סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

הגיוני… זה בערך כמות הרעש שהם עושים :slight_smile:
(נשבע שאני לא גזען)

אני אהיה רגע רציני יותר-

זה לא בא משום מקום וסתם במקרה. (אני לא טוען לרגע שאתה איזו כבשה או שטוף מח או נחות, זה בעיה שפוקדת אץ כולנו בעידן של קליק בייטס וחצאי אמת)
חשבת ככה כי יש כוחות חזקים מאוד עם אינטרסים פוליטיים (פוליטי=כח=כסף) שדוחפים את ההמון לחשוב (להרגיש) ככה.
והשמאל לא המציא את זה זה פשוט כלי מאוד יעיל של מחזיקי הכח לשלוט בנו.

מזכיר לי ראיון מאוד מעניין שאני מנסה למצוא שנים ולא מצליח…
בתקופת טראמפ (בזמן הקמפיין הראשון שלו) , המרואיין הרפובליקני טען שיש גל פשיעה שהולך ומחמיר בארהב והאזרחים רוצים מנהיג שיטפל בזה. המראיין מצידו הוציא עובדות ישר מהfbi שמוכיחות בלי צל של ספק שהפשיעה בארהב בירידה מתונה כבר עשרות שנים… תגובת הרפובליקני?
“אזרחי ארהב מרגישים שיש יותר פשיעה, אז העובדות שלך לא משנות לי כלום”.

לי מפריע שמנהיגת ויקינגים היא אישה שחורה.
היה מפריע לי אם פוקהונטאס או שליט יפן היה בלונדיני עם עיניים כחולות.
לא מפריע לי שהסינים או חייזרים מדברים אנגלית, כי אני רוצה להבין את העלילה.
לא מפריע לי צבע העור של בת הים הקטנה, זה לא משהו שאני יודע מקריאה של ספרי הסטוריה.
אבל זה רק אני, אני לא מנסה לדחוף את האג’נדה שלי למיינסטרים בכוח, ולא קורא לכל מי שלא מסכים אותי פרימיטיבים\שוביניסטים\אנטישמים\גזענים.

אבל היא מדברת אנגלית ואתה תבין את העלילה…

להבדיל מבת הים הקטנה, אני יודע שהיא אמורה להיות דנית. במאה ה 8 לא היו שחורים בדנמרק, אפילו לא כעבדים. אז יארל דני שהוא אישה שחורה צורם לי בעיניים.
בדיוק כמו שמנהיג יפן במאה ה 12 שהוא בלונדיני עם עיניים כחולות ועגולות היה צורם לי.
זה לא נכון הסטורית וזה מעצבן אותי כל פעם שאני רואה דמות כזאת על המסך.

זה בדיוק מה שאני אומר, ולי צורם שחייזר עם 3 עיניים שמגיע לכדור הארץ או נסיכה דנית מדברים אנגלית שוטפת יותר מאשר שהנסיכה שחורה.

איך אמר פול מוני (האגדי יש לומר)
טום קרוז הוא הסמוראי האחרון?
בראד פיט הוא המקסיקני?
מה הדבר הבא? הניגר האחרון על כדור הארץ בכיכובו של טום הנקס?

הייתי פעם בדנמרק?

הם מדברים אנגלית טוב יותר מכל אמריקאי שתפגוש…

לא בדנמרק של לפני 200 שנה.

גם אני הופתעתי מאוד כשגיליתי ששחורים מהווים רק 15% מאוכלוסיית ארה"ב. וזה עוד במדינה בעלת אחוז גבוה יחסית של שחורים. הרי חוקי האוסקר החדשים והדביליים, לדוגמה, חלים גם על בריטניה שם יש כ-3% שחורים בלבד.
לצורך העניין, אחוז השחורים בארה"ב נמוך מזה של אוכלוסיית הלטינים. עכשיו תשוו את כמות הרעש, ההתקרבנות והאפלייה המתקנת של כל אחת מהאוכלוסיות.

אגב, אם רוצים לדבר באמת על אוכלוסייה גדולה שנמצאת בתת-ייצוג מטורף - אלה הנשים. כמובן שעוסקים גם בנושא הזה, אבל שוב - ממש לא באותה עוצמה (בטח ביחס לגודל האוכלוסיה המוחלשת, לכאורה), ולצורך העניין האמריקאים לא יודו שהם אומה אולטרה-שובינסטית שב-2022 לא הצליחו להריץ אפילו אישה אחת לנשיאות.

@Bblanko זה מה שהתכוונת?

