פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

עכשיו הוא מנהל משא ומתן עם המשותפת , יש פה עוד מישהו שרוצה לספר לי שהוא לא נוכל?

המשפט זה או ביבי או טיבי מעולם לא היה יותר נכון…

מחכה לראות אם זה נכון. אם כן, אז אולי אני אצביע לו במקומך.

הציטוט לא נכון

החליטו להקים ועדה שתדון בזה. בקיצור זה ספין שנועד למשוך זמן .

אני לא יודע לצחוק או לבכות, ממשלה שנתמכת ע"י רעם ועכשיו המשותפת תחוקק חוק כזה. בחיאת. אם זה לא היה המציאות שלנו זה היה מצחיק.

אבל הוא לא קנה גלידה של פיסטוק לאישתו אז על זה לא ננהל חקירה.

מוקדש לאוריה

“יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, האשים את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ’ בהקמת הממשלה בראשות נפתלי בנט. בריאיון ל"כיכר השבת” היום (חמישי) יו"ר טען כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו “עמד להרכיב ממשלה”, ומי שמנע זאת הוא סמוטריץ’. “שלא ידבר על אחרים, הוא גרם לכך שהממשלה הזאת קמה. הייתה יכולה להיות ממשלה אחרת”, אמר."

"הוא סירב להשיב האם הוא מתכוון לווטו שהטיל סמוטריץ’ על יו"ר רע"מ מנסור עבאס, אך רמז על כך בעקיפין: “אני לא ניהלתי את המשא ומתן, מי שניהל אותו היה הליכוד, שהיא מפלגת שלטון. אני יודע מהליכוד שהם היו יכולים להקים ממשלה, והוא (סמוטריץ’) לא אפשר את זה”.

כולנו יודעים למה הוא מתכון ומי מנע מהליכוד אסון של שותפות עם רעם. אבל ביבי כרגיל משקר.

את בנט צריך לזרוק ולטווח הארוך צריך מנהיג לימין שהוא לא ביבי. לצערי, אני יצביע לביבי בבחירות הקרובות שיבואו במהרה עלינו. אבל לא מ"אהבת מרדכי אלא משנאת המן"

נ.ב כל הליכודנקים ותומכי ביבי צריכים לשלוח זר ענק מפרחים לסמוטריץ, הציל אותם מביבי ולהיות עכשיו במקום שאני נמצא בו.
איזה מלך הוא

עבדה המרוקאי הצעיר של בארסה עם פוסט ילדותי ופוליטי מביא אותי לשאלה, למה הדברים האלו אף פעם לא קורים לשחקני ריאל?
ראינו את התבטאויות דומו. אצל דמבלה, מוריבה ושחקנים נוספים מברצלונה. זכורים נוספים כמו קאנוטה מסביליה.
לא זכור לי מעולם שחקן ריאל שהתבטא פוליטית, האם מדובר במדיניות שמרנית במיוחד של המועדון שלא מאפשרת לשחקנים להתבטא בנושאים אלו?

אגב, אני בעד. בסופו של דבר התבטאויות כאלו יכולות להבריח ספונסרים, אוהדים ולפגוע בשם המועדון.

אותי יותר מדאיג שההסברה שלנו כל כך גרועה ושאצלינו הסרטונים לא באמת זורמים אל העולם הגדול. כמובן שיש לזה קשר ישיר למספר היהודים מול מוסלמים בעולם (התפוצה רחבה יותר), אבל זה פשוט מבאס רצח. זה כמובן אופטופיק אבל קשה שלא להתעצבן מזה.

לשאלה שלך, אני חושב שברצלונה תמיד הייתה יותר פתוחה פוליטית בגלל המצב באיזור והרצון לעצמאות, אז אולי זה מנחיל לשחקנים שם, במיוחד אלו שגדלים במועדון על הערכים האלו.

ריאל תמיד הייתה מועדון יותר מלכותי וסוג של מסורתי, וככזה יכול להיות שהדברים נראים כך.

