אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

בתור אוהד ריאל אני אשמח שהוא פשוט יפרוש. כל כך מסכים שהוא מבזה את הענף, נמאס ממנו.

האמת שאותי מעניין יותר איך הצנון ישחק עם דה-יונג וארתור.
במשחקי ההכנה הוא לא ציוות כמעט את בוסקטס ודה-יונג באותו זמן (לא ראיתי, רק התעדכנתי).
דה-יונג מרשים מאוד ואני מאוד הייתי רוצה קישור שלו עם ארתור, מה שאומר שאפשר וצריך להפטר מראקי ו-ווידאל. אם נצליח למכור את שניהם, או אפילו רק אחד מהם, אני אהיה מרוצה.

כרגע הקישור שלנו עמוס מאוד וזו כבר נקודת תורפה. קשרים רבים יישבו על הספסל יותר מדי משחקים העונה, ולא בגלל הצנון אלא בגלל שממילא אין מקום לכולם וממילא צריך הרכב ראשון שירוץ רוב העונה.

כבר לא מדבר על זה שריקי צריך לחכות לפחות עוד עונה בשביל אולי להגיע לקבוצה הראשונה.

אז מבין את כל ההתעסקות סביב ניימאר, אבל ממש הייתי רוצה לראות משהו מתקדם גם בקישור.

אתחיל דווקא מזה -

הפחד שלי הוא שמרוב שחקני התקפה בכירים, והמחסור במאמן שיכול לנהל רוטציה בריאה ומשחקי אגו ביניהם, הקישור ייפגע. זו עוד סיבה למה לדעתי ניימאר לא צריך להגיע.

הלוואי שלפחות ראקיטיץ’ יילך (לא אישי נגדו, אלא שהוא זה ש"יגנוב" הכי הרבה דקות משחק מארתור ו/או דה יונג), אבל בכל מקרה אני לא רואה מצב שגם הוא וגם וידאל ימצאו את עצמם בקבוצה אחרת בעונה הקרובה.
דה-יונג כנראה כן מיועד להחליף את בוסקטס לאט לאט, אבל בתחשב בעובדה שהתמנון לא יירד לספסל כל כך מהר, אני מקווה כמוך, לראות שלישיית ארתור-בוסקטס-דה יונג, כשאחד היתרונות הגדולים של ההולנדי הוא שהוא יכול לשחק בכמה עמדות שונות, וברמה גבוהה.

ריקי הוא סיפור אחר - לדעתי הוא לא צריך להישאר העונה, אם הוא מעוניין בקבלת דקות. הלוואי ויישאר והלוואי ויקבל הזדמנות, אבל בהינתן העובדה שיש כרגע לא מעט שחקני קישור שקודמים לו ברוטציה, אין לו מה לחפש אצלנו בעונה הקרובה. השאלה נכונה (לקבוצה הנכונה, בלי סעיף רכישה, ועם חובת החזרה במידה וברצלונה מעוניינת) יכולה להיות פתרון מצוין בשבילו גם לצבירת דקות, וגם כדי לא להתבזבז בליגה השלישית.

אם ניימאר יגיע, הוא לא יהווה תוספת לרוטאציה אלא שקוטיניו יעזוב והמצב ישאר כמו שהוא - ההבדל העיקרי יהיה שבמקום שבעיקר קוטיניו וקצת דמבלה ייובשו, הצרפתי יבלה קצת יותר זמן על הספסל.
כמו שכבר כתבתי, אם נצליח גם להיפטר מראקי במסגרת העסקה הזו, אז היא תהפוך כבר ללא רעה בכלל.

לגבי וידאל, אני דווקא אשמח שהוא יישאר כאופציה מהספסל. כשהוא מצוות עם שחקן חכם וכישרוני יותר כמו ארתור או פרנקי יש לו מה לתרום. לא כך כמובן בהרכב הוולוורדאי האהוב של ראקי+וידאל.

