מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

לא רוצה את הנבחרת שכבשה 2 שערים ב 3 משחקים, עם כל הכבוד לסוארז.
ההתנפלות על השופט אחרי שריקת הסיום בגלל הפנדל שלא היה על קבאני מגעילה.
בהצלחה לקוריאנים מול ברזיל.

image

לפעמים אני לא מבין איך מקצוענים כאלה עושים שטויות ענקיות שאנחנו מהפורום הקטן פה רואים בבירור.
הרי היה ידוע לכולם שניצחון מינימלי של קוריאה יספיק אם אורוגוואי, שעדיין לא הבקיעה בטורניר, לא מנצחת בהפרש של 3 שערים.
אז למה לעזאזל הם נרגעו אחרי השני? למה הוציאו את החלוצים? למה לא הורידו את הרגל מהגז רק אחרי 3 או 4 שערים? לא ייאמן.
הם חשבו שהיתרון של הפורטגלים יספיק?? הם לא מבינים שהאסייאתים לא נשברים אף פעם? מטורף.

שובר את הלב לראות נבחרת נפלאה של לוחמים עפה על שטות כזאת.

לא אהבתי לפני המשחק את הדיבורים השטותיים נגד מה שעשה סוארז לפני 12 שנה. הוא עשה את הדבר הנכון שרק גרם לכל מי שיש לו שכל בראש לכבד אותו.
הגנאים יכולים לבוא בטענות רק לעצמם. אם הם היו יכולים הם היו מאשימים אותו בגזענות על איך שהעז להגן על השער שלו ולהקריב את עצמו בשביל הנבחרת וכמובן ודורשים לשחק בחצי הגמר בגלל ההעדפה המתקנת לה הם התרגלו במערב.

מראה כמה הם עלובים ופתטים. את הנקמה שלהם השיגו האסיאתים החרוצים שלא מצפים למתנות מאף אחד ועובדים נורא קשה בניגוד מוחלט לגנאים ולג’מעה שלהם.
הנבחרות האלה יגיעו להישגים רק כשתהיה העדפה מתקנת גם בטורנירים הגדולים. עד אז שום דבר.

הקריב את עצמו… עם כל האהבה לסוארז הוא עשה משהו שהוא ציני ואנטי כדורגל ועף בשל כך. אפשר לכבד את רוח הלחימה שלו (ובצדק), אבל זה ציני בצורה הכי מגעילה של המילה, בדומה לעוד כמה אירועים בחיים של סווארז. אין פה טענה להעדפה מתקנת, גזענות בלתי נראית וללא קונטקסט כמו של המערב, אלא מישהו שפשוט לא שם על הכללים של המשחק לטובת הנבחרת. אפשר לאהוב את זה, אפשר כמובן שלא, אבל להגיד שלא ברור למה מדברים על זה? ובכן, זה קצת טמינת ראש בחול. כאמור, אפשר לייצר דוקו עלילתי באוד כיף על החיים שלו.

מכבד אותו פי 1000 מכל אלה שעושים עבירה מסריחה שעוצרת מתפרצת ומקבלים רק צהוב.

הוא גם קיבל אדום וגם גאנה קיבלו פנדל. זה שהם לא עלו זה עליהם.

מבין אותך, אבל זו לא הנקודה.

לא מוריד מהציניות של המהלך הזה.

בטח שכן. הוא עשה מהלך וקיבל את 2 העונשים הכי גדולים שיש בכדורגל.

ראיתי מאות אם לא אלפי פעמים ששחקנים עצרו מתפרצת (למעלה הזכירו פה עד כמה גול הוא דבר נדיר בכדורגל) ויצאו מזה בלי עונש בכלל (עם כל הכבוד לכרטיס צהוב, זה בדיחה).

וואלה הוא עשה משהו שהלוואי שכל שחקן שמשחק כדורגל היה עושה.
זה נגיד ציני מכיוון אחר ממה שגאנה עשתה היום ובניגוד לגאנה היום הוא קיבל את העונש שלו.

ספרד - יפן

זה פונקציה של ודאות לשער וכוונה. עצירת מתפרצת היא צהוב כי יש פה שאלה של כמה זה ודאי, שחקן אחרון בדרך לשער שמבצע עבירה יקבל אדום בגלל עלייה בוודאות, וסוארז קיבל את המקסימום כי:

image

הוא פיזית עם הידיים כדור בדרך לשער עם כוונה ברורה ושום דרך אחרת לעצור את הכדור מלבד עם הידיים. אפשר להעריך את מה שהוא נותן עם התשוקה שלו לענף, אבל לנסות להוריד מהמהלך הזה? למה מדברים על זה? למה זה חריג? למה זה ציני?