*אני משער, לא קובע עובדה.

סליחה על הבורות, אבל מי אצלכם מוסלמי חוץ מבנזמה (וגם עליו אני לא סגור)?

ואגב,
הוא מחק את הסטורי להבנתי

מנדי והזאר.
בנזמה מוסלמי כמובן.

זו נקודה חשובה ואני לא בטוח שלישראלים נפל כבר האסימון לגבי החשיבות של ההסברה (ועובדה שאין בזה כמעט התעסקות בצד שלנו). בטווח הארוך, מה העולם חושב משנה, ועצם זה שישראל כרגע מקבלת גינויים מכל העולם על האלימות בהר הבית זה הפסד מחפיר של ההסברה שלנו. הרי אם נשאל כל אדם רנדומלי מה צריך לעשות בהר הבית הוא יענה כמעט בוודאות (בהנחה והוא יודע מה זה): לאפשר חופש פולחן לכל הדתות בלי מגבלות. והרי זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות, ומה שהמוסלמים מנסים למנוע…

בשונה מהסיפור של השטחים, כאן אפילו יש תמימות דעים כנראה במה שצריך לעשות בינינו לבין העולם, ועדיין אנחנו נתפסים כרעים בסיפור הזה. וזה קורה כי מאז שהאירוע התחיל, הפלסטינים עסוקים בהפצת תמונות מפלילות לעולם כולו (כמובן מחוץ לקונטקסט) ואנחנו לא עושים כלום. אנחנו בכלל לא משחקים במשחק הזה. טיפשות, שעוד יכולה לעלות לנו ביוקר.

לא יודע בקשר לשחקני בארסה, אני זוכר שאצלנו המועדון קיבל בכבוד מלכים את עאהד תמימי או איך שלא קוראים לה. זאת שסטרה לחייל צה"ל.

לא חושב שיש שוני גדול בין הקבוצות פה. אוטומטית הרוב באירופה נוטים לטובת הפלסטינים כי אנחנו הצד החזק והם החלש. תוסיפו לזה שטיפת מח תקשורתית, אנטישמיות מושרשת וקהילה מוסלמית גדולה ואין מה לצפות שנקבל יחס אוהד. מבחינת יחסי ציבור נטו לא משתלם לאף אחד להיות בצד שלנו. כמעט 2 מיליארד מוסלמים לעומת 15 מיליון יהודים. הלייקים לא נמצאים בצד שלנו.

כמובן שההסברה לא קיימת אבל יש גבול כמה אפשר להשפיע. זה די קרב אבוד.

בסופו של דבר היהודים מקבלים אהדה רק כשהם הקורבן. אם פתאום נקבל סימפטיה זה רק כי משהו מאוד רע קרה לנו.

זכור לי מקרה אירוח תמימי, אבל דיברתי ספציפית על שחקנים.
זו אפילו לא שאלה של לקחת צד, אני גם לא מעלה את זה כדי לשפוט את ברצלונה, פשוט נראה שבאופן די עקבי שחקני ריאל לא מביעים שום עמדה פוליטית.

באופן כללי שחקני כדורגל (וספורטאים באופן כללי), החל מרמה סבירה מסויימת - מבינים מה טוב להם וסותמים את הפה בכל הנוגע לפוליטיקה. בעולם שבו לא מצופה מהם להביע את דעתם, אין להם שום דבר להרוויח מזה, וכמעט רק מה להפסיד. ממסי ורונאלדו ועד בנזמה , כולם מבינים שעדיף להם לא להתערב. סלאח לדוגמה סופג על זה הרבה אש בעולם הערבי, ובכל זאת שומר על שתיקה. רק סתומים כמו מוריבה וחכימי לא מבינים את הרמז.

לגבי אירועים רשמיים, כאן השיקולים עסקיים באופן אפילו יותר ברור. כמו מקרה תמימי לדוגמה - אם אני זוכר נכון, מיד לפני זה או אחרי זה ריאל גם אירחה דמות ישראלית מוכרת - פרס אם אני לא טועה. “לרצות את כל הצדדים”.

