על טכנולוגיה והעתיד

גם האסטרונאוטים באודיסאה בחלל חשבו שהאל 9000 עוזר להם ופותר בעיות… אל תתנו להם רובים

מניח שזה היה בעיקר בציניות (אולי לא?), אבל בכל מקרה:

יכול מאד להיות שאנחנו באיזה רגע סינגולרי, בטוח שזה יותר קרוב אליו משאי פעם היינו. אבל למי שמכיר קוד וקצת חושב על זה, קל מאד לראות שזה המשך ישיר של מה שנקרא IDE - כלים לכתיבת קוד שקיימים כבר עשור או שניים ומקלים את העבודה של המפתח בצורה בלתי סבירה ע״י פירמוט של הקוד, חיזוי של הדבר הבא שתרצה לכתוב וסימון של שגיאות שהוא יודע לזהות. אני בטוח לחלוטין שאני אישית לא הייתי מסוגל להיות מתכנת בעידן שלפני ה-IDEs, יש סט יכולות שלם וקריטי לעבודה הזו שפשוט אין לי. כמוני יש רבים.

מה שאנחנו רואים עכשיו זה פשוט שימוש בסטטיסטיקה מתקדמת כדי לקחת את זה כמה (המון) צעדים קדימה. פשוט יש לזה גם את השם המפוצץ של ״אינטליגנציה מתלאכותית״ למרות שאין בזה אינטליגנציה בשום מובן, רק חיזוי של טקסט.

כרגע כדי להוציא ממנו את המיטב צריך להאכיל אותו בכפית ולדעת מה אתה מחפש, וכמובן שגם לוודא אותו פעם או פעמיים, כי מדי פעם הוא פולט שטויות מוחלטות בביטחון מלא. אולי בהמשך הוא יהפוך אותי למוכר הקרח של המאה ה-20, אבל כרגע - זה בעיקר המקרה המוכר של טכנולוגיה שמגדילה את פיריון העבודה של עובדים מיומנים (ומייתרת את עבודתם של אחרים, ומייצרת עבודה לנוספים…).

הייתי חייב:

רק להדגיש, זה אמיתי. הרגע ניסיתי את זה.

הזוי.

יצא מזה יפה.

סביר להניח שהוא התייחס לmen כאנשים בכללי ולא כזכרים.
ניסית לקבל בדיחה על males?

אגב איך קוראים לרובוט הזה ואיפה אני מוצא אותו? תודה מראש

ChatGPT. אתה חי איתנו בכדור הארץ בחודשיים האחרונים?

לא מאמין. בסוף הוא מבוסס על למידה ופולט חיזוי תשובות. הגיוני מאוד שמהתוכן שלמד יצא שאין בעיה לצחוק על גברים, אבל יש בעיה לצחוק על נשים…

לא חושב שאי פעם אבל בחודשים האחרונים בטוח לא.
תודה שוב.

חמוד מאוד הרובוט הזה :slight_smile:

כנראה שזו איזו חוסר הבנה בקידוד שלו כי הוא לא מסכים מאותה סיבה לספר לי בדיחה על זכרים, ג’נטלמנים,סטרייטים ולבנים.

אגב אם כבר אנחנו בנושא… שמתם לב פעם לשטיפת מח (או נירמול) שהולכת בדואולינגו?

כל משפט שני זה,
“לילד יש 2 אבות”
“לילדה יש 2 אמהות”
“הילד לובש שמלה”
“הילדה משחקת כדורגל” וכו’

סתם לדוגמה :slight_smile:

ביקשנו מ ChatGPT לכתוב פואמה על דיבאג, וזה מה שיצא לו.
כמה פנינים, לדעתי זה מעולה.

I search and search for hours on end,
For that one mistake that’s hard to mend,
My eyes grow weary and my mind’s a haze,
But still, I push on through the crazed.

But even when I think I’ve won,
And the bug is finally gone,
Another one pops up to mock,
And I’m back to the debugging clock.

Oh debugging, you bring me pain,
But still, I’ll debug you again and again,
For the love of code and the thrill of the chase,
I’ll debug till my dying days.