ולוורדה אמר שהוא היה רוצה 6 קשרים.
כרגע יש 8+1: בוסקטס, דה יונג, ארתור, וידאל, ראקיטיץ’, רוברטו, אלניה, ראפיניה. ובנוסף קוטיניו, שהיה אמור להיות קשר ולהיכנס לנעליים של אינייסטה.
ברור שראפיניה יעזוב, למרות שולנסיה כבר לא רוצה אותו.
זה משאיר אותנו עם 7+1 קשרים, שגם זה יותר מדי. לכן בארסה צריכה למכור או את ראקיטיץ או את ווידאל. אני לא הייתי מוכר את שניהם, כי קבוצה צריכה גם שחקן הגנתי. מבין שניהם אני מעדיף להשאיר את וידאל. הוא הרשים אותי בלחימה שלו והוא לא לגמרי קונוס כשמדובר בהתקפה, וממילא אין לנו סיכוי למכור אותו בהרבה כסף. את ראקיטיץ’ אולי כן.
קוטיניו זה בעיה. בארסה לא תמכור בזול כי זה הפסד גדול בספרים, ואף אחד לא רוצה לקנות אותו בהרבה כסף. השאלה נראית כמו פתרון טוב. אולי ירשים, ואז נוכל למכור אותו בשנה הבאה. ואנחנו לא צריכים את קוטיניו בהתקפה, יש שם מספיק עומס גם ככה.
אני אישית הייתי מוכר גם את סרג’ רוברטו, למרות שהוא שחקן בית וחצי ישראלי. פוץ’ נראה יותר כשרוני, והייתי מחלק את הדקות של רוברטו בין פוץ’ לאלניה.

אני חושב שבשלב הזה אפשר כבר לקבוע סופית שזה לא קורה. מבחינת המאמן הנוכחי לפחות, קוטיניו הוא ברוטאציה של הטרינדטה הקדמית. כמוך, אני מאוד מקווה שראפיניה, שאני לא מעריך ממש, יעזוב, אבל אני דווקא מעדיף לראות את רוברטו נשאר ואת פוץ יוצא להשאלה, עם סעיף מינימום דקות.

ברור שניימאר לא יהיה שחקן רוטציה, לזה בדיוק התכוונתי. העניין הוא שגם אם דמבלה יסתפסל לו ברוב העונה, עדיין יש לך מסי, גריזמן, סוארס וניימאר. קשה לי מאוד לראות מצב בו לפחות אחד מהם נמצא על הספסל, בכל משחק. בעולם מושלם - כן. מצד שני, בעולם מושלם ניימאר לא היה חוזר.

מסכים לגמרי. מבין השניים - וידאל וראקיטיץ’, אני מעדיף שהצ’יליאני יישאר.

מסכים גם איתך. רוברטו לדעתי כבר מזמן היה צריך לעזוב, או לפחות להיקבר עמוק ברוטציה. מבחינתי השלישייה הראשית צריכה להיות ארתור-בוסקטס-דה יונג, כשווידאל, ריקי ואלנייה מגבים מהספסל. הבעיה היא שאין קופצים על המציאות שעונות לשם “קוטיניו” ו"ראקיטיץ’".

התכוונתי שניימאר יגיע במקום קוטיניו, שנכון לעכשיו נמצא ברוטאציה של השלישיה הקדמית. כלומר, הוא לא יהיה עוד שחקן לעמדה, אלא יחליף את קוטיניו. אני לא רואה שום סיטואציה בה ניימאר מגיע וקוטיניו נשאר.

הבנתי שלזה התכוונת. אבל בניגוד לקוטיניו, ניימאר לא יישב בשקט בספסל כמה משחקים, בשביל לעלות בדקה 70 מידי פעם. והיתרון הנוסף של קוטיניו (עזוב שנייה אם זה עבד בצורה טובה או לא, אני מתכוון פוטנציאלית) זה שהוא יכול להיות גם בקישור וגם בהתקפה. ניימאר לא יירד לספסל, וגם לא יעבור לעמדה אחורית יותר. ולכן, כמו שאמרתי, יש לך 4.5 שחקני התקפה בכירים, על 3 עמדות, ו-0 מאמנים ואנשי הנהלה שיכולים/יודעים לנהל את זה.

