אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

הלוואי.
שישים 200 מיליון ואני מוכר. אפילו פחות.
בכסף הזה אפשר להביא את פוגבה שהוא טוב מאיסקו בכמה רמות.

בכללי אם כבר שחקן מפסז במקום ללכת על ניימאר יהיה קל יותר להביא את אמבפה לדעתי, ומבחינתי הוא שחקן טוב מהברזילאי. אפילו הייתי מחזיר את די מריה לקדנציה שניה

מה פוגבה עושה שהוא “כל כך יותר טוב מאיסקו” חוץ מזה שהוא עולה הרבה כסף? אין לכם מושג מה יש לכם בידים.

פוגבה מהיר יותר חזק יותר ותוקף טוב יותר. ולעמדה הזו זה משמעותי.
איסקו שחקן טוב מאוד אך גם מאוד מוגבל ולטעמי פוגבה יהיה לנו טוב יותר.
וכן 200 מיליון ואני מווץר על איסקו ומביא את פוגבה ונשאר עם הרבה כסף כדי לשים על עוד סופרסטאר

נו באמת. אין שום אספקט במשחק בו אמבפה עדיף או טוב מניימאר מלבד מהירות (וגם זה לא בפער גדול מדי, שכן ניימאר מהיר מאוד).

זה לא דיון על ניימאר, פאריז, פוגבה, איסקו, ריאל מדריד או אמבפה, אז די. אתם יותר ממוזמנים להמשיך במקום הרלוונטי/לפתוח דיון חדש אם בא לכם.

אני אתרום את השקל תשעים שלי…

קודם כל, כאוהד ברסה מאוד וותיק, אני לא נגד ניימאר. להפך, אני מוקיר תודה על התקופה שלו פה, ובעיניים אובייקטיביות אני חושב שהוא עשה מעבר חכם. אפשר עד מחר לקשקש על האין תחרות בליגה הצרפתית (מי ישמע, חוץ מאנגליה איזה ליגה תחרותית? אפילו בספרד אם ריאל לוקחת זה הפתעה, ואם מישהי אחרת זה סנסציה!) או שאין שם רמה (ודווקא יש. ליון מונאקו ומארסיי לא כאלה גרועות. 8 גם לה קורוניה חטפה בבית שלה, לא רק דיז’ון) אבל השמש לא זורחת מהתחת של ספרד.
האתגר הספורטיבי הוא לא בהכרח לקחת אליפות-יש תואר מאוד מאוד חשוב, משהו בשם “ליגת האלופות”. כשאתה זוכה בליגת האלופות עם אימפריות כמו ברצלונה, ריאל, מילאן, ליברפול וביירן זה לא מיוחד כמו לקחת עם פריז סיטי או דורטמונד. אתם יודעים למה? כי אתם הראשונים. דרוגבה ישאר לעד כסמל ענק בצ’לסי כי הוא היה הראשון אחרי רבים שנכשלו.
גם בבחינה אישית-זה כבוד גדול להיות הסקורר הכי גדול של מועדון פאר באירופה והשחקן הכי טוב בהיסטוריה שלה. זה משהו שאם נהיה רציונליים, ניימאר לא יוכל להשיג בברצלונה או ריאל.

אחרי כל זה קחו את כל מה שמסביב-מיצוי התקופה בברצלונה. ניימאר היה בברצלונה 4 עונות, לקח כל תואר אפשרי. לאן אפשר להתרומם מכאן? הקריירה והמומנטום של כדורגל הם משהו חולף, הוא היה חייב לנצל את הזמן הזה. אחרי זה, קחו את הכסף הגדול שהם מציעים לו ואת המעמד החדש שיש לו שגם אגב זה אתגר ספורטיבי גדול-להיות השחקן המוביל ולא חלק משולייה. כל הדברים האלה הם סיבות לגיטימיות והגיונית לעבור מברצלונה לפריס. אתם רוצים לשנוא אותו בגלל הדרך? סבבה. אני לא חושב שהוא חי דין וחשבון לבעלי ברצלונה שממזמן לא מוסריים לאף שחקן והם מושחתים מהיסוד.

עכשיו לגבי מה שהיה נגד מדריד-כתבתי את זה לדעתי בפורום של ריאל, אבל אמארי בהחלט מאמן בינוני ופריס הוא קבוצה שבנויה לא נכון מבחינת הסגל. החלק ההתקפי שלהם מרשים, אבל הקישור וההגנה על הספסל הם לא לרמות האלה. אם הם חכמים מספיק ויש להם חוש ריח מפותח הם יריחו את הדם במנצ’סטר ויקחו את פוגבה לאמצע שלהם. אי אפשר לשחק עם ארגנטינאי בן 21 ששיחק ברוסריו עד העונה האחרונה בברנבאו, או ילד בן 22 כבלם פותח ועוד עם מגן בינוני מסוסיאדד. זה עובד בליגה האירופאית או בשלב הבתים נגד ביירן, לא נגד ריאל פצועה בשמינית גמר. הם יכולים לבכות עד מחר על השיפוט, ואני מסכים איתם שהם יצאו מקופחים במשחק הזה, אבל זה בעיקר אשמתם. שוער בינוני וספסל רע לא יכול לתפוס בליגת האלופות.

