אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

מצטער לקטוע את הדיון על שני השחקנים הטובים בהיסטוריה, אבל זו ללא ספק התגובה הגדולה בהיסטוריה:

קראתי גם קראתי, אל תכעס ראשית.

בעצמך כתבת -

כל מה ששווה לך בריידי שהוא טוב מאוד (זה מספיק או שגם זה לא?) 20 שנה. לכן הוא מעל רוג’רס המדהים בדיוני העז. אם היה רץ עונה אחת כך לא היית סופר אותו. ובכן, גם אני. אבל המוטיב שחוזר על עצמו הוא למידת המשחק, ניהולו, וקריאת היריב ובלבולו. ומחמת שהוא לא עושה זאת עונה אחת כנראה (בטוח) הוא שולט באספקטים לעיל. רוג’רס לא חזר על ריקודי הפוקט - כי זו הדרך אולי המהנה (בשבילנו) לשחק פוטבול אך לא היעילה. בחייאת, פייטון מאנינג שבריידי הרבה יותר דומה אליו לא רואה ממטר את רוג’רס, רוג’רס לא השחקן המושלם ולא יעזרו כמויות היילייטס שיש לו.

אני פשוט לא מסכים לדבר הזה. אין יותר מ 100% יכולת. ואני לא רואה יותר טעים מרונאלדיניו אלא רק יותר זמן, אבל לא יותר טעים. וכשאני מודד אני לא מתייחס לאורך זמן של ההנאה אלא לרמת העונג. כמובן שעונה אחת זו לא אינדיקציה לרמת עונג בשבילי אלא תקופה. אבל אחרי התקופה אין יותר או פחות כי זה 100%. וב 100% הללו בשבילי זה רונאלדיניו.

אגב,
לקחת את הטיעון הזה ולהפוך אותו לחרטא כי הוא לא מתאים לך לא הופך את הטיעון לנכון (או ל-לא נכון). היחס מדהים, רודג’רס משחק מדהים, אבל בהחלט מורח מהלכים יותר מדי. שמעתי רבות על למה ואיך, עובדתית הוא משחרר כדור מאוחר וזה לבד בעייתי ל GOAT. בלי קשר הארכת מהלכים מורידה דרמטית את הסיכויים לאינטרספשנס. נחמד לזלזל בכל טענה אבל זו עדיין טענה חזקה גם אם היא לא עומדת במציאות אם יורדים לפרטי פרטים. ולא בגללה אני חושב שרוג’רס לא עז בכלל לא. זה רק קמצוץ של גישה לאיך שאני רואה פוטבול.

אה, עוד משהו קטן. אין לי את הוותק שלך אך אין זה אומר או מעיד על רמת הידע שלי, השלמתי שעות שעות בלקרוא היסטוריה, לראות משחקים שעברו ולקרוא מאות (לא מגזים!) דפי סטטיסטיקות מורכבות. סורי, אל תזלזל כזה מהר גם אם זה לא נוח לך.

קודם כל אני שמח שהצלחתי לעורר אחלה דיון, אני קצת עמוס אז לא קראתי את הכל אבל את הרוב כן. בכוונה לא התערבתי ונתתי לכל אחד לפרש את דבריי איך שהוא רוצה ולקחת את הדיון לכיוון שלו.

אין לי כל-כך דוגמאות אחרות לספק היות ורונאלדיניו מצד אחד היה מאוד לא רובוטי בכדורגל שלו(בניגוד לכריסטיאנו רונאלדו, נניח) ומצד שני הוא גם לא שיחק בברצלונה הרבה מאוד זמן.
אני לא מחפש את ההגדרות האלה של ‘הטוב בהיסטוריה’ ודווקא רציתי לשים בצד את השכל הישר. כמו שכאשר ישאלו אותי - ראול הוא השחקן שגדלתי עליו והוא הגדול מכולם, גם מכריסטיאנו רונאלדו, אפילו מקצועית, כי אני הולך עם הלב ולא עם השכל, לא בודק את הגולים והתרומה וההשפעה. כמו שיש אוהדי ריאל מדריד שעבורם זידאן הוא הגדול מכולם.

אני כן חושב, וזו נקודה שפחות התייחסתם אליה, שאם מסי היה קצת פחות גדול - רונאלדיניו היה זוכה ליותר קרדיט והיה נשאר יותר זמן בתודעה גם אם עברו יותר מ-10 שנים, וכן אחזור על עצמי: הוא סימל את בארסה שיצאה מחושך לאור, הוא הניח את התבנית הנוחה למסי, אני כלל לא יודע אם זה היה מתאפשר הפוך לצורך העניין. הוא היה חלק מברצלונה שהיא לא מושלמת, כזו שמפסידה לעתים, כזו שהיא כן בלתי-מנוצחת, כזו שלא הייתה בהכרח פייבוריטית. כזו שבהרכב שלה פתאום מצאתם איזה אולגר או מוטה, כזו שפתאום השחקן השלישי בהתקפה הוא ג’ולי המחמיצן.

להסביר למה רונאלדיניו כזה מיוחד זה מיותר, אבל אפילו שפת הגוף שלו. מסי לעתים אולי לא נראה סובל, סובל זה אריאן רובן וגארת’ בייל ואפילו כריסטיאנו, אבל רונאלדיניו תמיד היה מחייך.

בפורום הישן ניסחתי זאת מכל מיני זוויות, עבורי רונלדיניו עשה משהו שאף שחקן לא עשה מעולם ברמות הכי גבוהות שיש, וזה להביא את הכדורגל היפה לכדי תכליתיות (רק תחשבו על השער ההוא מול צ’לסי). כל מסירה, כל הטעיה, כל ריקוד על המגרש היו בפשטות הדרך הכי מהירה, מבחינתו, להגיע למטרה- שער.

ולכן כולם אהבו אותו, גם האוהדים במדריד, הוא הביא משהו טהור למשחק, המון עוצמה, המון תיחכום, המון יופי ואפס השפלה ליריב.

פאק אוף, תודה לך אגלמה. למה רק עכשיו אתה מסביר לי טוב את מה שאני חושב?? שוב תודה.

ואגב, הוויכוח פה הוא לא על מי ה GOAT האמיתי כי זה אפשר כנראה לפרוך עם אלף ואחת ראיות שונות, או טענות שיעידו על נסיבות שונות. הרי אף פעם מסי לא שיחק בקבוצה אחרת ואף פעם לא נדע מה היה קורה אילו, עם זאת הויכוח המעניין פה הוא על פרמטרים בהם אנשים מודדים כל אחד את העז שלו, וזה נושא לא פשוט בכלל.

סליחה על הבורות אבל מה הקטע עם העז? מאיפה הביטוי הזה הגיע?

Greatest Of All Time - GOAT

זוהי נקודה חריפה מאוד של חוסר הסכמה בינינו. אתה רואה במשחקים בפועל אינדיקציה לגדולה וברגע שעבר כמות מסויימת של משחקים שמהם אפשר לומר שהוא “באמת” שחקן גדול אין הבדל לכמות הגדולה אותה השחקן ביטה בפועל. אני רואה במשחקים בפועל את הגדולה בעצמה, העובדה שתיאורתית יכלת לשחק ברמה הזאת, אבל בחרת לא לעשות את זה כי אתה עצלן/ או אתה פצוע מעידה על כשרון פוטנציאלי, אבל כל עוד הוא לא שוחק זה לא בא לידי ביטוי. הסיבה שדנקן אדוארדס הוא לא השחקן הכי טוב בהסטוריה היא לא בגלל שחסרה לנו אינדיקציה, גם אם באמת היה באפשרתנו לדעת שהוא השחקן הכי כשרוני שאי פעם נולד, כל זה הופך אותו לכשרון הגדול בהסטוריה ולא יותר מזה, אבל טיב, איכות, וודאי גדולה לא נמדדים בפוטנציאל, הם נמדדים בגדולה על כר הדשא. המשחקים לא “מוכיחים” שאתה גדול, הם הגדולה בעצמה. ביקום מקביל שבו רונלדיניו שיחק ברמה של 05-06 משנת 2004 ועד 2014 ביקום הזה רונלדיניו הוא שחקן הרבה יותר טוב מרונלדיניו ביקום שלנו. הוא היה טוב להרבה יותר, וזה אומר יותר טוב.
ועכשו לשאריות המיגעות הדיון הזה

אתה אולי קראת, אקח את המילה שלך, אבל אם כך לא הבנת כלום בגלל שאני לא מבין איך אפשר לקרוא את ההודעה שלי ואז לכתוב את זה:

כשאני כותב שבריידי הוא “מדהים” ואז אתה מתחיל בראנט על האיכויות של בריידי. אני מודע היטב לעובדה שבריידי אחד המוסרים הטובים בהסטוריה, אתה לא צריך לתת מגילה על האיכויות שלו. אין לזה שום קשר לנקודה שלי. הנקודה שלי אפילו לא הייתה צריכה את רודג’רז, הוא פשוט היה הדוגמא המיידית שעלתה לי לראש בגלל שהוא משחק כיום. הייתי יכול להביא את פייטון בשנת 2004 או 2006, או את מרינו בשנת 84 וג’ו מונטנה ב89 (בהקשר שלו, לא בהכרח). אם אני אקח את השנה המדהימה ביותר של מוסר אי פעם, אני אבחר בשנים האלו לפני שאני אבחר בשנה הטובה ביותר של בריידי. אבל אם תשאל אותי איפה בריידי ממוקם בדיון GOAT אין לי בעיה למקם אותו מעל מרינו, מעל רודג’רז, ואפילו מעל פייטון, למרות שכולם מוכשרים יותר מבריידי בסט היכולות הכולל, בגלל שכשרון הוא לא הכל בחיים וחלק מזה הוא היכולת להביא אותו לידי ביטוי, דבר שבריידי מצליח יותר מהם. עדיף להיות 9.7 לעשור מלהיות 10 לשנתיים ו9 לשאר.
אגב, אליל נעורי הוא ג’ו מונטנה והוא בעיני הGOAT והוא דומה מאוד לבריידי מצד סט הכישורים שלו. כל השלושה האמורים לעיל היו יותר מוכשרים ממנו טכנית, אבל כמו שאמרתי טכניקה היא רק חלק מהעניין. הסיבה שאני ממקם את מונטנה לפני בריידי היא רק בגלל שהוא הפרוטוטיפ של הסוג הזה של ק"ב, ושהוא שיחק בעידן הזהב של הפאס ראשרים.

העובדה שהנקודה פוספסה עליך לחלוטין וכל מה שראית זה רודג’רז בעיניים ואז עלה לך קצף מראה שהתגובה הרגשית פה היא שלך ולא שלי. אני לא כועס, אבל אני בהחלט מתאים את רמת הנימוס שלי למתדיין מולי, ונסיון לרמז שהמתדיין מולך לא באמת מאמין במה שהוא אומר אלא שזה “חרטא שהוא מוכר לעצמו” כלשונך הזהב, היא לא מנומסת ובמיוחד כשזה לא נראה שאתה מבין הכוונה.

עכשו בנוגע לשטויות לגבי רודג’רז. רודג’רז לא נתן שנתיים “מדהימות”. רודג’רז נותן עשור מדהים. הוא נתן שנתיים שהם הכי טובות שראיתי ממוסר אי פעם (או לפחות בשיח רציני של זה) וכדי להיות ברורים, אני מתכוון לשנת 2011 ולשנת 2016, לא לשנת הMVP השניה שלו, שבה הוא סתם היה מדהים אבל אם תרצה לטעון שלבריידי היה שנה דומה מבחינת איכות אני לא אשתולל.

