מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

גם אני לא זוכר.
מצד אחד אני רוצה לחשוב שהפערים הצטמצמו, והכדורגל התפתח באפריקה אסיה וצפון אמריקה כמו שלא ראינו בעבר.
מצד שני יש לי חשד שכל זה תוצאה ישירה של מונדיאל באמצע העונה. לא היה זמן להתכונן כמו שצריך, הראש של השחקנים אולי לא לגמרי שם, פציעות, כל העניין של פוליטיקה. אולי בגלל זה הפערים הצטמצמו.

איך ? שחקנים הגיעו בשיא העונה, הם אמורים להיות בכושר שיא עכשיו, הרבה יותר מוכנים מאשר בקיץ.

מונדיאל טוב צריך תמיד להיות באמצע העונה בחורף, הבעיה שזה יכול לפגוע בהמשך העונה של הליגות, אבל מבחינת המונדיאל זה מצויין, ובגלל שאני אישית מעדיף ליגות טובות על פני כדורגל נבחרות אז שיחזירו את המונדיאל לקיץ, או שבכלל יבטלו אותו :slight_smile:

ראיתי כותרת באחד האתרים הישראליים על זה שעוד לא הובקעה בעיטה חופשית ישירה, ואולי הכדור קשור לזה חלקית. זה גרם לי לחשוב שבאופן כללי נדמה שאין כמעט שערים מרחוק. אין לי סטטיסטיקה, ואולי אני סתם לא זוכר נכון, אבל אני בקושי זוכר שערים מחוץ לרחבה. גם אלה שאני זוכר (מסי נגיד) הם לא לחלק הגבוה של השער.

מעניין אם זה סתם תחושת בטן, ובמידה ולא - האם יש פה משהו או שזה סתם צירוף מקרים.

התחושה (הממש לא מבוססת אמפירית שלי) היא שבאופן כללי שערים מרחוק (בין אם מצב נייח או לא) זה משהו שרואים בשנים האחרונות הרבה פחות מאשר בעבר. בהקשר זה מרגיש לי לגמרי שהכדורגל השתנה.

אבל ייתכן בהחלט שזה סתם תחושה ושהמספרים לא מגבים את זה.

תיאום כי לא היה מספיק זמן להתכונן, פציעות שאין זמן להחלים מהן, או סתם עייפות אחרי 2 משחקים בשבוע קבוע.
זאת רק התהיה שלי למצב בו קבוצות גדולות מפשלות הרבה יותר מבעבר.

אני גם בהרגשה שכבר כמעט אין שערים מבעיטות חופשיות. אני מייחס את זה לבועטים.

זה לא בהכרח נכון. כל הקבוצות הגדולות עובדות עם סרגל מאמצים מדוד ולא ארוכות לרמה האינטנסיבית של המשחקים בטורניר, שם אין עלייה הדרגתית ואין כלום, רק להפציץ 8 משחקים במקרה הטוב וזהו. לא כל השחקנים הצליחו לעשות את המעבר הזה, ולא מעט דיווחים עלו על פערים במצב הפיזי בשל כך.

אני מבין למה זה נראה הגיוני שיגיעו “רעננים יותר” באמצע העונה לעומת הסוף, אבל המצב שתיארתי יחד עם הכנות של שבוע בלבד לפני הטורניר זה מאוד משמעותי.

אני לא יכול שלא להזכיר את מונדיאל 2010 בדרום אפריקה עם הכדור של פיפא המיוחד שהיה קל משמעותית מהסטנדרט וגרם להרבה טילים מרחוק להגיע למטרה. רק משליפה אני זוכר את הפצצה של פורלאן ואת הטיל של ואן ברונקהורסט בחצי מול אורגוואי.

ארה"ב-איראן זה חתיכת משחק שהוא פצצה פוליטית. בתאכלס זה ליברלים חופשיים שמאמינים בחופש דת ואדם מול פאנטים דתיים, שונאי אדם שחושבים שהדת שייכת להם וכל השאר הם חוטאים.
אני מקווה מאוד שארה"ב תדרוס את נבחרת איראן, זה יהיה מכה עצומה למדינת אויב+מכה כנגד פאנטים דתיים חשוכים.