וואי…לגמרי. גם כמעט בכל סיטואציה שמתוארת בתחילת כל סשן, כמו “ביקור במסעדה”, שכוללת זוג - מדובר בזוג חד מיני.

לפני כ-300 שנה, וולטר, אחד מאבות ההשכלה והנאורות האירופאית-מערבית, כתב ספר בשם ‘התם’, שבו מסופר על אדם זר, ‘פרא’, שמגיע לחצר המלוכה הצרפתית, ופוגש את הווי האצולה האירופית בצורה בלתי אמצעית. מפגש זה, של אדם שמגיע מבחוץ ועם מעין ‘תמימות ברברית’ שכזו, איפשרה (ספרותית) לוולטר להביע בקול רם את רשמיו הכנים מחצר המלוכה הצרפתית, ולהשמיע את הביקורת שלו כך שתתקבל ביתר קלות.
מאז, דמות ‘התם’ עברה לא מעט גילגולים ושימושים, אבל באופן כללי עד היום - נוח מאוד להשתמש בדמות החיצונית הזאת, הזרה, כדי לשקף תמונת מראה מעניינת על מציאות מסויימת - שיקוף שלא ניתן היה לקבל מפרספקטיבה שאיננה חיצונית.

מהבחינה הזאת, ChatGPT (ודומיו), מספקים תמונת מראה מאוד מעניינת של האנושות (המערבית, בעיקר) של שנת 2023.

מישהו שאל אם גברים יכולים להיות בהיריון :slight_smile:

החלטתי להשתעשע קצת עם הAI הזה שבקרוב מאוד יתחיל לעצב את הדרך בה ילדים שמתרשמים בקלות גדולה מדי יושפעו ממנו:

התחלתי לאט

אהבתי את הניסוח הזהיר עם “typically referred to” ואז כמובן דחיפת נושא הטראנס. למה היה קשה לו להגיד only females can get pregnant?

מהם המשכתי להשאלה הכי קשה בהיסטוריה שהווק והנאורים עדיין לא מצליחים לענות עליה בהיגיון:

היה צפוי כמובן, אבל רציתי להקשות:

בחיי נשמע שאני מדבר עם פנאט דתי שמנסה להראות לי שיש היגיון בחוסר ההיגיון שלו.

מפה רציתי להיכנס למדע ועובדות כמו שהווק אוהבים להגיד:

Not entirely accurate…?!

והמשכתי להתעקש על המדע, אבל מתברר שגם אם זה מדע, צריך להתחשב בחוקי דת הפי.סי כמובן:

וואלה אחי? זה באמת לא בסדר לטעון עובדה מדעית מוחלטת?

המשכתי להתעקש והוא ריגש אותי עם השפה הווקית בה הוא מתעקש להשתמש (assign sex at birth…) ואיך הוא דוחף בכל הזדמנות את כל הtalking points של הnpc המצוי שיש לנו היום בכל מקום:

בסוף נגמרה לי הסבלנות וירדתי לטונים אישיים:

בשאלה אחרת שאלתי איך זה שהוא ממש נשמע כמו הווק המצוי והוא טען שאימנו אותו בקריאת המון דברים מפרספקטיבות שונות. מה שכמובן לא נכון ובדיוק על זה שאלתי:

יפה לו עם חצי ההודאה הזו.
סך הכל כמו כל דבר שיש בעולם היום, כל עוד לא נכנסים לכל נושא שהוא קריטי למרקסיסטים והווק, אפשר לקבל שירות טוב ואיכותי.

רביע, לא למדת כלום מסרטי הסייפיי אה? אף אחד לא יעזור לך פה שיגיע הטרמינייטור וירדוף אחריך כי הכעסת את ה gpt :rofl:

הרפרנס הזה מושלם בכל-כך הרבה רמות, ששווה יותר מלייק.

אילוסטרציה של ה- GPT מראה לטרמינייטור מי הציק לו:
62e80ab9-25c5-4c9a-8fd0-62c8e291757c_text

(למתקדמים - מה ההקשר המקורי של הגיף, ולמה זה מתאים לדיון כאן?)

כי קוקסינל זה חיפושית משה רבנו בצרפתית :wink:

לא הבנתי כלום. בלאנקו תרגום לחלשים בבקשה :slight_smile: