אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

השאלה מי הקורבן. הערבים שאוהדי מכבי שרים להם “שישרף לכם הכפר” או היהודים שלא נותנים להם להכניס דגלי ישראל ושומעים את הערבים שרים “ברוח, בדם, נפדה את ירושלים” ורואים שלטים כמו האחרון. אתה רק רואה צד אחד.

הקורבן האמיתי זה כל המסביב. הנשים, הילדים, והאוהדים התמימים שרק רוצים לראות כדורגל וזהו. אני חושב שבארץ העניין נעשה יותר בעייתי כי התרבות ספורט שלנו היא מתחת לכל ביקורת-יש יותר שנאה ליריבות מאשר האהבה לקבוצה שלך. אני לא חושב שהמצב אותו דבר בחו"ל.

לגבי ברסה הצעירה והזכייה שלה-כנראה התחילו שוב לפזר שם אבקת כוכבים, אולי במזל יצמחו עוד איזה פדרו או צ’אבי או סרג’י רוברטו. אבל צריך לזכור שלא יצא עוד מסי והכל מזל!

אבל יש דברים ששוטרים יכולים לעשות כדי למנוע את המצבים ודברים שהם לא.
לצורך העניין דגלים ושלטים אפשר למנוע מראש, צעקות לא.
אני בעד יריבות ובעד יריבות חמה, אך פוליטיקה מהסוג הזה צריך להשאיר רחוק מהמגרש.

גם צעקות אפשר למנוע מראש. אם תתן 10 משחקי רדיוס לאוהדי בית"ר על קריאות “מוות לערבים” ו15 משחקים לאוהדי הפועל ששרים “שתהיה שואה למכבי” ותתן קנס 100 אלף לאוהדי הפועל פ"ת “גיא ילד יתום אימא שלו בגיהנום” וכו’ וכו’ אז יפסיקו. במדינות שלא רצו עידוד מהסוג הזה הוא לא קיים. לא תראה את זה בארה"ב, לא תראה קריאות כ"כ פוגעניות בגרמניה, שוויץ, דנמרק, נורווגיה ועוד.

שביט אני לוקח את הבנות שלי פעם בחודש בערך לכדורגל (הבת 6 שלי אוהדת מכבי ת"א והקטנה בת שנתיים וחצי שוויץ) והכל לגמרי סבבה תמיד.

בכל אופן אפשר לעשות הבחנה בין קריאת הסתה וגזענות לבין דברים אחרים שאיתם אין לי בעיה. אגב לא התכוונתי שהערבים הם בהכרח הקורבן סתם הדגמתי שיש פרובוקציות גם כלפי מיעוט.

אבל מנסים להמנע מעונשי רדיוס.
אפשר גם לתת לפפ עכשיו 15 משחקי רדיוס ותראה איך הוא לא שם שום סרט, ואגב אם האוהדים מקבלים על זה 15 אז פפ כדמות ציבורית אמור לקבל הרבה יותר.
בנוסף איך נדע איפה לצייר גבול, הרי כל האוהדים שרים מוותר לערבים? לא מדובר בקבוצה. אז עכשיו על כל אוהד שקורא קריאות גזעניות הקבוצה תקבל רדיוס? אולי עכשיו השוטרים גם יתחילו לספור כמה אנשים שרו? מסובך ומסורבל ויגרום להמון בעיות וםתאום יהיו לך משחקי רדיוס בכמויות.
אבל להגיד לאנשים לא לבוא עם חולצה מסוימת זה אפשרי, כמו להגיד להם לא להכניס בקבוקי זכוכית לדוגמה.

העונש בכלל לא צריך להיות לקבוצה. מי ששר מוות לערבים עובר על החוק האוסר הסתה לרצח וצריך פשוט להיכלא.

ולהגיד לאנשים מה ללבוש או לא ללבוש? טוב ביבי וארדואן זה באמת מבלבל כבר… אנשים שכחו מה זה אומר לחיות במדינה חופשית. הם חושבים שחופש הוא מכוח איזו אינרציה. הם לא מבינים שהחופש שלהם נמצא בסכנה מתמדת.

