מחזור 26: ביי לליגה מוקדם, מוקדם מדי

צריך מאמן שיודע לבנות קבוצה - מהבחינה של להנחיל שיטה חדשה, ללמד משחק לחץ וכמובן לשלב ולקדם צעירים.
כדי להוציא את המיטב מהשחקנים שלנו עדיף לעבור ל 4-2-3-1
רודריגו מתחת לחלוץ.
שני הקשרים - רוטציה בין קמאבינגה, ואלוורדה וטשואמני.
במשחקים קשים אפשר לשים את ואלוורדה בכנף ימין ולשחק עם שלושתם בהרכב.

רכש - מגן ימני, מגן שמאלי, חלוץ, שחקן התקפה כנף ימין. רכש איכותי להרכב ולא סתם שחקני סגל. אם צריך לוותר על בלינגהאם כדי לקנות 4 שחקנים אז שיוותרו עליו.

יש לנו הרכב שיכול להיות קטלני בשילוב מאמן שיודע להנחיל משחק לחץ.
חייבים כבר להשתחרר משחקנים שאין להם את היכולות האתלטיות למשחק בקצב מהיר.
העתיד כבר כאן, צריך מאמן טוב ומודרני ורכש.
כל הזמן אומרים שיש לנו כסף, לא? הגיע הזמן להשתמש בו.

נכון. הפסדנו ,באסה וזה גם ככה לא היה משנה יותר מדי אם היינו מנצחים אבל אלוהים, איזה שחקן חוויה קמאבינגה. קשר כ’‘כ שלם בגילו זה דבר שלא רואים כל יום.
ראיית משחק פנומנלית, טיפול מעולה בכדור, כל מסירה -מסירת מפתח, וכדרור משובח ובטעם מצביעים על דבר אחד- יש יורש ראוי למודריץ’.
יש לי צמרמורת רק מלחשוב מה מאמן נורמלי יעשה איתו.

כן וגם אני צעקתי על המסך כשקרלו החליף אותו ולא השאיר אותו עם טשומנאי וישחרר אותו קדימה(עם כל הכבוד לסבאיוס).

נ.ב. הדעיכה של פדה מדאיגה. אנצ’לוטי אמר שיקרע את תעודת המאמן שלו אם לא יבקיע 10 שערים העונה לא?

זה אולי מדאיג אבל זה בטח שלא מפתיע. מתי בפעם האחרונה הוא שיחק 90 דקות כקשר?
אז ההצבה שלו בימין עבדה בטעות ולתקופה, הוא עדיין הקשר הכי טוב בסגל ולא יודע לשחק ווינגר. ברגע שיפסיקו להתעלל בו הוא יוכל בתקווה לחזור להתפתח.

ונאמר אמן.
אני לא חושב שאפילו את בנזמה של השנים הרעות שנאתי כמו את אנצ׳לוטי. אני מעריך את מה שצ׳אבי עושה בבארסה אבל ב60 מ90 הדקות סבא קרלו גרם להם להראות כמו ברזיל 70.

הוא קיבל את סדרת הניסים משמיים בשנה שעברה ופשוט חרבן את זה לגמרי. כמו שהוא חרבן את הסגל הכי טוב שהיה לנו.

הבעיה הכי גדולה של ריאל מדריד של אנצ’לוטי, ומה שמסמל אותה יותר מכל בעיניי, זה שפשוט אין לי שום ציפיות ממנה. אפס. לא כיחידים, ולא כקבוצה.

כל השנים שאני אוהד ריאל מדריד, איך ששמות שחקני ההרכב היו עולים לפני המשחק - הייתי מתחיל לדמיין בעיני רוחי את ההתפתחות הצפויה של המשחק. החל מימי הגלאקטיקוס, שם כל שם ושם היה מעביר בי צמרמורת של התרגשות לקראת הקסמים שאני עתיד לראות ; דרך הימים הגדולים של כריסטיאנו את מרסלו, שידעתי תמיד שיצליחו לבשל שם משהו באגף השמאלי ; ועד ימי השלישייה האגדית של זידאן, שמשעמם ככל שהיה, ידעתי בדיוק מה אני הולך לקבל מהקבוצה - הגנה חזקה וקישור יציב שמחזיק את האמצע.

בריאל מדריד של אנצ’לוטי - כלום. נאדה. צרצרים.
אני מסתכל על ההתקפה - meh.
אני מסתכל על הקישור - בעע.
אני מסתכל על האגפים - נו שוין.
אני פשוט לא רואה מאיפה תגיע הישועה, מאיפה יגיע הגול.

