אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

אי אפשר להשוות בין חולצה צהובה לבין חולצה שקוראת לטרנספר… בכל מקרה, אני פשוט חושב שזה מצחיק וטיפשי.
זה גם השיג תוצאה הפוכה, כי בכל העולם צוחקים על זה.
אם היו נותנים להם להכנס לאצטדיון, ספרד היתה מרויחה מזה נקודות זכות על חופש ביטוי… אבל במקום זה ספרד נראית יותר רע.
דרך אגב סתם בשביל הידע הכללי, המחאה הקטלונית מבוססת לחלוטין על מחאה לא אלימה. האפשרות שזה היה מידרדר לאלימות, למעשה לא קימת.

אתלטיקו יוצאת בתיקו נגד בטיס. חסר נקודה לתואר.

ויותר מזה - אם משיגים את הנקודה במחזור הבא מחזור אחר כך מקבלים פאסיו של כבוד מ…השטן הלבן. אם אני אנדרס הייתי מוודא שזה המשחק האחרון שלי בקבוצה.

לגבי הדיון על צבעי חולצות - אכן סכנה לעשות פרובוקציות. ועוד במעמד המלך! ותתארו לכם שאוהדי סכנין רחמנא ליצלן יכתבו פרי פלסטיין על החולצות שלהם! אימאלה! איזה מפחיד זה חופש ביטוי! וכמה מסוכנת היא הדמוקרטיה! מה נהיה כאן?

ליאור, אתה חייב לצאת מזה, מדריד לא יעשו לך פאסיו…הם כבר קבעו את זה כעובדה.

גנגו אתה יכול לצחוק אבל ההחלטה היא שלא מערבבים פוליטיקה וכדורגל ומגרשי הכדורגל הם לא המקום להפגין דעה כזו או אחרת.
בסופו של דבר בוא נחשוב גם על עוד סיבה, בדרך כלל זה קורה כשאוהדי היריבה מזוהים עם הדעה הנגדית וככל שיותר פוליטיקה מעורבת המצב נפיץ יותר, זה אומר יותר סכנה שיקרה משהו וצורך ביותר מאבטחים (זה כסף) ולמה? כדי שאוהד יביע את הדעה שלו במקום שהוא לא אמור להביע אותה בו מלכתחילה?
חופש ביטוי וזה אבל יש זמן ומקום לכל דבר ולטעמי לפחות מגרש הכדורגל הוא לא אחד מהם.

זה משעשע, כדורגל ופוליטיקה היסטורית זה משהו שהולך ביחד. השם שלכם, ריאל, הוא משהו פוליטי, מלוכתי. פרנקו, מוסולני, היטלר, כולם השתמשו בספורט. ברצלונה היא יותר מסתם מועדון בגלל הקטע הפוליטי. בארצות ערב הנושא בכלל מסובך עוד יותר אבל אני לא רוצה לגנוב חומרים ליעקובי ולשני שמרצה איתו.
אפילו פה בארץ הפועל מזוהה עם השמאל והימין עם מכבי, ובית"ר היהודית וסכנין ערבית. להגיד שזה לא המקום לדעות פוליטיות זה בולשיט, זה פשוט לא מתאים לך או לספרד, זה הכל. פוליטיקה וכדורגל הלכו יד ביד שנים והם ימשיכו ככה.

איתי אנגל :slight_smile:

אם בני סכנין היו באים לטדי עם חולצות ׳עצמאות למשולש׳ (למרות שזה לא שם, אבל לצורך העניין), אני מאמין שהיו אוסרים את זה בארץ, בטח אם זה היה מלווה בהיסטוריה של בדלנות לא רצויה. מצד שני אני מאמין בחופש הביטוי וחושב שהמשטרה במדריד עשתה לעצמה פדיחות. העניין שזה אף פעם לא משהו נקודתי, אלא קשור לזה ששני הצדדים קצת עלו על עץ לפני כמה חודשים.

כן אבל שאתה אוסר על אשכרה ללכת עם חולצה בצבע מסויים זה מריח פשוט דיקטטורי. אין תיאור אחר.

כמו שאומרים שאסור לערבב אומנות ופוליטיקה, שתי הדברים הולכים ביחד.

משה הם אמרו שלא יעשו? באיזו אמתלה?

אגב אם ישברו מסורת של שנים בגלל לוזריות זה גם יהיה אדיר לגמרי.

קודם נשיג נקודה מלה קורוניה, כבר ראינו מה אלת השאננות מסוגלת לעשות בראש לשחקנים כמו פיקה ושות’. לצערי החומר ממנו עשויים שחקנים כמו צ’אבי ופויול הוא חומר שכמעט כבר לא מייצרים בקטלוניה. אם אתם שואלים אותי, זה הדי אן אי האמיתי שכולנו מחפשים.