מצד שני זה היה המונדיאל עם אחוז השערים הכי נמוך מאז מונדיאל 90 אז אולי יש לאותו כדור גם הקשר

תייגו חבר ליברלי חופשי שמאמין בחופש דת ואדם וחבר פנאט דתי שונא אדם שחושב שהדת שייכת לו וכל השאר חוטאים ואל תגידו להם מי זה מי…

מתיאו לעוז הולך לשפוט . הולך להיות מכות.

רונאלדו כ"כ גדול שאומה שלמה מנסה לנכס לו שער לא לו.

אגב
ספורט יחידני הוא משחק

הוא ממש פתאטי. כל פעם שאני חושב שהוא בשיא שלו, הוא מביך יותר. הפעם זה אפילו לא אחותו, זה הוא. רדוף.

לאחר כל הפרסומים בתקשורת (ההצהרה של קווין דה בריינה: “אין לנו סיכוי לזכות במונדיאל - אנחנו זקנים מדי” שהביאה כביכול לעימות חריף וכמעט משהו פיזי בין הקשר לבין יאן ורטונחן ואדן הזאר שהאשימו זה את זה) - הגיעה תורה של נבחרת בלגיה לספר את הגירסה שלה. אדן הזאר היה ראשון שנשלח למסיבת העיתונאים ואז היה זה טיבו קורטואה השוער שהאשים את העיתונאים: “סופר סיפור שאינו נכון”, אמר השוער אך הודה שהוא כן הביא אגרוף לספסל בזעם אחרי ההפסד למרוקו.

ייתכן שזו תמונה של ‏אדם אחד‏

אדו הזאר: “לא היה הרבה בחדר ההלבשה, כל מה שנאמר היה מוגזם. הייתה לנו פגישה אתמול ודיברנו על הרבה נושאים. יש לנו יומיים להתכונן למשחק הבא ולנסות לנצח. השחקנים היו בפגישה. כולנו מאוחדים וחושבים על הטוב ביותר עבור הנבחרת דברים לא הלכו טוב עד כה, אבל כולנו רוצים לשפר את המצב”.

“אנחנו יודעים איך אנחנו צריכים לשחק כדי לנצח. כולנו ביחד עם המאמן ומה שחשוב זה שננצח את המשחק הבא. גם רוברטו מרטינס היה בפגישה. זו הייתה פגישה לדבר בה על הדברים שהדאיגו אותנו”. “לא, אני לא חושב שהמשחק הבא יהיה המשחק האחרון שלי עם הנבחרת הלאומית . אי אפשר לדעת מה יקרה, אבל אני לא חושב שנודח”.

“ביטחון תמיד מגיע כשאתה מנצח. אם נבקיע שער, אנחנו נעלה והכל יהיה פשוט יותר. זה מה שאנחנו חושבים עליו”.

על הקשיים: “אני חושב שיש לנו את האיכות לעשות את ההבדל, אבל הדבר החשוב הוא שנהיה מאוחדים כקבוצה. המנטאליות חשובה ותמיד שם ברגעים הקשים. זה נורמלי שבחדר ההלבשה כעסנו כי הפסדנו, אבל לא יותר מזה. זה רגע קשה, הכי קשה לי עם הנבחרת, אבל לנבחרות הגדולות יש רגעים קשים. זו הסיבה אנחנו צריכים להיות מאוחדים יותר ולנצח את זה על המגרש”.

“לא היה שום דיון או ויכוח עם יאן ורטונחן אחרי המשחק עם מרוקו”. על קווין דה בריינה וההתבטאותו שלו: “דיברתי איתו על מה שהוא אמר על סגנון המשחק, אבל הוא אמר את זה יותר כבדיחה. יש לו אמון מלא בנבחרת הזו, אחרת הוא לא היה כאן”.

