סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

אחרי שלאחרונה ראיתי שוב את חברים ואת המפץ הגדול אני מחפש עוד סדרה מיוחדת בז’אנר הקומדיה.

ראיתי את ברוקלין 99, היה פסדר, לא יותר. ניסיתי פעמיים סיינפלד ואני ממש נאבק. הציעו לי את הרשימה הבאה, סננו לי מתוכה או המליצו על אחרות.

• איש משפחה
  • משפחת סימפסון
  • המשרד
  • משפחה בהפרעה
  • קומיוניטי
  • צוות it
  • מונק
  • קוראים לי ארל
  • רגליים קרות
  • טד לאסו
  • משפחה מודרנית
  • אבא בהפרעה
  • פילדלפיה זורחת
  • סקרבס
  • בבקשה תאהבו אותי
  • האקסית המטורפת
  • בבקשה תאהבו אותי
  • הבחורה החדשה
  • מחלקת גנים ונוף
  • שיט’ס קריק
  • Disjointed
  • שני גברים וחצי
  • בנות דרי

גם דיסלייק ייענה בברכה.

מה שאני ראיתי:

איש משפחה גאוני!
המשרד מאסטר פיס (האמריקאי)!
מונק ישן ומיושן
טד לאסו חביב בהתחלה אבל נמאס מהר
פילדלפיה באהבה נחמד
סקראבס הומור דלוח ומיושן
שני גברים וחצי זבל מעופש

חסר לך סאות’פארק ברשימה! שזה גם גאוני

סאות’פארק זו אנימציה לא? אני מתחבר גם למשחק לא להומור נטו. אני חייב שמישנו יוריד את הבדיחה כמו שצריך.

מחלקת גנים ונוף
קומיוניטי
המשרד
המקום הטוב
הבחורה החדשה

שיטס קריק חביבה גם. לא מעבר לזה.

גם איש משפחה זה אנימציה

בקיצור תתחיל ב-The office זו הקומדיה הכי טובה שנעשתה

ליאור, ענית לו לפי הטעם שלך.

דן, לפי הטעם שהצגת כאן - בגדול הרשימה שאיל נתן. הייתי מוסיף לה רק את משפחה מודרנית, לדעתי תהנה ממנה מאוד.

משפחה מודרנית זו בעיניי הקומדיה היציבה והמצחיקה ביותר שראיתי, “למבוגרים”. יש כמובן גם את חברים שהיא עם הומור צעיר יותר (וכשהייתי צעיר צחקתי ממנה הרבה יותר ממשפחה מודרנית, אבל אני חושב שכאדם מבוגר הייתי צוחק פחות), ויש את סיינפלד שאני לא בטוח שהתיישנה טוב, כמה שאני מת עליה.

דירוג הקומדיות שלי:

1. משפחה מודרנית
  2. חברים
  3. סיינפלד
  4. איש משפחה
  5. המשרד
  6. איך פגשתי את אמא (העונות הראשונות)
  7. שני גברים וחצי (העונות הראשונות)
  8. המפץ הגדול (העונות הראשונות)
  9. קומיוניטי

כל הרשימה למעלה בעיניי ממש מעולה והייתי ממליץ לכולם לצפות בכל הפרקים שם לפי הסדר של כל אחת ואחת. מעבר לזה יש קומדיות שהן יותר לפי הטעם, גם אם אני נהניתי מהן (סקראבס, סופרסטור). את סאות’פארק וסימפסון לא ראיתי מספיק כדי להביע דעה מוצקה, ומצד שני מחלקת גנים ונוף ראיתי ספורדית פה ושם כמה פרקים בשביל להגיד שזה הרגיש לי ממש פח אשפה.

דן הוא הגרסה הדוסית והימנית שלי

אגב, הכנסתי את “המקום הטוב” למרות שהיא לא ברשימה של דן למעלה, כי כמו “המשרד”, “מחלקת גנים ונוף” ו"ברוקלין 99" - היא מבית היוצר של מייקל שור. וגם כי ישעשע אותי לגלות את התגובה של מישהו כמו דן לרעיונות שמוצגים בסדרה הזו.

ל"משפחה מודרנית" מעולם לא התחברתי. אבל זה עניין של טעם וריח, כנראה.

טד לאסו לא מבריק אובייקטיבית, אבל הוא חביב אובייקטיבית + בתחום “שלנו”.
שני גברים וחצי מאוד אהבתי (אבל ראיתי בתקופה שהייתי מאושר בה בצורה קיצונית מסיבות אחרות, אולי זה השפיע).
ומשפחה מודרנית מצוינת.

אבל היי, סיינפלד בעיניי היא הדבר הכי מבריק שנברא (אחרי מסי), אז קח בעירבון מוגבל… בסוף זה גם עניין של טעם :slight_smile:

לא ראיתי אף סידרה מאלו שציינת.
אני קשה בקומדיות, זה נראה לי מאולץ , במיוחד קומדיות מצבים אמריקאיות.

יש כמה שכן ראיתי ואהבתי בשנים האחרונות.

1. Exit - סדרה נורבגית מעולה. צחקתי המון. גסויות, סקס, וצרות של עשירים.
  2. Doc Martin- סדרה בריטית טיפוסית עם הומור עדין כמו שאני אוהב. רופא בכיר מלונדון חוזר לכפר הולדתו של דייגם כדי להיות רופא כללי שם. יש פערי תרבות לא זניחים בינו לבין המקומיים. אבל הם לומדים להעריך אחד את השני. בערך.
  3. Shameless - ראיתי את הגירסה האמריקאית שמבוססת על סדרה בריטית שלפי הדיווחים גם היא מעולה. משפחה של פושטקים חיים את החיים שלהם בשכונת עוני בשיקאגו.
  4. slow horses - חצי קומדיה חצי סדרת ריגול. על יחידה סודית של המוסד הבריטי אליה נשלחים סוכנים כושלים כדי שלא יעשו נזק ביחידות האחרות. עד שהם מקבלים תיק שטותי שמסתבר כרציני. גארי אולדמן ענק בתפקיד הראשי.

מדד רק על זה.

אפילו הביא אותי לקרוא את הספרים עליהם הסדרה מבוססת, אבל זה כבר לדיון אחר.

אני מבין שאף אחד פה לא ראה את דרי גירלז? או שלא חשבתם שזה מספיק טוב כדי להמליץ?
בעיני סדרה מעולה, הומור בריטי שנון, קלילה ומרגשת באותו זמן. מצחיקה מאוד ושונה בנוף מסיטקוםז אחרים.

בבקשה תאהבו אותי זאת סדרת מופת. לא בדיוק קומדיה ולא בשבילך @Cockroach_Crazy כל כך לדעתי.

המשרד קומיוניטי, סקראבז ופילדלפיה זורחת (לא לפי סדר) אלו הסיטקום הכי טובות ברשימה לדעתי אבל צריך להכנס אליהם.
למשל לפילדפליה זורחת דני דה ויטו מצטרף רק בעונה השניה ורק אז זה מתחיל להיות באמת טוב.

דיסלייק מהרשימה-
משפחה בהפרעה ו2 גברים וחצי. מרגיש לי כאילו נכתבו בכח או שלקחו את כל הכותבים שלא הצליחו להברג בשאר הסדרות שברשימה. אפילו לא חייכתי.

משפחה מודרנית זה סיפור מיוחד. זאת סדרה גרועה והדמויות בה גרועות. אבל יש שם את פיל דאנפי שפשוט הופך את הסדרה למצויינת. בקיצור מאוד ממליץ.

המלצות לא מהרשימה-
טריילר פארק בויז
A very secret service
המכולת של קים
קימי שמידט- חמוד ביותר.