לי אישית גם זה מפריע, ומגוחך בעיניי.
היה על זה פוסט נחמד פעם בקלישאות מהסרטים:

נבל א לנבל ב, מאותה מדינה (מזרח אירופית לרוב): אומר כמה מילים בשפת האם שלהם
נבל ב לנבל א: עונה בעוד כמה מילים בשפת האם
נבל א: “טוב, הוכחנו שאנחנו יודעים לדבר בשפת המקור. מעכשיו ועד סוף הסרט נדבר באנגלית במבטא כבד”.

אגב, דובר כאן גם על עיוותים שהיו בעבר. אני אישית מסכים גם על הבעייתיות שבהם - הרקולס היווני אבל בלונדיני עם עיניים כחולות, נבלים רוסים/אסייתיים וכן הלאה.
בעיניי, העניין הוא דווקא בגלל המודעות הרבה שיש היום לזהויות ולגיוון אתני, ה"פתרון" של עיוות לצד ההפוך הוא הבעייתי. לא מתקנים עוולה בעוולה. זה כאילו שעכשיו בעידן ה-me too, יחליטו פתאום שיש פטור רשמי וחוקי להטריד מינית גברים למשך 5000 השנים הבאות, בגלל ההיסטוריה הבעייתית שהייתה.
אף-אחד לא מתלונן שמייצרים סרטים כמו ‘12 שנים של עבדות’ ו’עזרה’, וגם לא משנה כמה הם טובים או לא. אפילו כשמייצרים סרטים חדשים על קונספט קיים, כמו מלחמות הכוכבים החדשים, ושמים שם בפרונט גיבור ראשי שחור וגיבורה ראשית אישה לרוב המוחלט לא יהיה אכפת (הביקורות העיקריות שאני שמעתי היו סתם על זה שהסרטים גרועים, לא הבחירה הזהותית של הגיבורים). הבעיה היא כשדוחפים ומעוותים דברים כדי להתאים לאג’נדה. זה כמו שבסרטים החדשים תהיה הופעת אורח של פרינסס ליאה שחורה.

את השפה אני מקבל בהבנה. עדיף לשמוע אנגלית עכשווית על פני דנית עתיקה ולקרוא כתוביות.
את המראה הויזואלי הלא הגיוני אני מקבל פחות טוב. אולי בגלל שאני אוהב הסטוריה, קראתי כמה ספרים, ובמקרה גם הייתי בדנמרק (וגם בסין וביפן).
זה עובד גם הפוך. לראות את ג’אד לואו בתור האמפרטור הסיני האחרון גם לא היה לי נוח.

מסכים, ובמילים אחרות - אין לי בעיה ש-007 יהיה הקוד של סוכנת שהיא אישה שחורה, ומעכשיו תיפתח סדרת סרטים שתעקוב אחריה. אם יעשו את זה טוב, או לפחות מהנה, אשמח לעקוב אחרי זה, כמו שאשמח לעקוב אחרי המשך של פצצה אטומית, אנה דה ארמס בספין אוף של ג’ון וויק (טוב, בעיקר כי זו אנה דה ארמס), או שרה קונור. אבל כן יפריע לי אם יחליטו שעושים רימייק לסרט ג’יימס בונד שמתרחש בשנות ה-50, ושם יגידו שג’יימס בונד עצמו הוא אישה שחורה.

אין (לי) בעיה עם שינויים, אבל יש לי בעיה עם שינויים שנעשים בלי שום סיבה אחרת חוץ מצבע עור ו/או מין, בטח ובטח כשזה לא תואם למקור, וגורם לשינוי/עיוות המקור. רוצה לספר סיפור על הוביטית, בעולם של טולקין? אחלה, אני איתך. זה אפילו קורה כרגע ובינתיים אין לי תלונות. אבל פרודו ובילבו הם לא פרודה ובילבה.

אם כבר נושא השפה.
מה דעתכם ששחקנים בריטים משחקים דמויות של אמריקאים ולהיפך, למרות המבתא?
או שפבלו אסקובר בנטפליקס מגולם על ידי שחקן ברזילאי עם מבתא כבד?

טולקין שוביניסט.

אין לזה סוף. מה דעתי על זה שמישהו בריא משחק מישהו נכה? מישהו חף מפשע מגלם רוצח סדרתי? רווק מגלם אבא?

בגדול הגישה שלי היא - זה משחק. ואנשים יכולים לשחק דמויות שהם לא בדיוק השחקנים עצמם. כל עוד אתה משנה את האופי/תרבות/מהות של השחקן בשביל הדמות והסיפור, ולא את הדמות והסיפור בשביל השחקן - אני איתך.

