סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

חחח כן מת על הפודקאסט הזה

על מה הפודקאסט?

כל פרק על בנאדם שיש לו איזה בעיה או משהו מהעבר שלא מסתדר לו ועוזרים לו לנסות לגלות מה באמת היה שם… נשמע קיטשי אבל זה לא.

סתם דוגמה, נער אחד שאמא שלו מתה קיבל חיבוק גדול מהמאמן של התיכון וזה מאוד ניחם אותו. עשרים שנה אחר כך הוא תוהה אם גם על המאמן זה השפיע… אז מחפשים את המאמן ומחברים בינהם. או פרק אחר על בחורה אחת שאבא שלה תמיד סיפר לה סיפורים הזויים על עצמו ואחרי שמת היא תוהה כמה מזה היה נכון.

מסתבר שאני הייתי שייך למיעוט שכן ראה אותה עד הסוף וסבל כל שניה מזה.

א. אם סבלת, למה המשכת?
ב. המספרים המעודדים של אמאזון אומרים שמלא מלא אנשים התחברו לשירות שלהם כדי לצפות בסדרה הזו. המספרים המאוד מאוד לא מעודדים שלהם, אומרים שרק שליש (!!!) מאלו שהתחילו לצפות בסדרה, גם סיימו אותה.

הבעיות של אמאזון גדולות פי כמה, גם בגלל שהם שילמו מלאנתאלפים כסף על הדבר הזה, כולל העונה הבאה וזכויות וכו’, וגם שיש לחשושים/שמועות על סרטים בעולם של טולקין שייצאו תחת אולפנים אחרים (New Line Cinema? WB Discovery?).

בד"כ שאני מתחיל לצפות אני מנסה בכח לסיים אבל למדתי את הלקח מזה. למשל את המנדלוריאן של דיסני הפסקתי לצפות בפרק הרביעי של העונה הנוכחית ויותר לא יחזור לצפות בשום תוכן שדיסני עושה…

מצד אחד באמזון צפיתי בthe expanse עכשיו אני צופה בthe boys ורק בשביל זה היה ועדיין שווה לשלם להם אבל מצד שני הפיסת זבל הזו…

אוי…איזו נפילה העונה הזו. אחרי 3 פרקים, הבנתי לאן זה הולך ואת הזוועה שעשו, ופשוט הפסקתי.

קצת קשה להגיב על זה ללא קונטרס. זה כאילו נשמע רע אבל כשחושבים רגע זה יכול להיות סביר. השאלה המעניינת היא מה המספר הזה לסדרות דגל אחרות, חסרה השוואה.

צודק, ולכן - השוואות קלות:

Stranger Things -

משחקי הדיונון - 83%
Resident Evil - 45% (והיא בוטלה לאחר מכן)
1899 - 32% (סדרה שמאוווד ציפיתי לה בעצמי. בוטלה אחרי העונה הראשונה).
Arcane - 60%.
טבעות הכוח - 37% בארה"ב, 45% בשאר העולם.

מבין הדוגמאות שהבאתי, טבעות הכוח היא אולי לא הכי הכי “ננטשת”, אבל בהשוואה לתקציב שהושקע בה (חצי מיליארד דולר, בערך, לעונה הראשונה)? זו בעיה.

אני גם חושב שיש הבדל עם כל הכבוד ויש כבוד בין סדרות כמו stranger things ושאר הסדרות שהזכרת לבין מותג כמו טבעות הכח שבא מעולם של שר הטבעות (או סטאר וורס בעוד דוגמה למותג ) שאתה משקיע חצי מיליארד דולר בעונה הראשונה שלך מתוך כונה ברורה שזה יהפך להיות “משחקי הכס” של הרשת שלך אתה לא בונה על מספרים של 45 אחוז (מקרה הטוב) שיצליחו בסבל מאוד רב לסיים את העונה הראשונה של סידרת הדגל שלך.