בא לי לכתוב משהו כמו: “מעניין איך היית מגיב עם זה היה קורה נגד קבוצה שאתה אוהד?”, אבל אנחנו אוהדים את אותן קבוצות בכדורגל אז אני מעדיף שזה לא יקרה טפו טפו טפו מלח מים.

הייתי מתעצבן אבל כנראה שהייתי יותר עצבני על השחקן שלי שהחמיץ פנדל

ועדיין מתפרצת של 5 מול 2 זה מצב מדהים לגול, והעונש עליו הוא צהוב, שזה בפועל לצאת מהסיטואציה בלי ענישה.

לחלוטין. ביזבז את ההזדמנות היחידה שלו לשחק בחצי (או אפילו גמר) המונדיאל.

ציני? אנחנו כנראה לא מסתכלים על הספורט באותה הצורה. יש חוק, יש עונש למי שעובר על החוק, ואתה יכול לבחור מה הדבר שהכי מתאים לך.
יותר ציני שכל המהלך ההוא התחיל מעבירה שלטעמי לא הייתה.

וגם, אין דבר כזה “אנטי כדורגל”. מה הכוונה בכלל? לשחק תמיד חופשי ופתוח עם מסירות קצרות?
אני מת על קשיחות ועל משחק בו מנצחים למרות 15% שליטה בכדור והקרבה בלתי נגמרת.
וה"ציניות" הזו היא חלק מהמשחק בדיוק כמו שעשה וואלוורדה האהוב עם הכניסה מאחורה במורטה. זה בדיוק מה שהיה מצופה ממנו. הוא הקריב את עצמו וקיבל אדום אבל עשה את הדבר הנכון וקיבל מצ’ולו וממני מחיאות כפיים.

זה לא ציני בשום מצב, זה מעשה גבורה והייתי מוחא לו כפיים גם אם הוא היה עושה את זה מול הקבוצה/נבחרת שלי.
הייתי כועס על השחקן שלי שמחמיץ את הפנדל.

אולי לא אתה ואני מאמין לך. אבל כל העליהום של העולם נגד סוארז היה לטעמי בגלל שזו הייתה נבחרת אפריקאית “סימפטית” שהדבר ה"נכון" לעשות היה לאהוד אותה ולהחצין את זה לעולם.
אם הוא היה עושה את זה נגד נבחרת אירופאית כולם היו שוכחים את זה אחרי שבוע.

טיעון ממש גרוע לטעמי. הוא ידע שיורחק. עשה את הבחירה שלו, קיבל את העונש וחגג את הצלחת ההימור.

כי כל אחד בעולם היה עושה את זה. ולא רק שהיו עושים את זה במצבו, כולנו היינו מצפים מהם לעשות את זה.

אתה קצת מאשקש פה (מלשון איש קש, תגיד לי אם אני עושה את זה נכון כי לא יוצא לי להשתמש במונח הזה הרבה), אני לא מדבר על זה שיש שני צדדים לכדורגל הטיקיטאקה או הקטנצ’יו, יש פה משהו שהוא מעבר לטעם ואהבה של הסגנון. זה לא תיקול קשוח שזה משהו שיקרה במשחק, זה משהו שפשוט נמצא מחוץ לחוקים של הענף. כן מה לעשות שחקן שנוגע ביד זה אסור בכדורגל ובאופן הכי פונדמטלי שיש. אני מקבל את זה שהוא עשה את הבחירה שלו, אבל כן לעצור גול בטוח עם היד זה אמור להיות מחוץ לתחום הענף, שלא כמו תיקול זה חלק מהמשחק.

אני נוטה להאמין לך, אבל אשמח לשמוע את דעתך ביום שזה יקרה.

קטע, עד היום זוכרים לו את הביס בקייליני. לא חושב שזה פונקציה של מאיפה הנבחרת, בכללי אוהבים לשנוא את סוארז (לפעמים בצדק ולפעמים לא).

אני לא חושב שזה קרה כל הרבה בכדורגל העולמי ברמות הללו בשביל שהטיעון הזה יהיה כביל. בין היתר, זו גם סיבה למה זה אירוע שנוטים לדבר עליו, כי זה לא קרה כל כך הרבה.

נכון, זו הייתה עקיצה חמודה לאוהדי ברסה שאוהבים להשתמש במושג “אנטי כדורגל”, אבל אני מאסכולת ה"למות בעד הניצחון"

ברור ברור, ונסכים על זה.

האם גם תיקול בו מחבקים את השחקן ומורידים אותו כאילו זה היה ברגבי נחשב למשהו מחוץ לחוקים? אני לא חושב. כל דבר הוא לגיטימי כל עוד השופט מעניש בהתאם.
הייתי מבין את התגובה שלך אם סואורז לא היה נענש.
רק לפני יומיים לא רציתי שמסי יבקיע את הפנדל כי זה היה ממש פנדל לא מוצדק.
אם אני ממש לא טועה, ותקנו אותי אם אני טועה, הם שינו את החוקים ועכשיו אם אתה עוצר כדור ביד אז זה נחשב לשער.

