אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

כמה שחקני בית יש לפפ בסיטי בהרכב ב3 השנים שהוא מאמן אותם? עזבו, כמה שחקנים באמת משמעותיים שמתחרים על מקום בהרכב? אם אתם חושבים שלתת פירורים במשחקי פח בצ’מפיונס יצמיח דור של כוכבים ממחלקת הנוער של סיטי, אתם תמימים או מחפשים רומנטיקה בשקל.

קאט דה בולשיט, פפ גווארדיולה קודש הקודשים קונה וקונה במיליונים שחקנים שיעצבו לו את הסגל ומשתמש בשחקנים מהבית רק שהם באמת ברמה הנדרשת (לא קורה בסיטי כבר 3 שנים).

בתקופה של פפ בבארסה את ההרכב הראשון שלו עיטרו 6-8 שחקני בית בהרכב, בקדנציה שלו בסיטי אף לא אחד. האם פפ זנח את האמונה בשחקני בית או שפשוט היה לו דור מיוחד מאוד שיכל להשתמש בו?

אם באמת היית עוקב אחרי הסיטי , ולא סתם מנסה לעקוץ היית מבין שבסיטי מתרחשת מהפכה של ממש. האקדמיה שם פורחת. ויש השקעה אמיתית. את התוצאות האמיתיות של אותה השקעה יראו בעוד כמה שנים. (אריק גארסיה האקס הגיע לשם בשביל זה)

בבאיירן מינכן רצו מפפ תוצאות מידיות ולכן התוצאה היתה בהתאם. בסיטי בונים שם (לפחות התכנון) מהיסודות. בעוד כמה שנים אתה תראה שלפחות לפי התכנון , לבוגרת יגיעו כבר כמה בוגרי האקדמיה שלהם.

פדרו ובוסקטס היו בדרך להשאלה, פפ באופן אישי חסם את זה. אני כל הזמן מביא לפה את הכתבה של גראהם האנטר. אתם לא קוראים את זה וממשיכים באותן קלישאות.

אם היית מדבר בצורה עניינית ולא מנחש אם אני עוקב או לא אחרי סיטי אולי היה פה גם דיון רלוונטי יותר.

המהפכה בסיטי קשורה להחלטת מועדון בראשות ההנהלה של מנצ’סטר סיטי, מאחל להם בהצלחה עם הפרויקט, לא רואה איך זה קשור לדיון המאמנים.

מפפ דרשו תוצאות בבאיירן ובסיטי ולכן הוא משחק רק עם שחקנים שעולים מיליונים, אוקי… מה אתה חושב בדיוק שדורשים מואלוורדה?

אוקיי, אז פפ האמין בבוסקטס ובפדרו. בהחלט מראה שיש לו עין מיוחדת לשחקנים, כמובן שזה יותר רלוונטי כלפיי בוסקטס שהוא שחקן ייחודי שמחזיק בהרכב שלנו כבר עשור, לגבי פדרו, הוא שחקן חביב שנתן עונה אחת טובה בהרכב שלנו וחוץ מזה היה מחליף נחמד, אם הור היה כזה עילוי פפ לא היה מחתים על הראש שלו את אלכסיס חודש אחרי שכבש בגמר האלופות ובארסה לא הייתה מוכרת אותו בהמשך.

עדיין לא הבנתי איך האמונה בבוסקטס קשורה לערכים, אם פפ לא מאמין בשחקני בית הוא לא סופר אותם כמו שהוא עושה יפה בסיטי. אם ואלוורדה לא מאמין בדור הזה של בארסה ב’, מדוע הוא צריך לשלב אותם בכח?

שהביאו את פפ , הם הביאו אותו בין היתר בגלל זה. הוא מעורב בהכל שם. הם הצהירו את זה במפורש.

את מצב הלה מאסיה והכישלון של השילוב של שחקני הבית בבוגרת אני לא שם את מירב האשמה בואלורדה. ההנהלה בעיני נושאת במירב האחריות. הוא משרת של המדיניות שלהם. הטענות שלי כלפיו שהוא יכול לשלב יותר שחקני בית. אפילו לנוכח ההנהלה העקומה שלנו.

