תקשורת שדרנים וערוצי ספורט

למה ? עד שמתפתח פה דיון שאפשר להעביר איתו את הזמן עד לחצי גמר היורו…

האמת לא מעניין אותי יותר קרוס ואם פצע או לא פצע את פדרי, רק הצחיק אותי מה עשו בתקשורת וברשתות החברתיות מעבירה רגילה מאוד של השחקן הכי עדין בעולם, אז אמרתי שאולי כדאי שנוסיף קצת שמן למדורה.

קרוס אחרי קריירה למלמית (מבחינת משחק פיזי) של 15 שנה ורק בגלל משחקו האחרון עוד יזכר בהיסטוריה של הכדורגל כארתורו וידאל, אם זה לא מצחיק אז אני לא יודע מה מצחיק.

זו כמובן טענה שהועלתה בתקשורת הקטלנית בעיקר. במסיבת העיתונאים אונאי סימון נשאל על המשחק הכביכול מלוכלך של גרמניה וציין שספרד לא עצרה כשקרוס היה על הדשא ולעומת זאת כשזה קרה לנאצ׳ו קרוס כן עצר. זה נכון שהוא העריך שלא יקבל כרטיס קל ובטח לא יורחק אבל הגזימו לגמרי.

פדרי לפי ה xInjured כבר מעל בייל ומנור סולומון. הבוקר דווח שרוח מערבית החריפה לו את הפציעה.

אני לא אוהב להטיל אחריות על שחקן אחד במקרה שמפסידים. טוני קרוס לא הורחק בדקה החמישית למשל ולא מסר לאחור וגרם לשער עצמי. משחק רע שלו - אולי עייף, אולי לחוץ, אולי כי ספרד גם אחלה נבחרת עם שחקנים לא פראיירים באמצע. מיכאל יוכין לתחושתי באמת מנסה להטריל, אין מצב שהוא חושב ככה. הוא כאילו עושה “נו-נו-נו” ומחכה לשחקנים בפינה. והוא מלך הלשפוט שחקן לפי 90 דקות. לטעמי כתבת צבע צריכה להיות קצת איכותית מזה.

לא אגיד שבלי קרוס גרמניה לא שווה כלום אבל יש לו חלק באמונה שהצטברה בנבחרת ובכך שהיא עשתה אולי מעל מה שציפו ממנה, הם היו נראים גמורים לפני שחזר. הפרופורציות שאתה מחפש אינן נמצאות אצלו. זו חלק מהפרנסה שלו לכתוב, אפשר לכתוב כתבת צבע בכל יום ולעשות את זה בצורה אלגנטית. סתם דוגמא אני יכול למצוא עוד סיבות וגדולות יותר לבעיה של גרמניה. חסר לי משהו בהגנה שם, וכמובן שהיה עדיף לטעמי לשחק עם ניקלאס פולקרוג.

אפס מאופס. הצליח להרגיז אותי. אדם וכתב בינוני.

מה מעניין בענפי הספורט האלה? באמת שאני לא מצליח להינות כי האנגלי שחה 0.002 שניות יותר מהר מהקונגולזי, או שהקמרוני קפץ 0.1 מ"מ ושתי מולקולות גבוה יותר מהפורטוגלי. זה אולי ספורט אבל ספורט לא מעניין, ויש סיבה למה כמעט ואף אחד לא מתעניין בענפי הספורט הללו.

נדב בתור אחד שהושעה מפייסבוק תוכל להסביר מה קרה?

מתי כבר אנשים יפסיקו לקחת אותו ברצינות :man_facepalming:

לא מעניין אותך ענפי ספורט מסויימים ואתה כתב ספורט בישראל, אז להל"ן האופציות:

1.אתה מתעסק במה שמעניין אותך.

1. אתה כותב שיש לך הרבה כבוד להשקעה שלהם אבל אתה ספציפית פחות מתחבר לאתלטיקה.

2. מעלה פוסט ללא מהות אמיתית בעמוד שלך בו אתה מזלזל בענפי ספורט ויורד על הספורטאים (“את מי הם מעניינים בכלל?”).

מדובר באנשים שטוחנים את החיים שלהם להתקבל לקרטריון, שבאופן דיי גלוי עד האולימפיאדה לא מקבלים במה וחיים בקושי כשהם חייבים לעבוד כי קשה להשיג חסויות ואין כמעט תמיכה מהמדינה בענפים אולימפיים. נכון, זה לא פופולרי כמו כדורגל וכדורסל, ועל כן אין בזה כסף כמו ביתר, אבל גם את המעט כבוד שמגיע להם הם לא מקבלים ועוד בתקופה בה יש משקל מאוד כבד לייצוג של ישראל.