תקשיבו אבל במגרשי כדורגל מנסים למנוע בעיות עתידיות. וכן לארגן מחאה ולהביא אותה לאצטדיון כדורגל זה גורר בעיות.
אז רגע להגיד מוות לערבים זה לא סבבה כי זה הסתה לרצח אבל מה עם לגרש את הערבים? אין פה שום עבירה על החוק וזוהי דעה לגיטימית. דם דברים כאלה יוצרים בעיות.
לא מכיר את הסיפור המלא על מה שקרה בספרד עם החולצות אבל כן אני חושב שזה לגיטימי להגיד לבן אדם לשמור את האג’נדות הפוליטיטת שלו מחוץ למגרש הכדורגל, אלה דברים שגוררים בעיות ואלימות בסופו של דבר ואם הם יכולים להמנע בקלות אז למה לא?
וזה לא שאנשים באו במקרה עם אותו צבע ועצרו אותם, הם באו במיוחד ככה בשביל ליצור פרובוקציות.

אחד הסרטונים העצובים שראיתי בחיי :pensive::pensive:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

https://twitter.com/realmadrid/status/990973062752473089

צעדת הדאבל, אני מחכה לנאום של פיקה :fire::fire::fire::fire:

איך אני אוהב את פפ:

https://twitter.com/GuardiolaTweets/status/992058147031453697

ארדה טוראן קיבל 16 משחקי הרחקה על דחיפה של הקוון.

https://www.facebook.com/BarcaNation2/videos/717849178339153/

בספרד על זריקת נעל על הקוון, הוא חטף רק צהוב:

פאקו בעונתו הטובה ביותר בולנסיה: 15 שערים ב46 משחקים.
פאקו בעונתו הטובה ביותר בברצלונה: 8 שערים ב27 משחקים.

מוניר בעונתו היחידה באלאבס: 15 שערים ב37 משחקים.
מוניר בעונתו הטובה ביותר בברצלונה: 8 שערים ב26 משחקים.

אנחנו מייצרים כוכבים, לא קונים אותם.
#כןבטח
#סיסמאותריקות
#איפהקרויףאיפה

דמגוגיה בגרוש. מה עם סנדרו? גם בזבוז שצריך להחזיר בגלל העונה שעברה במלאגה? גם פספוס של ההנהלה השטנית?

מוניר לא מספיק טוב להיות שחקן ברצלונה, לא רוטציה ולא נעליים. לא מבין למה אתם עושים אידאליזציה לכל פחון שנותן עונה טובה בקבוצה בינונית. פאקו טוב ממנו, ויש מצב שגם הוא לא מספיק טוב.

מתוך בארסה מניה:

"שיאי פרמיירליג שפפ גווארדיולה שבר עם סיטי העונה:

הכי הרבה נקודות אי פעם - 100

הכי הרבה ניצחונות - 32

הפער הגדול ביותר מהמקום השני - 19

הכי הרבה שערים - 105

הפרש השערים הטוב ביותר - 79+

הכי הרבה ניצחונות רצופים - 18

הכי הרבה ניצחונות חוץ - 16

הכי הרבה מסירות מוצלחות במשחק אחד - 904

היסטורי. #לא_יצליח_באנגליה"

אני לא חושב ששוסאקו מנסה לטעון שמוניר איזה עילוי גדול, אלא בסך הכל שהיה מיותר להוציא 35 מיליון יורו על רכש בזמן שכבר יש לך שחקן בית שיכול לתת תפוקה זהה (כגיבוי).

אבל כנראה שצריך להוציא הון גם על מחממי ספסל…

תקנו אותי אם אני טועה אבל פאקו יכול לשחק בחוד ומוניר לא. כלומר מוניר לא היה יכול למלא את התפקיד של פאקו כמו שצריך.
אגב בכדורגל הספרדי הצפוף עמדת החלוץ היא לעתים קרובות עמדה ממנה יותר קשה להבקיע מאשר מעמדת החלוץ השני או הקיצוני.

הם שכחו הכי הרבה ניצחונות חוץ רצופים (11) שסיטי השוותה. אמנם היא לא לבד כי צ’לסי עשתה הישג דומה ב2008, אבל זה שיא לכל דבר.

ואני אתקן אותך כי אתה טועה. מוניר חלוץ. הוא גרוע בכנפיים, זה אנריקה הגאון שהחליט להציב אותו שם על פעם מחדש. מוניר הוא חלוץ. בדיוק כמו שסנדרו הוא חלוץ. ולכן לא הייתה סיבה (דבר שטענתי גם באותו רגע) לזרוק כסף על חלוץ עם אותו פרופיל שלהם, כדי שישב על הספסל במקומם.

