סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

דווקא אלאדין כן היה מלא בזבל פמיניסטי שממש שינה את העלילה והכל היה סביב זה

מסכים עם אייל לגבי מלך האריות, הלייב אקשן עובד נהדר כשיש שילוב בין ההנפשה והטכנולוגיה המתקדמת ביחד עם בני אדם - וככה זה מרגיש שהפיחו חיים אחרים לסרטים. עבד מעולה בהיפה והחיה ובספר הג׳ונגל, במלך האריות פחות כי כל הדמויות חיות ומאוד קשה להביע דרכן רגשות ולכן המצויר נהדר והלייב אקשן חמוד מינוס. לגבי הסרט החדש שהם יוציאו - עם כל מה שדיסני מקדמת בשנים האחרונות לצערי נראה שזה כל-כך הולך להרוס ולהיות מלא בזבל ושטויות

נכון, אבל זו בדיוק הנקודה שלי. אפשר לעשות את זה בצורה טובה, ועדיין ברוב הפעמים בוחרים בצורה שנראית מאוד מכוונת לדרוך על כל מה שחשוב לי כצופה. כי כדי לסגוד לווקיסטים לא מספיק שתקדם את האנג’דה שלהם, חשוב שהם יראו איך אתה הורס כל דבר אחר שלא מתאים להם.

בסרט האנימציה יסמין היא דמות שטוחה, וההשפעה שלה על העלילה מינורית. היא מתעצבנת על השיחה המשולשת של הסולטן-ג’אפר-אלאדין ואחרי 5 דקות היא עולה עם אלאדין על השטיח. ברימייק החליטו להפוך את יסמין לדמות עם אופי, שפועלת ממניעים ענייניים ואידיאולוגיה, ושינו את כל החלק שלא נוגע לאלאדין כדי לספר אותו בצורה אחרת. לא הורידו מאלאדין כדי להאדיר את יסמין, לא הרסו את קו העלילה שלו כדי להדגיש את שלה. הוסיפו 40 דקות של תוכן, כדי לעבות את הסיפור ולהפוך אותו (לטעמי) לטוב יותר מהמקורי. על הדרך גם קיבלנו שיר לא פחות טוב מפרינס עלי וארביאן נייטס.

ככה עושים את זה.

אני מאוד נגד התופעה הזאת של לדחוף כל כך בכח אג’נדות הזויות למסכים שלנו אבל בואו נהיה אמיתיים, זה לא דבר חדש בכלל, פשוט לא הפריע לנו מידי כשהאמריקאים הפכו כל נבל בסרטים שלהם לרוסי למשל.

בגדול, תנו לאנשים להצביע עם השטרות שלהם. אם לא יהיה לזה קהל זה יפסק, הרי מה שחשוב להם זה כסף בסופו של דבר. ואם כן יש לזה קהל אז זה מה שאנשים רוצים.
עדיין לא מחקו/העלימו את הסרטים המקוריים, כשזה יקרה אז תהיה לנו בעיה רצינית על הידיים.

אריאל נמצאת איתנו כבר כמעט מאתיים שנה… הפסל שלה בקופנהגן הוא די כהה. לא יודע לקרוא דנית אז לא יודע איך האנס מתאר אותה אבל באמנות מותר לגמרי לשנות. החלק העיקרי בנראות של אריאל זה זנב הקשקשים במקום רגליים. הסיבה שבדיסני כולן לבנות היא בדיוק אותה הסיבה שעכשיו הן כבר לא לבנות.

בת הים הקטנה הוא סיפור מאוד שונה מהסרט של דיסני, סיפור קשה עם סוף טראגי, והכי חשוב - מעולם לא צויין שם השם אריאל. לדוגמה, בסרט שהיה משודר מדי פעם בערוץ הילדים (והיה מהודק למקור של אנדרסון) שמה של בת הים לא היה אריאל. השיער שלה גם לא היה אדום, אלא כהה.

אריאל היא דמות שבאה לעולם כשדיסני החליטו לעשות אדפטציה שונה לסיפור המוכר, לשנות את העלילה ולראשונה קיבלנו את הדמות אדומת השיער. לא סתם בת ים. אריאל.

רוצים לעשות אדפטציה עם דמות שלא נראית כמו אריאל? אל תכריזו על רימייק לסרט מלפני 20 שנה ותקראו לדמות אריאל!

אגב, מצטער לבאס - גם בסיפור המקורי היא דמות עם עור בהיר. מה שהגיוני כי אין יותר מדי אנשים שחורים בדנמרק. איזה גזענות.

http://hca.gilead.org.il/li_merma.html

her skin was as clear and delicate as a rose-leaf, and her eyes as blue as the deepest sea

זה ממש לא נכון. יסמין לא לבנה, פוקהונטס לא לבנה ויש עוד.
הסיבה שרובן לבנות זה כי המעשיות לקוחות בעיקר מהפולקלור האירופאי. מה לעשות?
לאנשים יהיה הרבה פחות בעיה עם הטרנד החדש הזה אם החברים שמגינים עליו לא יאנסו את המציאות כדי שתתאים לנרטיב שלהם.

