תקשורת שדרנים וערוצי ספורט

שלום זו הברקה מעולה!! אפשר לצרף גם את אסי לפאנל. הם כבר עובדים עם הערוץ גם כן.

שלום מיכאלשווילי ממש הפתיע לטובה בתור מנחה ויש לו range מושלם לעשות את זה. שנים שהחברה של מה קשור נותנים את האקסטרא האמיתי בערוץ עם בובה של לילה, הגיע הזמן לתת להם עוד במה. אפילו המערכונים המצטיינים שהיו פעם לספורט 5 ברשות מודי כבר לא שם.

לוקח את החברה הללו בשתי ידיים, כשעל הדרך אני גם מסכים עם טיטי שהם חייבים עוד תוכן.

ביום שהערוץ הזה יחזור להתעסק בספורט יהיה אפשר לקחת אותו ברצינות. עד אז הוא אכסניה לטראש, ז’אנר בידורי לא רע כשמדובר בכדורגל ישראלי. לליגת האלופות זה פשוט מביך.

פרגנתי לך בלייק ואני מסכים כמובן עם רוח הדברים, אבל חשוב להבין שהטענה הזאת לא כל-כך מחזיקה מים.
בדומה לטענות הפופוליסטיות שעולות בפוליטיקה לא פעם, של ‘למה שלא ניקח את כל הכסף מההתנחלויות ונעביר אותו לטובת העלאת שכר המינימום ל-10 אלף בחודש’ - לא מדובר באותם סכומים בכלל. הפאנלים האלה, גם אם יש בהם כמה ‘כוכבים’ שמקבלים משכורות יפות - הם גרושים לעומת קנייה של זכויות שידור. אפילו של ליגה בינונית כמו האיטלקית. הערוץ מלא בתוכניות ברברת למיניהן, פשוט כי זה הדבר הכי זול להפיק (לכן לדוגמה קיימות כל תוכניות הבוקר בערוצים הכלליים - הכי מעט כסף, כדי למלא זמן מסך עם קרוב לאפס צופים) וזה משקף בצורה הטובה ביותר את המצב הכלכלי של הערוץ.

לצערי*, אני חושש שהמצב של ספורט5 הוא אנוש ובלתי-הפיך בשלב הזה. כמו הרבה שחקנים גדולים לאורך ההיסטוריה (בלוקבאסטר, טאוור רקורדס, קודאק), הם פשוט שקעו בשאננות כשהיו השחקן המרכזי בשוק, ולא זיהו את המגמות בזמן. בשלב הזה, אני חושש שכל תוכנית הבראה שינסו לעשות לערוץ תהיה פשוט מעט מידיי, ומאוחר מידיי.

*אני כותב ‘לצערי’, כי עם כל הביקורת המוצדקת על הערוץ (גם בשנותיו הגדולות) - דרכו התחברתי לראשונה לצפייה בספורט. וכמו שכתב דן בדיון מקביל - מה זה ספורט, אם לא אסקפיזם ונוסטלגיה?

אז אורי קופר עוזב את ידיעות ויש דיבור שהוא הולך לקבל ג’וב באחת מהקבוצות בארץ או כמנהל מקצועי או כאחראי אגף סקאוטינג של קבוצה בארץ.

הוא כבר עבר בעבר כמנהל מערך הסקאוטינג באחת החברות הגדולות בעולם שעוסקות בזה

שמע, קופר הוא אדם מוצלח, ורוב מוחלט מתקשורת הספורט היא פח עם רדידות. אם יש לו הזדמנות גם לעשות כסף וגם לברוח - לא צריך להיות חכם בשביל זה.

מזכיר לי את האקזיט שעשה אריאל אטיאס. היה האיש הכי חזק בשס אחרי אריה דרעי, הבין שהכנסת זה מקום מחורבן לעשות כסף וקשרים כבר יש לו, פשוט חתך לעסקים. היום עושה כסף וצוחק.

יש דיבור איזו מהן?

אין לי מושג
הבנתי שיכול להיות שהוא בכלל חוזר לחברת סקאוטינג עולמית.
בקיצור נחכה ונראה אבל אין ספק שהוא מוכשר מאוד ומגיע לו, אבדה גדולה לנו.

מצאתי שזה מעניין.
עלות צפיה בכדורגל , במדינות באירופה.