קשה לי לדעת אם את חלק מהסדרות אני אוהב בגלל נוסטלגיה או כי הן באמת טובות.
כתבתי גם כאלה שנכתבו פה כדי “להוסיף קול” לאלה שאני באמת חושב ששוות צפייה, וגם כדי שיהיה אפשר לקבל רושם על מה הטעם שלי בסדרות כדי לדעת כמה הדעה שלי רלוונטית לכל אחד כאן.

הכי אהבתי: חברים, סקראבס, איך פגשתי את אמא, קומיוניטי, המשרד, ברוקלין99.
יש מקום להוסיף גם את The Boys. לא יודע אם להגדיר את זה כקומדיה פרופר, וזה בטח שלא סיטקום, אבל סדרה מעולה! (היא באמזון פריים).
חמודות: המפץ הגדול, שני גברים וחצי, new girl,

מצוירים: סאותפארק!!! יכול להוסיף עוד, אבל סאותפארק פשוט רמה אחת מעל כל היתר. גם ריק ומורטי מצוין.

אגב, אם משהו ישראלי אז מסודרים מצוין בעיני. גם הסדרות של אדיר מילר (רמזור וצומת מילר) חמודות ממש.

אחלה ת’רד, אנסה פה חלק מהסדרות שעלו. חבל שבנטפליקס יש כל כך מעט ואני מתקמצן על לעשות עוד משהו.

וואי הצפתם אותי במידע פה. אשוב אחרי החג ואציץ כי עכשיו הראש לא איתי…

עד אז, חג חירות שמח חבר’ה!

היא לא יציבה ברמתה, אבל הפרקים הטובים שלה מאוד טובים.

מצטרף. כיף של סדרה.

היי חברים,
אשמח שתשתפו את רשימת סרטים אהובים שלכם בז’אנר של מסתורין/מתח, כאלו שתוך כדי הסרט אתם מרגישים שעליתם על רכבת הרים, שמהתלים בכם בלי בושה או סתם סרט שהשאיר אותכם מרותקים למסך.
הנה שלי:
-יוקרה
-ארץ קשוחה
-שמונת השנואים
-mather!
-משחקי שעשוע
-כלבי אשמורת
-שאטר איילנד
-נעלמת
-אזרח שומר חוק
-המכונאי (כריסטיאן בייל)
-אסירים

היי מושון, נעים להכיר!

סרטים ששמרו אותי מרותק? או ברכבת הרים? אני חושב שהשני יותר נפוץ אצלי:

אינספשן
Bullet train
Nobody
Everything everywhere all at once
קראנק (ההגדרה של רכבת הרים, בינוני וכיף בסגנון של פעם)
No where to run ( לא מהאהובים עליי, אבל לחלוטין על ההגדרה של לשמור אותך בלחץ כל הזמן).

@Cockroach_Crazy

מזמין אותך לנסות גם את only murders in the building, מתח קומי עם סטיב מרטין. אני נהנה מזה ממש.

ברוך הבא. עוד “מושון” אחד לקהילה :slight_smile:

ברוך הבא מושון :slight_smile: מותר לקרוא לך מוש?

סרטים שאהבתי-
ממנטו
השתולים
דרך קלוברפילד 10
Get out
קיוב
אודיסאה בחלל 2001
Oldboy (הקוריאני) בכלל חלק מטרילוגיה מוצלחת.
אורפן
דוני דארקו
מיסטיק ריבר
החייזרים באים
The party (הבריטי)
Border (בלגי)
הילד בכותונת הפסים
ונילה סקיי או open your eyes (ספרדי) שהוא המקורי כביכול.
פרסונה
לופר
המבוך של פאן
לאקי נאמבר סלוין
Stay
Run lola run

ניסיתי לשלב קלאסיקות עם פחות מוכרים. לא כולם מתח ומיסתורין, לחלקם פשוט יש טוויסט טוב ואחרים פשוט ריתקו אותי למסך.