זה בעייתי בגלל קונספט ה bait and switch בו אנשים באים לראות א’ ומקבלים ב’.

לגבי הדמות של יסמין, אני לא יודע אם היא שטוחה כי דווקא במצוייר אני זוכר שהיא כן הייתה חדה, והיא כן ראתה דרך השיט של ג’אפר בניגוד לאבא הטמבל שלה. היא לא הייתה מלכת אסטרטגיות ומיועדת להיות מלכה ערבית כי בכל זאת מדובר על תרבות ערבית מלפני מאות שנים, שם כל זה לא היה מקובל, אבל it wasn’t about her ועכשיו זה כן.

אגב, בדיעבד? אם יכלו להשאיר את הסיבוב של מופאסה אני קצת מתבאס שלא עשו את אותו דבר עם ג’יני. הסיבוב של רובין וויליאמס הוא האהוב עליי איי פעם.

צודק ומה שמעניין מאוד הוא שהסיםור המקורי נוגע לחוויה ההומוסקסואלית באירופה דכאנית ודתית. הנה בקלות נרטיב שזורם עם תרבות הווק ונאמן למקור בצורה כלשהי.

אבל פה נכנס מה שטל אומר ועיקרון ה bait and switch. אתה בא לראות א’ ומקבל ב’. אפשר להשתמש אחר כך בסוג של רציונליזציה לגביי זה (המקור שונה ממה שדיסני עשו לפני 20 שנה), אבל זה לא משנה את העובדה שמשנים את הנרטיב לגמריי עבור קלאסיקות שלשמן אנשים מוכנים לחזור לקולנוע.

image
image

נראית לי די לבנה… את פוקהונטס עשו בדיוק מאותה סיבה שעשו את אריאל שחורה. ייצוג

אין לך מה לנסות להגן על זה כאילו אתה איזה גזען. מילא זה היה מקרה חד פעמי אבל זאת תופעה שמתפרשת על כל הקולנוע העכשווי.

פור פאק סייק
את שילגייה הם עשו שחורה, סנואו וויט :man_facepalming:
אין יותר ברור מזה שיש פה אג’נדה מאחורי זה

יופי שהיא נראית לך “די” לבנה, היא לא ואלאדין גם לא וזה ברור מהסרטים שהם מגזע ותרבות אחרת מאשר אירופאית.

אני אחזור על זה שוב.

פוקהונטס לא שם בשביל שום ייצוג… זה סיפור מהפולקלור האמריקאי בו אחת הדמויות הראשיות היא לא לבנה.
מה שמחזיר אותי לציטוט שלי.

ויותר מזה, הם ניסו לגרום לנו לחשוב, בגרסה אחרת, שקריסטן סטיוארט יפה יותר משרליז ת’רון!!!

זה הרבה יותר גרוע מבחינתי.

יש סרט אחר עם לייבלי, שבה הבעל של הדמות שלה בוגד בה עם אנה קנדריק.

אפילו אסימוב, אורסון סקוט קארד, טולקין, מרטין וג’ורג’ לוקאס לא היו כותבים את זה.

מה זה אומר הסיבוב של רובין וייליאמס?

בסדר, וודי אלן כבר עשה סרט בו מתקבל הרושם שבלייק לייבלי פחות יפה מקריסטן סטיוארט (קפה סוסייטי)

Talk about sci-fi

גם מעבר לסאבטקסט, כי אין דרך לדעת אם השמועות על היותו גיי נכונות, בפועל מדובר על בחורה עם דימוי עצמי נמוך, שלא מרוצה מהגוף שלה ורוצה לשנות אותו בשביל גבר.

image

סורי, לא הבנתי חחח

הדיבוב* האוטוקורקט גומר עליי פה.

אהה חחח וואי נסיתי שעה להבין מה זה אומר ומה פיספסתי :slight_smile:
לרובין וויליאמס הייתה מריבה מאוד גדולה עם דיסני אחרי אלאדין. הם הבטיחו לו שלא ישתמשו בשם שלו כדי לקדם את הסרט ומכירת מרצנדייז ושיקרו לו.
הסיכוי שהיה חוזר אליהם קלוש (חוץ מהעובדה שהיה מת לדעתי בזמן הזה)

בסרט אחר של שלגייה, שיצא ב-2012, קריסטן סטיוארט היא שלגייה, ושרליז ת’רון היא המלכה/אם חורגת מרושעת.

ומשום מה, כשהמלכה שואלת “ראי ראי שעל הקיר, מי הכי יפה בעיר?”, הראי עונה לה “שלגייה”, ולא “את. ברור שאת. מי זו שלגייה בכלל?”.