אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

גם אני, למרות שאני מנסה לא להראות זאת יותר מדי :wink:

אין סיכוי, זה קשקוש. אין אף שחקן כדורגל שהיה דוחה הצעה גדולה פי 5 מאף קבוצה אחרת. לא קרה ולא יקרה לעולם. גם פויול וראול היו מחליפים צד בלי לחשוב פעמיים.

כסף זה לא הכל בחיים, אבל גם לא קבוצת כדורגל. ועובדתית כסף חשוב יותר לכל שחקני הכדורגל, והם לא שונים מאיתנו.

לא מסכים.

ג’ף באזוס (אמאזון) מקבל הצעה לעבור לגוגל תמורת הגדלת ההון שלו מ120 מליארד ל140 מליארד. הוא עובר?

שמעו זה שונה כשאתם משווים אדם שנהיה סמל, שיש לו בנוסף לכסף כם אלפי אנשים שמכירים את שמו ומעריצים אותו, לבן ילד בן 16 שפשוט מציעים לו חוזה טוב בהרבה (כלכלית ומקצועית).

כן גם פויול ודם ראול כנראה שהיו עוברים. ואני בוודאות שגם.

אגב, לקחת דוגמה מקרה פרטי זה פשוט לא נכון. עם כל הכבוד לפויול, הוא לא מקרה מייצג של מחלקת הנוער שלכם, ויסלחו לי כל הרומטיקנים. באקדמיות השונות של ברסה היו אלפי שחקנים, כמה מהם נהיו “פויולים”? לא הרבה בכלל.

אפילו בייל סירב לעבור לסין תמורת משכורת גדולה יותר, כי הוא רוצה להנות ולהוכיח שהקריירה שלו לא נגמרה.
גם פויול, גם ראול, גם מסי ורבים אחרים מוכנים לוותר על תוספת משכורת. גם אני.
כשמציעים לך לעבור תמורת 20% תוספת, אתה חושב הרבה אם זה שווה. כשמציעים פי 5, אתה לא חושב הרבה.

אני אעדיף להיות רומנטיקן ואכתוב בפה מלא: ראול לא היה עובר לברצלונה וגם לא קרלס פויול לריאל מדריד גם בשכר גבוה פי 5. אולי היו עוברים לקבוצה אחרת נניח מנצ’סטר יונייטד, אבל לא מעבר כזה שהיה שובר את לב האוהדים. הלאה:

גם שאר הראיון של קרלס פויול היה כיף גדול: לא הייתי במשמרת בערב ספורט1 אז ‘וואלה ספורט’ הקדימו אותנו אבל בכל מקרה אני חושב שיש כותרת חזקה יותר - “דמיינו את פיקה נשיא, צ’אבי מאמן ואותי מנהל מקצועי”. עוד בראיון: פויול מספר שהזכייה הראשונה בצ’מפיונס עם בארסה הייתה התואר הכי גדול ומיוחד, יותר מהזכייה במונדיאל בספרד, סיפר על חגיגת השער בברנבאו בקלאסיקו ההיסטורי.

דבר אחרון: דניאל אלבס חתם בסאו פאולו וחזר הביתה לברזיל, אני חייב לומר שהתבאסתי, לא היה אכפת לי אפילו אם היה יחזור לברצלונה לעונה אחת על אף שמדובר בחיזוק משמעותי עבורה, כי זה סיפור מרגש. לא מבין למה לא הצטרף לליגה האנגלית אותה טרם חווה, זה לא סוד שגווארדיולה רצה אותו. אלבס אחד השחקנים שהכי התבאסתי שלא שיחק בריאל מדריד אף פעם והוא האכיל אותנו מרורים בלי הפסקה. החוצפה, הביטחון, המאנייקיות וכמובן היכולת. רוברטו קרלוס שינה את תפקיד המגן בסוף שנות ה-90 ותחילת העשור הקודם, וגם כך דני אלבס שהיה ממשיך דרכו [אם כי אם אתם שואלים אותי - רוברטו קרלוס היה טוב יותר הגנתית]. הוא פשוט היה שחקן קישור ולא רק במספר הבישולים.