ולכן, כשהתקוות והציפיות כל-כך נמוכות, נותר לי רק להיות מופתע.
אני מופתע כשלפדה מתלבשת הבומבה.
אני מופתע כשוויני מצליח גם לעבור שחקן וגם למסור נכון באותו מהלך.
אני מופתע כשבנזמה מזכיר שפעם הוא היה שחקן כדורגל (וואו, כמה מזמן זה נראה פתאום).
אני מופתע כשאנצ’לוטי עושה את החילוף הנכון, ועוד יותר מופתע כשזה גם בזמן הנכון.

ועם כל-כך הרבה הפתעות, אני בטח לא מופתע במשחקים כמו הערב. אני לא מופתע כשאנחנו לא מצליחים לכבוש, ואני לא מופתע שאנחנו לא נראים טוב.
כשקרן האור היחידה שלי בהרכב, זה שחקן בן 20 שאינו שחקן הרכב קבוע, ושאפילו לא החליטו מה העמדה שלו עדיין - אז אני בוודאי לא מופתע.

ואין שום סיבה בעולם שזה ימשיך להיות המצב.
אין שום סיבה שלא תהיה לנו תוכנית משחק, שלא נדע לאן אנחנו הולכים, ושלא נדע למה אנחנו אמורים לצפות מהקבוצה שלנו. ובטח שאין שום סיבה שכל הדברים האלו יזעקו לשמים כבר שנים, ושאף-אחד לא יטרח לעשות משהו בנושא.

ולסיום, בכל זאת נקודת אור אחת מהמשחק הזה -
לפחות יש אחד שאפשר לסמוך עליו שישמור על הסטטיסטיקה שלו:

אני רוצה מילה על קארים בנזמה מעבר לפן המקצועי. הוא יודע להיות קפטן ו-אל נואבה עם השטויות שלו באינסטגרם והתמונות כי זה מצטלם טוב. כל פעם אחרי הפסדים שולחים את טיבו קורטואה לדבר ואיזה דני סבאיוס שנכנס ולא שיחק הרבה והמעמד שלו בקבוצה הוא זניח. איפה הקפטן שיראה את פניו? שיעמוד עם חזה זקוף ויגיד כמה מילים לאוהדים? אפילו פוסט מסריח באינסטגרם כי זה הנוהל היום. רק אחרי לילות כמו אנפילד הוא מדבר. ראול בא והתנצל אחרי ה-6:2 הארור ההוא בסנטיאגו ברנבאו בקלאסיקו. בנזמה שם רק כשנוח. ומבחינת הכדורגל, זה אפילו לא הפציעות, הוא שבע, הוא מפנה עורף לריאל מדריד. גם אוהדיו הכי גדולים ידעו שהוא לא ישחזר את 21-22, לא ציפינו. אבל גם השחקן של 2019/2021 היה סבבה, חשוב מאוד, וכלום. הוא פשוט הורס לנו.

אולי אני תמים אבל, עכשיו אחרי שהליגה גמורה עם סימן קריאה וללא ציפיות הדבר היחידי שאשמח לראות זה שחקנים אחרים מתחילים לקבל קצת דקות בליגה כמו טובאיס למשל…
אין מה להפסיד כבר

קח :heart_eyes:

https://twitter.com/ultra_suristic/status/1637577642613284867?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

מה יהיה הסוף עם הילד זין הזה? מתי יהיה שופט שיפסיק להסתכל רק על כמה שהוא גמד ויראה שחצי מהמשחק הוא מתעסק נטו באלימות וסגירת חשבונות מול שחקנים שחטפו לו את הכדור?
בקלאסיקו הקודם אגרופים לקמאבינגה ומיליטאו,אתמול הכניסה הזו בסבאיוס ועוד 1000 קטנות,באמת כאילו מה נסגר?

והם עוד מעזים להתלונן על ההתנהגות של ויניסיוס,שאתמול הראה שכשיש מולו יריב שמכבד אותו ולא מנסה כל המשחק רק לשבור לו את הרגל הוא מכבד בחזרה.

מגיע לברצלונה לנצח את המשחק, מגיע לאנצ’לוטי לספוג אש, אבל מי שצריך לספוג עוד יותר אש לדעתי הם השחקנים. חלק עושה טובה שהוא משחק, חלק זורק זין, חלק לא מפוקס. היחידים שאני יכול לציין לטובה הם ויניסיוס (במחצית הראשונה) וקמאבינגה.

גם עם ההרכב של אנצ’לוטי אנחנו אמורים לנצח את המשחק הזה, אבל לשחקנים לא אכפת, הם לא מגיעים לנצח, הם לא רוצים להתעלות.

אני לא מבין מה עובר על ואלורדה, לאט לאט הם לוקח את הגישה של קרוס/איסקו/אסנסיו, איפה האטרף שהוא עלה איתו כל משחק?! ולא זה לא קשור רק לעמדה, גם ששיחק כנף לפני המונדיאל הוא נתן יותר, גם כשהוא חוזר למרכז המגרש הוא לא נותן את האקסטרא.

נ.ב. הגיע הזמן להיפרד מקרוס ובנזמה.

מי שצריך לספוג אש הוא מי שמרכיב את השחקנים.

היה ידוע לפני המשחק ששחקן ההתקפה הכי חם של ברצלונה כרגע הוא ראפיניה, מי שיחק בצד שלו ? קרוס ! ופעם אחר פעם קרוס זרק זין וראפיניה עבר אותו כאילו היה אוויר.
מתחילת העונה היחיד שמצליח להחזיק ולהניע כדור בברצלונה הוא דה יונג, מי שיחק באיזור שלו והיה אמור להצר את צעדיו ? מודריץ’ בן ה 99, דה יונג חגג עליו.

שני אלה היו הכי טובים בברצלונה, שים את פדה שילחץ על דה יונג כל המשחק וככה לחייב אותם להעביר את ניהול המשחק ל"ידיו הנאמנות" של גאבי, תוציא את קרוס תכניס את צ’ומה קשר אחורי ותזיז את קמאבינגה לצד של ראפיניה ואני מבטיח לך שהמשחק היה נראה אחרת.

פדה לא קיצוני, בהתחלה זה הפתיע את היריבות עכשיו כבר לא, לא משאירים לו שטחים לרוץ אליהם, בנוסף הוא משחק יותר מגן ימני מאשר קיצוני כי הוא משחק לצד הטרמפיסט החדש קרבחאל, ככה שאת הדהירה שלו הוא מתחיל מאוד רחוק משער היריבה.

כפי שכתבתי אתמול, אם בנזמה היה בכושר של עונה שעברה או לפחות בעונה לפני זה היינו מנצחים.
הגיע הזמן שאנצ’לוטי יפסיק לעלות כל משחק גדול עם קרוס-מודריץ’ ופדה באגף, זה פשוט לא זה.
זה עבד שנה שעברה ובתחילת העונה בגלל שבנזמה היה בכושר, כיום כאשר פדה באגף אנחנו משחקים עם שחקן התקפה אחד בכל הקבוצה.
מקווה שאלברו רודריגז יקבל יותר דקות משחק על חשבון בנזמה, רודריגו יפתח יותר כמספר 10 מתחת לחלוץ.

בנוגע לרכש שחייבים לעשות-
מגן ימני, אם לא אז להתחיל להריץ את טוביאס.
חלוץ-מה לא ברור בעובדה שאנחנו פשוט חייבים חלוץ?בנזמה כבר לא בכושר ונפצע בכמויות.
שחקן אגף ימין-אין צורך להוסיף.

אם זה אומר שנצטרך לוותר על בלינהאגם, אז שיהיה. מה זה יעזור לנו להביא שחקן על לקישור כאשר אנחנו משחקים בלי התקפה?

בנוגע לשיפוט-כתבתי את דעתי על השיפוט כבר אתמול. אבל לא ברור לי איך גאבי לא סיים את המשחק לפחות עם צהוב?
הבנאדם פשוט מכה שחקנים ללא הפסקה. אם זה היה קאמבינגה הוא היה מסיים את המשחק עם אדום.
קאמבינה היה מקבל כל משחק צהוב, גאבי כל משחק מקבל טפיחה מהשכם מהשופט.
כנראה התשלומים לשופטים לא הפסיקו, אלא עכשיו זה תשלומים לתת לגאבי לקצור שחקנים.

מצד אחד באסה שהחלוץ הפותח שלך הוא זוועת עולם ומצד שני לפחות אני יודע שכל השנים ששנאתי אותו לא היו לשווא והעונה שעברה באמת הייתה תקלה לא הגיונית במטריקס.

אמנם בנזמה ״פחות״ מכעיס אותי בעונות האחרונות, אבל אני סה״כ מסכים ואגיד שזה ההבדל בין בנזמה לשחקן כמו לבנדובסקי למשל: האחד בסה״כ טוב אבל לא תמיד, והשני כמעט תמיד טוב.

לעניין בנזמה, העונה הקודמת חד משמעית שווה כדור זהב, אין איך להתווכח עם זה, העניין הוא, כמו שאמרו פה שהיא החריגה בקריירה שלו.
חלוץ טוב, נתן עונות יחסית יפות אחרי העזיבה של כריסטיאנו, אבל ממש לא כוכב העל שהוא היה בעונה שעברה.
עבורי, זה לא מפצה על 15 שנה בריאל אבל זו רק דעתי.
כבר בסוף העונה שעברה רובנו ידענו שלא נראה את אותה היכולת. הגיל, הסבירות, העסקה עם השטן, לא משנה.
העונה הזו היא חותמת לשנות את השיח.
לא עוד “חייבים חלוץ מחליף”, ריאל חייבת חלוץ לעשור הקרוב.
חבל שזה לא האלאנד (הוא עסוק בלפרק כל דבר שזז במדי סיטי), אבל זה כבר חלום רחוק (גם על אמבפה אפשר להפסיק לחלום), צריך חלוץ רעב, שרוצה ללבוש לבן, להרכב אתמול כבר.

לעניין המשחק, אנחנו בנינו את ברצלונה לרמה הזו, אנחנו זלזלנו בסופרקופה בטענה שזה לא משחק חשוב, אנחנו משדרים לשחקנים שהגביע הוא התואר השלישי בחשיבותו, ואנחנו שבמשחק אימון באנו להעביר את הזמן כשהם באו לנצח, כל הניצחונות שנתנו להם פשוט התחילו לגלגל את הכדור למצב שהם בטוחים בעצמם יותר, במקום לתת להם בראש כל פעם.

על כל זה, אנחנו בכלל לא מנסים לחדש מולם בכלום, אותו הרכב, אותה שיטה (אין שיטה), אותה גישה, מה מצפים שיקרה…?

קראבחאל, למרות שיש לו הבלחות, כבר לא באמת שחקן לרמה הזו.
השתכנעתי שמנדי נגר.
על בנזמה אמרתי הכל.
קרוס ומודריץ’ לצערי כבר בסוף.

יש הרבה עבודה שדוחים כבר כמה שנים, רק התחלנו לפגוש את התוצאות של הדחיינות הזו, זה יכה בנו חזק יותר בעונה הבאה אם נמשיך ככה.

בתקופה האחרונה אוהבים לרדת על הוותיקים, ואני אולי מי ש"מוביל" את הטרנד החדש הזה, אבל יש לציין שעם מאמן נכון שמנהל את הסגל נכון ויודע לבחור את הדקות נכון עבור הותיקים הם יכולים עדיין להיות זהב.

ועונה שעברה זאת לא הבלחה חד פעמית של בנזמה, מאז שרונאלדו עזב הוא מסיים כל עונה עם מעל 20 שערי ליגה, העונה הוא פשוט נפצע ונפצע והגיל מתחיל לתת את אותותיו, בדיוק כמו לבנדובסקי בצד השני שגם היה די זוועה כמו בחודשים האחרונים.

בגדול, למרות שהוא לא אשם בהכל והסגל שלו מוגבל מאד אנצ’לוטי חייב ללכת הבייתה בסוף העונה גם אם יביא במקרה עוד צ’מפיונס.
למה? כי הוא לא מאמן ליגה טוב קודם כל ובעיקר בגלל שהוא מפוחד ואנדרדוג מול היריבה העיקרית שלנו לכל התארים הקיימים.
יש לתת כבוד ליריבה ויש להתרפס ולהתבנקר שלא לצורך סתם ככה, שלא לדבר על זה שזה לא הלך כבר 2 משחקים מולם ברצף וכמובן שעלינו בדיוק באותה הצורה וההרכב גם הפעם כששוב מההרכב הלא מאד נוצץ שלהם גם נעדרים פדרי ודמבלה.

ריאל מדריד צריכה סוף סוף פרוייקט חדש עם מאמן חדש ו4-5 שחקנים טובים, אני בספק גדול אם זה יקרה אבל הגיע הזמן לעשות את זה סוף סוף.