לא מעניין אותך? סבבה. לא הכל חייבים לפרסם ולהביע זילזול בפומבי.

הבנאדם שאל שאלה פשוטה, מה מעניין בזה. והאמת, שגם אני מצטרף לשאלה הזאת, מה מעניין בזה? זה מאוד מרשים שבנאדם רץ או שוחה מהר אבל אין שום תכלס, לפחות לפי איך שאני מבין את זה.

יש ענפי ספורט שאני לא מתחבר אליהם (כלומר כל ענפי הספורט הקבוצתי למיניהם למעט כדורגל כמובן), אבל מבין שיש אנשים שכן אוהבים את זה. כל ההטלת כידון, זריקת דיסקוס, ג’ודו וכדומה - לא מצליח להבין.

בנוגע לפוסט הספציפי הזה, שאני לא מכיר את היוצר שלו אבל מבין שהוא לא אהוד כאן במיוחד, אין לי שום בעייה. אמר דברים נכונים שאני מאוד מתחבר אליהם. לספורטאים האלה יש יכולת מאוד מרשימה, שלעולם לא תגרום לי לפתוח טלוויזיה ולצפות בהם.

עברתי על התגובות בפייסבוק וכולם יוצאים נגדו, אבל אף אחד לא ענה על השאלה המאוד פשוטה, מה מעניין בזה. כששואלים אותי למה אני כל כך אוהב כדורגל, אז אני אוהב לספר על המגוון הטקטי שהמשחק מציע, על המשמעות של המשחק הזה ברחבי העולם, על המתחים והיריבויות בין קבוצות מסויימות שיוצרות אגדות שיכתבו לעד. לא נתקלתי בתשובה אחת שמה שמניחה את הדעת לשאלה “מה מעניין בזה”. בעיקר בתחרויות כמו ריצה, קפיצה, זריקה וכן הלאה, לרוב בעין בלתי מזויינת כלל לא ניתן להבחין בהבדלים.

הבנאדם כתב את דעתו, בלי להיות פוליטיקלי קורקט, ונכון שהיא לא יפה ולא מכבדת אבל, לפחות לדעתי, היא נכונה ובלי מסיכות. האמת, שינוי מרענן בימים אלו שבהם כל מה שאומרים וחושבים צריך להיות נכון, אחרת אוי ואבוי.

האנשים שבחרו להשקיע את חייהם בסוגי הספורט המשניים האלו עשו טעות כשבחרו את הספורט הלא נכון אם הם רוצים שיתעניינו בהם.

הבנאדם מציג את עצמו כפרשן ספורט, אם לא מעניין אותו שיחליף מקצוע ל’‘פרשן כדורגל בלבד’’ ושלא יתעסק במה שלא בתחום שלו.

בגדול אתה מדבר על לקבוע על מי הכי טוב בכל יכולת אפשרית. לא חייב כדור בשביל דברים כאלו.

לגיטימי מין הסתם.

סבבה, זאת הסיבה לזלזל בספורטאים? או במי שצופה בזה?

אני יכול לפרוס סיבות על הטירוף סביב התעמלות קרקע לדוגמא או אומנויות לחימה או ג’ודו. יש יריבויות מעניינות גם שם הסיפורים גדולים.

גם לא הכל חייב לפרסם, בטח בהתחשב בתפקיד שלך. חופש הביטוי חשוב, אתה לא חייב לנסות לעשות טראפיק על גב של אנשים שעובדים קשה וגם ככה לא מוערכים.

הם יודעים את זה, פשוט לא חייבים גם לדרוך עליהם בדרך. זה שהוא לא pc לא אומר שהלגלוג על אחרים עוד סבבה ועוד בשביל צורך ציני בטראפיק. מתעניין רק בכדורגל? שיתעסק בזה. רק מראה על היעדר התוכן שלו.

בהקשר הזה, רלוונטי כל פעם מחדש:

סנטיאגו, אתה מבין שגם ההסברים שלך ללמה כדורגל הוא מעניין, לא רלוונטיים בשיט למי שכדורגל לא מעניין אותו מלכתחילה? מכיר את ‘22 מטומטמים רצים אחרי כדור, וכשסוף-סוף מגיעים אליו - הם בועטים בו’? הכול אפשר להגחיך.
תנסה לעשות פעם ניסוי כזה - פעם הבאה שאתה פוגש בחורה ממוצעת, תנסה להסביר לה במילים שהשתמשת בהן למה כדורגל מעניין, ולעומת זאת ריצה ל-100 מ’ לא מעניין. תחזור אלינו עם תוצאות הניסוי.

אתה נשמע כמו הערסים/דתיים בגרוש האלה שצוחקים על דתות אחרות - חחחח הם אשכרה מאמינים שישו הלך על המים חחחח - בלי לראות את הדבשת של עצמם, ולהבין עד כמה מגוחכים הם נשמעים.