בגלל זה הוא קיבל עונש משולש של אדום, פנדל ולא היה על המגרש בפנדלים.

אם הם שינו את החוק עכשיו אז זה סוף סוף יצא מהתחום. בזמנו זה היה לגיטימי לחלוטין.

אמרתי לך שמחיתי כפיים לוואלווארדה שהוא לחלוטין השחקן האהוב עליי היום. נכון, זה היה גביע ידידות ואין מה להשוות בכלל אבל אני מסוג האנשים שמכבד את היריב שלו יותר אם הוא מקריב, נלחם עם כל הכוח ועושה את הכל כדי שלא יפסיד, גם דברים בתחום האפור. גם בספורט וגם בחיים האמתיים. זה הופך את הניצחון למתוק יותר.

מה הקשר?? רק חולה נפש נושך אנשים כך. יש משהו דפוק בו.

כן, זה היה באופנה כשהוא שיחק בפרימיר ליג. זוכר את העליהום של יפי הנפש האנגלים שהאשימו אותו בפשע הכי נוראי נגד האנושות: “גזענות!!”. וכולם התחרו על כמה חזק ייכנסו בו.
והם כל הזמן הזכירו את הפשע מ2010. אז אני חושב שהשינאה התחילה בזה שהוא דפק נבחרת “מסכנה” שהעולם היה אמור להיות בעדה.

אז, הכל לגיטימי ולא מוגזם אם נענשים בסוף ומודעים לזה? אני יודע שאתה לא חושב ככה כי:

לא בדיוק עונש משולש. האדום הוא עונש חדש משמעית, וההרחקה מהפנדלים והחצי גמר, ובכן זו הנגזרת שלו. מנגד, העובדה שאין שער באופן ודאי ובמקום יש פנדל במקרה הזה וזה יוצא יותר פרס מעונש, ועל כן סוארז עשה זאת. כי כמה שפנדל זה סבבה זה לא יותר ודאי מכדור בדרך לרשת. על כן כפי שציינת:

אני לא אכנס שוב לנקודות של איך אני רואה את ההבדל בין משחק קשוח למה שעשה סוארז, כי אני חושב שהנקודה הזאת ברורה. אם יש דברים שמוגדרים כאפורים, אז הפעולה הספציפית הזאת חצתה את התחום האפור בעיני ועל כן היא צינית מאוד ומאוזכרת בשל כך.

שמע, אני לא יודע אם זה התחיל מגאנה, אבל סוארז בנה את האופי של ה"אנטי גיבור" שלו די בחסד, ובמודעות מלאה:

הוא מה שהוא לטוב ולרע והוא הרוויח את זה בכנות. לא חושב שעשו לו איזה WITCH HUNT, זה פשוט המחיר למוניטין שהוא בנה לעצמו עם השנים.

אז עם כל האהבה שלי ליפן, שבתכל’ס לא אכפת לי מה קרה - כי העיקר הם עלו, פיפ’'א העלתה פוסט קצת מצחיק לטוויטר שמסביר למה הכדור לא עבר במלואו. מוזמנים לצפות כאן.

אני מצאתי את זה מאוד מאוד מצחיק:

אכן, הכדור לא עבר במלואו את הקו :grinning_face_with_smiling_eyes:

@Aragones משום מה זה עושה לי אסוסיאציה רצינית לכל ההתנהלות של המערב, הדיונים והדברים ההזויים שנאמרים, ותרבות הWOKE שאתה כל כך אוהב. זהו, הרמתי לך להנחתה.

לגבי התמונה של לואיס סוארס דומע, הוא אחד השחקנים שאני הכי שונא ואפשר להבין למה, אבל דברים כאלה תמיד מרגשים אותי, אני תמיד מתחבר לזה ש-“זה אף פעם לא רק כדורגל”, כדורגל זה החיים שלנו וגם החיים שלהם על אחת כמה וכמה. לאורוגוואי הייתה לי חיבה בעבר בגלל דייגו פורלאן הגדול ותמיד החזקתי ממנה נבחרת קשוחה מאוד מבלי לדעת סטטיסטיקות וכאלה או מה המאזן שלה במוקדמות.
והיום כמובן בזכות פדה ואלוורדה שהמונדיאל שלו הוא החמצה. לדעתי אורוגוואי פשוט לא הייתה אורוגוואי. לא רצה מספיק עד היום, לא נלחמה עד טיפת הזיעה האחרונה, לא שרטה ולא נשכה, הן במובן הטוב והן במובן הרע (תשאלו את סוארס). לדעתי דור הזהב שלהם הוציא מעצמו מעל ומעבר בזכות המאמן האגדי. דרווין נונייס נראה לי מאוד-מאוד מסורבל עם הכדור, מפלצת פיזיות זה אחלה. משהו שם קצת צובט בעין, בטח כשהוא שחקן בקבוצה גדולה. סתם הערה על הדרך, כמובן שלא “באשמתו” הודחו.

אל תהיה עצוב, ילד פלא.

ראינו שלוש נבחרות גדולות מפסידות את המשחק השלישי, אבל ספרד היא יותר גרועה במובן הזה כי צרפת ופורטוגל הבטיחו את המקום הראשון ועשו סמטוחה בהרכב יחסית. אפשר להבין שהמשחק הזה כאילו נטל ועלול להביא לפציעות. מצד שני אני רוצה להאמין בספורט הטהור ושכל אחד שמשחק רוצה לשפר עוד את המספרים שלו. ואם ברונו פרננדש היה משחק אני בטוח שהוא היה מחפש לבשל עוד שערים. ובכל מקרה, שחקני הספסל שפחות זוכים לקרדיט תמיד אמורה להיות להם מוטיבצייה לגרום למאמן לשנות את דעתו ולא עשו זאת. חבל שרפאל לאאו לא פתח. על כריסטיאנו רונאלדו, במילה אחת - עצוב.

יש עדיין דיבור על היד של סוארז?

אין שום דבר ציני ומרושע בזה. הוא עשה עבירה קיבל על זה עונש והשחקן הגנאי החטיא את הפנדל. אם זה היה שחקן ברצלונה והיינו זוכים בליגת האלופות לא הייתי אומר מילה רעה אחת על זה ואם הוא היה עושה את זה מול ריאל מדריד והיינו מנצחים בסופו של יום וזוכים בגלל זה באליפות הייתי בונה לו פסל בבית שלי מרוב הערצה.

בנה לעצמו תדמית? הלואי שהרבה שחקנים היו מתנהגים מחוץ למגרש כמו סוארז. יש הרבה ילדים חולי סרטן שהוא ריגש בחיים.

נ.ב לפני יומים הוא סיכם בצורה הכי יפה,

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, נשאל סוארס על היום ההוא ואחד הכתבים הגנאים אף טען שעבור מדינתו הוא עדיין “השטן”. החלוץ הוותיק ענה: “אני לא שטן. נגעתי בכדור עם היד שלי, אבל השחקן הגנאי החטיא את הפנדל. לא אני. אני קיבלתי עונש, אתם לא ניצלתם אותו. זה לא באחריותי”

סוארס הוסיף: “אותם שחקנים בגאנה שמדברים על נקמה היו בני שמונה והם אפילו לא זוכרים את המשחק ההוא, אלא ראו את זה בתמונות. לפני כמה ימים שיחקנו מול פורטוגל ואף אחד לא דיבר שם על ‘נקמה’ על המפגש בין השתיים ב-2018. אי אפשר לחיות עם דברים מהעבר ולחשוב על נקמה. בעימות המפורסם שלי עם ג’ורג’יו קייליני (תקרית הנשיכה), לאחר מכן שיחקתי מולו והתחבקנו”

אם בוחרים לבוא לטענות למישהו על זה זה צריך להיות לפיפא. שאיפשרה את הלופ הול הזה, לא לשחקן שמנצל את זה.

אנחנו טוחנים מים פה, אבל בגדול כן. עושים מה שצריך כדי לנסות ולנצח ואם זה לא חוקי, משלמים.
כמו שאמר משה בצדק, הבעיה היא עם הלופ הול בחוק.

אגב, בחצי הגמר ההוא בקלדרון אנייסטה הקדוש היה אמור להיות מורחק. הפנדל לא הספיק לטעמי וברור לכולם שהוא לא קיבל עונש כי הוא היה אנייסטה.
אני מבטיח לך שכיבדתי אותו על ההקרבה אבל התעצבנתי על השופט שלא הרחיק אותו כי דווקא הוא, אאל"ט, מסר את הכדור שגאבי נגע בו ביד ברחבה והיה אמור להיות פנדל לברסה.

ולנשוך שחקנים במהלך לא קשור זה באמת טירוף. אני לא מיפי הנפש האלה שהזדעזעו מעצם הנשיכה. בשבילי זו הייתה עוד עבירה. רק שלא הבנתי למה הוא עשה את זה. אם זה היה עוזר למנוע שער הייתי אומר שהוא עשה את הדבר הנכון אבל הוא חייב להיות מורחק לכמה משחקים.

Don’t tempt me bro!!