אני לא מדבר פה על ערכים,

הרגע אמרת שאתה עוקב אחרי פפ בסיטי, כבר השנה הוא מתחיל לתת דקות משמעותיות לשחקני אקדמיה שם. סיטי הנוכחית זה כרגי מועדון בבנייה. ברור שמן הסתם התהליך שם יהיה מאוד איטי. פודן בן 18 וגארסיה כבר קיבלו דקות משמעותיות השנה.

שלא ישלב. בגלל זה אני רוצה שזו תהיה העונה האחרונה שלו. הוא לא חייב לי כלום.

למה על ואלוורדה לשלב יותר שחקני בית כבר עכשיו מפפ? האם פפ לא יכול לשלב קצת יותר שחקני בית לפני שהפרויקט מוכן רשמית? מי החליט שבבארסה ב’ יש יותר עילויים מבמחלקת הנוער של סיטי שזה פשע שואלוורדה לא נותן להם דק אל מול הייבוש של אותם שחקני נוער בסיטי?

בוא נתחיל, שואלורדה במצב של 4-0 או 5-0 יתן לראקיטיץ לנוח ויכניס את אלנייה למשחק. אחרי זה זה נדבר על פפ וואלורדה, בסדר?

אני עדיין רוצה שתסביר לי, למה אתה חושב שטיפוח שחקני בית (בצורה ריאלית) סותר תחרותיות והשגיות.
אתם כל הזמן חוזרים על זה. אני פשוט לא מבין את הקשר.

גארסיה קיבל 0 דק’ השנה בליגה ובליגת האלופות.

פיל פודן הוא שחקן שעלה לקבוצה הבוגרת בתקופתו של פפ בדיוק כמו אלניה בתקופתו של ואלוורדה. לפודן יש 194 דק’ בליגה ובצ’מפיונס השנה. לאלניה יש 138 דק’ ולפרוטוקול עד אוקטובר הוא היה פצוע.

על מה אתה מדבר? האם זה אני שלא עוקב אחרי סיטי או שמא זה אתה?

גארסיה קיבל בגביע נגד לסטר. ופודן כבר קיבל בליגה ובאלופות. תברר לי מה הגילאים של שתי הילדים האלו ותחזור אלי.

על פודן, פפ בהרבה מסיבות עיתונאים מדבר עליו בהרבה מאוד אהבה.

לא התנסחתי בצורה מדויקת. אבל אני מבטיח לך ששתי השחקנים האלו. יקבלו יותר דקות ככל שהעונה תתקדם ובשנים הבאות. אמרתי לך ואתה יכול להתעלם מזה, סיטי זה פרויקט עצום ויחסית מאוד צעיר, אי אפשר להשוות אותו לברצלונה . כי אצלנו הלה מאסיה חייה וקיימת הרבה יותר זמן. זה לא אותו דבר.

פפ לא יכול לשלב צעירים, כמו שהוא שילב בברצלונה, כי הוא צריך תשתית וגיבוי מהנהלה שלו. בבאירן לא היה לו גיבוי לזה מספיק. ובברצלונה היה לו ובסיטי כעת יש לו גיבוי, ולכן מתחילים לראות שם תוצאות. . לא אני לא מדבר על זה שסיטי תפתח בעוד כמה שנים עם 11 שחקני בית. זה לא יקרה, אבל יהיו לה כמה כאלו.

שוב, אני רוצה לשאול אותך, למה אתה חושב שיש סתירה בין טיפוח שחקני בית לבין השגיות . כל עוד זה נעשה בחוכמה ולא בהגזמה? כמו המודל של לאפורטה בזמנו. זה הרצון של אנשים כמוני וכמו אגלמה וטל. לא שנהפוך לבילבאו. אלא שנחזיק בבסיס של שחקני בית מגובים בשחקני רכש. זה כל הסיפור.

