סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

זה בעיקר תלוי בחומר המקור וכמות המעריצים. קח שתי דוגמאות מאותה סדרה - The Witcher:

אני מתעב את הקאסט של טריס. לקחו דמות ג’ינג’ית עם עיניים ירוקות שאני ממש אוהב והפכו אותה לשחורה מתולתלת, ובאופן כללי היא מזעזעת בעיניי. גם הרסו את הדמות. אני שונא אותה.

image

לעומת זאת, הייתי ממש בסדר עם הקאסט של ייניפר. מבחינתי השחקנית כוסית, ומשחקת ממש טוב. הדמות גם כתובה טוב ואני אוהב אותה. אבל קולגה שלי, פשוט זעמה על הקאסט וטענה לבלאקוושינג שממש הפריע לה, ברמה שהיא פרשה באמצע.

אז מה ההבדל? ההבדל הוא שאני שיחקתי רק בוויצ’ר 1, משם אני מכיר את טריס, ומנגד היא שיחקה גם בוויצ’ר 3 שם מופיעה יניפר.

הבעיה היא, כפי שנאמר פה, שמנסים להשתיק את הביקורות עם טיקט של גזענות. דרישה לא להרוס את חומר המקור היא סופר לגיטימית.

אני חושב שכדאי שכבר נגיע לשורש הבעיה…
למה זה כל הזמן ג’ינג’ייות שהם הופכים לשחורות?
מה עשו הג’ינג’ים למפיקים בהוליווד?

אבל אין עדיין קאסט, וגאי ריצ’י הוא זה שיביים. פשוט אחת מהחברות המפיקות היא החברה של האחים רוסו.

זה מתוך IMDB :thinking:

תסתכל טוב -

באופן כללי אין מה לתפוס את IMDB כמקור מהימן, בטח על סרטים שעדיין לא יצאו, ושרק בשלבים ראשונים של פיתוח (אין אפילו תסריט כרגע), בעיקר כי כמו ויקיפדיה - כמעט כל אחד יכול להיכנס ולערוך שם דברים.

אגב, חשדתי ברגע שראיתי ברשימה את ויגו מורטינסן.

עדיף להגיע למקורות כמו דדליין, למשל -

אחרים מומלצים הם ההוליווד רפורטר, וראייטי, The Wrap וכמה בודדים אחרים.

Barney kills himself - How I Met Your Mother Photo (31101876) - Fanpop

טירוף… אני לא יודע אם זה המנדלה אפקט או מה, זאת אותה שיחה שאני זוכר ואותו מרואיין אבל ממה שזכרתי המראיין היה גבר :man_shrugging:

אתם יודעים כולם פה מסכימים אחד עם השני. אולי צריך לנער טיפה את האוירה ולהגיד משהו שערוריתי. מי רוצה להתחיל? :joy:

בן להגיד שמשחקי הכס משעמם אותך זה לא עובד . רק אומר

מה שנקרא נתתי משחק טוב אבל התוצאה לא מה שרציתי :slight_smile:

https://twitter.com/JayneTheory/status/1569867136415289344

image

אני לא מכיר את הסיפור אבל הנה דוגמה לאיך היה אפשר לשלב גם מתן יצוג וגם לא לנסות לשנות דמות שהיא ידועה ואף אחד לא היה מתעצבן.

אם דיסני באמת היה אכפת לה מdiversty אפשר היה להתחיל וליצור סיפור חדש ויפה . אבל אין להם שום רצון באמת לגיון תרבותי או שאיך שתקראו לזה.

אתה מיתמם, אבל שנינו יודעים טוב מאוד שיש הסבר אחד ויחיד למה שקרה פה…

מיזוגן!! שובינסט!! שונא נשים!! גזעןןןןןן!!!

משה, זה הדוגמה שאתה נותן לנו ללכתוב משהו שערורייתי שנתעצבן עליו?
תכתוב שאם דיסני היו באמת רוצים לעשות diversity כמו שצריך, הם היו צריכים לעשות ספין-אוף על בת הים השחרחורת, שבו היא מזדהה כדולפין. ככה הכי נאמן למקור.

אין דבר כזה פרסום רע.
התומכים מעודדים, השונאים קוטלים, אבל בסוף כולם מדברים על הסרט החדש שלא יוצא מהכותרות.
לרובינו פה מתנגדים למה שקורה, ועדיין אנחנו אלה שמייצרים את רוב הפרסום של הסרט וכתוצאה מכך גם את הכסף והמוטיבציה להמשיך לפעול כך.

אני לא יודע אם זה בגדול המשפט הזה של פרסום רע נכון או לא. אבל עובדתית . חלק גדול מכל אותם סרטים או תוכניות טלויזיה שבחרו להיות woke גם איכזבו מבחינה כלכלית, אני לא אומר שהכל . אבל חלק מאוד לא קטן. אני יכול לתת פה אינספור דוגמאות לזה.

