אפילו הייתה אחת עם חולצה של סרחיו בוסקטס). אבל עזבו, כדורגל.

משחק לא רע בכלל אתמול בין ספרד לגרמניה והמטוטלת השתנתה כל הזמן, הדבר שהיה אולי הכי קרוב לכדורגל של קבוצות העילית (מדבר על משחק שווה כוחות במונדיאל וכן הלאה). בשתי הנבחרות ראינו עד כמה חלוץ ‘9’ אמיתי יכול לשנות את התמונה. אלבארו מוראטה היה צריך לשחק אצלנו במקום פראן טורס שהיה בזבוז, והחלוץ הגרמני עשה גול ענק גם כן (ונקודה למחשבה ללואיס אנריקה - רודרי כבלם? זה לא הכי מוצלח שיש, אבל בקישור האחורי למשל, נראה לי ששם הוא משחק - אתם יודעים).

לספרד אין שמות גדולים בהתקפה. חסר לנו שם גדול באמת, שחקן “שיידרוס” ויצטרך מעט כדי לכבוש, גם מוראטה הנהדר הוא לא כזה, הכל חוץ מזה. הייתי לוקח בשמחה כמה שחקנים מהמקבילה גרמניה. ועדיין הנבחרת משחקת יפה וללא פחד ומתקדמת והשלם גדול מסך חלקיו וזה חשוב מאוד. כל שחקן בהתקפה נתן קצת אבל לא מספיק. בין אם זה דני אולמו שפתח עם בעיטה אדירה אבל בהמשך התאהב בכדור, וחסרה לנו גם מהירות קצת בהתקפה, בין אם זה מרקו אסנסיו שלא מספיק היה מעורב וכן הלאה.

הנבחרת ממשיכה לצמוח והתיקו בכלל לא נורא, הוא גם אפילו משקף, אבל ניצחון היה נותן לנו בוסט ענק ואולי אפילו מסמן אותנו בטעות כאחת הפייבוריטיות הגדולות לזכות. או.קיי זה גם נתון יפה שספרד כבשה כבר שמונה שערים כמו כל הטורניר ב-2010 אבל פרט לפיקנטריה זה די מגוחך, בואו לא נשווה. התיקו משקף, גרמניה ב-20 הדקות האחרונות הייתה הרבה יותר טובה ודחקה אותנו לפינה עם כישרון ורעיונות בהתקפה.

אני חושב שלואיס אנריקה עשה עבודה טובה אבל איחר בתגובות לא עזר לנו למנוע את השטף הגרמני שאולי היה מגיע בכל מקרה כי הם חזקים, שוב, לא מסתנוור ולא שופט על סמך המחזור הראשון בלבד. סרחיו בוסקטס חכם אבל קצת איטי ובעיקר עם צהוב, היה חייב להיות מוחלף בבלם ואז רודרי היה עולה לנשוך באמצע. נקו וויליאמס היה אתמול רק גימיק, שחקן שאפילו לא רץ מספיק מהר ביחס למה שהורגלנו בליגה הספרדית. אולי זה היה מוקדם מדי בשבילו - איבד כל כדור. החילוף של קוקה שבנבחרת די גרוע מאז ומעולם - גם כן היה גול עצמי. הייתה התמזמזות מיותרת מאוד בהגנה לקראת הסוף ולעתים משחק הרגל של אונאי סימון קטסטרופה, הוא לא למד כנראה מהגול ההוא שחטף ביורו.

צריך להשלים את העבודה נגד יפן במחזור הבא ולא לחשוב מעבר לכך, ולא יהיה כל כך קל, Partido A Partido כמו שצ’ולו סימאונה אומר ואני אשתף גם את רפא בניטס - Trabajo, Trabajo. התבנית של ההרכב נכונה אבל כן צריכים להיות פתוחים לשינויים. חכם אמר לי אתמול להפסיק עם הסטורים באינסטגרם עם הספרדית, אבל זה מותר: Que Viva España

אני חושב שבין היתר הנבחרת נהנית מזה שיש לה שדרה מאוד ברורה של שחקני ברצלונה.
לא שאני בא להגיד פה שאנחנו הקבוצה הטובה בעולם ובלה בלה בלה. כולם יודעים מה המצב של בארסה עכשיו ואין מה לייפות את זה.