אני כרגע לא רואה שום תוצאות אצל סיטי. 0 שחקני בית משמעותיים ב-3 שנים האלו. לגבי פרויקטים וכו’, שוב, לא רלוונטי לדיון כרגע בעניין המאמן שמשתמש במה שיש לו. לדבר על משחק גביע הליגה, מפעל יותר נחות מגביע המלך בו ואלוורדה שיתף מספיק שחקני בית במשחק האחרון כדוגמא למשהו זה מגוחך, סלח לי.

זה לא משנה כמה הלה מאסיה זו מחלקת נוער ותיקה אם בשנים שואלוורדה מאמן הקבוצה אין בה שום יהלום שהולם את הרמה המקצועית של הקבוצה הראשונה.

אני לא יודע מה זה שילוב שחקני בית מבחינתך, אם זה מה שפפ עושה בסיטי כמו שאתה הבאת כדוגמא עם פודן וגארסיה, אז בעיניי יש אפס הבדל לבין ההתנהלות של ואלוורדה במובן הזה.

זה פוגע בהישגיות ברגע שאתה נותן לשחקנין שלא ברמה הזאת לשחק במקום שחקנים שהם כן ברמה הזאת, רק מפני שהם שחקני בית. מה שפפ ו-ואלוורדה שניהם לא עושים כיום.

הפעם האחרונה שהרגשתי שפפ מכניס שחקני נוער בכח לקבוצה הבוגרת הייתה בסוף העונה האחרונה שלו עם טייו וקוואנקה. לא אהבתי את זה אז, בדיעבד זה לא הוביל לכלום, ואם תסתכל על השניים האלה כיום אז אחד לא הצליח אפילו בהפועל באר שבע והשני מדשדש בקבוצות ביניים בספרד.

המסקנה שלי- להפוך שחקני נוער למשמעותיים רק שהם שווים את זה באמת! כרגע לצערי אני לא רואה בבארסה מישהו ששווה את זה.

נ.ב: אני רק רוצה לדמיין מה היה קורה אם במקום לפפ בסיטי אז לואלוורדה בברצלונה היה בורח אחד היהלומים הכי גדולים בכדורגל העולמי, ג’יידון סאנצ’ו שנראה כמו הדבר הבא על אמת…

1. דיבורים על “מהפכה” בנוער של סיטי יש כבר מאז שהשייחים הגיעו ותוצאות אין עד כה. הם מאד היו רוצים איזה ילד לנפנף בו, כנ"ל צ’לסי שכבר כמעט 20 שנה לא מצליחה לשלב שחקן מהנוער בבוגרת (וניסתה הרבה מאד).

2. אני לא מבין איך אפשר לטעון במקביל שההנהלה מחריבה את המשתלה, שזה מסר שחוזר על עצמו כבר שנים בפורום הזה והקודם, ובמקביל להאמין בעיניים עצומות שכל מי שיוצא משם ראוי להשתלב בבוגרת. אם לפפ אין תשתיות, אז גם לואלוורדה אין.

3. השיטה של לאפורטה, בתחילת הכהונה, היתה להציל קבוצה קורסת עם רפא מארקס, ואן ברונקהורסט, קוארסמה, רונאלדיניו (במקום הבטחת הבחירות - בקהאם) ודווידס. אינייסטה וואלדס עלו לבוגרים בקיץ שבו נבחר, כלומר היו מוצר מוגמר, שלא לדבר על צ’אבי ושות’. פאברגס ברח לארסנל באותו קיץ, ד"א. קיץ לאחר מכן - ג’יולי, דקו (על העמדה של אינייסטה), אטו, בלטי, סילביניו ועוד הגיעו. אפשר להמשיך - הנרי, גודיונסן, ואן בומל, זמברוטה, תוראם… כמה שחקני בית השתלבו בתקופה הזו? רק מסי ובוז’אן בערך. פפ הגיע רק אחרי 5 שנים.

אתה יכול לטעון שלא היתה תשתית ואותה בנה לאפורטה, אבל אם כן - מאיפה באו ואלדס, צ’אבי, אינייסטה ופויול? האם קודמיו של לאפורטה היו גאונים? האם עבודת המופת בבניית המשתלה מסתכמת בבוסקטס, פדרו ופיקה (נניח)?