שחרור מהיר הוא לא בהכרח עניין של כשרון של הק"ב. הוא עניין של סכמה, צורת משחק ואיכות של פרסונל, ברט פארב וג’ון אלווי לא שיחררו כדור מהר כי זה לא היה צורת המשחק שלהם. אתה יודע איך אני יודע את זה? מרודג’רז עצמו שהיה ממשחררי הכדור המהירים בליגה ב2010-2011 ואחד ממשחררי הכדור האיטיים בשנים האחרונות. במידה מסויימת שחרור מהיר של הכדור דורש יותר מהשחקנים האחרים, וזה הסיבה שגרין ביי ורודג’רז עצמו התמכרו לשחרור איטי. השנה כשהיה לך שילוב של תופסים רוקיז, וטרן שלא השתלב בצורת המשחק וקריאת מהלכים מוזרה, העסק קרס. ב2011 כשיחקו עם רודג’רז ג’נינגז, דרייבר, פינלי, וג’ורדי נלסון, צוות של שחקנים מהירים שידע לרוץ ראוטים, לחסום ולהתפנות, היה אפשר לשחרר כדור מהר.

אין שום שחקן בהסטוריה שלא רואה את רודג’רז ממטר

רודג’רז הוא לא מושלם. אוכל קצת יותר מדי סאקים, יכול לעבוד על הטיימינג של הסטפ אפ בפוקט, ולאחרונה הוא התמכר מדי הרבה להירו בול. חוץ מזה שמדובר בשחקן עם הכי פחות מזל בפלנטה, ממש איוב הפוטבולי. אין לי מושג איך סבתא פורטונה נתנה לו לזכות ב2010, כנראה שהיא הייתה עסוקה בלהרוס לבארסה את הצ’מפיונז. אבל הוא בהחלט לא רחוק ממושלם. הוא קורא משחק מצויין פרי סנאפ, אני לא רואה בזה הבדל גדול מבריידי ששניהם מפגרים בהרבה מאחורי פייטון בזה. מה שבריידי הרבה יותר טוב מרודג’רז (או מכל אחד אחר חוץ מג’ו מונטנה) זה הREAD PROGRESSION שלו.

אין לי שמץ של מושג מה הסטטיסטיקה הזאת אומרת. אתה מדבר מכלל כל הדרופ בקס? מכלל הזריקות? אין לי מושג מה זה אומר. בלי קשר, לרודג’רז יש יחס אינט’ היסטורי גם כשהוא זרק יותר מהר. הדבר היחיד שאפשר לציין זה שהיחס בא על חשבון כמות סאקים גדולה יותר.

למה אתה חושב שרודג’רז משחק בצורה לא יעילה? הוא זכה בסופרבול, משחק באופן קבוע בפוסטסיזן (אם נשכח מהעונה האחרונה) ומנצח די הרבה משחקים. האם אתה מנסה לרמוז שמצאת את הסיבה שבריידי מנצח יותר מרודג’רז? או אולי שמא בריידי משחק עם הגנות יותר טובות, ובקבוצות מאומנות הרבה יותר יש איזה קשר לעובדה הזאת? דווקא אחרי שבריידי זוכה בסופרבול אחרי שני משחקים סופר בינוניים שלו אפשר לאחסן בבוידעם את ה"יעילות" כהבדל המרכזי. כל שחקן שזכה בכמות מטורפת של סופרבולז, יהיה זה ג’ו מונטנה, טרי בראדשאו או טום בריידי ניצח במשחקים האלו בגלל שהוא שיחק ממש טוב בקבוצה ממש ממש טובה. שחקן אחד לבד, מוכשר ככל שיהיה לא מנצח משחקים

אני לא מניח כלום על הידע שלך מעבר למה שאני קורא בהודעות שאתה כותב. יכול להיות שראית ג’וני יו וקראת מאות עמודי סטטיסטיקה. זה לא מציל את ההודעות האלו מלהיות שטויות. סורי

רציתי לענות מאוחר יותר. אבל ראשית שאפו על הודעה מדהימה. עדיין, גם אם אתה בר פלוגתא קשוח יש לך קלאס - על אף שאיני מסכים ואוכל גם להוכיח זאת בסטטיסטיקות ברמה מדויקת שאתה פשוט טועה ומתעלם - בדיוק כמוני מן הסתם - מעובדות פחות נחמדות על רוג’רס. כמו שאתה מניח שאיני אובייקטיבי לגבי בריידי בטוחני שאתה לא רואה את הבעיות (הגדולות) של רוג’רס הנהדר,על אף אהדתך למונטנה.