אבל מה שאנחנו מפסידים מזה שבוסקטס משחק בקישור האחורי בשלהי הקריירה שלו, אנחנו מרוויחים בחזרה בתיאום שלו עם פדרי וגאבי.

אז אני חושב שלוצ׳ו עושה פה משהו חכם. אולי הוא לא מקבל את הספרדים הכי טובים שהוא יכול לשים עליהם יד (האמנם?), אבל הוא מקבל את הספרדים הכי מתואמים שיודעים לשחק יחד כקבוצה.

אגב, אני לא בא לבקר את ההודעה שלך או את הדעה שבוסי היה צריך להיות מוחלף. רק נותן נקודת השקפה נוספת.

אני מבין עד כמה הוא נחוץ לעתים אבל אני מסתכל תמיד פר משחק. וגם תיאום בין שניים משלושת הקשרים באמצע זה אחלה ואולי יתרון על הרבה נבחרות. בכל מקרה, כשיש לו כרטיס צהוב ובין כה הוא לא מהיר וגרמניה עם כל הסילונים מקדימה יחד עם זה שרודרי לדעתי לא בלם “מבריק” - מבחינתי הקפטן היה חייב להיות מוחלף. רודרי כיום יעצור מתפרצות טוב יותר והוא גם אחלה קשר.
וטיאגו כמחליף אתמול היה ממש חסר לי באיזה דקה 70 אבל זה כבר משהו אחר שלא ממש רלוונטי. הייתי גם שמח שיינסה את מוראטה בשפיץ ובלי פראן.

סקירונת קטנה על ספרד כי בכנות נהניתי ממנה במשחק הזה יותר ממה שציפיתי:

image

זה כאמור המיקום הממוצע של שחקני ספרד. אין פה הרבה דברים מעניינים למעט הסגו של החפיפה אותה מייצר לואיס אנריקה בין פראן לגאבי, כשהוא מנצל את היכולת של השני לצאת מהר קדימה בקו שני, בעוד פראן יורד לבין הקווים לסחוב אחריו שחקנים. זה מעניין כי מעבר לאסנסיו כ “9 מזוייף” יש לנו סוג של תרחיש של “ווינגר מזוייף” בדמות פראן כשבשעת הצורך יורד לאחור במטרה לאפשר לגאבי שטח.

כמה נתונים על המסירות בספרד:

• פדרי היה עם אחוז הדיוק במסירה השלישי בנבחרת אחרי לאפורט ובוסקטס, ובעל מספר המסירות הרב ביותר מבין הקשרים ושחקני ההתקפה.

• בדומה למה שעשה עם ברצלונה דאז, לואיס אנריקה מאוד נהנה לאפשר לשחקני ההגנה שלו להניע כדור. ככל הנראה זאת אחת הסיבות שאנחנו רואים את רודרי בטורניר הזה כבלם.

• רק לפי הסטטיסטיקה הזאת המצטיין הוא ג’ורדי אלבה שנתן משחק מעולה והיה מייצר המצבים הכי טוב של הנבחרת.

• אציין לטובה גם את דניאולמו, שהוא לחלוטין השחקן האהוב עליי בנבחרת. התרומה ההתקפית שלו מאוד ברורה, והוא עשה לגרמנים חיים מאוד קשים באגף שמאל.

אריגו סאקי טען שהמשחק מתחלק ל4 חלקים:

1. הקבוצה מחזיקה בכדור.
  2. הקבוצה ללא הכדור.
  3. הקבוצה מאבדת כדור.
  4. הקבוצה חוטפת את הכדור.