אבא שלי נכנס לבית חולים. מבטיח שאני ישיב לכולכם שאני יגיע לשם… ערב טוב

החלמה מהירה!

החלמה מהירה

אני רק הערה:

אני נוטה להסכים עם אסף לגבי זה.

בעונה הראשונה של פפ אלייש גארסייה (שחקן בית, יליד יוני 97) שיחק 728 דקות. היה בסדר כזה.
בקיץ בין העונה הראשונה לעונה השנייה של פפ היה ילד שהרשים מאוד בקדם עונה - פיל פודן שמו (שחקן בית, מאי 2000).
אלייש גארסייה הושאל, פודן בן ה-17 התאמן כל העונה עם הקבוצה הראשונה, ושיחק 1408 דקות.

בעונה הראשונה של ואלוורדה קרלס אלניה (שחקן בית, ינואר 98) שיחק 225 דקות. היה בסדר כזה.
בקיץ בין העונה הראשונה לעונה השנייה של ואלוורדה היה ילד שהרשים מאוד בקדם עונה - ריקי פוץ’ שמו (שחקן בית, אוגוסט 99).
ריקי שותף עד כה העונה ל-35 דקות בלבד, אלניה סופר כבר 282.

גם לשתף ילדים צריך בשכל.

עכשיו אפשר בבקשה לחזור לדבר על מאמן שעולה עם שלושה גרזנים מול מאמן שהפך שני קיצוניים/קשרים התקפיים לקשרי אמצע?

משה - רק בריאות. הויכוח מעניין ומסקרן אך החיים ובוודאי שהבריאות לפני הכל.

עדכננו אח"כ

הכל תחת שליטה.

צודק, אבל יש משהו מתסכל בדיון הזה. צד אחד תמיד משתמש באותם טיעונים " ברצלונה לא יכולה להיות אתלטיק בילבאו" ואין מישהו אחד ששפוי בדעתו שחושב את זה. אין שום קשר בין מה שאני או כל מי שחושב כמוני, ששואפים לפגיעה בהשגיות או תחרותיות של הקבוצה. לצורך העניין אני ידגים את זה בהודעה שאני כתבתי פה לפני כמה ימים, שכחתי איך עושים ציטוט אז תסלחו לי:

" אני תמיד יחזור על אותו משפט, אין שום סתירה בין מדיניות רכש נבונה לגידול שחקני בית.

המצב הנוכחי היום, הוא שבקישור יש לנו עודף של שחקנים. ויש את אלנייה וריקי שעומדים להיכנס. אין שום צורך לשבור קופה על קשר או ראביו. (גם לא להביא את דה ליכט או דה יונג אני מבולבל כבר מהשמות ההולנדים) רוצים 70 מיליון? שילכו לחפש מועדון אחר…

איפה צריכים לחפש רכש איכותי חכם וצעיר?

1. בלם איכותי אחד או אפילו 2 בלמים (תלוי בתקציב) לנגלה לא מרשים אותי באופן מיוחד (למרות שהוא חביב בתור בלם רוטציה)
  2. לא סמדו ולא רוברטו. צריך מגן ימיני אמיתי ואיכותי. רוברטו לקישור וסמדו בתור רוטציה. או למכור את סמדו.
  3. חלוץ 9 אמיתי וצעיר שיחליף את סוארז בעוד שנה שנתיים.

כך גם מנהלים מדיניות רכש נבונה וגם שומרים על שחקני הבית…

דה יונג בעיני לא נחוץ, אבל אני יכול לקבל את הקנייה שלו. בתנאי שלא מביאים את ראביו ונפרדים מדניס סוארז (לצערי)

נ.ב כל הדיון הזה החל לדעתי בעקבות אי הבנה של מסיבת העיתונאים של ואלורדה.