טיבו קורטואה: “אנחנו כועסים בחדר ההלבשה על ההפסד ומאוכזבים מהתוצאה, גם המאמן דיבר על המשחק. הבעיה היא שהתקשורת הגזימה יותר מדי לגבי המצב. סופר סיפור שלא היה קיים. אני נתתי אגרוף לספסל וזהו. אף אחד לא צעק אחד על השני, הרי זה לא היה מועיל. בשביל זה יש ישיבות לאחר מכן. אתמול בפגישה נתנו לכולם את ההזדמנות לדבר, גם לצעירים. מטורף לחשוב מי הדליף כביכול החוצה ומי הגזים. זה משהו שחייב להישאר בפנים. אף אחד לא הכריז שזה יהיה המונדיאל האחרון שלו. אין לדעת מה יקרה בעתיד. עלייך תמיד לשחק כאילו זה המשחק האחרון שלך. תראו מה קורה באיטליה שאינם כאן עכשיו, מי ציפה לזה לפני שנתיים? אנחנו מאמינים שנוכל להעפיל ומתמקדים במשחק בחמישי, לא חושבים על ספרד כרגע (יריבה פוטנציאלית) ששיחקה מצוין נגד קוסטה ריקה וגרמניה והיא יכולה להגיע רחוק”.

הוא לא טועה

אני חושב שזה אחד המונדיאלים הכי קשים לחיזוי; כמעט בלתי אפשרי לדעת איך המשחק ייגמר (כל ההימורים אצלינו בחבר׳ה לא פוגעים. רק אלה שאין להם מושג בכדורגל פוגעים משום מה :thinking:). לדעתי זה ללא ספק אחד המונדיאלים היותר טובים שיצא לי לראות. אולי לא מרגש כמו דרום אפריקה או איטליה 2006 או טוב כמו יפן-קוריאה, אבל בהחלט הפערים הצטמצמו ככה זה לפחות מרגיש.

אגב מקווה שאני לא בעמדת מיעוט, אבל האם אני היחידי שמתבאס שאחת מבין אקוואדור או סנגל לא תעלה שלב? שתי נבחרות מרגשות ובכנות ממש לא אכפת לי מהולנד האפורה. חבל שאחת מהן לא הוגרלה לבית B.

בחירה קשה. עם מי אתם הולכים - אקוואדור או סנגל?

טוב אז אנדרה אוננה שוערה של אינטר ונבחרת קמרון עזב את קטר אחרי שלא שותף במשחק של קמרון נגד סרביה. הסיפור הוגדר כעיניין משמעתי, אבל כרגע לא ברור מה בדיוק קרה ומה טבע הדברים. בראיון קצר בשדה תעופה אמר אוננה בגדול שהוא מאחל הצלחה לנבחרת ושהוא מקווה שהיא תייצג את המדינה כמו שצריך.

חקירה קצרה על העבר שלו מראה עבר קודם של בעיות משמעת כמו כישלון בבדיקת סמים וגם מעורבות בתאונת דרכים. מעניין מה קרה שם.

אני זוכר דיבורים על כדורים בעייתיים במשך כמה שנים טובות, בכל מונדיאל או יורו החל מה-TeamGeist ב-2006 עם לאם במחזור הפתיחה, ועוד כמה גולים מטורללים (אולי גם הכדור היפה של יורו 2004? לא זוכר, אנקדוטלית זכור לי גול מטורף של מאניש). השיא כמובן היה בדרום אפריקה עם המון תלונות של שוערים, ובאמת היה נראה שהכדור עושה מה בזין שלו ומשייט כמו שיכור באוויר.

אולי אדידאס התאפסו על עצמם, אולי באמת זה שינוי בסגנון המשחק, ואולי סתם תחושת בטן מוטעית/צירוף מקרים. אולי בעוד שבועיים נדבר על כל הבומבות המטורפות של הנוקאאוט, לך תדע.

איזו דרמה יא אללה, לא הגזימו בכלל. זה ייתן השראה לעונה הבאה של פאודה: