סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

מסכים מאוד עם השורה האחרונה שלך, ואני מאוד מרגיש את זה בשבועות האחרונים גם ב"יורשים" וגם ב"בארי" (סדרה מדהימה מדהימה מדהימה, שהעונה החדשה שלה איכשהו מצליחה אפילו להתעלות על הקודמת בינתיים) - יש סדרות, ויש פרקים, שחובה לתת להם לשקוע אחרי הצפייה, ולעכל את מה שראית, מה זה בא להגיד ואיך זה יצא לפועל, ולחשוב מה יהיה בפרק/ים הבא/ים כתוצאה מזה. בבינג’ זה פשוט…הולך לאיבוד.

אני לא מסוגל לראות סדרה שיוצאת, רק בינג’.

זה נכון שעדיף לתת לכל פרק לשקוע ולהרהר בו, אבל ההפסקות מנתקות אותי ואני לא זוכר מה קרה לפני מה ומאבד עניין…

לא חדשות רעות כל כך בעיני חחח, קחו את הזמן שלכם. מבחינתי 10 שנים שביתה! הלואי שזה ישפיע לרעה הכי הרבה על דיסני ואמזון.

woke hollywood is failing and it’s a good thing

זה מסוג המאבק שאני נגד שתי הצדדים. אף אחד מהם לא צדיק. ולפי האיכות שיש היום גם מבחינתי עבודה בחינם זה יותר מידי קרדיט לתסרטיאים של היום. מצידי ששתי הצדדים יפסידו.

לא יודע למה אתה אומר את זה, אין קשר בין השתלבות ה-woke עמוק בתעשייה בהוליווד לבין השביתה הזו.

הגורמים לשביתה אינם קשורים לווק בשום צורה ולפחות מהכתבה בוואלה, נראים כמו מניעים מאוד דומים לשביתות שאנחנו מכירים כמעט מכל מקום אחר של ארגונים סוציאליסטיים באופיים: לא בא לנו להתחרות כאחד האדם ולכן אנחנו מפעילים סנקציות כדי לקבל הטבות והגנות.

בוא נראה אם בארה"ב לפחות, לכאורה מעוז הקפיטליזם, זה לא יעבוד. הלוואי וזה יוביל לפירוק הגילדה הזו (לא מאמין שהמושג הזה עדיין קיים ב-2023).

אני סתם שמח לאידם. אני מאוד שמח שהם נכשלים. לא מעניין אותי מה הסיבה.

התסריטאים הפכו לזבל טהור בלי קשר לwoke. מעטות הסדרות עם תסריט שהוא לא חרא, גם בהפקות ענק עם שחקנים מעולים.

למה שאולפנים לא יחליטו שהם לא מעסיקים יותר אף אחד שקשור לגילדה הזאת, ועובדים רק עם תסריטאים שלא קשורים אליהם?

חלק נכבד מהתלונות (לפי הבנתי) של התסריטאים, נובע מזה שביחס להסכם הקודם יש להם הרבה יותר עבודה (יותר סדרות, יותר סרטים, אותה כמות זמן), אבל עם אותו תגמול. ולכן או שהם לא עומדים בעומס, בטח ביחס לתגמול, או שהאיכות של מה שהם כותבים יורדת.

בהזדמנות אחפש מקורות/קישורים קצת יותר מבוססים מ"זה מה שאני מבין שקורה", אבל זה יכול להסביר חלק מהירידה ברמת התסריטים. זה כמו שבמארוול קפצו בשנתיים ל-17 סדרות/סרטים/ספיישלים, אחרי שנים של 3-4 תכנים בשנה, ולכן הייתה פגיעה באיכות האפקטים הויזואליים.

זו שאלה טובה. השאלה היא האם יש הגנות עליהם כבר כיום בחוקים של המדינה, אין לי מושג.

זה כמו שבארץ כשההסתדרות מכריזה על שביתה אין למעסיק (יהה המדינה או פרטי) את הזכות להחליט פשוט לפטר אותו ולהעסיק מישהו אחר במקום (שזה פשוט אבסורד ברמות אחרות).

מה מונע מהמעסיק להתחיל להעסיק בנוסף לעובד X את עובד Y כי יש שביתה והוא במחסור של כוח אדם, וכשתיגמר השביתה לפטר את X בטענה שY טוב יותר וכבר אין צורך בשני עובדים?

החוק + בתי הדין לעבודה שבוודאות יזמברו אותו תו״כ + אחרי.

קצת מ-Variety, על השביתה המדוברת -

יש שם פסקה שלמה על מה התסריטאים בעצם רוצים.

ומבלומברג -

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2023-04-30/hollywood-writers-strike-is-inevitable-how-wga-got-here-and-what-to-expect

" Streaming services buy out most of the rights up front, which means there is little upside when you produce a big hit. Jason Blum has for years questioned the logic of stripping the filmmakers of participation in the upside. Having skin in the game would force people to be more conscientious about costs.

The rush to produce more TV has put a lot of strain on the system. There weren’t enough experienced show runners to oversee all the new shows, which meant a lot of people were forced into positions for which they weren’t ready. But writers also haven’t been allowed to spend as much time on set, which has resulted in them not getting experience that would help them advance in their career.

All this means that while people at the very top of the system, like Shonda Rhimes and Mindy Kaling, are doing just fine, the average worker feels they have to do more work for less pay."

איך אפשר להוכיח שיש קשר בין הפיטורים לשביתה?

לא צריך, סמיכות בזמנים תספיק. כמו עם חופשת לידה. דפוק לגמרי אבל זה המצב, נטל ההוכחה על המעסיק להראות שזה צירוף מקרים בלבד / יש הצדקה חריגה ללא קשר לשביתה.

בנוסף לחוקי העבודה בארה"ב ככלל, ובתעשייה הזו בפרט, אנחנו לא יודעים גם -

1. האם יש תסריטאים מחוץ לאיגוד הזה, שאפשר לגייס בתקופת השביתה.
  2. האם יש תסריטאים מחוץ לאיגוד הזה, ששווים משהו, שאפשר לגייס בתקופת השביתה.

אם רוב כוח התסריטאים, מכל האולפנים/חברות השמה/וואטבר שובתים ,זה לא שאולפני דיסני יכולים עכשיו להחליף את כל מי ששובת, גם אם זה היה מותר חוקית. מה הם יכולים לעשות, לגייס ילדים בני 18 חסרי ניסיון והכשרה בסיסיים שרק התחילו את הלימודים, לפרוייקטים של עשרות ומאות מיליונים?

זה לא מה שקורה כרגע? כי ככה זה מרגיש.

טוב אז, ראיתי את שומרי הגלקסיה החדש אחרי שדיי ויתרתי על הפרוייקטים האחרונים של ה mcu. ראיתי את זה מתוך הבנה שזה יהיה sendoff לחלק גדול מהדמויות ומהבמאי עצמו ג’יימס גאן שהוא לחלוטין חלק ארי בהצלחה של מארוול עד שהאג’נדות הרגו את התוכן של היקום הקולנועי הזה (ושל הוליווד ככלל).

לא התאכזבתי, והוא היה מצויין בהרבה מאוד רמות. כתיבה, רעיונות, התפתחות דמויות, ויז’ואלס ואפילו החלק בו כן הייתה סוג של אג’נדה, זה לחלוטין activism done right. אני מקווה שילמדו מזה הלאה בהוליווד שהאג’נדה לא חייבת להאפיל על איכות התוכן.

שלא תטעו, אני לא אומר שהסרט הזה הוא flawless, אבל הוא לחלוטין לקח אותי אחורה לזמן בו אשכרה נהניתי מהסרטים של מארוול. אולי לפחות זה אומר של dc עוד יש תקווה.

בחייאת נדב, צריך לפתוח מקום ייעודי לספויילרים.
ידעתי שגאן לא יאכזב, וחוץ מהחלק החרון שהיה מבולגן.סרט טוב. חבל לי שכנראה נפרד ממנטיס ודראקס ציוות נהדר.

אפשר להחביא ספוילרים בהודעות. לוחצים על ה-image, אחר כך ״הסתרת פרטים״, ואז נוצר לך בלוק כזה:

ספוילר אחושילינג

הכל היה חלום בעצם.

למה צריך בכלל לשים איזה סוג של אגנדה בסרט שמדבר על אוגר מעופף עץ תינוק קאבוי בחלל ועוד

ותעשה לי בבקשה ספוילר ותגיד לי איזה אגנדה. כדאי שאני ידע אם יש טעם לבזבז כסף על זה.

לא ראיתי את זה, מזמן נטשתי את מרוול, אבל אני חושב שזה יהיה

תקציר

על הרקון והתעללות בחיות או משהו. פעם הם הראו קלוז אפ על הצלקות שלו ומאז כלום

אז אולי זה הזמן להסביר את הקטע ההוא.
בימים האלה הוליווירד צריכים נושאים “מאחדים” ולא “מפלגים”.

אבל אני מסכים עם משה, הלוואי שיביאו כיף בלי מסרים מיותרים מהאנשים הכי ציניים ומיותרים בעולם.