סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

לא יותר מאשר סדרות. שוב, אני יכול לראות הכל, כל ז’אנר וכל סוג. לא משנה אם זו סדרה או סרט, רק שיהיה איכותי ולא יתקע במקום.

תביא דוגמא לסדרה שראית ואהבת ודוגמא לסדרה שדורכת במקום, כי כמו שזה נראה עכשו אתה לא יכול לראות כלום

אולי באמת :(:
זו הייתה בקשה די פשוטה מה שביקשתי לדעתי.

אז כנראה לא ראית סדרות בחייך. כל סדרה נתקעת ועומדת במקום לפעמים, אין סדרה איכותית שלא. אם תמצא כזאת נשמח לשמוע.

איך זו בקשה פשוטה אם החברים שניסו לעזור לך פה לא מצליחים להגיש לך משהו שירצה אותך? תמהני.

לא עומד במקום, למה כוונתך? אולי כמו שאמר @benny תעדכן קצת מה ראית ואהבת בחייך ויוכלו להתאים לך משהו.

הבעיה היא שסיפור טוב מתחיל בהתחלה שלו ולא בשיא :wink:
נראה לי שהכוונה והכיוון שאליו כדאי לך ללכת זה סדרות שנכתבו מראש לכמה עונות ספורות וכך יש בהן פחות פרקים שהם פילרים.

ובלי קשר
It’s always sunny in Philadelphia-מצויינת אם אתה אוהב טירוף
Call my agent - סדרה צרפתית קלילה ונחמדהe
The defiant ones - דוקו מצויין על דר דרה
Twin peaks - כמובן :wink:

ניסיתי להיות מגוון… תנסה ותחליט.

הסיבה שזה לא בקשה פשוטה זה בגלל שהמושג “עמידה במקום” לא הוגדר לפי הצורך. אני חושב שמה שניר התכוון לעמידה במקום בסמויה, זה בחירה להתמקד בפיתוח דמויות, מה שנקרא בלע"ז קאראקטער דעוועלאפמענט. בדרך כלל כשרוצים לפתח דמויות בצורה משביעת רצון, לא עושים את זה דרך העלילה, אלא דרך דיאלוגים שבהם העלילה לוקחת את המושב האחורי. לצופה ההיפר אקטיבי זה יחשב איטי אבל זה בשום פנים ואופן לא “עמידה במקום” אלא כתיבה משובחת שעושה אינטגרציה בצורך שלנו להכיר את הנפשות הפועלות ולהכיר את הסיפור המניע אותם. הסצנה הראשונה בסרט “הסנדק” זה 5 דקות בהן שני אנשים יושבים ומדברים. לא קורה כלום, אבל בסיומם של חמש הדקות האלו אנו יודעים (בלי שזה ייאמר במפורש) שהדמות הראשית הוא פושע, שאנשים מסתכלים עליו כמנהיג, שהוא אבהי, שהוא משפחתי, שהוא נאמן אך תובע נאמנות. זה סצנה שהרבה לא יעריכו, ואכן יש לו מעט שקוראים לסרט משעמם אך זה תלוי במה שליבך חפץ. ולכן שאלתי שאלה שהיא בעיני פשוטה אפילו יותר מהבקשה שלך.

אני חושב שסדרה שתמיד קורה בה משהו ותמיד מעניינת היא או סדרת פעולה משטרתית כלשהי בה כל פרק הוא משהו חדש או קומדיה.
חושב שפרט לזאנרים האלה לא תמצא משהו שלא עומד במקום.
אמליץ ממש על דקסטר אם ככה

לך תראה קומדיה אז. איך פגשתי את אמא, ברוקלין 99, חברים וכו’. גם לא תשתעמם בד"כ וגם העלילה מתקדמת בקצב כלשהו. סדרות יותר קלילות בלי איזה עומק משוגע לעומת הסמויה ושות’.

לא, לא, ברור שלא ברמה הזו. זה מקובל ומבורך.
אבל יש הבדל בין 5 דקות ל5 פרקים… זה מה שאני מדבר עליו. בסטנדרטים שאתה דיברת עליהם זה בסדר ואפילו יותר מזה אני מקבל, פשוט שלא יתרחב למימדים של פרקים…
זהו, יש מבין?
כולם הבינו?