לא חושב שיש מישהו שיופתע שהפרק הראשון היה הצלחה אדירה מבחינת אחוזי הצפייה. כולנו הרי היינו כותבים את זה פה עוד לפני שהיא שודרה שזה ימשוך צופים. זה פאקינג לורד אוף דה רינג. אבל מה שקובע זה הריטינג של האמצע והסוף. עצם העובדה שאמזון מסרבת לפרסם אחוזי צפייה בעצמה (שהפרק הראשון יצא ומשך צופים הם ידעו “להתרברב” טוב מאוד בזה)

הם בעצמם יודעים שהם נכשלו. השאלה האם העובדה שהצמד הלא יוצלחים שאחראי על זה עדיין לא בלישכת העבודה ומחפשים עבודה חדשה זה משיקלים מקצועים או שיקולי “אגו”. אני באמת מקווה שאמזון מחכה טיפה ובעוד כמה חודשים הם יחפשו הזדמנות שאף אחד לא ישים לב בשביל לזרוק לעזאזל את צמד הנוכלים שאחראי על זה.

לא קשור ישירות לדיון על טבעות הכוח, אבל -

איזה כיף שאנחנו חיים בעידן של סטרימיניג, שיש בו ים של נתונים כאלו למקבלי ההחלטות, שיכולים לנטר בזמן-אמת את הלך הרוח של הקהל באופן מדוייק, ולקבל החלטות מושכלות על מה עובד ומה לא. וזה מורגש ביותר באיכות ובטיב של מה שאנחנו הצופים מקבלים (ולא רק בגלל הכסף הגדול שנכנס לעולמות הללו, למרות שכמובן גם לו יש משקל גדול בכך).

איפה זה ואיפה הסדרות המאוסות הבלתי נגמרות של העשורים הקודמים, שההחלטות על חידוש/ביטול שלהן התקבלו על-סמך נתוני רייטינג מיושנים ולא משקפים (וד"ש לערוצי קשת/רשת למיניהם).

מצד שני זה ממש מבאס שהרבה סדרות טובות מבוטלות רק כי לא מספיק אנשים סיימו אותן. אני כבר ממש לא סומך על נטפליקס, ולא מוכן להתחיל סדרות לפני שאני שומע אם ביטלו אותן אחרי עונה או שיש אופק.

מה שכן, אני מעודד מהעובדה שאנחנו רואים אל מול עיניו את התרסקותו המפוארת של עידן הWoke בהוליווד. לא חושב שצריך לחזור 50 שנה אחורה, אבל פאקינג הגענו למצב שמרגו רובי קיבלה את התפקיד של ברבי רק אחרי שאיימי שומר ויתרה עליו :man_facepalming:t2:.

כמובן שאנחנו עדיין בשלב של ההתרסקות המפוארת, ולכן לא נתחיל לראות מחר בבוקר יצירות שמתמקדות באיכות התוכן ולא באג’נדות אישיות אבל, להערכתי, עוד שנה-שנתיים של נפילות כלכליות רציניות והחברות הגדולות יתחילו לזרוק כל המדרגות את השמאלנים המטורללים שעושים להם טרור כלכלי.

לתחושתי בת הים הקטנה יהיה הפיק של הר החרא שהם טיפסו עליו. תקציב של 150 מיליון ועוד תקציב פרסום מטורף הולכים להיכשל כלכלית בענק. אחרי הכישלונות של מולאן, פינוקיו והקרוב של פיטר פן - הם טבדקו טוב טוב מה גרם ליפה והחיה, אלאדין ומלך האריות להכניס להם 4 מיליארד דולר, ויבינו שאין להם הרבה ברירות.

רק שזה יקרה לפני שהורסים לי את הרקולס והארי פוטר.

עריכה: רק דיברתי וזה קפץ לי

עם או בלי קשר למה שכתבת (כי לדעתי זה לא קשור רק לנושא ה-woke, אלא גם לדברים אחרים), גם סרט אחר של דיסני - The Marvels - נתקל בבעיות דומות -

בשבוע שעבר יצא טיזר/טריילר ראשון לסרט, שצפוי לצאת בנובמבר הקרוב, והוא כרגע מחזיק בשיא מאוד…לא טוב - הטריילר שזכה להכי הרבה dislike מתוך אלו של ה-MCU.

לא שזה יפריע לי, אבל ברור לך שהרמיוני תהיה שחורה, נכון?
וזה גם לא יהיה תקדים, אחרי המחזמר.

מזל שראיתי סרטים מצוירים לפני 10-12 שנים, כשהילדות היו קטנות וכל החרא הזה עוד היה בחיתולים.
בשרק היו כמה בדיחות שלא היו עוברות את הצנזורה היום.

תודה לאל שנישואים פלוס יצאה בעידן אחר ולא עכשיו. חחח שאני חוזר וצופה בסידרה ההיא והיום זה נראה שעשו אותה ביקום אחר …

הלואי שאתה צודק, אבל במציאות זה לא נפסק הם מתרסקים כלכלית ורק ממשיכים עם זה.