כשמתוך כל אלו קרויף טוען שכל שחקן באופן פרטני נוגע בכדור ברמת ה 3-4 דקות למשחק. קרי לפי שתי הגישות הללו יש ערך מאוד גבוה למה השחקן עושה בלי הכדור, וזה בא לידי ביטוי באספקטים כמו לחץ, להתפנות לשטחים, תנועה בלי כדור ורחמנא דליצלן בפעולות הגנתיות פר סה (תיקולים הרחקות וכ’ו). גאבי מכל שחקני הקישור וההתקפה הוא בעל הנוכחות הגבוהה ביותר הגנתית, ובין היתר במשחק הלחץ. זו אחת הסיבות שהוא קושר בין היתר לקלופ של ליברפול. הסיפור פה זה לא רץ שהוא צעיר, אלא שהוא בעל נוכחות עצומה בלי הכדור, ולפחות בנבחרת ספרד הוא לא פוגע בשטף של המשחק הקבוצתי. בברצלונה זה אומנם יותר בעייתי כי הקישור והאגפים לא פורים מספיק, אבל בספרד שמחזיקה בשחקנים יצירתיים, הוא לחלוטין יכול להיות השחקן את הנבחרת באספקט הזה.

לא השתתפתי בחגיגה המוגזמת אחרי ה 7-0 על קוסטה ריקה, אבל אני לגמרי מופתע לטובה מהתיקו הזה עם גרמניה. אני עדיין לא חושב שהם יהיו הנבחרת שתיקח את הטורניר, אבל לדעתי זאת תהיה המועמדת החזקה ביותר במונדיאל הבא, כשכל זבי החוטם יגדלו טיפה.

פייק ניוז. מה הוא שם לך בתור הבירה…

איל, סליחה שאני נטפל (חרוז) אבל לפי הנתונים של נדב פה גאבי ב-65 דקות מסר רק 12 מסירות. מתוכן 3 לא מדויקות. זה אומר שבמשחק בו גאבי הרשים אותך במשחק המסירות הקצרות דל ספרד הוא מסר בסך הכל 9 מסירות טובות.

לא לא לא (שלילה משולשת זו עדיין שלילה)…בוא נבהיר משהו - ההודעה המקורית שלי דיברה על רבע השעה הראשונה של המשחק, בה ספרד לא רק שלטה במשחק, אלא רקדה ברמה שזה היה נראה (לפחות לי) שתהיה פה עוד גוליאדה/מבול החמצות של פראן/גם וגם.

בדקות האלו, גאבי כיכב. יכול להיות שהוא לא מסר כמו פדרי, או לא בעט כמו החתן של לוצ’ו, אבל התנועה שלו וההשתחררות בין קווי המערך של הגרמנים מבחינתי נחשבים “יצירה”, כי הם הובילו למשהו בצד ההתקפי של ספרד, ולא רק באו לידי ביטוי בזה שהוא מפרק שחקני יריב. כלומר - הוא עשה משהו מעבר לללחוץ ולנסות לחטוף כדורים ולא צהובים. זכורה לי, למשל, מסירה ימינה של פראן לשטח, על מנת שגאבי יגיע לעמדת בישול במסירת רוחב (הסתום לא הצליח, אבל זה משהו אחר), משהו שאני בקושי רואה בברצלונה.

בנוסף, המרחקים בינו לבין חבריו לקישור, נושא שאתה מעלה הרבה בביקורת על ברצלונה (ובצדק) היו מצומצמים הרבה יותר, מה שאיפשר לו להשתתף גם בהנעת הכדור, גם אם לא מסר בפועל אלא “רק” תרם לשטף המשחק ההתקפי בדרכים אחרות, ולא רק בלרוץ כמו תרנגולת בלי ראש אחרי שחקני יריב.

לא מבין בסטטיסטיקה ובחמזמזים, אבל מבחינת מראה עיניים בלבד, אלו היו 10-15 דקות בהן ראיתי מספרד מה שאני רוצה לראות מברצלונה. סטטיסטיקה יכולה לשקר, או לא לספר את כל האמת. לא, לא דוגמת אינייסטה שוב, אלא אני גם יכול להגיד שסטטיסטית עם גאבי על הדשא ספרד כבשה 8 וספגה 0. שנינו יודעים שזה לא מספר את כל הסיפור.