אוקיי… אהבתי תאג"ד, זגורי אימפריה, שלטון הצללים (עד הסוף שזה נמרח לגמרי ונהיה פאתטי), פאודה, נמלטים (עד עונה 3 שכבר לא היה כוח), החץ (עד עונה 4 שהבנתי שזה חוזר על עצמו ואין חידושים), אני ארשה לעצמי גם להוסיף סרטים ואגיד… אפס יחסי אנוש, והיו עוד כמה סדרות נוער שאהבתי. אבל שוב, לא חייבים להסתמך על הסדרות שהצעתי. מניסיון, אני אוהב הכל, כל ז’אנר וכל סוג וכל ספורט. פשוט קשה לי לעשות את הצעד הראשון וללחוץ פליי, מחוסר אמון.

איתמר, ערכתי את תגובתך.

שמור על דיון מכובד, רוצים לעזור לך - תהיה בטוח.

קצת מוזר לי שמפריע לך עמידה במקום ואהבת את נמלטים. זה הסמל לסדרה שאפשר להוריד ממנה 5 פרקים בעונה ולא לפספס כלום.

אבל מכל מה שאמרת הסדרה שתהנה ממנה זה 24

אני מופתע שקשה כל כך למצוא סדרה למישהו שנהנה מצפייה באנשים רוכבים על אופניים… :wink:

ראיתי 2 עונות ונמאס לי ממנה (נמלטים). זה הפך ללעיסת מסטיק.
פחדתי שיציעו לי סדרות אקשן מטורפות, וזה מה שקרה (לא שאני נגד), אבל ציפיתי למשהו יותר אחר ועמוק.

מישהו שאוהב לראות 22 אנשים בועטים בכדור במשך 90 דקות, והצליח למצוא סדרה שהוא אוהב… סימן שהכל אפשרי.

אבל כמו שכוורת שרו- פה קבור הכלב. בשביל עמוק ואחר צריך סבלנות. הנאה מיידית זה מה שמאפיין תרבות פופ שהיא מעצם טבעה לא כל כך עמוקה. אם בכל זאת אתה רוצה סדרה באיכות גבוהה שהיא בעלת סיפור בקצב גבוה. אז שרלוק

שוב אסביר(כנראה שהתגובה הראשונה שלי בלבלה קצת), אין לי בעיה שיהיו רגעים של שעמום קל, אין לי בעיה שיהיו כמה דקות אפילו. אבל שנגיד מתוך 50 פרקים, לא יהיו 10 של שעמום. לא דברים בסמיכות כזו. מבטיח לראות סמויה למרות הנשיות שהבנתי שכלולה שם, אתן צ’אנס להכל.

שיעמום זה מונח סובייקטיבי ופשוט אינו מוגדר היטב. לדוגמא, רשמת שאהבת זגורי אימפריה ובעיניי זו אחת הסדרות המשעממות שאי פעם נוצרו. לא כל מה שאהבת אחרים יאהבו ולהיפך.
בכל מקרה, הציעו לך כאן הרבה סדרות מעניינות ואין סיבה לדחות אותן על הסף. תקרא קצת על העלילה שלהן ותראה מה נשמע לך מעניין. אחר כך תנסה לראות שניים-שלושה פרקים, ואם לא אהבת - תמיד אפשר להפסיק.
בגדול, הייתי ממליץ לך ללכת על שרלוק.

אתה צודק וברור.
בגלל שאתה השני שממליץ לי על זה אז אנסה לתת צ’אנס.
תודה

מעניין אותי על איזה נשיות אתה מדבר - השם של הסדרה נובע מתרגום מעפן לעברית. באנגלית היא נקראת The Wire.
השם עצמו מדבר על יחידה משטרתית כלשהי. אני מרגיש שכאילו אתה לא באמת רוצה שיעזרו לך או מצפה שיעשו איזה הוקוס פוקוס ויבינו אותך.

אם ראית את כל הסדרות שלמעלה, לך תראה קומדיות, עזוב שטויות.