קרלוס פויול הבוגר לא. קרלוס פויול חביב האוהדים לא. קרלוס פויול בן ה16? כנראה שכן. זו דעתי לפחות.
כל הדיון גם נובע בעקבות מעבר ספציפי. סימונס בניגוד לפויול צריך להתחרות על דקות מול מסי, סוארז, גריזמן, דמבלה, מאלקום, וקוטיניו. תחרות מעט יותר קשה משהייתה לפויול. מעט.

מה ההבדל בין 10 מיליארד לבין 120 מיליארד לבין 140 מיליארד ?

ולמה באזוס לא מוכר את אלקסה ומכשירי בית חכם מבית אמאזון כאן ?

אם אתה שואל אותי - אין הבדל. ברגע שבן אדם מרגיש סיפוק עם כמות הכסף שיש לו, אני מאמין שהוא יכול להחליט אם להשאר בקבוצה שלו או לעבור לקבוצה שמשלמת יותר.

כן, בפירוש, אני גם מאמין שככל שיש לך יותר אתה רוצה עוד, אבל מאמין כמו שרשמתי בפסקה הקודמת, שברגע שבן אדם חש סיפוק , יש סבירות גבוהה שעוד כסף זה לא מה שייעשה לו את זה.

מפה כריעת הברך לפויול וראול האגדיים. :wink:

רק בגלל משפט כזה אני מבין את התיעוב של הספרדים כלפי קטלוניה וכל מה שהיא מייצגת…
אני זוכר ב2007, שתי דקות אחרי הזכייה של מילאן באלופות מול ליברפול, השדרן האיטלקי שאל את גטוזו האגדי: “תגיד, איזה תואר גדול יותר: המונדיאל בשנה שעברה או הגביע הזה??”, גטוזו, שעדיין מזיע ומתנשם אחרי גמר קשה מאוד ודפיקות לב מואצות שהזכירו לו את איסטנבול אחרי השער המצמק של ליברפול, הסתכל בגועל על השדר ונבח עליו: “מה לעזאזל אתה משווה התואר הזה למונדיאל??? אין כמו המונדיאל!!!” והלך משמה כולו עצבני.

לעומת זאת פיקה ופויול שאשכרה משחקים בנבחרת כי זה משתלם וזה טוב לרזומה. לא ממש מרגש בשיט.

כמה רחוק הלכת גבר…

גם אותי יותר מרגשת זכיה של בארסה בליגת האלופות מגביעי מונדיאל למיניהם שיש בהם מעט
מאוד כדורגל יפה וסוחף לעומת מה שקורה ברמת המועדונים.

אז מה? עכשיו אני אויב העם הספרדי? או הישראלי? או אויב אישי של גאטוסו שיש לו דיעה עצמאית משלו? או שכולנו גאטוסו? :thinking:

הלכת רחוק בן-אדם…

ההשוואה האישית שלך פשוט לא מדוייקת. נקודת ההשוואה היא לשני שחקנים ממדינות שמשחקים גם עבור קבוצה במדינה וגם עבור הנבחרת הלאומית שלהם.
סביר יותר לחשוב, כמו בדוגמא עם גטוזו - שתואר עם הנבחרת, אשר משמח מדינה שלמה שבא גדלת או התחנכת, ומגיע אחת ל4 שנים, משמעותי יותר מזכיה של קבוצה כזאת או אחרת במפעל אירופי , במיוחד שזו הנבחרת שלך.
אתה כישראלי, כנראה יותר תתרגש ובצדק מנצחון קבוצתך בחו’ל . אבל איך תרגיש עם ישראל רק תעלה למונדיאל, שלא נדבר על זכיה בו?
ובלי להזכיר שאתה צופה; ואפילו לא עשית משהו אקטיבי לטובת הנבחרת.

כן מה אני יגיד לך , איך הקטלונים המרושעים מנצלים וניצלו את הנבחרת הספרדית… איזה הטרלה בחיי. הספרדים מוזמנים לחזור בזמן לגרש את כל הקטלונים מהנבחרת. ואז גם עוד 1000 שנה הם לא היו זוכים בכלום.