האם זה נמשך לאורך כל המשחק? לא. האם הוא היה הכי טוב על הדשא, גם בדקות המדוברות? גם לא. אבל ציפיתי ממנו לפחות בתחומים הנ"ל, ביחס לפדרי, למשל. יכול להיות שבגלל זה גם התרשמתי ממנו.

מה כן? בלט לי שגם עם גאבי-בוסקטס-פדרי, ועם שבועיים הכנה, אפשר לשחק יותר “ברסאי” (לפחות בחלק מהמשחק), ושזו יותר בעיה של שיטה וסגנון משחק (וגיל השחקנים, בכל זאת - פדרי וגאבי בני 18 ו-20), מאשר של יכולת השחקן. לכן “קראתי לך” מעל דפי הפורום.

טוב אני בהחלט אצפה שוב ברבע השעה הראשונה ואחזור עם רשמים.

לקחתי כמה דקות הפסקת קפה בעבודה ואמרתי שתוך כדי אני אראה את המשחק שמשודר כרגע. לא זכרתי מי משחק.
בינתיים ראיתי 3 גולים בקוריאה-גאנה, ונשאר עוד 2 שלוקים בקפה. לא יודע אם אחזור לדבג.

אבל אז תגלה ששיקרתי. עזוב.

קאסימרו WITH A FUCKING SCREAMER.
חייב לציין שברזיל בהרכב שסיים את המשחק נראית הרבה יותר טוב מברזיל עם ניימאר.
חבל מאוד על הפסילת גול של ויני[לא בטוח בכלל שהיה שם נבדל].

דמיינת רבע שעה. תסתכל עליה שוב. זה לא קרה. הדבר היחיד שכן קרה זה שגרמניה הייתה בהלם ולא תפקדה. מכאן ועד ‘רקדה’ מרחק גדול.

לא הוא לא. היו 2 סיבות שגרמו לזה להיראות כך: צלם פדופיל ומשחק לחץ טוב באיבוד כדור.

שוב דמיינת. הוא לא היה צריך להשתחרר כי אף אחד לא שמר עליו. היריבה לא מפחדת מגאבי עם כדור. אגב, למרות שהוא היה משוחרר אף אחד גם לא מוסר לו. כנראה שגם בספרד יודעים שעם הכדור בתאכלס אין לו מה להציע.

מסירה שיצאה די באיחור והייתה האופציה היחידה של גאבי. גם אתה היית מוסר אותה. כשהכדור הגיע פראן כבר היה מכוסה על ידי 3 שחקנים.

בזה אתה צודק לגמרי ואני מקווה שצ’אבי עוקב. אכן פדרי וגאבי משחקים הרבה יותר קרוב לבוסקטס ואכן זה נראה יותר ברסאי.

וואלה לא אוהב את אורגוואי הזאת של דייגו אלונסו
היא חושבת כמו נבחרת קטנה שמסתגרת מאחורה ויוצאת למתפרצות
לאורגוואי יש כלים זה לא המשחק המוכר שלה והיא לא תצליח ככה

מאוד שונה מהדרום האמריקאיות האחרות בטורניר עד כה שחושבים קדימה

רונאלדו כל כך גדול, שהוא כובש בלי לגעת בכדור.

פנדל הכי הזוי בעולם.

https://twitter.com/kann/status/1597324737482399744

שיא הערב, יש יגידו.

בואנה מדהים כמה המונדיאל הזה משוגע כשמסתכלים לקראת המחזור האחרון של שלב הבתים.
אף בית לא סגור, רק 3 נבחרות הבטיחו עלייה, רק 2 הודחו כבר.
יש בתים של 3 מתמודדות על כרטיס לשלב הבא, יש בתים שכל הבית עדיין עם סיכוי לעלות.

לא זוכר דבר כזה באף מונדיאל שעקבתי אחריו עד כה