בכל אופן בנוגע למוניר, סנדרו ופאקו - סנדרו הוכיח כבר באותה עונה במלאגה כמה היה טעות לשחרר אותו כדי להביא את פאקו.

מוניר וסנדרו שיחקו שניהם במועדונים פחות גדולים מולנסיה, וסחבו אותם לעונות מעולות.

העיקר לזרוק את הכסף לפח. באותה עונה שזרקנו לפח הולנסיאני 80 מיליון אירו, גם נתנו לולנסיה את מונטויה בחינם אחרי שקנינו במקומו את אלייש וידאל.

כלומר זרקנו 3 שחקני בית, זרקנו 100 מליון אירו, והמינימום שאפשר להגיד זה שלא השתדרגנו בשיט. במקסימום אפשר להגיד שאיבדנו מהציביון והבאנו שחקנים עם מוטיבציה נמוכה יותר, שלא מכירים את השיטה הברסאית, ובכך פגענו בסגל גם מבחינת היכולת המקצועית.

לא למדתי כלכלה, אבל אני חושב שאפשר להכתיר את ההנהלה של בארסה ככישלון קולוסאלי. שוב.

אני אערוך ואוסיף. אנחנו מסתכלים על מינה, נזכרים במת’ייה והצמד הזה עלה לנו עוד 30 מליון. אבל העיקר לא להשאיר את בארטרה ולהעיף אותו עבור נזיד עדשים. זה כל כך מתסכל. באמת.

ברכשים האלה ההתנהלות כשלה ללא ספק. אך היא לא תמיד כושלת. לדוגמה העפתם את פדרו טייו ובויאן והבאתם את סוארז (לא מדויק בשנים אך גם פה יכולתם לוותר עליו ולשחק עם שחקני בית)
אתם נותנים דוגמאות של הכשלונות, אך מה עם ההצלחות ברכש?
על כל שחקן יש מקביל ברסאי שיכל לשחק שם, לפעמים קולעים בול ולפעמים בול. פאקו נתן עונה מצוינת בולנסיה ויחד עם הגיל הצעיר שלו ציפו לו להמון.
גומש היה בתקווה לתקן את הקישור הפגוע בשחקן שהיה מצוין בולנסיה.
אף קבוצה לא מתליחה 100% ברכש.
בתור השוואה אביא את ריאל שאני מכיר טוב יותר ואשים אותם פה בתור מועדון עם מדיניות רכש טובה. על כל אסנסיו וקאסמירו יש כמה קנאלסים או פדרו לאונים למינינם, ועל כל רונאלדו יש בייל וחאמס, על כל וראן יש ראול אלביול ואני יכול להמשיך.
אז אצלכם זה קצת פחות מוצלח אך זה לא אומר שתריך לוותר. ממוניר ידעתם מה תקבלו ועכשיו הוא ממצה את כל הפוטנציאל שלו, פאקו שיחק כמו מוניר היום וציפו שהוא יתקדם ולצערכם הוא הלך אחורה, הקניה לא הייתה טעות באותו זמן אלא רק בדיעבד

גב יש לי הרגשה שאתה לא קורא מה שאנחנו רושמים לך וממשיך באוטומאט…

תן לי 150 מיליון אירו ביד.ואני קונה איזה לואיס סוארז ועוד איזה סופרסטאר. הנהלה או מנהל מקצועי לא נמדדים בזה שהם קונים את מלך השערים של הפרימיר ליג שנתיים רצופות. אלא בזה שהם מוכרים את השחקנים הנכונים במקס רווח ומצליחים לשים את היד שלהם על השחקנים הנכונים ולמצוא כשרונות צעירים יחסית. סטייל אומטיטי. אולי שחקן הרכש היחידי עם טר שטגן שאפשר לתת קרדיט אמיתי להנהלה שלנו.

אתה גם עושה סלט שלם בקשר לשחקנים שעזבו. אין להם קשר לסוארז ולמה שכתבת.

צודק, גם לאפורטה נפל, אבל תבדוק את אחוזי ההצלחה שלנו, בשנים האחרונות וזה גרוע באופן קיצוני.