תשמע קוטיניו הגיע כמגה קראק ב-140 מיליון יורו והוא יושב על הספסל הרבה מהזמן. אצל ניימאר יש בעיה של אופי, אבל אני מניח שאם הוא יחזור עם הזנב בין הרגליים הוא לא יעשה טרור על זה שיחליפו אותו לפעמים בדקה 60 בדמבלה או שהוא לא יפתח בכל המשחקים. תאורטית לפחות, דמבלה יכול לשחק בשני הצדדים ולפתוח בחלק מהמשחקים גם במקום ניימאר. קוטיניו לא מתאים לאף אחת מהעמדות בשלישיה הקדמית שלנו (כל עוד הוא לא מחליף את מסי) וכמו שכבר כתבתי, זה לא רלוונטי שהוא יכול לשחק בקישור כי זה לא יקרה כל עוד ואלוורדה איתנו.

אגב, אני חוזה שגריזמן יהיה בדרך החוצה כבר בסוף העונה הנוכחית תחת נסיבות דומות לאלו של קוטיניו - הביאו חלוץ שני כדי להחליף 9 (סוארז) או לשחק באגף. אין לו מקום או תפקיד אמיתי בקבוצה אלא אם נעבור ל4-4-2.

מהרגע שריאל הביעה עניין הוא לא חוזר עם הזנב בין הרגליים, אם יחזור הוא חוזר כשחקן שוויתר על הצעה יותר גדולה מריאל כדי לחזור ה"ביתה". כשחקן שמסי וסווארז התקשרו ושיכנעו אותו.
גם אם לא יגיע לריאל פרז עשה חכם שהוא התעניין בניימאר, גם העלה את המחיר שלו בחזרה לכיוון ה222 וגם גרם לו לחזור כגיבור ולא עם הזנב בין הרגליים.

4 שחקני על בהתקפה נשמע מאוד מלהיב על הנייר, בפועל נראה לי זה יהיה הרבה פחות מלהיב במיוחד עם ההגנה שלכם.

מצד אחד, אוקיי אולי. מצד שני, על מה בדיוק מתבססת ההנחה הזאת שלך? האופי של ניימאר לא ישתנה ואני בספק גדול אם מבחינתו הואצחוזר עם הזנב בין הרגליים. אחרי שהוא זיין את המועדון שלכם בכל הזדמנות שהייתה לו עדיין רוצים להחזיר אותו (ואולי גם מסי דורש את זה…) יותר סביר שיחזור עם האף למעלה.

לא כל כך הבנתי איך זה שניימאר יחזור כגיבור עוזר לריאל?

לא יסכים לדקת ספסל, מסי לא רואה ספסל ולא יסכים שסווארז יראה ספסל, ואי אפשר להושיב 2 שחקנים שעלו ביחד 250 מיליון יורו על הספסל(גרייזמן ודמבלה), ישחקו עם 4 שחקני התקפה ו-2 בקישור עם ההגנה של ברצלונה אני צופה בעיות, אבל השאלה העיקרית האם ריאל הנוכחית תצליחל לנצל זאת ?

ניימאר לדעתי האישית גרם ליותר נזק בברצלונה מאשר עזר, נכון שהוא כישרון מטורף אבל בסיום משחקים צמודים כשהוא ניסה לקחת על עצמו הוא גרם למסי לגעת פחות בכדור, וכמה שניימאר ענק מסי הוא השחקן שאתה רוצה שינהל עניינים בסיום משחקים צמודים.
בנוסף הוא מבטל את הנשק אולי הכי קטלני של ברצלונה וזה מסי שמכדרר מימין למרכז ומוצא את אלבה שעושה את התנועה בתזמון מושלם ואז אלבה מחזיר את הכדור למסי ומתחילים לחגוג, עם ניימאר הנשק הזה מתבטל לגמרי.

היתרון הכי גדול מבחינת ברצלונה בהחתמת ניימאר זה שכך הם מונעים ממנו להגיע לריאל.