ולמעשה אם מסתכלים רק בשביל ההשוואה, הסרטים הכי מוצלחים השנה מבחינה שוברי קופות זה סרטים שלא נחשבו בגדול ע"י הקהל סרטים שמשלבים בהם אלמנטים של woke.

ספידרמן top gun dune אפילו מכסחי השדים אפטר לייף החמוד הצליח לעשות כסף טוב. לעומתם רוב הסרטים והסדרות של מארוול שיצאו השנה (חוץ מהתותחים הכבדים) בוא נגיד שלא היו ממש רווחים באופן יחסי לסרטים של מארוול. במיוחד הנצחיים.

go woke go broke

נשבע לכם שלא תיכננתי את זה מראש באימא שלי איזה צירוף מקרים. כל מי שעוקב אחרי הסיפור הזה יבין מה המשפט של go woke go broke

https://twitter.com/Kotaku/status/1570163013868572673

כצפוי אתר הקליק ביט הזבולוני kotaku לא בדיוק מספר למה הם במצב כלכלי גרוע…

באטמן יותר טוב מסופרמן?

מישהו פה אוהב אנימה ? סיברפאנק?

אני סבבה עם אנימה, אבל לא עוקב בצורה מטורפת. נגיד לא ראיתי את attack on titan, למרות שהבנתי שאני ממש מפספס. מנגד אני לגמרי יכול להמליץ על נגיד full metal alchemist brotherhood השלמתי בתקופת הסגר שהיא לחלוטין מצויינת.

בעיניי נרוטו - נאמנות כמעט עיוורת (*לא סיימתי לצפות).

אבל one piece כרגע מדורגת בין הגבוהות.

https://twitter.com/i/status/1570979409095720961

תעבירו ל7:30

כשראיתי את הסרטון בהתחלה, רציתי להביא אותו לפה כדי לנסות להציג את הצד השני של הדיון שהתנהל כאן, את הצד האנושי של הילדות הקטנות שסוף-סוף קל להן יותר להזדהות עם דמות הדיסני שהן רואות מולן.

אבל ככל שהסרטון התקדם, התחושה הזאת התחלפה בתחושה אחרת. איך זה לעזאזל שכל אחת מהילדות האלה, חלקן נראות בנות בקושי 3, מגיבות ישר ב"היא נראית כמוני!! היא חומה בדיוק כמוני!!!"
הבן שלי בן כמעט 6 ולא מייחס משמעות לצבע עור. ולא כי פמפמנו לו מגיל 0 לא לשים לב לזה. להיפך - באופן טבעי ילדים לא מייחסים לזה משמעות, וכשבכל זאת הוא הגיע לגיל שאוהבים לחדד הבדלים - נפנפנו את זה באגביות, שיש כל מיני סוגי אנשים - גבוהים, רזים, בלונדינים וכו’. בלי להתעלם מההבדלים, אבל גם בלי לייחס להם אובר-משמעות או משמעות לא קיימת.

רוצים אינטגרציה ושילוב של כולם, אבל מצד שני ההורים האלה מכניסים לילדים שלהם מגיל 0 את המנטרה של “אתם שחורים, הם לבנים”. אני מבין את החשיבות של הכנה של הילדים לגילויי גזענות פוטנציאליים, אבל:
א. לא צריך להגזים. אנחנו ב-2022, לא בדרום ארה"ב ב-1900. חידוד ההבדלים מראש סתם יוצר מגננות שמונעות השתלבות בהמשך.
ב. כמה גילויי גזענות כבר צפויים לילדה בת 3? ‘הכנה’ כזאת של הילד חייבת להיות מדורגת, בהתאם לחשיפה של הילד לעולם, ועיינו שוב בסעיף א’.

לא, הסרטון הזה מראה בבירור שזאת לא הכנה של ילדים לעולם האמיתי שבחוץ. יש כאן משהו תרבותי עמוק הרבה יותר - אינטגרציה מהם והלאה, ובהצלחה לדיסני ב"ניסיונות" שלהם.

הסרטון הזה זעזע אותי והכעיס אותי,אשכרה משרישים את הגזענות בילדים,אבל כל עוד זו גזענות הפוכה אז זה בסדר,מחריד.

מישהו רואה פה סאותפארק? ומכיר במקרה את הפרק על הדגל של סאותפארק? פרק פשוט גאוני שמדבר בדיוק על זה,מחאה נגד הדגל הגזעני של העיירה,אבל הילדים שם לא שמו לב שמשהו בדגל לא בסדר כי הם פשוט לא ייחסו לצבעים איזשהי משמעות.