בספרד זה כולל את האינטרנט, כדורגל פרופר בספרד עולה 45 יורו בחודש.
נראה לי יקר ביחס לישראל, אפילו עם ספורט1 וכל ערוצי ספורט 5.
בכתבה גם מחשבים לפי יחס למשכורת מינימום. בספרד אם לוקחים בחשבון רק את עלות הכדורגל זה 3.6%, באנגליה 4%, במדינות אחרות 2-3%. אני חושב שזה יותר יקר מבישראל.

הכתבה

בכללי כל הכדורגל בספרד למעט הנבחרת הוא ppv. אין כמעט ברים או בתי קפה שאפשר לראות אצלם את המשחקים מהסיבה הזאת בדיוק. לא מעט פשוט רואים דרך קודי ודומיהם.

בכלל, ישראלים אוהבים להתלונן אבל צריך להבין שתקשורת בכלל, ותקשורת ספורט בפרט, מאוד מאוד זולה בישראל. ככה זה כשיש שוק פתוח לחלוטין ללא רגולציות שונות ומשונות.

מה שכן, זה לא יישאר כך לעד ויש המון דיבורים על להפסיק את הבית זונות הזה שבו כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהטיל מגבלות על סטרימינג ו-ITV. כי חייב להיות פה יקר, בסוף מישהו צריך לשלם לספקי תוכן ישראלים. כי קומוניזם.

אתם מדברים על מדינות עם הליגות הכי טובות בעולם ולכן משלמים בהתאם, פה יותר זול כי אף אחד לא ירצה לשלם סכומים כאלה כדי לצפות בליגת פח שלנו, אצלנו יותר זול לצפות בליגה הספרדית והאנגלית מאשר באנגליה וספרד.

השאלה היא האם התשלום שאנחנו אמורים לשלם לספורט1 וספורט5 כדי לצפות בליגה שלנו הוא מוצדק ?

בדיוק ראיתי ביקורת בסאן של לונדוני שמתלונן שהכרטיס לארסנל יותר יקר ממה שעולה נס ציונה נגד בני ריינה

כמו כן מהסתכלות מהירה מדובר על העלות של כל הכדורגל, כלומר אלופות ושתי הליגות הבכירות לכל הפחות. זה אומר העלות של ערוצי הספורט 5 פלוס וואן בספירה

יש סיבה שספורט 1 משתמשים בסלוגן “חבילת הערוצים הטובה בעולם”. בכללי, כמות התוכן שמקבלים בארץ ביחס למחיר נמוכה מאוד. וזה בלי להזכיר שיש ערוצים חינמיים פה.

מה שמייקר את החבילה בכל מדינה זאת הליגה המקומית, אני בספק שחבילה שתכלול את הליגה הספרדית והאיטלקית תהיה יקרה באנגליה או בגרמניה, לכן ההשוואה לא מדוייקת.

בנוסף, הביאו את העלות של חבילות הספורט, השאלה אם כמו בארץ אתה מחויב לרכוש את חבילת הבסיס של יס או הוט או לא משנה איזה ספק כדי שתהיה לך האפשרות להוסיף עוד המון כסף כדי לרכוש חבילות ספורט ?

אז כמה עולה בארץ חבילת בסיס הכי זולה מספק כלשהו, פלוס ערוץ וואן, פלוס צ’רלטון, פלוס ערוץ 5 ?
אני חושב שסלקום שכוללת את ספורט 5 הבסיסי וואן עולה 69 לחודש. לא יודע כמה עולה צ’רלטון.
ההרגשה שלי שזה ייצא יותר זול מ 150 שח.

הכי זול זה freetv של קשת שמתחיל ב29.9 לחודש (זה המחיר כרגע, לטענתם מחיר השקה שיעלה אח"כ) ומבחינת ספורט זה כולל את one וכל ערוצי ספורט 5 אבל אין אפשרות לצראלטון גם בתשלום.

נראה לי שהבאה בתור היא סלקום שאחרי כל ההנחות וההטבות והזיכויים משלמים כ138₪ לחודש כולל כל ערוצי הספורט (למעט one2)

אז סלקום יוצא 35 יורו או 2.4% משכר המינימום.
אנחנו במקום טוב יחסית.
ויש לנו בונוס שאין לכל האירופיים המסכנים - ליגת העל .

ותחשבו גם שמי שמעניין אותו רק התכנים בספורט 5 ו-One (ויש לא מעט כאלה, כמוני) יכול לשלם במינימום רק 40 שקל. זה זול בצורה מגוחכת.

שוק חופשי ותחרות זה משהו שעובד. והמחורבנים שם למעלה רוצים להרוס גם את זה.

מי שלא רוצה לראות קריית שמונה נגד בני ריינה לא מגיע לו שוק חופשי