אני מכיר אותך טוב מאוד, אני יודע שלא התכונות למילה ממה שכתבת פה.

יש שחקנים ערבים בנבחרת הישראלית, שהם לא שרים את ההמנון ואומרים שקשה להם. אין לי שום התנגדות או מילה רעה לזה. מבין אותם. ובגלל זה בכלל לא אכפת לי שיש קפטן שלא שר את ההמנון.

לא הכל שחור ולבן.
ומי שחי בסרט, ולא מבין שיש מה לעשות , רגישות שונה בנבחרת הספרדית. ומה לעשות, הקטלונים , לפחות בחלקם, לא רואים בספרד את המולדת שלהם. להזכירם, ספרד כבשה אותם, וכפתה עליהם את זה.

אני רוצה למות פה, פיול הרשע אומר שהוא מתרגש יותר מברצלונה שזוכה בתארים. (מי שלא מבין, ברצלונה מסמלת את הרצון הקטלוני לעצמאות) מה אני יגיד לך , זה בטח הפריע לו בנבחרת. הרי הוא בטח היה שם איזה נטל על הספרדים המסכנים.
הספרדים כל יום וכל לילה צריכים להגיד תודה שיש שחקנים קטלונים כמו פויול ופיקה וצאבי ועוד ששיחקו בנבחרת שלהם. דרך אגב, רוב הספרדים, בניגוד לאוהדי ריאל פה, גם מבינים את זה ומוקירים להם תודה. שספרד זכתה במונדיאל המארקה בכותרת שלה. כתבה תודה בקטלאן. או משהו בסגנון הזה.

לא חושב שיש יותר מידי ספרדים אמיתים. שבאמת ובאופן אוביקטיבי כועסים על מה שפויול אמר.

כן מה אני יגיד לך גדול שחקני הנשמה בכדורגל העולמי צריך לדאוג לרזומה שלו. ממש עלוב.

נבחרת ישראל , זה קבוצת ספורט, אני מכיר מספיק שלא יתרגשו מזה, זה לא יהפוך אותם ללא פטריוטים. חלק מהם עושים צו שמונה ונלחמים במלחמות (אני למשל) אז אני אויב העם הישראלי?

ובקשר להשואה , אני ישראלי, הקטלונים לא רואים בעצמם ספרדים באופן מלא (לפחות לא פויול) יש הבדל, הספרדים ידעו את זה מראש ובכל זאת זימנו אותם לנבחרת. השואה בכלל לא נכונה. אתה רוצה להשוות. תשווה בין השחקנים הערבים (הפלסטינים) שמשחקים בנבחרת ישראל לבין השחקנים הקטלונים.

האמת שהנבחרת ממש לא מעניינת אותי.
שנינו מבינים שבעשורים הקרובים עלייה למונדיאל יהיה הישג עצום לנבחרת. אז אולי תבין למה אני לא רואה מקום להשוואה פה.

הייתי שמח לשמוע מה היה חשוב יותר לראמוס - הדסימה או גביע העולם (שהיה שייך יותר ל״בארסה״ מאשר לנבחרת, אבל נזרום עם ההתעלמות הזו שלכם). ואולי גביע ליגת אלופות שלישי רצוף back to back? בשני המקרים, אוהדי ריאל מדברים על זה יותר מאשר על כל דבר אחר. ובכנות, 3 גביעים רצופים זה דבר שגם אני מעריך בטירוף, אפילו אחרי כל הכוכביות שאני שם על הזכיות שלכם…

מעניין אם ראמוס היה אומר דבר כזה - אם הייתם מציגים אותו כאוייב העם הקטאלוני (סליחה, התכוונתי העם הספרדי)…

בעיניי כל הקטע הזה של הזדהות של אוהדים ישראלים עם לאומנות קטאלונית היא בדיחה מעוררת רחמים.
הדיונים האלה לא שייכים לנו,אנחנו לא קסטילינים ואתם לא קטאלונים,בואו נשאיר את זה לאנשים שקשורים לעניין,הרי אנחנו אוהבים לזעוק על כל התערבות של איזה סלב או פוליטיקאי שמעביר עלינו ביקורת מבחוץ,אז למה אנחנו מרשים לעצמנו להתערב בעניין פוליטי של עמים אחרים ולקבוע להם מה מקובל ומה לא?
אם ראמוס יגיד שהמונדיאל יותר ריגש אותו זה לא יזיז לי כי אני לא מכיר את הסיטואציה שהוא חי בה,כנל לגבי פויול.

