אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

הוא בחיים לא היה נטל. הוא אמר בעצמו שהוא מוכן לפרוש, רק שיגידו לו. הוא יפנה את מקומו בסוף העונה עם חיוך. הוא רק רוצה לשחק מעט לקראת הסוף בשביל ההרגשה, לא בשביל לקבל חוזה במקום אחר, אין לו כל עניין בכדורגל מלבד ברסה.
נטל הוא לא, הוא נכס למועדון הזה, תמיד היה ותמיד יהיה. עונה שעברה הוא היה מעולה לדעתי.

מצחיק אותי שאתה מתייחס לכתבות האלה כעניין עובדתי.

El Mundo לא נחשב כעיתון זבל. זה לא AS.
אני כמובן לא יודע אם ההדלפות האלה נכונות או לא. אבל המועדון לא מכחיש אותן , אלא מאיים בתביעה על הפרסום של מידע סודי.

רציתי לקרוא במקור , אבל הכתבות בתשלום. הם לא יראו ממני יורו.
מה שבארסהמניה פרסמו תואם לשאר המקורות שמצטטים את אל מונדו, רק דגשים טיפה שונים.
אני הסתפקתי ב MD

הסכומים לא מסתדרים עם הסנפשוט מהחשבון שפיקה עצמו פרסם כשלואיס קנוט האשים אותו שהוא מרוויח 28M בזמן קשה. פיקה פירסם צ’ק חצי שנתי על סך 2.3M נטו, מה שאומר 10M ברוטו ב 22\21. אל מונדו כתבו 28M כמו קנוט.
https://twitter.com/3gerardpique/status/1479520775279452161?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1479520775279452161|twgr^bcd8798a97abbad77dc73da6b3c012031c24aef3|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.football-espana.net%2F2022%2F01%2F07%2Fgerard-pique-publishes-barcelona-wage-slip-amid-salary-leaks

28M גם לא מסתדר עם העובדה שפיקה ויתר\דחה חלק מהשכר שלו בקיץ 2021 כדי לרשום את ממפיס ואת אגוארו. אם אחרי הדחיה הוא הרוויח 28M, אז כמה הוא היה אמור לקבל בלי זה?

קטנוני מצידי , אבל אני זוכר עוד אחד - מארק אוברמארס.
לדעתי גם צ’אבי ואינייסטה עשו משהו דומה, כי היה להם חוזה for life

נו מה…הלכת עד אוברמארס. רחוק. אפילו הוא לא היה הולך כל כך רחוק, מחשש לקריסה.

אתה לא מודע לגבולות הזיכרון שלי.

קצת דומה וקצת שונה, אבל נכון. ואליהם התייחסתי ב"הוא לא היחיד שידע מתי לעצור".

אולי זה לפני הוויתור בקיץ 2021?
כלומר אחרי הוויתור הוא בעצם הרוויח פחות, ו-28M היה הסכום המקורי שהיה אמור לקבל?

אל מונדו פרסמו עכשיו את מה שהוא הרוויח אז.
אם הם פרסמו מה שהוא היה אמור להרוויח לפי החוזה שלו מ 2018, זה לא עוזר לנו בשיט.
מאז הוא דחה חלק וויתר על חלק. אפשר להבין שהם טוענים שזה מה שהוא הרוויח בפועל, כי בעונה האחרונה הוא אמור לקבל 40M ,שזה כנראה כולל דחיות.
אז לפי אותו ההגיון, הם פרסמו סכומים שהוא הרוויח בפועל, וזה לא מסתדר.

מאז שצ’אבי הגיע - הוא שיחק יותר טוב. כבר כמה עונות שהוא לא מספיק טוב לדעתי. גם אם הוא לא הליצן הראשי כמו קלמון לנגלה או ג’ורדי אלבה בהדחות מליגת האלופות. כשחקן הוא מהווה נטל כרגע. בטח אם הוא מתלונן על דקות משחק (העונה עדיין ב-20% הראשונים שלה). ואי אפשר להתעלם מהדרישות שכר שקיבל. כשסרחיו ראמוס היה חמדן ותפס את המועדון בביציים ידענו להגיד את זה אוהדי ריאל מדריד. הוא גם מתעסק בהרבה דברים שלא קשורים לכדורגל ואני מדבר על הטניס וכדומה ולא על סיפורי בר רפאלי ושאקירה.

בסדר, יש את הצד כמו בבארסה מאניה בטוקבקים - כל מידע שלילי שמפורסם על ברצלונה אז העיתון הוא ‘מדרידאי’ או ‘פייק ניוז’. כמובן שאני לא יודע אם זה אמת או לא, אלו הפרסומים. אז זו לא עובדה, אבל יכול להיות שיש שם מן האמת.

ואם כבר באתי ולכלכתי פה את הת’רד אז כן בהזדמנות זו לפחות משהו טוב - קרלס פויול אגדה והתמונה שלו עם ראול כל פעם כצמד הקפטנים שמתחבקים לפני ואחרי משחק - הייתה עושה לי את זה.