יש תיאוריה שבוב איגר “חרמן” על לרוץ בעתיד למפלגה הדמוקרטית וזה אחת הסיבות שהוא למשל לא בועט בתחת של קטלין קנדי .

מדהים כמה זה עובד בקשר ישיר של סיבה ותוצאה:

1. לקחו כוכבת שטוחנת בצורה יומרנית וטרחנית את נושא הWOKE ועושים סיקוול לסרט המשך שלה כשאף אחד לא אוהב את הדמות שלה
  2. לאחר הרבה חשש מעודף תכנים והעובדה שהצופה הממוצע לא ידביק את הקצב שלמה שיוצא מדיסני פלוס אמרו שזה לא יהיה הכרחי לסרטים, והנה שתי דמויות ראשיות היישר מהסדרות שלדיסני פלוס.
  3. אחרי שקפטן מארוול הקודם הרוויח לא מעט הכנסות בעיקר לאור העובדה שהוא ניצב בין שני סרטי הנוקמים הגדולים ביותר והצופים היו מוכנים לבלוע את החרא הזה בשביל בשם ההמשכיות וה- FOMO, סרט ההמשך מגיע אחרי המפולת ששמה ANTMAN3 ששובר שיאים שלילים בקופות.

הייתי קורא לזה קארמה, או משהו בסגנון של “הכתובת הייתה על הקיר”, אבל זה אפילו לא זה. סתם אספקט ברור של סיבה ותוצאה. האמת שאפילו לא אכפת לי מאג’נדה כבר, לא אכפת לי מ BLACKWASH, לא אכפתלי מנשים בתור גיבורות או גברים לבנים שהופכים לטיפשים גמורים. מארוול פשוט לא יודעים איך לכתוב תסריט טוב יותר. אין נפש יצירתית אחת עבורם שיכולה לייצר סיפור מעניין מחומר שגם ככה יש לו בסיס קודם מהקומיקס.

מקווה שגארדיאנס יקבל SEND OFF נורמאלי.

אנחנו רואים הפסדים של מאות מיליונים על החרא הזה. שיבחרו אם הם רוצים סדרת על לעשור קדימה או כישלון כלכלי.

אני דוקא מאוד אופטימי בקשר להארי פוטר. זה לא צירוף מקרים שההכרזה יצאה עכשיו אחרי שהמשחק של הוגרטוס הצליח כל כך. אחרי שהתברר בפעם המי יודע מה שהחבורה של הפריקים האלו לא באמת חזקה מחוץ לטויטר וכל החרם המגוחך שלהם קרס ונכשל לחלוטין . wb וhbo יש הרבה יותר “ביצים” עכשיו . לא רק שהם עושים סדרה של הארי פוטר הם מינו את רולינג להיות executive producer של הסידרה (לא שיש להם ברירה הכי הזכויות שלה) לעשות כזו הצהרה זה אומר לי שגם להם נמאס מכל השטות הזו של woke.

הימור שלי? הארי פוטר היה הצלחה תרשמו את זה ותצחקו עלי אם אני יכשל בנבואה פה.

אין לי בעיה עם צבע העור של הרמיוני. אני רק שונא שהם הופכים את הדמות הראשית לחתיכת אידיוט בשביל לקדם איזה אגנדה פוליטית שלהם. כל עוד הם ישמרו על הארי פוטר כמושהוא ולא יהפכו אותו לדמות שולית בסידרה שלו . מה אכפת לך צבע השיער של הרמיוני?

חייב לציין שגם בתקופה שהיא יצאה היא נראתה תכנית מיקום אחר. ההומור והסגנון שלה זה משהו שלא היה קיים ובטח שלא היה מקובל באותם ימים.
הם חלוצים של טלויזיה לחלוטין והאבות הקדומים של כל סיטקום טוב שיש היום.

כבר עשו את זה בסרטים לרון כשלקחו ממנו כל שורה בונת דמות ונתנו אותה להרמיוני. ככה הפכו אותה לדמות מושלמת ואת רון לאחת מיותרת.

מקווה שהסדרה תשפר את זה קצת.

תגיד, לי, זה נראה לך הגיוני?

ההבדלים בין אנאבת’ (פרסי ג’קסון) בספר, בסרט ובסדרה