אגב, מישהו זוכר בזמנו שכשהיינו בפסגת תור הזהב עם פפ, אז פורסם הספר שאמור היה להכיל את רזי (מלשון סודות) השיטה הברסאית? מה קורה עם הספר הזה, למה הוא לא מתורגם לעברית, ולמה הוא לא נמצא בכיס מכנסיו של כל שחקן בארסאי שאמור לשנן אותו לפני שהוא הולך לישון?

דווקא יצא תרגום לעברית:

בסדר, זה ברור שהדנא הפגום של מסי שאיפשר לו ‘לגדול’ בבארסה הוא הוא הסיבה והמסובב. אבל ציניות בצד, היה באמת ספר כזה, שאשכרה כתב את הקוד, האתיקה וההבנה של סגנון המשחק.

מישהו זוכר? בסוף אלך ואדפדף אחורה בספורט אנטר

זידאן אמר שהם לא יעשו וזה החלטה שלו (תרגום של רש"י פלורנטינו שלח אותו). אתה רוצה את הגירסה שלנו או שלהם?

לטענתם, אנחנו שברנו ראשונים את המסורת כי לא עשינו להם פאסיו בקלאסיקו הקודם, אחרי שהם זכו בגביע השוקו לקבוצות נגד תחנת הטלויזיה אל ג’זירה…

הצד שלנו, לא עושים פאסיו לקבוצה שזכתה בגביע השוקו לקבוצות כי זה מפעל שברצלונה לא השתתפה בו ולא קשור לליגה.
בקיצור, ריאל וברצלונה מתנהגים כמו שתי ילדים שרבים מי התחיל במכות…

גם לא צריך להתעצבן מזה, כל קמפיין הליגה של ריאל השנה זה פאסיו אחד גדול לברצלונה. ומצידי שלא יעשו, זה יפתור אותנו מלעשות להם שנה הבאה. (אחרי ההשפלה ב2007 אני מעדיף לבטל את האפשרות שאנחנו נעשה להם מאשר שהם יעשו לנו)

מנדיטה נכון הם הולכים יחד שנים ואי אפשר באמת להפריד עד הסוף.
אבל כן אפשר למנוע מקרים שיכולים להוביל לאלימות.
לכן אוהדי סכנין לא צריכים לבוא עם דגלי פלסטין ואוהדי ביתר לא צריכים לשים שלטים הקוראים לגירוש פלסטינאים וכו.

נכון שתמיד זה יהיה קשור אחד לשני וקבוצות שונות יזדהו עם דעות שונות אך לא צריך להוסיף לזה מחאות

הנוער של ברצלונה מנצחת את צלסי 3-0 ולוקחת את גביע האלופות. צמד של מארקס ואבל רואיז.

לגבי סכנין - זה לא דיון תיאורטי. הנה דגל הפריסה שלהם במשחק הראשון אי פעם בסמי עופר

למי שלא מכיר -

לא היתה העמדה לדין או משהו בסגנון בעקבות הדגל (למרות שכן היתה תלונה).

אני חושב שאי אפשר להשוות בין המחאה של הקטלונים לעצמאות לבין המאבק של הפלסטינים.
ואני לא יכנס לצד הפוליטי שבו ליאור ואני הולכים “מכות” כל הזמן בתרד הפוליטי. אז אני יתרחש רק לנקודה אחת.
הקטלונים ב 100 אחוז מצידם עומדים מאחורי מחאה לא אלימה בעוד שהפלסטינים עומדים לפחות הצד ה"רועש" שלהם מאחורי מאבק אלים ומזוין.

Gev חוזר על הזמן על הזמן על המנטרה של פחד מהדרדרות לאלימות, זה מגוחך, כי הצד היחיד שמתנהג באופן אלים. זה ספרד. הקטלונים שבאו עם חולצות צהובות , אפילו שהשוטרים החרימו להם את החולצות ללא הצדקה, שיתפו פעולה ולא ניסו להגיב באלימות. אז באיזה תסריט הם היו מגיבים באלימות עם היו נותנים להם להכנס לאצטדיון לבושים בחולצות צהובות?

*אני כמובן מתיחס רק לעידן הנוכחי, ולא למה שהיה בעבר.

אני מסתכל בתמונה שאוריה שם כאן ולא רואה שום בעיה. בפעם האחרונה שהייתי בסמי עופר אוהדי מכבי ת"א (משחק גביע) שרו חצי משחק “שיישרף לכם הכפר”. לא הייתה העמדה לדין למרות ששוטרים היו ושמעו היטב.

אין דבר כזה להפריד כדורגל מפוליטיקה כי פוליטיקה נמצאת תמיד ובכל מקום. הדבר היחיד שמותר וצריך זה למנוע אלימות אבל לא ידי עצירת הקורבנות.