מוקדש לדור רומנו.

אותי מפתיע שאתה לוקח כל ראיון איתו כאמת לאמיתה. אני כנראה אוכל למצוא ראיון בו הוא אומר שהוא בחיים לא יבגוד בשאקירה. גם סוארס אמר שאם צריך הוא ישב בספסל, לפעמים אנשים סתם מדברים.

לראות את צ’אבי מייבש אותו ככה אומר דרשני.

דור, כל מה שאתה אומר מבוסס על שמועות שמתאימות לנרטיב שלך. צ’אבי שם אותו בספסל כי הוא הבלם הפחות טוב מבין ה5, ולראייה העתידית הוא הכי לא נחוץ. לא שמעתי את פיקה מתלונן בתקשורת, לא שמעתי סימוכין לדרישות שכר שהוא ביקש, בקיצור-אין סימוכין לשום הדברים שאתה מבסס עליהם את הנרטיב.

נדב, על מה יש לנו יותר להסתמך, על כתבה שמי שפרסם לא ידוע כעיתונאי אמין, או על ההצהרות של הנושא עצמו?

כל מה שמודלף לגבי המועדון בימים האחרונים הוא שקר טהור? במטרה ממוקדת לפגוע בפתיחת העונה היפה של ברצלונה? הכל מנותק מהמציאות? זה כמו במאניה, אוטומטית כל פרסום שלילי הוא ‘פייק’, או ‘העיתון המדרידאי’, או ‘זבלון’. עושים לפיקה בכוונה? רק לו?

לדעתי אריק גארסיה בלם בינוני מאוד, שום סיבה שהוא יהיה בנבחרת על חשבון נאצ’ו, אבל זה דיון ישן (או.קיי נאצ’ו מבוגר, וג’ורדי אלבה זומן למה?). לא הישג גדול להיות פחות טוב ממנו, להגדרתך. כששחקן מרוויח כאלה סכומים הוא נטל. אם פיקה היה מתעסק רק בכדורגל אז ניחא. זה לא אני (כלומר אני לא היחיד ולא ‘העיקרי’), עיתונאים בכירים וכן הלאה) שמתח ביקורת על הטניס וכן הלאה. לא זוכר ששמעתי משחקני ברצלונה עד כמה הוא חשוב להם כמבוגר האחראי וכן הלאה ועד כמה הוא מהווה דוגמא, בניגוד למרסלו שאמר עם פרידתו שהזכייה האחרונה בליגת האלופות הייתה הכי מרגשת כי הוא היה שם בשביל הצעירים. מקצועית הוא כבר כמה שנים לא מספיק טוב לדעתי. על כל נושא בר רפאלי\שאקירה\חיי המיטות שלו - מי אני שאדבר. וכן לא חושב שצריך ‘גילוי נאות’: אני לא אוהב אותו ולא מחזיק ממנו מקצועית.

גרסיה זומן ונאצ׳ו לא, כי הוא צעיר והוא משחק. נאצ׳ו לא צעיר ולא משחק.
ג׳ורדי אלבה זומן כי הוא המגן הפותח של הנבחרת הזו כבר בערך 10 שנים.

דור כשאתה מדבר על שחקנים שאתה לא אוהב אתה לא מחובר למציאות. יש לך עולם משלך.

העיתונאים רוצים למכור. תבדוק בעצמך את האמינות של מי שכותב. יכולת להיות שזה נכון, יכול להיות שלא, תבדוק את האמינות ואל תציג את זה כעובדה, זה חובבני בעיקר בשבילך שאתה מתיימר להיות כותב רציני לא רק בכותלי הפורום הזה.

תקרא מה ששחקנים צעירים אומרים עליו. הוא דמות לחיקוי בשבילם. לא שזה כזה משנה, אפשר לראות בהמון סרטונים במשחקים שפיקה הוא מנהיג חיובי ולגיטימי.

אכלת לנו את הראש עם משחקי ההשוואות. נאצ’ו טוב על גרסיה, אפשר להתקדם. מה שיעשה לך טוב בלב.

נאצ’ו עם 211 דקות העונה כשהוא מתחרה באנטוניו רודיגר שהוא בלם נפלא, ונניח ‘בצמד מהגמר בפריז בעונה שעברה’. אריק גארסיה עם 401 דקות עד עכשיו, מה אני אגיד לך - הפלת אותי מהכיסא. בעונה שעברה נאצ’ו זומן? או בחודש יוני? כשהוא היה נהדר נגד מנצ’סטר סיטי, שיחק כמגן שמאלי בגומלין נגד פריז סן ז’רמן וכן הלאה…; אז מה אם אריק גארסיה משחק. הוא משחק לא מספיק טוב. ג’ורדי אלבה בן 33. אז מה אם הוא המגן כבר טריליון שנה. הגיע הזמן להחליף.

