מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

אה שכחתי, בכל מקרה טוב שהוא ינוח גם כריסטיאן קיבל מנוחה אני מקוה שארוחאו לא יצא לו לשחק ואז באמת נצא בזול.

סעודיה הצילה את פולין.

מיליוני ארגנטינאים, מאות אלפי מהמרים, ו-3-4 משתמשים בפורום, נשמו לרווחה אחרי הניצחון הזה של ארגנטינה.

באמת אחלה, אבל פולין באה במוד של “אל תדאגו לנו, אנחנו נשב פה לבד, בפינה, בשקט, ונחכה שהמשחק ייגמר”, ואפילו לא ניסתה לעשות משהו מועיל, ככה שהיה קשה להבין מהמשחק הזה מה היכולת האמיתית של הדרום אמריקאים. ארגנטינה הרוויחה את אנשי הקנגורו בשמינית, שזה אחלה, אבל אחרי זה?

הצב, והטמבל.

יגידו שאני שונא את ארגנטינה ואוהד ריאל אבל הפנדל של אתמול איכשהו ניתן עוד להצדיק[כפי שכתבתי אתמול פנדל הזוי רצח], אבל הפנדל של היום?זאת נטו חרטא שנועדה לעזור לארגנטינה.
כל הטורניר הזה נולד משחיתות עמוקה, אז לא מפתיע בשיט שהם יעשו הכל על מנת לעזור לארגנטינה ומסי לעלות שלב.

ארגנטינה קיבלה את ההגרלה הכי קלה שיש, בתים שמינית ורבע. אולי הולנד/ארה"ב יוכלו לעשות להם בעיות אבל מה זה לעומת לפגוש את צרפת בשמינית או את אנגליה ברבע.

חייב לציין משהו בנוגע למסי, הסירוב ללחוץ את היד לשחקן זה פשוט היה דוחה.
אבל לעומת רונאלדו דבר כזה לא יעשה כותרות הרי מסי הוא “נחמד” ולא “אגו מניאק”.

באמת זה לא היה בסדר (אם כי מיד אחרי המשחק - כמה דק׳ אחרי האירוע - הם כבר לחצו ידיים והכל היה בסדר כמו שהעלתי בתרד של ארגנטינה).
ההבדל הגדול שמסי ב99% מהזמן נחמד ורונאלדו ב99% מהזמן אגו מאנייק.

אתה יכול להירגע הם השלימו אחר כך לבנדובסקי לא יזמן ראיון עם עיתונאים.לחדר ההלבשה לספר על מסי הרע.

צריך. להגיד את זה בקול רם, יש טורניר רע לאירופאיות באופן מובהק.

אנגליה הולנד בבתים שהם חצי מדד ליכולת וגם שם היר הייתה סבירה עד חלשה
פולין נראתה רע ועלתה במזל, הם לא יהיו גורם מדאיג לצרפת.
דנמרק ווילס הודחו בצורה ממש רעה ואפילו הפתיעו ביכולת הרעה
גרמניה ובלגיה עם תצוגות רעות נמצאות משחק מהדחה
סרביה עם פוטנציאל הסוס השחור שלה מתעסקת כרגע בפרשת מין בנבחרת יותר מהמשחק שלה בשישי.

מבחינת אירופאיות צרפת ספרד פורטוגל וזהו

אני לא דאגתי, אני ציינתי עובדה. אין צורך להכניס לי מילים לפה.

האובקייטביות שנוטפת מהמשפט הזה היא כמו של בארסה מניה כאשר הם מפרסים פוסטים בנוגע לריאל.
:slight_smile:

לא כי המשפטים שלך הם ההגדרה במילון לאובייקטיביות.

הנה למשל רונאלדו נתן לנו דוגמא טריה לזה שהוא מרים קמפיין תקשורתי (כולל ערעור של הנבחרת לפיפ"א!!!) כי רשמו גול על חבר שלו לנבחרת ולא עליו. אבל זה כמובן מגיע מכמה שהוא ווינר וכל גול חשוב לו ולא כי הוא אדם עם חרא אופי שבזמן מונדיאל הוא כרגיל חושב רק על עצמו.
רק שאצלו אף אחד לא מופתע, אצל מסי זה באמת היה מוזר וצורם (וכאמור נפתר 5 דק׳ אחרי).

ואפרופו פנדלים על כלום, אולי פספסתי אבל לא זכור לי שכתבת משהו על הפנדל שרונאלדו קיבל על כלום ושום דבר נגד גנאה. אובייקטיביות.

…?

אתה מעוניין בתמונה שלו חוגג את השער בפנדל של ברונו?

