אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

אין לי בעיה עקרונית עם שינוי הסמל. זה קרה לא אחת לאורך ההיסטוריה.

כן יש לי 3 בעיות:

1. צד שמאל למעלה מדליק לי את הOCD. זה פשוט מחרפן אותי. לאורך כל ההיסטוריה כל המסגרת אחידה ונורמלית, ועכשיו צד שמאל למעלה נראה עלוב ממש. בצד ימין זה משתלב על הרקע, כך שזה נראה כאילו הסמל לא אחיד.
  2. אולי ויזואלית זה לא מפריע לי, אבל מאז לאורך כל ההיסטוריה הFCB היה חלק מהסמל שלנו. לוותר עליו זה לוותר על חלק מההיסטוריה שלנו.
  3. עכשיו פתאום קלטתי את הכנפיים הקנות המכוערות בכחול. נורא.

מהלך מאכזב שנובע מהנהלה שמרסקת את ההיסטוריה שלנו לאורך שנים. החתימה והכתימה את החולצה עם ספונסר, החתימה שחקנים בתקופת בחירות, עשתה פסים לרוחב, תוותר שנה הבאה על הפסים. אני כבר לא מדבר על ההתרחקות מהמודל הקרוייפיסטה והשמדת הלה מאסיה, אלא על דברים שייחדו את המועדון הזה מיום הקמתו. מתסכל.

זה נכון שהסמל השתנה רבות עם השנים, אבל הסמל האחרון מסמל חלק גדול מהשנים בה אני אוהד את ברצלונה. ובעיני זה חבל.

image

חחח איזה מנייק

מלך השערים של הבונדסליגה (שנכנס רק בדקה ה59) כבש פעמיים את שער השיווין וגם את שער הניצחון ב4-3 של דורטמונד מול אאוסבורג. הוא סוגר שישה שערי ליגה ב3 משחקים (כולם כמחליף) ב84 דקות משחק.

מעניין יהיה לראות את התפוקה שלו אחרי שיחזור לחלוטין מהפציעה, וישחק משחקים מלאים.

אגב, אני לא מצטער שהשאלנו אותו, הוא לא היה מקבל דקה יותר ממוניר.

המספרים של ברצלונה בלי ליאו מסי: בגדול המספרים לא רעים. היא ניצחה ב-98 משחקים(65%), השיגה 28 תוצאות תיקו(18.5%) ורשמה 25 הפסדים(16.5%). בסה"כ החמיץ מסי 151 משחקים, כשהמספרים של ה-AS הם מעונת 2005/06 בה היה שחקן הרכב קבוע בבארסה. המשחק הבולט בו בארסה ניצחה בלי מסי הוא גמר הצ’מפיונס ב-2005/06 נגד ארסנל כשמסי היה פצוע. במהלך שלוש העונות הראשונות של מסי בקבוצה המספרים היו גדולים יותר, לדוגמא ההפסד בקלאסיקו לריאל מדריד בבית בדצמבר 2007. בארסה הפסידה 14 משחקים בלעדיו. בין 2005/06 ועד 2007/08, מסי החמיץ 72 משחקים בגלל פציעות שרירים שונות. מאז הוא מיעט להיפצע, להוציא את עונת טאטא מארטינו ב-2013/14 שהסתיימה בידיים ריקות, וכן ב-2015/16 אז נעדר קרוב לחודשיים, ואז בארסה הסתדרה בלעדיו כולל בקלאסיקו בברנבאו כשעלה כמחליף כשבארסה של ניימאר וסוארס כבר ביתרון. באותה עונה בארסה הפסידה רק בפיחואן בלי מסי. היא ניצחה בשלושה משחקים בצ’מפיונס ובארבעה בליגה.

דני אלבס על ברצלונה, על פפ, על מסי ועל עצמו.
אפשר להגיד עליו הרבה דברים, משעמם הוא לא.

אני חייב להודות שאני נהנה השנה יותר לראות את ריאל חוטפת יותר מאשר את ברצלונה משחקת :joy::joy::joy:

גם לי יש תחושה דומה אבל לי יש גם הסבר לעניין…
איפה שהוא, עיצבן אותי הרבה יותר העובדה שהתחילו לקרוא בתקשורת המדרידאית על ריאל של 3 הצ’מפיונז כקבוצה היסטורית ומהגדולות בהיסטוריה, כאשר מצד אחד חטפה מברצלונה ומצד שני נהנתה מערימות של מזל ובשום רגע לא הרגישה כמו קבוצה אגדית מטילת אימה על כל אירופה.

הערב זה היה 3-0 ביתי משפיל מול האימפריה ממוסקבה… תנו לי עוד ערבים כאלה בבקשה.
עאלק היסטורית… פחח

“לא צריך להיות דמגוגיים לגבי מחלקת הנוער. לא חייבים לשחק עם שחקנים מבארסה ב’ רק כדי שאנשים יהיו מרוצים. אנחנו צריכים להיות תחרותיים.”

השנה 2018 וככה נשמע מאמן בארסה.

צודק במאה אחוז.

האמת בארסה מניה הוציאה את הדברים שהוא אמר מהקשרם (מודה שגם אני נפלתי בזה). הוא לא אמר שלא צריכים לשחק עם שחקנים מבארסה ב. “שלא חייבים לשחק עם כל השחקנים מבארסה ב” יש הבדל…

Valverde: “We can’t play with all the B team players just to make people happy. We have to compete.” # fcbblive [md]

https://twitter.com/barcabstuff/status/1076151189656489987

זה עוד יותר גרוע. הוא לא משחק עם אף אחד, וסתם מבלבל את השכל…

הוא אב כל הדמגוגים. איזו תחרותיות הייה במשחק מול טוטנהאם? איזו תחרותיות יש כשאתה מוביל 4-0?

אלו כבר תלונות לגיטימיות לגבי ניהול סגל. אני גם חושב שואלוורדה צריך לעשות חילופים יותר מוקדמים כשהמשחק גמור.

מה שכן, אני חושב שלא צריך לשלב בכח שחקנים מבארסה ב’ על חשבון שחקני סגל שלא מקבלים מספיק דק’ אלא מה הם באמת מוכשרים. מודה, חוץ מריקי פוץ’ לא נפלתי מאף שחקן מהלה מאסיה כבר מספר שנים טובות ולא רואה אף אחד שהיה ראוי לקבל צ’אנס אמיתי. זו דעתי.

ובבקשה לא לתת את הדוגמא של סאמפר, שחקן שקרוב מאוד לסיים את הקריירה בגלל שהוא לא מסוגל להיות כשיר 5 דק’.

בנוגע למשחק מול טוטנהאם ספציפית, המשחק היה עם דרגת רגישות מסוימת במפעל יוקרתי לאור המצב בטבלה בין טוטנהאם ואינטר, לא חושב שהיה ראוי לעלות עם כמה שחקנים מקבוצת הנוער.

אלנייה גם לא מרשים אותך?

בליגת האלופות, ניצחון מביא 2.7 מיליון יורו, תיקו 0.9 מיליון (למעשה קצת יותר אפילו). זה הרבה כסף אפילו עבור בארסה. לכן כל עוד המשחק לא גמור לחלוטין, כל קבוצה נאבקת על הנקודות, גם אם היא כבר העפילה\עפה.

אבל זו בדיוק הדמגוגיה שלו. התלונות הן בדיוק על זה שיש דקות לתת והוא לא נותן. לא רק לשחקני בארסה ב’, גם לשחקנים שנמצאים בבוגרת. מאוד נוח לבוא ולהגיד “מה, אתם רוצים שאני אשחק עם שחקנים של ליגה שלישית, וככה לא ניקח אליפות”. בבילבאו הוא היה מפוטר 10 פעמים על אמירה כזאת. בברצלונה לאף אחד אין את הביצים להעמיד אותו במקום.

וואלה, אפילו העיתונות בברצלונה לא נשארה אדישה לאמירה המבישה שלו.

פרנססק אגילר כתב: ״האם ואלוורדה יודע באיזו ליגה שיחק בוסקטס לפני שהוא הגיע לבארסה? או פדרו? דמגוגיה זה להגיד שאתה תתן במה לשחקנים של הלה מאסיה ובסוף אתה לא עושה כלום. אם אתה חושב שהם לא תורמים, תגיד את זה מההתחלה, לא עכשיו״.

״זה מזכיר לי שרייקארד בהתחלה התעקש ומסי היה רק המחליף של לודביק ג׳יולי בגלל שהצרפתי פתח לו יותר את המגרש״.

״חוץ מפפ וטיטו, רק ואן חאל באמת האמין במחלקת הבית. כל השאר הם דמגוגים״.