אני בעיקר מרחם על מיכאל יוכין.
כתב ספורט שאשכרה מסוגל להוציא מילים כאלה מהפה שלו (או מהמקלדת שלו) - זה אומר המון על הרמה המקצועית שלו (אפרופו הדיון המקביל על כתבים). כמעט כמו כתב לענייני חוץ שיגיד “חחח אני לא מבין את אלה שמתעניינים במדינות ערב, רק אירופה וארה"ב מעניינות” (אופס, רגע).

חייב לציין שאני מת על אולימפיאדה. יוצא לי ליהנות מכל מיני ענפי ספורט הזויים שביום יום אין שום סיכוי שאני אצפה בהם.

אני לא מכיר את הבנאדם, אני מתייחס נטו לתוכן שהוא כתב.

אבל השאלה שנותרה היא מה מעניין לצפות בזה? ואם זה מעניין כל כך אז למה אתה נזכר בענפי הספורט האלו רק פעם ב4 שנים?

הוא שאל בתמיהה למה יש אנשים שמתעניינים בזה, הוא לא זלזל בספורטאים עצמם. ואם זו הייתה כוונתו אז הוא אידיוט כי הענפים נאלו דורשים יכולת שיש לבודדים. אבל זה לא סותר את זה שאלו ענפי ספורט משעממים שלא היו מזיזים לאיש לולא לא היו תחת הכותרת “אולימפיאדה”.

ההתעמלות הזאת זה מרהיב, את זה אני יכול להבין. אומנויות לחימה, גם. לא על אלה מדובר.

לא חייב לפרסם הכל וגם אין משהו שהוא אסור לפרסום. מותר להביע דעה.

אני שאלתי שאלה פשוטה, זה שכתב את הפוסט שאל שאלה פשוטה, אבל אין לך תשובה אז אתה מנסה להגחיך את השאלה ולהקביל את זה לדברים שאינם מקבילים. תענה בפשטות על השאלה, מה מעניין בלצפות בענפים האלה, ואם זה באמת כל כך מעניין אתכם באמת למה מעולם לא טרחתם לפתוח את התחרויות האלה שלא במסגרת האולימפיאדה? לא כתבתם עליהם מילה פה בפורום?

אני יכול לענות לך על זה בשתי דרכים, דרך אחת היא עובדתית לומר שכן יש נשים שמתעניינות בכדורגל, אבל אני יכול גם לספר לך שהיום דווקא מישהי מהעבודה שאלה אותה לצערה מה כל כך מעניין אותי בכדורגל. אז היא קיבלה חפירה של חצי שעה שלאחריה כמובן לא השתכנעה, אבל לפחות הייתה לי תשובה מאוד טובה לתת לה.

עכשיו אתה מוזמן לשכנע אותי למה לי לראות קפיצה למרחק, קפיצה לגובה, זריקה למרחק, זריקת כדור עופרת או שאר השטויות שיש שם.

דיי אירוני ביחס לכך שגדלתי כחרדי, יצאתי בשאלה ועדיין חיפשתי את המשמעות של הדת באמת. אבל מילא, זה נושא לפעם אחרת.

נשבע שזה כתב הגנה מעולה לפוטבול אמריקאי. פי אלף מורכב מכדורגל, פי אלף אתלטי מכדורגל, משחק הספורט כנראה הכי טקטי בעולם ועדיין אתה משתעמם ממנו מוות ולא בא לך לראות אותו (לגיטימי בעיניי).

בסוף, בספורט, יש איזשהו חיבור או רגש שמגיע מיצר שלנו לנצח ו/או ללחום אחד בשני ולהכריע. יש מאמר פילוסופי מאוד יפה שקראתי (צריך לחפש אותו) על הצורך הטבעי של אדם ללחום ולכבוש ועד כמה הספורט יצק מסגרת למלחמות הגלדיאטורים שגם הם בתורם היו תחרות שהחליפה לוחמה וכבישת עמים.

וגם סנוקר זה מעניין בטירוף למרות שאניי שחקן גרוע ביותר בזה, וגם בו יש טקטיקה ודי לא קשור למינוח הפשוט של ‘ספורט’ (לא איזו יכולת פיזית עילאית, כן כשרון ויציבות וטכניקה של היד)

אני מכיר את התיאוריה הזאת מתוכנית בנשיונל ג’יאוגרפיק. למרות שהענפים האלה מגרים לנו את האינסטינקטים הכי בסיסיים שלנו ומאתגרים את היכולת שלנו לרוץ ולהילחם, עדיין אנשים לא מתעניינים בענפים האלו. מה הסיבה אם לא שאובייקטיבית הענפים הללו לא מעניינים?