אם החוזה הנוכחי של פיקה הוא אמת לאמיתה ואפילו מספרים קרובים לזה - הוא מהווה נטל על ברצלונה. הוא מתעסק בטניס ולא בכדורגל. הדעה שלי לא נעימה לך וזה בסדר. אפשר לחשוב שכתבתי שז’ול קונדה בלם פח. אתה אוהב אותו אבל תכיר בחסרונות שלו. בכולם. ג’רארד פיקה שחקן עבר. הלאה.
את כל ה-‘אכלת לנו את הראש’ - שחרר. לא בא לך אל תקרא את מה שאני כותב. לא כאן, לא בפייסבוק, לא בכלל.

הדעה שלך לא לא נעימה, היא פשוט טרחנית, לא מעניינת וגם לא אובייקטיבית. זה שפיקה שחקן עבר זאת עובדה, אתה לא מעליב או מעצבן אתה פשוט ילד.

הייתי מתעלם בשמחה וזה מה שאני עושה לרוב אבל אתה מחרב את הדיונים עם האובססיביות שלך.

הייתי שמח אם נאצ’ו היה מזומן לנבחרת וגרסיה לא.
שנאצ’ו ייפצע שם וגרסיה לא.
לא מבין את האוהדים שרוצים שהשחקנים של הקבוצה שלהם יילכו לנבחרת, במיוחד למשחקי ידידות או טורניר מיותר. אני מבין את השחקנים , אבל לא את האוהדים.

לא הבנתי מה זה רלוונטי במי הוא מתחרה. בשורה התחתונה גרסיה שיחק בערך פי 2 יותר דקות.

זה שנאצ׳ו סביר וסולידי לא אומר שהוא שווה מקום בנבחרת(אחלה נאצ׳ו, מאוד אוהב אותו. הוא לא שווה מקום בנבחרת).

לואיס אנריקה מנסה לבנות את הנבחרת הספרדית מחדש, הוא נותן עדיפות לשחקנים צעירים כמעט לאורך כל הסגל. אלבה כרגע הוא על תקן המנוסה, יש לו היכרות נבחרת עם כל המערכת של הנבחרת הספרדית. זה החלטה לחלוטין מובנת.
אני מסכים שהגיע הזמן להחליף גם את אלבה, אבל אין יותר מדי אפשרויות שלי לפחות קופצות לעין.

אני מבין את הרצון לצאת למלחמה עבור נאצ׳ו, כמו שאמרתי אני גם מאוד אוהב אותו, אבל אתה חייב להוריד את משקפי ריאל של “ההתאהבות” רגע ולפקוח את העיניים האובייקטיביות שלך. ההחלטה של לואיס אנריקה מאוד מובנת והגיונית.

אם זה האשכול לדבר על החשיפות של אל מונדו , אני אמשיך פה. למרות ש “ההעברות וחוזים” נראה יותר מתאים.
אחרי פיקה , הגיע תורו של גריזמן.
לפי אל מונדו, כשגריזמן חתם אצלינו ב 2019, הוא בעצם ויתר על הרבה מאוד כסף שהיה יכול להרוויח אם היה נשאר לאתלטיקו.
באתלטיקו , לפי החוזה שנחתם ב 2018, היה לו חוזה על 100M נטו ל 5 עונות, שזה 200 ברוטו. לא כולל משתנים.
החוזה היה מדורג. בעונת 19\18, הוא הרוויח 34M ברוטו משכורת קבועה ועוד 6M במשתנים.
בבארסה הוא היה אמור להרוויח 98M ברוטו ל 5 שנים ועוד עד 74M במשתנים.
בפועל בשתי עונות ביחד, 20\19ו 21\20 , הוא הרוויח 46M ברוטו.

אלה המספרים שאל מונדו מפרסם היום.
ב 2019 הייתה כתבה של מארקה עם הכותרת “גריזמן לא קיצץ במעבר לבארסה”. הסכומים ל 5 עונות היו 18,18,21,23,25 מיליון.
מארקה לא ציין אם זה ברוטו או נטו. אני, בהסתמך על שמועות שהוא ירוויח קרוב ל 40M לעונה, הנחתי שזה נטו.

https://twitter.com/barcacentre/status/1575125299427147776

לא יודע אם לצחוק או לבכות…

אני לא מאמין. כמה חצוף בן אדם יכול להיות?

ובהקשר הזה:

זה כאילו שפסז’ תאשים את הסופרליג בחוסר תחרותיות.

זה כאילו שכדורגלנים רוסיים יוחרמו ממונדיאל שהמארחת שלו היא קטאר.

זה כאילו שאיראן תתלונן על התוקפנות הישראלית בסוריה.

זה כאילו שסוריה תאשים את ישראל בפשעי מלחמה.

אה, רגע…

איך אומר שגיא כהן - לא יודע. לא יודע.