סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

מסכים בהחלט. רק העובדה שאני ואתה בשניה פה עלינו על 2 עלילות שגם מתקשרות לתרבות הווק בצורה נאותה וגם לא רוכבים ורומסים את הסרט המקורי, רק מוכיחה שכל עניין הבלאק וושינג הזה מגיעה מנחיתות/עצלות יצירתית ורצון לכסף קל על חשבון אוכלוסיות “מוחלשות”. דיכוי כבר אמרנו?

מאז הסרט מונסטר שרליז נתפסת אצלי כמשהו מכוער… סורי חחח

הקטע שזה גם לא משיג בכלל את התוצאה הרצויה.

אם הרצון הוא לקדם את קבלת השונה, איך טבח בדמות שאני אוהב כדי לשים שם דמות שחורה במקום אמור לגרום לי לרצות לקבל אותה? זה מהלך שברור שייצר אנטגוניזם ופחות רצון לקבל את השונה.

מי שרוצה לדעת איך מכניסים גיוון אתני וייצוג להטבי בצורה טבעית, אז ה100 אחת הסדרות הכי אנדרייטד בשנים האחרונות. העונה הראשונה קצת ילדותית, והעונה האחרונה לקחה את הסדרה קצת רחוק מדי, אבל עונות 2-6 מעולות ממש.

בכל אופן, יש שם ייצוג מאוד רחב של דמויות, ומעבר לעובדה שזה סופר הגיוני עלילתית - זה מעולם לא עלה כאישיו. אפילו לא לרגע. כנל עם דמויות להטביות. יש שם לא מעט, אבל זה לא חלק מהאישיות שלהן. זה נותן תחושה של משהו מאוד טבעי.

אני חייב להגיד שג’יימס בונד האחרון הוא אולי לא הסרט הכי טוב בעולם, אבל את הייצוג הנשי של הסוכנת שהחליפה את ג’יימס בפרישתו עשו נכון. זה לא היה אישיו, לא היה עניין בזה שהיא אישה (ושחורה!), ולא אמרו שהיא טובה/מסכנה יותר מבונד כי היא אישה.
הבעיה היחידה של הדמויות האחרות איתה שהיא החליפה את הסוכן האגדי. אבל לא הייתה התייחסות לצבע ולמין שלה. שזה היה מעולה.

אוי סדרה מצויינת שממש אהבתי. עשוי כל כך טוב שאפילו לא הפריע לי שכל מה שמקדם את העלילה זה בחירות לא נכונות של הדמויות (קללה רצינית בתעשיית המסך של היום).

הסיום של הסדרה היה גרוע בצורה קיצונית (בעיקר הפרקים האחרונים גם אם לא כל העונה האחרונה) הרגיש שפשוט ניסו לסיים את זה בכח.

יש לך דוגמאות? דווקא תמיד הרגיש לי שזה בדיוק ההיפך. הרבה פעמים לוקחים החלטות קשות, ומתמודדים עם ההשלכות שלהן. בניגוד למנהג הנפוץ בהוליווד של “לא, אני לא יכול לבחור. אני אציל את כולם!!” ואז plot armor.

וחבל, כי דווקא מאוד אהבתי את העונה האחרונה עד שהיא לקחה תפנית די מזעזעת. ידעו מראש שזו העונה האחרונה, וסביר להניח שלא הצליחו למצוא דרך אחרת לצאת מהכל. אגב, סדרת הספין אוף שתוכננה (על מה שקורה 100 שנה לפני) קיבלה אור ירוק, הייתה אמורה להתחיל צילומים ובדיוק התחילה הקורונה. אחרי 1,000 דחיות שחקנים סיימו חוזים וכל ההפקה התמסמסה. מתסכל ממש.

בכל אופן, אחרי שהייתי די מתוסכל מהסוף ועברתי על כל מיני סרטונים ביוטיוב, קראתי את התגובה הכי טובה ever. איזה בחור הציע שם סוף אלטרנטיבי (כאילו, עשה שינוי מינורי שבדיעבד לא ברור לי איך התסריטאים דילגו עליו), ואחרי כמה שיחות עם חברים החלטנו שזה הסוף האמיתי של הסדרה :joy:.

אני רק רוצה להזכיר שדיסני זה החברה שהקטינה את הדמות של finn מסטאר וורס בפוסטר בסין כי הוא שחור והיא חושבת שהסינים שונאים שחורים.

קשה לי לחשוב על הרבה ככה מהראש, סיימתי את הסדרה מזמן.
2 שכן עלו לי-
בעונה הראשונה כשהפרטנר הראשון של קלארק (פין?) מתחבא בתוך בקתה, במקום להתחבא שם והלגן על עצמו יוצא ומתחיל לרסס כדורים על כל אנשי היערות מה שמוביל למלחמה.

בעונה האחורנה כשהבת של קלארק מחליטה פתאום לספר לוואן קרו שאין ךה את הלהבה ושוב יוצרת בלאגן ומלחמה פנימית.