והוא צודק לחלוטין. גם אם היה לנו את צ’אבי בן ה17 היום, הוא לא היה לוקח לראקיטיץ’ דקת משחק. ואני לא צריך להזכיר שצ’אבי גדל להיות הקשר הכי גדול בהיסטוריה של המשחק נכון?

לצ’אבי לא היתה דקת משחק בבוגרים לפני גיל 18.

לא חושב שראיתי בחיי הודעה יותר דמגוגית על דמגוגיה. כבר אין לי מאיפה להתחיל, האג’נדה שלך מבושלת מהבית (כמו תמיד) ובכלל לא משנה מה קורה במציאות. הציטוט האחרון של החבר (הדמגוג) שלך מ-MD זה השיא כמובן. ואן חאל פוצץ את הקבוצה שלך ביותר זרים ממכבי ת"א כדורסל, שלא לדבר על ההשוואה בין מסי(!) לכל שחקני בארסה ב’, ועוד עם ביקורת למאמן שלפי מסי עצמו הוא חייב לו הכי הרבה בקריירת הבוגרים שלו. הייתי ממשיך, אבל ככה הייתי צריך להעיר על כל פסקה בהודעה שלך.

מר אגילאר הוא “עיתונאי”, ולכן עושה כסף מדמגוגיה. ואלוורדה הוא מאמן קבוצת על, ככזה הוא גם פוליטיקאי, ולכן הגיוני שיעשה שימוש בדמגוגיה מדי פעם (לא חושב שזה המקרה כאן, אבל מילא). מה התירוץ שלך? אין ספק שואלוורדה לא נותן הרבה קרדיט לצעירים, אבל בחיאת רבאק - קצת איזון וחיבור למציאות. כמה פעמים אני עוד אצטרך להעיר על הודעות כאלה? חלאס.

אהבתי את הדוגמא על בילבאו.

שוסאקו, אתה אוהד את ברצלונה, לא את בילבאו. קבוצה תחרותית שקונה שחקנים זרים במיליונים מאז ומעולם על מנת להגיע להישגים. אם יש שחקני בית מוכשרים, מה טוב, גם לי זה עושה את זה יותר, אבל לא על חשבון הישגיות אם אינם ברמה הנדרשת, זה יותר מתאים לבילבאו, אולי התבלבלת בקבוצה שאתה רוצה לאהוד.

אם כבר התלונות על הסגנון יותר מדברות אליי, מסכים שלבארסה יש סגנון היסטורי ואידיאולוגי עשרות שנים שכן מאפיין את הקבוצה ואני גם חושב שרוב שחקני הרכש שמגיעים צריכים להתאים לרעיון הכללי בשיטה ולא להיפך. יותר קל להנחיל את זה שיש דור מאוד מוכשר מהבית, זה לא קורה הרבה.

בנוגע לאלנייה, שחקן חביב בעיניי ולא יותר. לא רואה אותו מתפתח לשחקן על לצערי. ריקי פוץ’ עושה לי את זה יותר.

וכדי להשלים את אורי - החבר פפ גווארדיולה נותן דקות בגביע הליגה שזה המפעל הרביעי בחשיבותו אחרי הליגה, צ’מפיונס וגביע המדינה. אם הוא לא ייתן לנערים בני 17 לשחק קצת במפעל הרביעי אפילו ראקיטיץ’ לא היה עומד בעומס. זה לא שפפ גווארדיולה נתן בצ’מפיונס או בליגה לפתוח לילד בן 17.

כל הדקות שפפ גווארדיולה נתן כשבארסה הייתה על הקרשים אחרי 2008 הכל נסלח כי הקבוצה לא הייתה אז בטופ אלא להפך, אחרי השיא (של רונאלדיניו), היום בסיטואציה הזו פפ לא נותן דקה לפוץ’ ופירורים לאלניה. כל השאר בעניין ניהול סגל זה הוא היה עושה טוב מוואלוורדה.

זהו שהוא כן נתן…

אחד הדברים שיותר מתסכלים אותי בדיון הזה, זה הטענה שגידול שחקני בית יכול לגרום לפגיעה בהשגיות.

זה שקר וספין. איו שום סתירה בין רכש חכם לבין שחקני בית. ואף אחד מחסידי לה מאסיה לא רוצה להפוך אותנו לבילבאו על מנת שנשחק עם 11 שחקני בית. מה שמצחיק שהמאמן הזה הופך אותנו לבילבאו בסגנון המשחק שלנו, אבל זה דיון אחר.