ורק בשביל השוואה - האיש שצריך להשוות אותו לרוג’רס זה ביג בן כמובן. שיחק בקונפרנס עם בריידי ופייטון והגיע לשלושה סופרבול וזכה בשניים. נכון פוטבול זה משחק קבוצתי, אך כמו שבריידי צריך את ההגנה כך ההגנה (או הקיקר צריכים את בריידי), ובניגוד לניקוי האשמה שלך רוג’רס אשם בזה שהוא בעשור כל כך מדהים שלו הגיע לסופרבול 1!! ואין לו את הפטס בקונפרנס… תציג תמיד את איכות הקבוצה זו מול זו, בסופו של יום פערי האימון לא רציניים כשמקארת’י לא פחות למל"ם ממקבילו הסטילראי.

מה שלא יהיה, הויכוח פה ממש ממש אוף טופיק. את הנקודה החשובה יש לנו ביד והיא נקודת המחלוקת לגבי שפיטה של כדורגלן כ GOAT.

על פוטבול נמשיך פעם אחרת או בפרטי,מפני כבודם של שוכני הפורום.

שוב תודה!

באתי לתת לך לייק על דבריך הנעימים בחלק הראשון ואז הגעתי לחלק השני.
אוי ואבוי. תעשה לי טובה ועל תקשיב לקולין קאווהורד האימבציל המושתן. רמת הפרשנות של עיתונאי פוטבול היא כל כך בקאנטים שאני מעדיף את גרייזס. רק הסר מעלי את המוות הזה. אל תחייב אותי להתחיל להפריך את ההשוואה האינפנטילית בין רודג’רז לביג בן. השם ישמור

לא לא, קולין קאווהורד הוא ליצן במקרה הכי טוב, אסור להקשיב לו כי בגלל שמתייחסים לביבים שלו הוא מקבל כסף. להוקיע.

אני לא באמת חושב שלרוג’רס היו קבוצות טובות כמו של ביג בן, אני כן חושב שיש עליו הרבה מזה שהוא הגיע רק לסופרבול אחד. הסגלים שלו בלפחות עוד שנתיים היו שווים את ההגעה לסופרבול. לדעתי.

אם תרצה אני יכול לחפור לך על קריירות הפוסטסיזן של המדוברים בדיון על פוטבול

יש אופסיזן לפנינו. עד הדראפט (ולאחריו) מדי פעם אשגע אותך. רק אתפוס לי חריץ זמן לרשום משהו מסודר יותר.

השעון הגרוע של לואיס סוארס: החלוץ המשיך אתמול בשלו - עוד משחק חוץ בליגת האלופות בו הוא לא מוצא את הרשת. בסה"כ - 16 משחקים ברציפות! ואם נמיר את זה לשעות - 24 שעות שלמות. במחזור הפתיחה של שלב הבתים בצ’מפיונס ב-2015/16, סוארס כבש במשחק החוץ של בארסה ברומא(1:1) וזהו-זה. מאז הוא סופר: לא כבש נגד באטה בוריסוב, ארסנל ואתלטיקו ב-2015/16; לא הבקיע מול רוזנבורג, סלטיק, סיטי, פאריס או יובה ב-2016/17, ואשתקד: לא הבקיע נגד ספורטינג ליסבון, אולימפיאקוס, צ’לסי או רומא. העונה הוא לא מצא את הרשת נגד טוטנהאם ואינטר, ואמש מול ליון.