ניימאר אגב היה חלש מאוד לדעתי במשחק, מאוד אגואיסט וחשב בעיקר על עצמו. פעמיים אמבפה היה לבד והוא לא מסר לו, והיה עוד מצב שהוא חירבש במקום להשאיר את קבאני לבד. התוצאה לא שיקפה אבל מי שלא לוקח בברנבאו זה התוצאה. יכול להיות שניימאר וקבוצתו יעופו אבל אל תשכחו שהוא לא הגיע לשנה אחת, הוא הגיע ל3-4 עונות. אחרי התקופה הזאת תשפטו אותו, לא אחרי עונה אחת. זה מגוחך.

לגבי הסיכוי שהוא יעזוב לריאל שנה הבאה-יש יותר סיכוי שג’ורדי אלבה אשכרה ימסור למישהו שהוא לא מסי. זה לא יקרה. לריאל אין מה להציע לפריס, ואני לא חושב שהבעל בית שלהם סופר את עולם הכדורגל. הוא לא ספר את ברצלונה, הוא לא סופר סוכנים ובטח לא סופר את פיפ"א. יש לו חוזה עם ניימאר וניימאר יכבד אותו עד שהחאליפי יחליט אחרת. אם הוא יתעסק איתו ניימאר רק יפסיד. דבר שני, קשה לי לחשוב שניימאר יעזוב דווקא למדריד. זה לחלוטין ישרוף את כל התקופה שלו בברצלונה, ואני לא חושב שהוא רוצה את זה.

גם מבחינה מקצועית בעיני ניימאר הוא השחקן השני בטיבו בעולם, שום דחיקה וטכניקה מדהימה (והיא באמת מדהימה!) של רונלדו ישנו את זה. ניימאר הוא מספר 2 בעולם ושום קבוצה עם שפיות לא תשחרר אותו.

יהיה מעניין שנה הבאה מה חאליפי יעשה. לדעתי תהיה שם סוג של הפיכה-הם יעיפו את בן ערפא, פסטורה, מוטה כנראה יפרוש או ישוחרר, דרסלר\די מאריה ישוחררו בשביל לקבל יותר דקות. הם יצטרכו בלם נורמלי, מגן מחליף ועוד קשר אחד לפחות.

just messi thing

פעם אחת בחיים שאני רוצה שריאל מדריד ינצחו על מנת לקדם את הסיכוי שאספניול תרד ליגה, וגם את זה הם חייבים להרוס לי. תודה רבה באמת.

קיני (אנריקה קסטרו) חלוץ עבר בקבוצה נפטר הלילה מדום לב (1949-2018) . מצורף סיפור החטיפה שלו כשחקן ברצלונה.

סגר מעגל:
image

היום לפני שנתיים :cry:

השוטרים הספרדים מחרימים חולצות צהובות. אני לא צוחק, בספרד ללכת בחולצה צהובה זה עבירה על החוק.

https://twitter.com/DeporteslaSexta/status/987773183125225478

אתה עומד מאחורי המשפט הזה?

אז למה החרימו להם את החולצות הצהובות?

אתה כתבת שבספרד ללכת עם חולצה צהובה זו עבירה על החוק. כיוון שזה (מן הסתם) שגוי, הבעיה היא איפשהו בהסקת המסקנה.

אז למה מחרימים מהם חולצות צהובות?

מאותה סיבה שבה באנגליה קנסו את פפ על הבעת הזדהות עם אותה המחאה: מנסים להפריד פוליטיקה מהכדורגל.

יש לזה הגיון מסוים

אנגליה לא החרימו לאוהדים חולצות צהובות. כן אני מבין שאין חוק נגד חולצות צהובות בספרד. אבל אני מנסה להראות כמה שזה טיפשי. זה לא שואלורדה הגיע עם חולצה צהובה. פאקינג אוהדים לבושים בחולצות צהובות…

אני חושב שהסרטון שהבאת הוא מגמר הגביע, והמלך מגיע לשם, לא? הגיוני למנוע פרובוקציות פוליטיות במעמד הזה.
באנגליה, אגב, לא הייתה מחאה פוליטית נגד הממסד, לפחות לא בעוצמה של המחאה הקטלנית. במקרה ותהיה, בהחלט ייתכן שיאסרו הכנסת אמצעי מחאה שונים. ובאנגליה לא יחרימו שום דבר, פשוט יוציאו הודעה שאסור ומי שמגיע עם לא נכנס לאצטדיון.

בואו נקביל את זה לארץ.
סליחה אם זה ישמע גזעני אבל תתמודדו זו לא כוונתי.
נניח עכשיו תהיה מחאה מאוד גדולה אצל ערביי ישראל כדי לתמוך בהקמת מדינה פלסטינאית. ההפגנה תזוהה עם הצבא הירוק וכאות מחאה עכשיו כל אוהדי סכנין יבואו עם ירוק.
זה קל להגיד אל תערבו פוליטיקה וספורט אך אותה פוליטיקה מובילה לאלימות והגיוני שהמשטרה תרצה למנוע זאת.
זה יתחיל אז בחולצות ירוקות ימשיך לכיתוב free palestine ולכו תדעו לאן זה ימשיך.
או עזבו לצורך העניין מפלגת ימין קיצוני תקום שטוענת שצריך לעשות טרנספר. איך נראה לכם שזה יתקבל כשיבואו עם סמלים של אותה מפלגה למגרשי כדורגל?