ראיתי רק את ה30 דקות האחרונות של המשחק, אז אני לא יכול להגיב על משהו שלא ראיתי.
אבל למה הוואטאבאוטיזם?

לא יודע אם קראת או לא, אבל יש שבב בכדור והוכח שרונאלדו לא נגע בכדור. אבל רק לציין, הפעולה של רונאלדו גרמה לכדור להכנס אחרת השוער היה פשוט תופס את הכדור.

שמישהו יסביר לי איך לעזאזל ארגנטינה, ואוסטרליה משחקות בשבת בזמן שאנגליה וסנגל משחקות בראשון?!

אומנם אני מסכים על השחיתות ועל זה שהפנדל היה פארש, אבל אם בטעות, במקרה חמסה חמסה חמסה מלח מים ארגנטינה מגיעה לגמר כשהיא עולה מבית עם מכסיקו ופולין, שמינית מול אוסטרליה, רבע מול הולנד וחצי מול צרפת, אני לא חושב שאובייקטיבית זו דרך כזאת קלה ומושחטת כמו שאתה מצייר את זה. אפשר להגיד שהצפי היה דנמרק בשמינית על הנייר, אבל היא לא שם, ובטח שלא בגלל שיפוט כזה או אחר. דנמרק הייתה גרועה בזכות עצמה בטורניר הזה. גם הניצחון היום, בטח עם החמצת הפנדל היה לא מעט גישה רעה של פולין.

מה אני אגיד לך,אולי אני לא אובייקטיבי כי אני אוהד בארסה, ארגנטינה ומסי (בסדר הזה).

ברזיל/ספרד

לא היה שום פנדל על מסי אבל אין לי שום בעיה עם זה שהוא קיבל אותו. מסי, כמו רונאלדו אגב, עשו מספיק בשביל לקבל את הריספקט הזה, והיום הם מקבלים אותו בזכות ולא בחסד. אז מבחינתי שוער שנותן פצצה לפנים של מסי צריך שישרקו עליו לפנדל אפילו אם לא הייתה לזה השפעה על המשחק.

אני מבין את הבעייתיות במה שאני אומר, אבל לפחות אצלי בהרגשה הפנדל הזה היה מוצדק.

שאני קורא את הדיון פה, אני עוד יכול לקבל את הרושם שהפנדל שמסי קיבל הוא זה שהעלה או אפילו עזר לארגטינה לעלות מהמקום הראשון בבית ובלעדיו מסי היה בבית היום…

בפועל, מסי החטיא אותו, וארגטינה ניצחה בצדק שתי משחקים רצופים בלי שום עזרה אפקטיבית של השופטים. לעומת זאת, פורטוגל לפי מה שאתם רשמתם בעצמכם פה, קיבלה שתי פנדלים מומצאים בשתי משחקים רצופים ששתיהם היו משמעותים לניצחונות שלהם…

אני חושב שהמונדיאל הזה זה חגיגת שחיתות אחת גדולה, אין לי גם ספק שפיפא עוזרת בפועל לשמות הגדולים לעלות לשלבים המאחורים יותר, אבל זה לא קשור למסי או לארגטינה באופן ספציפי. תשימו את ספרד גרמניה ברזיל באותה נקודה והשערוריה היתה זהה.

דרך אגב לפי מה שהבנתי ממכם במשחק מול סעודיה השופט דפק את ארגנטינה שם, מוזר שWHITRM לא יצא בשצף קצף אז.

עד כמה שאני זוכר (בכל זאת, עבר מלא זמן מאז) השופט לא דפק את ארגנטינה מול ערב הסעודית. זה שהארגנטינאים נתפסו בנבדל 8383845 פעמים במחצית אחת, לא אומר שהשריקות לא היו מוצדקות.

באחד משלושת השערים בדקו את הנבדל מול השחקן הלא נכון, ולא מול השחקן ששובר את קו הנבדל.

כל הדיונים פה מיותרים. מסי לא קיבל פנדל כי הוא מסי (אוי ואבוי אם ככה זה מתנהל) אלא כי השוער לא נגע בכדור ונתן לו פצצה לפנים. השוער לא נגע בכדור בכלל, הוא פספס אותו לגמריי, ופגע לשחקן בפרצוף. לא יודע, לי זה נשמע כמו פאול דיי ברור.

״פצצה לפנים״… קיבלתי ליטופים חזקים יותר לפנים בגן חובה. לא חושב שזאת פריבילגיה למסי אלא סתם החלטה גרועה. זה כדורגל ולא בלט. לא ראיתי בחיים שלי פנדל על דבר כזה.

אה, וחשוב לציין שזה בתוך רחבת ה-5, ככה שבכלל אין על מה לדבר.