אני יגיב פה,

הפרויקט של סיטי, בין היתר, מורכב מפפ בתור המאמן, ציקי בגירסטיין בתור מנהל מקצועי, פראן סוריאנו בתפקיד ניהולי, ששכחתי איך לתרגם אותו מאנגלית. אני מניח שזה לא צירוף מקרים, וזה מראה על כוונה שלהם להעתיק את המודל של הפפ טים (כן זה מאוד שאפתני, אני יודע)
הנה מה שדסקל כתב על זה:

" ברצלונה של אנגליה

עובדה זו מצביעה על החשיבות שבסיטי שמים על פיתוח שחקנים. אמנם הושקעו מאות מיליונים בבניית הקבוצה שפפ גווארדיולה מאמן, אבל אם יש משהו שמראה עד כמה השייח’ רציני בקשר לעתיד המועדון, זו ההשקעה האדירה בבניית מחלקת ילדים ונוער מהטובות באנגליה, אולי הטובה ביותר, כשהמטרה המוצהרת היא לבנות את הקבוצה הבוגרת סביב שחקני אקדמיה - כמו בברצלונה. לשם כך אבו דאבי גייסה את פראן סוריאנו, לשעבר מנכ"ל ברצלונה והמנהל הספורטיבי לשעבר של המועדון הקטלאני, צ’יקי בגירסטיין. פפ גווארדיולה, שגדל בברצלונה וב־2008 קיבל את התפקיד של מאמן בארסה מבגירסטיין וסוריאנו, הוחתם במנצ’סטר סיטי בעונה שעברה כחלק מהחזון המקצועי ההוליסטי של המועדון, שבו כל הקבוצות, מילדים ועד בוגרים, משחקות באותה צורה (כמו בבארסה)"

אני לא נביא ונבואה ניתנה לשוטים, יכול להיות שהפרויקט הזה ייכשל. יכול להיות שהוא יצליח. אין לי מושג. אבל הכוונות שם הם מאוד רציניות והרצון הוא מאוד אמיתי וכנה. אתה יודע מה? אם ההנהלה הנוכחית שלנו הייתה אם אותם כוונות , הייתי מאוד מרוצה.

קודם כל, אני כתבתי ואני יחזור וידגיש את זה, ואלורדה בעיני מקיים מדיניות של ההנהלה. אני מאשים את רוב האשמה בנשיאים: רוסל, ברתואמו והמנהל המקצועי הנוכחי פפ סגורה. המאמן הוא בעיני, “שליח ציבור”. אבל עדיין יש לו חלק באשמה , לא גדול, אבל יש לו, הוא יכול לעשות יותר בשביל לקדם צעירים. ולתת לשחקנים צעירים יותר דקות ממה שהם מקבלים בלי לפגוע בהשגיות של הקבוצה. לצורך ההדגמה, אלנייה לא צריך לפתוח על חשבון ראקיטיץ או וידאל בקלאסיקו הקרוב מן הסתם, אבל שדופקים ללבנטה 3-0 דקה 47 אפשר להתחיל לחשוב עליו. או שפוגשים קבוצה בסד"ג של ראיו ויאקאנו בקאמפ נואו. אפשר לתת לו לפתוח בהרכב. ואפשר לתת לריקי פוץ דקות במשחק חסר חשיבות מול טוטנהאם, או לתת לו לפתוח מול קבוצה מהליגה השלישית בגביע, בקאמפ נואו, שהבטחנו למעשה את העלייה במשחק הראשון…

ההנהלה, אכן מחריבה את המשתלה, זה לא נושא לדיון, זה עובדה. זה בא לידי ביטוי . במאמנים גרועים לברצלונה ב (חוץ מהנוכחי שהוא המאמן הראוי הראשון מאז אוסקר גארסיה בזמנו) פיטורים של אנשי צוות ומאמנים רואים במשתלה. בכל הגילאים. והברחת כישרונות צעירים לשדות זרים (אריק גארסיה דוגמה מופלאה) אבל זה לא סותר, שיש עדיין כישרונות צעירים בברצלונה ב ובנוער. שתי הדברים נכונים.ויכולים להתקיים במקביל :slight_smile: עוד כמה שנים, ובקצב הזה, הביצה תתייבש.