ומילה אחרונה על ויניסיוס- ליבי עליו, באמת.
הוא נלחם בכל התקפה לא בורח מלקחת אחריות וכל ההתקפות עוברות דרכו כשגם הפעם הבלאגן שעשה יצר גול כי אין מישהו אחר שיכול לייצר משהו.
אין לו מגן שמאלי שישחק איתו, אין לו קונטרה באגף ימין והחלוץ שאיתו בקושי זז ורוצה לשחק ואנשים עוד איכשהו באים אליו בטענות.
ויניסיוס הוא הפתרון, לא הבעיה.

זו חד משמעית הבלחה כי 44 שערים בעונה לא היה לו מעולם ולא יהיה לא עוד.
רשמתי, חלוץ טוב, נתן את ה20 בעונה פלוס מינוס, לדעתי, לא מספיק לחלוץ יחיד בריאל מדריד.

אני מקווה שאין כאלה שעדיין חושבים שבשנה הבאה נראה ממנו יותר ממה שרואים השנה…

אנצ׳לוטי מאמן ששייך לדור אחר ויותר פשוט של כדורגל שאין לו מקום בכדורגל של היום. מישהו יכול לדמיין את קפאלו מאמן קבוצה כלשהי היום? בחיים לא. אני גם לא בטוח שאריגו סאקי היה מצליח היום. מכל הוותיקים ואלה שפרשו אולי רק פרגוסון יכול להעמיד קבוצה מעולה.

הכדורגל היום מתוחכם ומשוכלל. פפ, קלופ, ארטטה, קונטה, טוכל, לנגסמן, טאן האח…. כולם מאמנים בצורה מתקדמת או בטקטיקות לא ׳קונבנציונאליות׳.

השאלה האמיתית היא האם ריאל מדריד בעצמה מוכנה לקבל את פני העתיד או להיתקע בעבר עם כל ההיסטוריה והרומנטיקה — וזו אכן שאלה רצינית.

אני לרוב ממסנגריו של קרלו. אך גם אני טענתי מההתחלה שזה פתרון זמני.
מאמן בינוני שהסיבה היחידה שרציתי אותו היא כי הכל היה עדיף על זידאן במצבינו.
כל הכבוד לו על עונה שעברה, הוציא מים מסלע, אך העונה הוא חוזר למימדיו ומזכיר לכולנו שהוא מאמן מיושן שלא לומד מטעויות.
לסיים יפה בסוף העונה.

הוא לא האשם היחיד, גם לא יודע אם הייתי אומר שהעיקרי, אבל הוא בהחלט היה צריך להוציא יותר מהסגל הקיים.
הוא לא אשם שקרבאחל שחקן עבר וואסקז פצוע (וגם כששיחק היה חלש).
הוא לא אשם בכך שמנדי הוא המגן השמאלי הבכיר.
הוא לא אשם בכישלון ובפציעות של בנזמה.
הוא לא אשם בכך שיש לנו 4 שחקני התקפה בסגל, כששניים מהם לא לרמה ו2 מהם על אותה עמדה.
אבל הוא בהחלט אשם בהרכבה ההזויה של פדה באגף ימין.
הוא בהחלט אשם בקישור החלש שלנו.
הוא בהחלט אשם בצורת המשחק השבלונית שלנו.

שורה תחתונה, ישנם מאמנים שהיו מוציאים מאיתנו יותר. אני רוצה אותם.
מדמיין אותנו משחקים עם הקישור האתלטי תחת צורת המשחק של טוכל למשל.

אז יש לקרלו תירוצים, אבל זה לא מעניין. למרות החורים בסגל הוא היה יכול להוציא יותר וזה מה שחשוב.
פלורנטינו חייב להתחיל לעבוד.
למנות מאמן (טוכל), לקנות מגן ימני, מגן שמאלי (נקנה, אך כמובן שאם דיוויס זמין אז להתאבד עליו), חלוץ בכיר. לאחר כל זה לנסות את בלינגהם וקיצוני ימני. רודריגו לא כזה גרוע שם וישתפר ממש כאשר יהיה לצידו מגן תוקף.

טוכל זה קונטה רק גרמני. זה יתחיל נהדר עד שיגיע לפיצוץ עצום שאף אחד לא יוכל לראות אותו יותר.
הוא יותר מתאים לאתטליקו, בעייני.

אני אישית מעדיף לתת הזדמנות לראול או לפוצ’יטינו.