סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

אז שהשלמנו ? אני יודע איפה אתה גר… (סתם אני לא )

אתה בטוח שהדעה שלך לא מושפעת מהסוף? עונה 1-4 ?

זה מופנה אלי? אם רבנו כדאי שתעדכן אותי חחח אני לא טוב בלשים לב לדברים כאלה…

מה שמצחיק זה שראיתי את עונה 1-4 ואז חצי מעונה 7 עד אמצע עונה 8 כי די הכריחו אותי (עד שהתעצבנו עליי שאני מגלה להם מה הולך לקרות כל הזמן והפסיכו להכריח…אחד החסרונות של לראות טלויזיה עם מישהו שלמד קולנוע חח)

דווקא אני אוהב חלק מהכיוונים, ואני חושב שהיא פתחה יותר טוב נגיד מהעונה שעברה שהתחילה חלש מאוד והשתפרה.

מצטרף קצת באיחור, אבל בהמשך להודעה של @Shusaku , אני גם חושב שאלאדין החדש עם התוספת של יסמין היה מצוין, הרבה בזכות התוספת.
וגם, חיבור בינו לבין הפרק האחרון של בית הדרקון, בספוילר:

ספוילר

כאשר ראינירה לבשה סחבות ויצאה להסתובב בחוץ זה עשה לי פלאשבק רציני ליסמין. ואז עוד כשהיא גנבה אוכל אז בכלל.

אאלץ לחכות ולראות לאן זה מתפתח… מסכים לגבי העונה שעברה. משהו פשוט בפרק האחרון הרגיש לי מוזר/קצר/חסר תוכן… לא יודע בדיוק לשים את האצבע על זה.
נראה מה העתיד אומר.

@Aragones , כולנו מחכים לתגובה שלך בקוצר רוח.

ממה שאני רואה, בפורום הזה ברוך השם אין Woke.
הכי קרוב לwoke פה זה ליאור וחרא הכלבים שלו אבל אפילו הוא מסכים שהם הזויים והדיון הזה מראה שיש שפויות. אוהבים אותך ליאור :heart:

אתמול רציתי להתעצבן קצת אז ביקרתי בחור הכי Woke באינטרנט fisheye.co.il
פעם זה היה אתר נסבל, היום הוא מלא בפלצנים והזויים קיצוניים, ובדיון על הסדרה הממש גרועה (הפאן פיק על עולמו של טולקין) מישהו סוף סוף דיבר בכנות על הרעיונות של הWoke

חוזר קצת על דברים שנאמרו, אבל תגובה בקטנה לטיעונים שעלו פה, ואני מאוד מנסה להיות מרוסן כי באמת שהדיונים האלה כבר נהיים מתישים.

– מה זה “לחנך אתכם”? מי מנסה לחנך אתכם ומה? שלא רק אנשים לבנים קיימים בעולם? ובכן, ניוזפלאש. כשאתם יוצאים החוצה אתם מתלוננים גם על המציאות הזאת שמנסה לחנך אתכם באופן מאולץ עם כל הנשים והלא-לבנים שמסתובבים בחוץ?

– “מה אם את בלאק פנת’ר היה מגלם לבן?!”, “מה אם את רוזה פארקס הייתה מגלמת לבנה?!” עומד להפיל עליכם עוד פצצה אבל אנחנו לא חיים בעולם מאוזן ושווה מבחינה מגדרית וגזעית ויצירות לא נוצרות בואקום. ללהק שחקן שחור לגלם דמות לבנה לא שווה ללהק לבן לגלם דמות שחורה (כמו המם המטומטם הזה שאנשים אוהבים לשלוף של פוסטר לסרט על אובמה בכיכוב ריאן גוסלינג). זה טיעון אפילו יותר מטומטם כשמשווים דמות בדיונית לדמות היסטורית.

בכל מקום שתזרקו אבן כנראה תפגעו בסרט עם מישהו לבן. הייצוג של שחורים – ושאר מיעוטים – יותר לוקה בחסר. לכן יש העדפה שלדמות לא-לבנה ילוהק מישהו לא-לבן. אם דמות לבנה תגולם על-ידי שחקן שאינו לבן, לעומת זאת, זה ממש לא סוף העולם. אם “המילטון” היה מלוהק לפי דיוק היסטורי הוא לא היה מגיע לחצי מההצלחה שלו. אנשים שכועסים על זה יכולים להישאר כועסים בזמן שלין-מנואל מירנדה שוחה במטבעות בכספת שלו סקרוג’-מקדאק-סטייל (מה זאת אומרת, כמובן שיש לו כזאת).

“תמציאו דברים משלכם עם כמה נשים ולא-לבנים שתרצו!” – שוב, זאת חשיבה נאיבית בקטע מגוחך. אם הוליווד הייתה מלאה בבלוקבאסטרים מקוריים בכיכובם של נשים ומיעוטים הייתי מאושר עד הגג, ברצינות. אבל מה לעשות שאנחנו חיים בעולם קפיטליסטי והסרטים שמביאים היום את הקהל והכסף הגדול הם מותגים מוכרים. אז במקום ליצור סרט פנטזיה מקורי עם מיעוטים שיביא כמה אלפי צופים, מביאים אותם אל המותגים שמביאים מיליוני צופים.

“כל ה-PC הזה מקטין גברים ומעצים נשים!!!” – חשבתי לדבר על זה בתגובה שלי ב"שי-האלק" וזה ירד בעריכה, אבל אני רואה שזה מאוד מדאיג אנשים אז בואו ניגע בזה רגע. ההדהוד הכי גדול של טענה כזאת שאני זוכר מהזמן האחרון (לפני “שי-האלק”) הוא כשיצא “ציפורי הטרף”, סרט כיפי, צבעוני ומגניב. אבל הרבה מגברי היוטיוב וטוויטר הזדעקו כי gasp הדמויות הגבריות בו הן רעות (מוסרית). אין אף גבר טוב אחד לרפואה! חזיז ורעם! מכאן אין אלא להניח שהסרט הזה… שונא גברים!
רק שזה א. קשקוש בלבוש. זה לא סרט ששונא גברים. הוא מתרחש בעיר שמלאה בפשע ועבריינים, ולמיטב זכרוני מציג רק שתי דמויות גבריות מרכזיות (סיוניס והעוזר שלו) אז הגיוני שהם פושעים. גם משתמע מהטיעון שהנשים בסרט הן נשמות טובות. הארלי והחברות שלה הן אולי הפרוטגוניסטיות, אבל ממש לא מודלים לחיקוי (הגיבורה של הסרט, בין היתר, פורצת לתחנת משטרה ופוגעת בלא מעט שוטרים). ו-ב. הטיעון הזה הוא קצת מה שנקרא self-own, כי על פי ההיגיון של “סרטים בלי דמויות גבריות טובות = סרטים שונאי-גברים”, יש הרבהההההההההההההה יותר סרטים שהם סקסיסטיים במקרה הטוב ומיזוגנים לאללה במקרה הפחות טוב. אבל אם מישהו יגיד את זה, אותו קהל של “סרט שונא-גברים” יגידו שהוא טרחן או מחפש לקשר כל דבר למגדר.

ביצירות שכתובות טוב, לא צריך להקטין או לזלזל בגברים כדי “להעצים” נשים. אבל הרבה גברים כבר כל-כך התרגלו להיות במוקד של כל דבר שברגע שמפנים את אור הזרקורים למישהו שהוא לא הם, הם לוקחים את זה קשה. אם אנחנו כבר בענייני הארץ התיכונה, אני מבטיח לכם שאם “שיבת המלך” היה נעשה היום – כמו שהוא – הקטע של [hiddentext]“I am no man”[/hiddentext] היה מכונה woke וטרלול פרוגרסיבי ושנאת-גברים ועוד תיאורים מלבבים שכאלה.

היו לי עוד כמה נקודות אבל אני אתמצת – עיבוד זה עיבוד. עיבודים לוקחים חירויות, וכנראה שהם כמעט אף פעם לא יהיו 100% נאמנים למקור או 100% כמו שציפיתם שהם יהיו. אני מאוד אוהב את ספרי “סדרה של צרות” ויש דברים בעיבודים שלה שאני אוהב ודברים שלא. בעיבוד אחד דמות מסויימת הייתה לבנה ובעיבוד השני היא הייתה שחורה והעולם המשיך להתקיים, איכשהו. ולדעתי זה דבר טוב. לא הייתי רוצה שברוס וויין ישאר אותה דמות בכל עיבוד של “באטמן”, זה היה נהיה משעמם מתישהו. לא אהבתם משהו בעיבוד הזה? אולי תאהבו יותר בעיבוד הבא. אין בעיה עם להגיד “אני לא אוהב את הדמות הזאת בעיבוד כי היא לא איך שדמיינתי אותה / שהיא מתוארת במקור”, זאת דעה לגיטימית. אבל כשמוסיפים לזה דברים כמו “תרבות ה-PC הזאת” ו"אם זה היה הפוך", זה פשוט נשמע כמו אקרובטיקה מילולית שמקבילה ל"אני לא גזען / סקסיסט, אבל…".

נ.ב. מוזר שבקושי שומעים את טהרני העיבודים למיניהם כשהשינויים בעיבוד הם יותר לכיוון יופי נשי קונבנציונאלי (“הארי פוטר”, “שחקן מספר אחת”, “ערי הטרף” וכו’).
SO YEAH. בתגובה הבאה – ואחרי שאצפה בפרק 3 – התייחסות לסדרה שלשמה התכנסנו.