קודם כל, זה באמת לא נכון, אין משתמש אחד פה שטוען שכל מי שיוצא מהמשתלה,הוא אוטמטי שחקן ראוי לבוגרת:.

גומבאו היה השחקן החביב של לואיס אנריקה בזמנו, אני חושב שכולנו ידענו שהוא שחקן מוגבל ולא ראוי לבוגרת. אותו דבר לגבי דאולפאו, אני אישית, שלואיס אנריקה שלח אותו לגלות, תמכתי בהחלטה שלו. ולא הייתי לבד בזה. יותר מזה, שהוא חזר לקדנציה השנייה שלו, אצל ואלורדה. למרות שהוא ניסה והיה לו גישה יותר בריאה. הצדקתי את זה שהוא לא ברמה הנדרשת לברצלונה ושהוא נמכר שנה שעברה, תמכתי בהחלטה של ואלורדה למכור אותו (דרך אגב, ואלורדה לדאולפאו נתן הזדמנות ראויה.)

אז איפה המשפט שלך עומד במציאות? יש עוד כמה שחקני משתלה שאני לא מחזיק בהם במיוחד, אחד מהם הוא זה שאמור להחליף את אלבה במקרה של פציעה. (הלוואי שאני טועה. מיראנדה הוא ילד טוב)

1. בסעיף הזה , למעשה ענית בעצמך על השאלה, שלאפורטה נכנס לתפקיד הוא לא היה במצב של לחשוב על שחקני משתלה או איך לטפח אותם. כל מי שזוכר (ואני זוכר) מבין שהוא קיבל קבוצה שבורה במשבר ספורטיבי וכלכלי. בשנים הראשונות, הוא חשב קודם כל להחזיר הקטר לפסים. אחרי שהוא החזיר אותה. הוא עבר לפרויקט שידברתי עליו. תסתכל מי ברתואמו מינה למאמני בארסה ב ותשים לב, אילו מאמנים עברו אצל לאפורטה. זה “בקטנה”. יש את הסרט הזה שלצערי אין לו תרגום באנגלית שבו בדיוק מדבר על איך הפרויקט של לאפורטה התנהל (ומה שמדהים שמראים איך בשנים הראשונות רוסל ולאפורטה היו לא רק בעלי ברית אלא חברים מאוד קרובים, מדהים איך שהכל התהפך…)
    פעם היה לי את הסרט באנגלית, אבל משום מה הורידו אותו מיטיוב…

אנסה לקצר:

1. בגיריסטיין בסיטי מ-2012. אחרי כמה שנים אפשר להחשיב 0 שחקני נוער במועדון הבוגר ככישלון? סלח לי אם אני מתעלם מדסקל, הוא אוהב מאד למלא כתבות שלמות באוויר חם וסופרלטיבים כדי להשמע אינטליגנט. לא חסרות דוגמאות.
  2. למה החלטת שזו עובדה שמחריבים את המשתלה? מה האינטרס של ההנהלה לעשות דבר כזה? מה העדויות לכך?
  3. כמובן שהקצנתי עם “כל שחקן ראוי להשתלב בבוגרת”. הפואנטה היתה: כמה מכם ראו את ריקי פוץ’ משחק 90 דקות? ואת אלניה? אם המערכת רקובה, למה אתה כל כך בטוח שמדובר ביהלומים? מדוע הביצה לא התייבשה עדיין, ואם עוד לא התייבשה - מה העדות לכך שהיא בדרך לשם? מאיפה הביטחון?
  4. הפואנטה לגבי לאפורטה היתה שלא ברור מי הם בדיוק כשרונות העל שהאמונה שלו במחלקת הנוער סידרה בצרורות, כביכול אחרי שהוציא את הקבוצה מהמשבר. הרי בסוף 2006 כבר הייתם אלופי אירופה ואלופי ספרד שנתיים ברציפות. רבים מהשחקנים שציינתי בהודעה הקודמת (גודיונסן, הנרי, זמברוטה, תוראם) ועוד רבים אחרים הגיעו למועדון סופר-יציב ומצליח. בנוסף, ברתומאו ישלים 5 שנים רק בינואר. אולי גם הוא בדרך לעשות “לאפורטה”, לשיטתך, לאחר שנים של הסתמכות על רכש?

הדרך שאתה מתאר את ההיסטוריה של המועדון היא סלקטיבית מאד ומלאה ברומנטיזציה.

מצטרף לאיחולי הבריאות כמובן, חשוב בהרבה מבלבולי השכל שלי.

לגבי סיטי, רק העתיד יקבע מי צודק. זה טחינת מים.

1. בשנים האחרונות, יש נטישה של כשרונות (שוב, אריק גארסיה הוא דוגמה אחת. יש עוד כמה… דרך אגב ריקי פוץ כמעט ועזב. ונשאר רק אחרי שהמאמן הנוכחי של ברצלונה ב שיכנע אותו.) מאמנים כושלים שהגיעו למערכת. שינוי שיטות אימון, פיטורים של אנשי צוות ותיקים ומוערכים, אחד מהם הוא המנטור של צאבי והטיקי טאקה ששכחתי את שמו, תסלח לי אני אחרי אחרי יום ארוך ומורכב) אני יכול לפרט רשימה מאוד ארוכה של פעולות שליליות שנעשו כנגד המשתלה. בעיני זה לא דיון. כל מי שעוקב אחרי המשתלה יודע את זה. מה האינטרס? כתבתי על זה בדיון הפוליטי של בארסה. על זה אפשר לנהל דיון. לא על המציאות.

המערכת לא רקובה לחלוטין, יש בה עדיין דברים שעובדים (בעיקר בגילאים היותר נמוכים. הבעיה מתחילה כרגע בהגעה של השחקן לברצלונה ב ומשם לבוגרת (לפי בלוגרים שאני עוקב אחריהם. המשבר מתחיל לחלחל גם למחלקות הצעירות יותר, (פפ סגורה למשל שהיה בתפקיד האחראי על בארסה ב והמשתלה התחיל להתערב בשיטות אימון ודרש לנהל שיטות של כדורגל פיזי וישיר יותר)

אתה שואל כמה מאיתנו ראו את אלנייה וריקי פוץ? אישית, ראיתי לא מעט משחקים של אלנייה בבארסה ב בזמנו, ואת ריקי ראיתי בעיקר בליגת האלופות לנוער. לא כמות גדולה של משחקים, אבל מספיק להתרגש ולהבין שיכול להיות שמדובר במשהו מיוחד. אבל אני לא סומך על עצמי, יש מספיק אנשים שאני סומך עליהם בעינים עצומות, שאם הם אומרים שמדובר בכישרון נדיר, אז אני באש ובמים אחריהם. דוגמה אחת זה אסף לירן מהפורום הקודם למי שזוכר. אם הוא בעד אז אני בעד.

למה אני חושש לעתיד של הביצה? כי אני עוקב מאד אחרי מה שמתבצע בפוליטיקה של המשתלה, ואני רואה מה קורה שם, ודבר נוסף, שכישרונות צעירים היום רואים ששחקני נוער לא מצליחים להשתלב בבוגרת , הם עוזבים. צאבי דיבר על זה, זה לא סוד.
ודרך אגב, ברתומאו לפני הבחירות האחרונות, ברגע של כנות נדירה. רמז לזה שהוא לא מחשיב את המשתלה יותר מידי (למי שזוכר את ההתבטאות שלו לגבי זה שהוא לא רוצה ששחקני ברצלונה ב יתאמנו אם הבוגרים כי לדעתו זה מפריע) זה באמת לא משהו ששנוי במחלוקת.

דרך אגב, תקרא טוב גם כתבתי אילו אמצעים מייבשים את הביצה. באמת שזה לא נושא שנוי במחלוקת.

ברתומאו הוא נשיא נוראי, שגם אם הוא יתהפך וייעשה מה שאתה קורא לזה “לאפורטה”. הוא עדיין פושע. הוא ורוסל הודו בעבירות מס שזה עבירות פליליות (וללא בושה השתמשו במועדון כדי שהוא ישלם על הפשעים שלהם). מצידי שישים אחד עשרה שחקני משתלה ויצהיר אמונים לקרויף… הוא עדיין פושע. (דרך אגב הוא עדיין מועמד לדין בברזיל על קייס ניימאר)

אני רוצה להזכיר לך, שבניגוד למצב שלכם, שפלורנטינו הוא ככל הנראה יהיה נשיא לכל החיים אצלנו תקופת הנשיאות שלנו היא מוגבלת. הוא עשה שתי קדנציות, שבהם הוא עשה המון בשביל הקבוצה. כמעט הופל באי אמון של רוסל. אבל עדיין השאיר קבוצה במצב ספורטיבי מצויין ללא חובות ובעל תשתיות שלא מעט אקדמיות בעולם שואפות לחקות אותו. אחריו הגיע רוסל השטן הגדול וברתואמו הגנב הקטן. והם בצורה מפורשת ניסו ועדיין מנסים לשנות את המועדון ודי בהצלחה :frowning: . אתה יכול לשאול את פפ. בסרט על הפפ טיים, נרמז שם על מה שרוסל עולל לפפ בשנתיים האחרונות שלו… רמז בגלל הקשר שלו ללאפורטה וקרויף.

ביקשת ממני לתאר את תקופת הנשיאות של לאפורטה, לא של ברצלונה באופן כללי, אני מודע לזה, שברוב המוחלט של ההיסטוריה שלנו, הקבוצה שלנו הורכבה ברובה משחקני רכש… אין לי בעיה אם זה.

תודה וחס חלילה. תודה לך על התגובות המאוד איכותיות שלך. זה ממש מרשים אותי בלי שום טיפת ציניות. וזה די מדהים שאתה יודע על ההיסטוריה של ברצלונה, יותר מחלק מאוהדים של ברצלונה שאני מכיר. אני למשל חוץ מפלורנטינו כמעט ולא מכיר שום נשיא אצלכם… שאפו :slight_smile:

אם אפשר לשנות נושא, זה הדבר הבא:

ליאו מסי יצר 18 הזדמנויות לשער בטוח סוארז החמיץ 16 שערים בטוחים (הכי גרוע בליגה). במשחק מול לבנטה, אורי קופר המצוין, סיפר שסוארז מבשל למסי יותר מאשר מסי מבשל לו. צריך לשלוח את זה לאורי קופר ולספר לו שאם סוארז היה עושה לעצמו איפוס כוונות ולא מחטיא כל כך הרבה,. מסי לא היה רואה אותו ממטר בבישולים.

אני אוהב את סוארז, הוא אגדה בברצלונה. והלוואי שיפרוש פה. אבל עדיין אי אפשר להתעלם ולחשוב שהנתון הזה לא מטריד. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. שנה הבאה, סוארז חייב להרגיש שיש לו תחרות אמיתית על העמדה. חייבים חלוץ 9 צעיר ולטווח ארוך.

מוש רק עוד נקודה קטנה,

כאוהד בארסה אני יותר ממזדהה אתך באשר הלה מאסיה וחוסר ההצלחה שלה. עם זאת, אין לדעת האם הרעיון והאימון הם שהצמיחו דור כזה, או שהדור הזה הפך את השיטה למצליחה.

עובדתית, בארסה היא היחידה ששיחקה עם כל כך הרבה שחקני בית והצליחה בצורה קולקטיבית. כמו כן, עובדתית שחקנים ‘שנבאו’ להם עתיד זוהר בילדותם לא בהכרח התפתחו לכאלו.

מה שאומר שיש סיכוי שהאקראיות מטשטשת את השיטה שמצאת להתגדר בה. הפרויקט של פפ בהחלט יהיה אמות מידה מסוימות לתוכנית והרעיון הזה כי אם זה יצליח זו תהיה הפעם השניה שזה יעבוד.

מחליף לסוארז? ברור כשמש לכל אוהד. זה ובלם, כל השאר להשאיר ויהיה טוב.