בדגש על “לרוב המוחלט”. כי זכורות לי לא מעט תגובות על זה, ספציפית בטרילוגיה החדשה של מלחמת הכוכבים, שגם אם לא התייחסו באופן מפורש לנושא צבע העור והמין של דמויות מסויימות - היה ברור שהביקורת נובעת מזה.

בגדול, מה שאולפנים גדולים עושים זה שם שמים דמויות של מיעוטים במטרה ליצור איזה אפוד מגן כדי שאסור היה לבקר אותם או לתת להם אליבי במקרה שהסרט או הסידרה תכשל.

הם ישימו איזה הוביט שחור הסידרה תגרום לי לרצות לשים חבל תלייה על הצואר על מנת לסיים את הסבל שלי אבל היי אני בטח גזען.

מישהו פה באמת חושב שאכפת להם מבני מיעוטים? זה כל כך ציני. אם אני ילך לראות את חבר המנהלים של דיסני אני בן של זונה אם יש שם diversty כמו שהם מנסים לדחוף בסרטים שלהם.

זה גם זה, וכנראה בעיקר זה, וגם זה שהחל מאוסקר 2024 חלים החוקים החדשים.

פה אני ואתה חלוקים. אין לי בעיה שיראו שיש הוביטים/גמדים/אלפים/בני אדם שחורים. כן יפריע לי אם גימלי יהיה נקבה, באותה מידה בדיוק כמו אם גלדריאל תהיה גבר.

זה באמת הולך לקרות? איך באמת זה יעבוד? חשבתי שזה פרודיה…

כאילו שאני יבין . נגיד “הסנדק” יוצא היום. הוא לא יוכל לקבל מועמדות כי אין בו שחקנים שחורים?

גם לי אין בעיה עם זה. וזה לא מה שכתבתי. הבעיה שלי שזה רק בכיון אחד יכול לקרות ואם לדייק אני רק צוחק על הצביעות פה. כי כמו שכתבתי הם לא סובלים שגל גדות תגלם את קליאופטרה כי לדיברהם גל גדות לבנה וקליאופטרה שחומה או חומה …

כמו שכתבתי אני גם חושב שזה מצחיק שאנשים מבוגרים כועסים שמשנים צבע עור לבת ים… :slight_smile:

לא סגור על כל החוקים, גם כי התנאים לא מדברים רק על השחקנים ולא יודע מה ומי היה בצוות ההפקה של הסנדק, אבל כנראה שלא.

זה מקור “קצת” יותר אמין ונורמלי -

אבל זה לא באמת משנה, כי הסנדק לא היה יוצא היום.

כולל סקרלט ג’והנסון ב"הרוח במעטפת"? כריסטיאן בייל וג’ואל אדג’רטון ב"אקסודוס - אלים ומלכים"? בנדיקט קאמברבאץ’ ב"האויב בתוכנו – סטארטרק"? ליאם ניסן ב"באטמן מתחיל"?

זה קורה בכל הכיוונים. זה פשוט הולך ומצטמצם בכיוון אחד, והולך ומתגבר בכיוון ההפוך.

דרך אגב זה מוזר כי גם בספין אוף של הסידרה של משחקי הכס עשו race swap (מקוה שזה הביטוי) ולא לי (שכתבתי מהתחלה שאני נהנה ממנה) ולא לרוב מי שצופה בה זה בכלל היה משנה. לראיה זה כל אותם אתרים כמו RT שהסידרה קיבלה ציון טוב.

אם מתעלמים מהטרולים בטויטר, לרוב מי שאוהב תרבות זה לא באמת משנה. לפחות לדעתי.

עד הרקולס! זה הסרט האהוב עליי של דיסני.

כמובן שגם הרימייק שלו עורר סערה כשהודיעו ש:

אף אחד לא יודע באמת למה הם התכוונו, אבל הקאסט נראה סבבה ואני ממש סומך על רוסו בראדרס.

חחחחח אתה מצחיק modern spin כבר סוגר את כל הפינה.

אני מת מצחוק פה.

הסנדק לא היה יוצא היום. הוא מצייר את האיטלקים כמפיונרים. נראה לך שהיו מרשים למישהו לצלם אותו?
אגב, בסוף הסרט הראשון, הדון אומר למייקל משהו סופר “שוביניסטי” (אבל נכון), היום זה לא היה קורה: (1:00)