במארקה בדקו את הגולים של סוארס במשחקי החוץ במדי בארסה - בליגה יש לו 56 שערים ב-78 משחקי חוץ - מטורף. בגביע - 2 גולים ב-8 משחקים, בסופר-קופה הספרדי - שער אחד בשלושה משחקי חוץ. בליגת האלופות? 6 שערים ב-22 הופעות.

ובנושא אחר, ליאו מסי נכנס אתמול לטופ 10 של שיאני ההופעות בליגת האלופות עם משחקו ה-130 במפעל, בדומה לפול סקולס ממנצ’סטר יונייטד. בגומלין מול ליון הוא ישתווה לסיידורף וברבע הגמר ישתווה לאינייסטה לו 132 משחקים. רק בשנה הבאה הוא יוכל להתקרב עוד בטבלה, לבא בתור: פאולו מאלדיני עם 139 משחקים.

אז אחרי השלושער נגד סביליה…

בטח שמתם לב שיש למסי 596 שערים רשמיים בקריירת המועדונים שלו ב-701 משחקים.
בטח שמתם לב שיש לרונאלדו 594 שערים רשמיים בקריירת המועדונים שלו ב-796 משחקים.

(אנקדוטה בלבד, חסר חשיבות לחלוטין, כולל משחקים מהליגה הרביעית בספרד, לא כולל משחקי נבחרת, זרמו איתי)
(מקור - ויקיפדיה של הגויים)

הפסקה בסוף - קנית אותי.
שלא יגמר לעולם הילד…

ראיתי סטטיסטיקה מדהימה, עד כמה אנחנו שולטים מול ריאל.

• In the past 10 seasons, Barcelona have beaten Real Madrid by 3 or more goals 6 times now. Madrid have not beaten Barcelona by 3 goals in that span.
    מסי שולתתתת

רשמית: ג’ורדי אלבה האריך את חוזהו בברצלונה עד 2024 , אז יהיה בן 34, וסעיף השחרור שלו צמח עד חצי מיליארד יורו. בכך ג’ורדי אלבה ישלים 12 שנה במדי ברצלונה.

בקיץ 2008 ברצלונה החליטה להיפרד מזאמברוטה, אלוף עולם ומגן שבטח לא היה רע. המטרה של פפ הייתה דני אלבס שהגיע בסכום עתק, המגן היקר ביותר דאז, שאיפשר לברצלונה לשחק את הכדורגל ההתקפי הרצוי. אלבס היה שחקן מדהים ותרם כמו קשר אבל לטעמי ג’ורדי אלבה אפילו מתעלה עליו בדרך להיות המגן הגדול בהיסטוריה של ברצלונה או לפחות קרוב לכך, בטח יתקנו אותי זקני השבט. שיתוף הפעולה שלו עם מסי מדהים והוא בישל לו לדעתי לא פחות שערים, קבוצות לוקחות אותו בחשבון ומנסות לנטרל אותו ולהוציא את משחק הגובה אולי - מגן כמעט בלי חולשות. אני עוד זוכר אותו רץ ורץ ורץ ורץ וכובש נגד איטליה בגמר היורו ב-2012 וכל זה בקמפיין ראשון שלו במדי הנבחרת.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1101277140631339008

אתמול חלפו 11 שנה מהשער האחרון של רונאלדיניו בברצלונה - ביצוע נפלא במספרת בויסנטה קאלדרון מול אתלטיקו מדריד מבישול של צ’אבי(שבישל לו גם את המספרת מול ויאריאל שנה קודם לכן), בעונת 2017/18. בארסה הפסידה 4:2 במחזור ה-26 ומאז רונאלדיניו שנע בין פציעות - לא שיחק במדי ברצלונה. בעונתו האחרונה רשם 26 הופעות בלבד(ותשעה שערים).

גם שער הבכורה שלו היה מדהים, פצצה למשקוף ופנימה מול סביליה אחרי סלאלום. התחיל כאגדה ועזב כאגדה