תגובה מקוממת ומטופשת של מישהו עם כמות טסטוסטרון של ילדה בת 3 אני בטוח, אבל זה מראה מה רובם חושבים: אנחנו בתקופת האפליה המתקנת שמגיעה לרמות טירלול מפחידה, והכל מוצדק בשם התיקון ההיסטורי.
בואו נקווה שאנשים יצביעו עם הרגליים ולא ישלמו על זה אגורה אחת. רק כך זה ייפסק.

מה שמעניין אותי זה מתי השחורים יבינו שסתם מנצלים אותם בשביל האג’נדות שלהם ויפסיקו לשתף פעולה איתם.
השטות הזאת שהדמות חייבת להיות כמוך כדי להזדהות איתה זה מטופש ומסוכן. .
עד שהWoke התחילו עם השטויות שלהם לא שמתי לב לדברים האלה, כל עוד הדמות כתובה היטב יכולתי להזדהות איתה גם אם זה היה דרקון.
לא אהבתי על עלא א-דין יותר מהרקולס כי הוא ערבוש או שהזדהיתי איתו יותר. אני מת על גוקו וגוהאן ומזדהה איתם ולא הייתי זקוק לשחקן מצרי שישחק את אראגורן כדי שאוהב את הסרט כמו שאהבתי אותו.

והנה, עכשיו יש טרנד של הורים שחורים שמצלמים את הילדות שלהם מגיבות לשוד הזה, וזה אמור לרגש. זה רק יוצר אנטגוניזם.

עריכה: זה יהיה ענק:

Let the war begin!!

מזמן לא ראיתי נתונים כאלה.

סתם שאלה מה מפריע לכם שמשנים צבע עור לאיזה בת ים באיזה סיפור ילדים? מעניין איך יציגו את זה בסין… חחח

לי מפריע שמשנים את צבע העור לויקינגים

אם כבר ויקיניגים את זה ראית?

נורא. פשוט נורא.

לא מבין, בת ים קטנה שחורה זה בעייתי אבל חייזרים, ויקינגים, סינים שמדברים אנגלית ברמת שפת אם זה בסדר ?

השאלה היחידה היא איך זה יתבטא במזומנים.
אם הסרטים האלה ימשיכו (או יתחילו, לא בדקתי כמה הם מרוויחים) להכניס המון כסף ואם יש מספיק אמריקאים ומערב אירופאים שהם woke ויותר מוסריים מכולנו אז יש לזה קהל וזכות קיום. זהו.

בת ים שחורה זה לא בעייתי.
ניק פיורי שחור זה לא בעייתי.
אנני שחורה זה לא בעייתי.
הדוד הזה שרואה הכל בת’ור שחור זה לא בעייתי.
אלוהים שחור זה לא בעייתי.

בלאקוושינג זה בעייתי
לבחור שחקן לפי צבע העור שלו ולא לפי כישורי המשחק או התאמה לתפקיד זה לא רק בעייתי, זה גם גזעני (גזענות מתקנת סליחה).
פינקוושינג זה גם בעייתי.

הנסיון לצייר אנשים שיש להם בעיה עם תופעה שהיא בהחלט בעייתית כגזענים היא גם בעייתית.

הבעיה היא שאתם פה מתעלמים מהעובדה שיש בעיית ייצוג. אני מסכים שאין צורך ‘לפתור’ אותה בצורה שטחית כמו להפוך דמויות לבנות לשחורות אבל כמה שחקני קולנוע גדולים אני מכיר שצבע עורם שחור? כמה לבנים? אם רוב הכותבים ורוב המפיקים ורוב הבמאים הם לבנים אז לשחורים יש הרבה פחות תפקידים.

ליאור, אתה זוכר שהאוכלוסייה השחורה מהווה 14-15% מאמריקה? לא צריך להיות 50-50, זה משוגע שבכלל מנסים לעשות דבר כזה. כיום יש הרבה יותר מ14-15% שחקנים, כוכבים וזוכי פרסים שחורים. יש להם אובר ייצוג, לא ההיפך.

הוא באמת לא בעיה. דווקא במקרה הזה יש גרסת קומיקס של ניק פיורי שחור, שקדמה לגרסה הקולנועית, שמבוססת על המראה של סמואל ל.ג’קסון.

מחיפוש מהיר באינטרנט כמות השחקנים השחורים בתפקידים ראשיים היא כ- 12% בערך כמו האחוזים שלהם באוכלוסיה האמריקאית.
אז הטיעון שלך לא נכון.

*סליחה זה אמור היה להיות תגובה לליאור.

אכן… נתתי כל מיני דוגמאות רנדומליות.

אם זה נכון אז אני חוזר בי. אני גם משום מה חשבתי שזה יותר לכיוון ה30% שחורים…