חייב לשאול שאלה, שניימאר היה 90 אחוז בריאל לפי התקשורת במדריד לא כתבת או רמזת (לא זוכר את המשפט המדויק) שמי שתנחית את ניימאר תזכה באליפות?

אני עדיין לא מאמין שניימאר יהיה שחקן ברצלונה, אם תרחיש האימים מבחינתי אכן יקרה, אני מניח שכל השמועות על הרצון של מדריד להחתים אותו היה בלון נפוח של הסביבה שלו על מנת להלחיץ את ברצלונה.

כמו שכתבתי, אני מהתחלת שנות ה90 אוהד ברצלונה. רק צוי שמונה מילואים ודברים כאלו. מנעו ממני לראות משחקים של הקבוצה. אני אוהב את ברצלונה, לראות משחקים שלה היתה חויה דתית מבחינתי, בטח שדור הזהב שיחק אצלנו, אם הפליבוי הבריזלאי ידרוך שוב וילבש מדים של הקבוצה. אני לוקח הפסקה מברצלונה. אני אותו לובש בלגראונה לא יראה יותר.

תודה רבה ברתומאו.

(כן אני יודע שאתם צינים ושזה לא מזיז לאף אחד. )

אם יגיע לריאל תמורת 200 מיליון יורו ומשכורת יותר גבוהה מבייל והזארד, גם אז פרז עשה חכם?

כן, אני לא כ"כ מאמין שריאל מדריד הנוכחית תצליח לנצל את הבעיות הטקטיות שניימאר יגרום בברצלונה.

אבל זה לא אומר שחייבים לוותר כבר מעכשיו ולא לנסות, אנחנו ריאל מדריד, כבר לקחנו אליפות מברצלונה שהייתה הרבה יותר טובה מריאל, אני מדבר על אליפות של קאפלו שאז פער האיכות אפילו היה יותר גדול מאשר עכשיו.

כן, כי אז ריאל תקח אליפות.

“מניח” זה נחמד, אבל מה בקריירה של ניימאר גורם לך לחשוב שהפעם הוא יתנהל אחרת? למה שזה יהיה שונה מהקדנציה הקודמת בברצלונה, והנוכחית בפסז’?
דבר שני - יש הבדל בין להיות מוחלף לפעמים בדקה 60 על ידי פדרו, שזה מה שהיה לו בקדנציה הקודמת, לבין זה שיש לו סוארס + מסי + גריזמן + דמבלה על הראש. באמת מעניין אותי לראות מצב בו ניימאר מוחלף מידי פעם בדקה ה-60 על ידי גריזמן, או סוארס. ניימאר אולי יזרום עם זה, אבל האחרים? זה לא יהיה “לפעמים”, זה לא יהיה דקה 60, וזה לא משהו שיהיה מקובל על כולם.

ראשית, כמוך, אני מקווה שניימאר לא יחזור - לא מקצועית ולא תדמיתית אני רוצה אותו אצלנו.
מצדי שילך לריאל ו״יעזור״ להם לזכות באליפות. לפחות יעלה קצת את הרמה הירודה שלהם ויחזירו את התחרותיות לליגה.

שנית, אם בסוף ״תרחיש האימים״ יקרה, אני לא מאמין שלא תראה משחקים, ועוד בשנים האחרונות של מסי…

דווקא נראה שניימאר קרוב מתמיד. משלחת של ברצלונה נמצאת כרגע בפריז לקדם דברים, והעניין של ריאל אולי אמיתי בניימאר, אבל הוא לא הדדי מבחינת השחקן. הדבר האחרון שניימאר רוצה זה לעשות כריסטיאנו ולהיכנס לצל של מסי מהצד הלא נכון שלו. כל עוד יש לו אפשרות לחזור לחיים הנוחים תחת כנפיו של ליאו הוא יעשה את זה.

אני מצטער לבאס, אבל כל מצב שבו אנחנו נפטרים גם מקוטיניו וגם מראקיטיץ’ ומשלמים סכום שלא עולה על 100 מליון אירו הוא מעולה בשבילנו. הרכישה של גריזמן הייתה מטומטמת בלי קשר.