איפה ראית אותי מזדהה עם הלאומנות הקטלונית? אני פשוט מתעצבן על הביקורת המגוחכת על פויול (ופיקה).

דרך אגב יש הבדל בין הבנה, לבין הסכמה. זה שאני מבין את המניעים של השחקנים ה"קטלונים" בספרד לא אומר שאני בהכרח מסכים איתם. אני פשוט מבין את הגישה שלהם. ויש לי גם סקופ בשבילך, האומה הספרדית מבינה את זה. לכן היא לא מפסיקה לזמן לנבחרת שחקנים קטלונים, כולל שחקנים שמאוד מזוהים בצדק או לא , עם קטלוניה. ההתאחדות הספרדית בחוכמה מאוד גדולה מהצד שלה. מצליחה “להכיל” את זה. וזה משתלם לשתי הצדדים.

הספרדים (דל בוסקה מעל כולם, קרדיט עצום אליו) מבינים את זה, ולכן רובם לא באמת יכעסו או כועסים על פויול. והם לא באמת יתרגשו מהמשפט הזה. יש לי הרגשה, שפויול ימשיך להיות רצוי ומאוד אהוב בספרד. אפילו במדריד.

איפה ראית שאמרתי שאמרת משהו? דיברתי על תופעה.
לדעתי שנינו לא יכולים להבין באמת את המניעים של הקטאלונים או הקסטיליינים כי אנחנו לא חיים שם ואפילו אין סיקור של מה שקורה שם בתקשורת הישראלית ברמה של ארה׳ב למשל שאתה יכול להגיד שאתה בקי בנושא.
יכול להיות שאתה ספציפית מנוי לעיתון ״קטאלוניה היום״ אבל שוב,דיברתי על תופעה.
Visca Catalunya.

הגבת אלי, אז הסקתי שאתה כותב את זה אלי.

אני קורא מספיק ראיונות של שחקנים מברצלונה. שדיברו על זה. אתה אולי תתפלא, אבל הם מתיחסים לנושאים האלו בצורה מאוד מפורטת. פיקה. למשל, מאוד קולני בדברים האלו. יש לא מעט מידע שזורם בעניין, אני לא מחזיק מעצמי מומחה או בעל שם עולמי, אבל לדעתי יש לי מספיק מידע על מה הדעה של שחקני ברצלונה בנושא. הם לא בדיוק מסתירים את זה. ובאמת שלא צריך את התקשורת הישראלית. בשביל זה. אני גם חושב שרוב התקשורת הישראלית זה פייק ניוז אחד שלם. אבל זה נושא אחר ולתחום אחר.

איזה טרול זרק פה שטות ומתפתח דיון סרק.
גם לי הישג אישי גדול או הישג של חברה קטנה בה אני עובד חשוב יותר מהישג של המדינה או שלום עולמי. כל השחקנים הקטלונים, וגם הבאסקים, האנדלוסים והקנאריים הזיעו ונתנו את הנשמה בשביל הנבחרת. ולחלקם לקחת תואר עם קבוצתם חשוב יותר מלקחת תואר עם הנבחרת. אין בזה שום בעיה.

מה הם חושבים גם אני יודע כמי שעוקב אחרי היריבה הספורטיבית של הקבוצה שלי,אבל את המניעים לעולם לא נבין באמת,למה פיקה כל כך לאומן? מה גורם לו להביע את דעותיו בכזו פומביות בלי להתבייש? אנחנו לא באמת מבינים את הפוליטיקה הפנימית של ספרד-קטאלוניה,ככה שאנחנו לא יכולים לקיים דיון על מה מקובל ומה פחות מקובל שם,זה מה שאני מנסה להגיד.