לגבי פוטבול - אין תגובה, אני לא מכיר את המשחק.
לגבי סנוקר, אני גם יכול להבין למה זה מעניין אנשים, למרות שאותי אישית זה לא מעניין.

משחק סנוקר טוב זה הדבר הכי מעניין ומהפנט שיש, תן לי את אוסאליבן שקם על הצד הנכון באותו בוקר ואני מהופנט שעות מול המסך

אני פעם אהבתי סומו. ידעתי בעל פה את כל השמות ואת הדירוג. עדיין לא באולימפיאדה?

בוודאי שיש לי תשובה פשוטה לשאלה הפשוטה - תשובה על העניין שבצפייה באדם שמותח את יכולותיו אל קצה הגבולות האנושיים שלו; על העניין שבאופן שבו ביולוגיה, פיזיולוגיה, התמדה אנושית וטכנולוגיה נפגשים יחדיו, על-מנת לטייב עוד ועוד את השיאים שקבעו הדורות הקודמים; על העניין שבצפייה במופע האולטימטיבי - אדם שצריך לרכז ולנקז קריירה של חיים שלמים, אל 10 שניות אל מול עיני כל העולם; או סתם על העניין האנתרופולגי של מפגש התרבויות, והאופן שבו כל אומה מתמודדת עם האתגר הזה שנקרא ספורט - שפת הגוף האנושית של הספורטאים, הקשר והתקשורת עם המאמנים, או תגובות הקהל.

אבל מה שניסיתי להסביר בהודעה הקודמת שלי, ובכל זאת אתה מסרב להבין, זה שהתשובה שלי לא משנה ולא תשנה שום-דבר - אם זה לא מעניין אותך מלכתחילה, שום-דבר שאני אגיד לא ישנה את דעתך. עניין הוא דבר סובייקטיבי להפליא, כפי שנוכחת לדעת בדוגמה שלך עם הבחורה מהעבודה.

וזו בדיוק השגיאה שלך גם בחלק הזה:

זה אכן אירוני, אבל לא מהסיבות שאתה חושב.
פשוט לקחת את הדוגמה שהבאתי ורוקנת אותה לחלוטין ממשמעות.
אם אתה חרדי לשעבר זאת אומרת שכל הדתות מגוחכות בעיניך במידה שווה.
החכמה (בדוגמה שלי) היא להיות דתי שמאמים בדת אחת, ובכל זאת להכיר ולהבין שיש אנשים שמאמינים בדת אחרת, וזה לא הופך את עיקרי הדת שלהם למגוחכים יותר מאלה שלך.

בהקשר של שאר השאלות שלך - אז אני כן מתעניין גם באליפויות העולם לאתלטיקה למיניהן, ולא רק באולימפיאדות פעם בארבע שנים. ואני לא מדבר על זה כאן יותר מידיי, מאותה סיבה שאני גם לא מדבר כאן יותר מידיי על טניס או על כדורסל (למרות שאני חובב לא קטן), או מאותה סיבה שהפורום של יונייטד נראה כפי שהוא נראה - שוק הדעות כאן לא מפותח במיוחד. או, בעברית פשוטה - זה לא מעניין כאן יותר מידיי אנשים.
זאת מלבד העובדה, שכפי שהזכרתי קודם - חלק מהעניין שלי בתחומים האלה הם דווקא ההייפ המסויים שקיים סביב אירוע האולימפיאדה.
מן הסתם יש כאן גם עניין לא מבוטל של נגישות - יכול להיות לדוגמה שאני מפספס סדרות נהדרות רק כי הן לא נמצאות בשירותי הסטרימינג הקרובים לביתי. אני לגמרי חי עם זה בשלום.

אגב, ה"הוכחה" שלך על האיזוטריות של הענפים האלה, בכך שזה כביכול לא מעניין אף-אחד - לא מחזיקה מים כמובן. העדפה של ענפי ספורט זה עניין תרבותי פר אקסלנס. לפני 2500 שנה אותם ענפי ספורט איזוטריים כביכול של היום היו ענפי הספורט הפופולאריים ביותר בעולם המערבי, קריקט הוא הספורט הפופולארי במדינה המאוכלסת בעולם, האמריקאי/האוסטרלי הממוצע לא מסוגל להבין איך אתה יכול לצפות שעה וחצי במשחק שמסתיים במספר חד-ספרתי של אירועים משני תוצאה, ומצד שני אתה לא מסוגל לצפות בדקה אחת של ראגבי או של אחד מ-5 ענפי הספורט הפופולאריים בארה"ב.
לחשוב שיש כאן איזשהו עניין אובייקטיבי בענף הספורט שהופך אותו למעניין יותר או פחות בצורה אבסולוטית - זה נאיבי ואינפטילי להחריד.