תראה… הייתה לי בעיה קשה עם הפנדל הזה, כי השוער פגע במסי אחרי שמסי נגח את הכדר.

היה שם פאול? בטח שכן אם אתה מסתכל על זה בצורה יבשה. אבל אם אתה משתמש בזיכרון שלך אז אתה יודע ששוערים שיוצאים לכדור נתקלים בשחקני ההתקפה כל הזמן ואף אחד לא שורק על זה פנדלים, אז מה ההבדל?

כשהשופט הלך לואר אני אמרתי לעצמי שזה בחיים לא פנדל. לא יודע מאיפה המציאו את הפנדל הזה ואם זה פנדל אז צריך לשרוק על פנדלים כמעט בכל משחק שבו יש מגע בין השוער לשחקן ההתקפה אחרי ששניהם כבר לא שולטים בכדור.

לא. זה לא אמיתי.

אגב, לא חושב שזה נרשם כפנדל כי ״מסי״. סתם רמת שיפוט גרועה שממשיכה מגמה של שיפוט גרוע בתוספת חוקים יותר מדי מסובכים שמבלבלים את השופטים.

אבל יש חוקה… והחוקה מחייבת את השופט לשרוק עבירה. אנחנו יכולים להפעיל שיקול דעת ולהגיש שהכדור כבר ממילא לא במשחק, אבל ביבש הכדור היה בתחומי המגרש כשהעבירה קרתה ולשופט אין ברירה. לטעון שפיפ"א נחלצת לטובת ארגנטינה זה מפגר. את המשחק שסיבך אותנו הפסדנו בגלל טעות שיפוט.

מעבר לדברים הנכונים שכבר נאמרו כאן מעליי, אני חושב שעכשיו בעידן הוואר, דרושות הבהרות מיוחדות מאיגודי השיפוט למיניהם - גם ברמת רענון החוקה ממש, וגם סתם ברמת החידודים והדגשים.

בדיוק כמו שעשו עכשיו יפה עם תוספות הזמן הארוכות (ובלי שום שינוי בחוקה! אם כי עדיין לא כל השופטים מיישמים כמו שצריך), ובדיוק כמו שניסו לפחות לעשות עם כרטיסים צהובים ואדומים (הייתה הנחייה לא לחשוש לשלוף כאלה, אבל כאמור - ההנחייה לא כ"כ מיושמת…) - אז אין שום סיבה שלא תהיה הנחיה חדשה לגבי נושאים חשובים אחרים שעל הפרק.

3 הנושאים שמבחינתי דורשים רענון דחוף (בסדר חשיבות יורד):

• הגדרה של נגיעת יד
  • הגדרה של עבירה (גם כאן וגם בסעיף הקודם - בייחוד במקרים של פנדלים)
  • כן - גם נבדלים (מבלי להיכנס שוב לנושא, אני כן חושב שאפשר לתת להתקפה עוד קצת יתרון מעבר למה שיש לה ממילא מפני שהיא באה עם הפנים לשער - כדי שנראה יותר גולים. זאת דעתי האישית)

כמעט כל הנושאים הנ"ל ניתנים לשינוי משמעותי, גם בלי שינוי של ממש בחוקה. למרות שגם שינויים בחוקה זה לא צעד כזה דרסטי, כפי שאנחנו רואים בכל שנה שמשנים לנו מתחת לאף את חוקי נגיעת היד, ברמה שאפילו @dmitrys לא מצליח לעקוב.
לא ייתכן שכל משחק מחדש נתלונן כאן על פנדלים שלא היו ולא נבראו.

לצד זאת, עם כל הרצון (המוצדק לרוב) “לשחוט” כאן שופטים, צריך לזכור גם שבעידן הוואר לשופט הראשי יש באופן יחסי מעט שיקול דעת. אם על החלטה מסויימת ישבו 4 שופטים מנוסים, במזגנים ובפלורסנטים, בנחת, ובלי לחץ של השחקנים והקהל מסביב (ושלהזכירכם - למרות שזה לא בדיוק מיושם - ההחלטה שלהם צריכה לבוא רק במקרה של מעבר לכל ספק סביר, שכן הם הופכים למעשה את החלטת השופט במגרש) - צריך לקרות משהו מאוד מיוחד כדי שהשופט יחליט נגדם. ולראיה - לדעתי מתחילת המונדיאל, היה רק מקרה אחד של החלטת שופט כנגד החלטת הוואר. ומאוד קשה לי להאשים את השופטים על הנתון הזה. הרי אם בלחץ המשחק הם יקבלו את ההחלטה הלא נכונה, כנגד הוואר - אחרי זה באמת ישחטו אותם, ובצדק.