(אני רואה אגב את המשקל שיש לעובדה ש2 הדוגמאות הראשונות שנזכרתי בהן הן מהעונה הראשונה והאחרונה)
אבל ככה זה הרגיש לי כמעט בכל פניה בסדרה.

לגמרי, בדיוק מה שניסיתי להעביר בפסקה שציטטת…

בא לך לשתף? (אפילו בפרטי) סיקרנת והייתי שמח לתיקון חח

לפני שנה או יותר, התפרסם שגל גדות הולכת לגלם את קליאופטרה בסרט חדש.

כל אבירי הגיון התרבותי יצאו מדעתם מזעם למה אתם שואלים? מלבד התגובות הרגילות של שונאי היהודים כי גל גדות ישראלית. הם טענו שזה whitewhsing עזבו לפי מה שהבנתי שקליאופטרה היתה לבנה כי היא המוצא שלה היה מאירופה. אתם מבינים? אפשר לשנות את הצבע רק לכיון אחד. וזה מגיע גם מאותה קבוצת אנשים שטוענת כבר שאם אתה למשל לא הומו אתה כבר לא יכול לשחק הומו, אפילו זאתי שעכשיו התקבלה לשחק בסרט על גולדה מאיר לא יכולה לשחק בתור גולדה מאיר כי היא לא יהודיה.

אתם מבינים לאן הם לוקחים את כולנו?

נ.ב לא באמת אכפת לי יותר מסרטים או תוכניות של חברה שמשתפת פעולה עם סין והודתה בקרדיט של הסרט “מולאן” לאלו שאחראים על מחנות הריכוז למוסלמים בסין.

אני יודע שדוד כועס שאנחנו מספימים אבל הייתי חייב

זה מה שהכי מתסכל. לא חסרות דוגמאות לאיך לעשות את זה מבלי לרמוס הכל. יש גרסאות מצויינות עם מסר DIVERSE או פמיניסטי שלא מדלג על האיכות של הסיפור ומה שקורה בו. דוגמא ילדותית אבל רלוונטית היא FROZEN שפתאום תוקף כל מיני רעיונות חוזרים ולא הגיוניים במסרטים קודמים של דיסני. לא הייתה שם שום רמיסה של דמות לטובת אחרת, אלא יכולת לתת פרספקטיבה שונה (יש שם בחור טוב שיכול לעזור לה, אבל בסוף הן צריכות אחת את השנייה על כל המגרעות שלהן).

זאת עצלות בכתיבה, ולצערי התרבות האינטרנטית מגינה על זה. מעניין אם איי פעם נראה שוב כותבים טובים, או שמתישהו גל הלקקנות הזה יגמר מתישהו.

אגב עדכון לגבי סאנדמן @mos56 @Eyal
בקטע מפתיע… הסדרה של נטפליקס מאוד נאמנה לקומיקס
יש כמה שינויים כמובן אבל חוץ מזה המון שם זה ממש אחד לאחד.

מאוד שמח לשמוע. וכמו שאתה רואה אני לא “זועם” זה דוגמה מה אנחנו באמת רוצים לראות. אני בגלל שר הטבעות ומשחקי הכס הפסקתי באמצע אז אני יחליף את שר הטבעות בזה…

מה הבעיה עם שר הטבעות ומשחקי הכס?

אני עדיין בסטאטוס “פורש” מהסדרה הזו. אולי אחזור אליה בעתיד, אבל לא בעתיד הקרוב. אבל לפחות מה שאתה כותב מעודד.

משחקי הכס אין לי בעיה אני די נהנה. יותר נכון בית הדרקון

כן הספין אוף למי שלא הבין. אני רגיל לשמות המקור חח

אני מניח שהוא דיבר על הספין אופז שלהם… לא?

אוקיי…אז מה הבעיה עם בית הדרקון ושר הטבעות, או שמא טבעות הכוח?

איכותית, או ווקית?

בית הדרקון נהנה ממנה.

אמזון לא. אבל לא מהסיבות של ווק.

האמת שאני דווקא להיפך.
ככל שהפרקים מתקדמים, אני פחות אוהב את בית הדרקון, וכנראה שאם הייתי רואה אותה לפני משחקי הכס הייתי עם רגל בחוץ.
לגביי טבעות הכוח, אני דווקא יותר נהנה ככל שעובר הזמן (כולה 3 פרקים, אבל עדיין).

אני מניח שאני הולך לפתוח פה חזית, אבל משחקי הכס היא אחת הסדרות הכי משעממות, צפויות, שטחיות וגרועות בכללי ביחס להייפ שקיבלה. אחרי 5 עונות שראיתי בכח לא יכולתי להמשיך. את הספין אוף שלה לא חשבתי לנסות אפילו.

חוץ מזה. מישהו פה עוד עוקב אחרי ריק ומורטי? רק לי הרגיש שהפרק האחרון היה מיותר/שונה? משהו בכתיבה מרגיש לי כאילו מישהו אחר כתב אותו