החריגים בהקשר הזה זה כמובן הספורט האמריקאי, שם התפתחה תרבות של מעורבות פוליטית של ספורטאים עוד מימי המאבקים האזרחיים בשנות ה-60. וגם שם ספורטאים חושבים לעצמם כמה פעמים לפני שהם מכניסים את הראש שלהם לצרה הזאת - כשאפילו לברון הדעתן קיבל ביקורת כמה פעמים שלא התבטא בנושאים שבמחלוקת.

תגובה מעולה דוד. שוב, אופטופיק והכל, אבל אני חושב שהייתי מקצה תקציב מאוד מאוד שמן להסברה הבינלאומית שלנו. מספיק שג׳יג׳י מעלה פוסט באינסטוש ועשרות מליונים קונים את מה שהיא מוכרת (אמת או שקר לא נכנס לזה). אצלינו דמות כמו גל גדות לדוגמא לא תעלה כלום — ואני לא מאשים אותה אגב, בכנות.

זה פשוט מכעיס כל פעם מחדש. קודם כל כי ניתן למגר את התופעה ודבר שני כי אנחנו לא משקיעים מספיק מאמץ בשיפור התמדית והתודעה.

אני לא מאשים את ישראל לגמרי בהסברה.
כנראה שאפשר היה לעשות יותר והחוואי שישקיעו בזה יותר משאבים וישלחו שליחים שיספרו את הסיפור, אבל בסוף כמאמר הקלישאה ״תמונה שווה 1000 מילים״.
בתכלס? קלישאה שגויה לגמרי, אבל בעולם בו גם אנחנו במקרים רבים נראה תמונה ונקרא כותרת ונגבש דעה לפיהם אז זה גם מה שקורה פה.
כדי להסביר את הצד שלנו צריך הסבר מעמיק שכולל בתוכו היסטוריה ותרשים אירועים כרונולוגי.
כדי לתמוך בצד שלהם מספיקה תמונה וכותרת.

בסוף גם הפי כמה וכמה מוסלמים בעולם שישתפו את המסר החזק יותר שלהם יעשו את העבודה.

בואו נחשוב על איזה עבדה (שם בדוי). הוא יקבל מידע על המצב.
הוא יראה חייל ישראלי עם נשק כשלצידו טנק ולצידם ילדה פלסטינאית בוכה. מהתמונה הזו הוא יגבש את הדעה שלו.

אני ממש לא מאשים אותם. אני כמובן שכועס שבן אדם חושב שמאיזה דקה וחצי של צפיה בתמונה הוא חושב שהוא יכול להטיף לאנשים שחיים את זה מה קורה, אבל האם זה לא מה שרבים מאיתנו עושים בהמון נושאים אחרים?

המדינה חייבת להשקיע יותר בהסברה, זה נכון, אבל יחד עם זה אאני חושב שזה קרב די אבוד שגם הפסד בו לא פוגע בנו יותר מידי. כלומר משך הזמן של ההפסד פוגע בנו, אבל בגלל זה חייבים לטפל בבעיה ולא רק לדחות את טיפולה לממשלה הבאה והבאה……

אז זהו, שלא. כלומר, לפחות לא בנושא הזה. בנושא ההתנחלויות, עזה, וכו’ - לגמרי. בחינה שטחית של המצב שמה אותנו לא רק בצד החזק אלא גם בצד ה"רע" של הסיפור וקשה יהיה להסביר את הצד שלנו בלי להיכנס למורכבויות והסברים היסטוריים.

אבל מה שקורה עכשיו בהר הבית? אני חושב שזה לגמרי לא המצב. כמו שאמרתי, בשונה מהשטחים וההתנחלויות, בהר הבית כולם בעצם יסכימו שצריך לעשות בערך מה שאנחנו רוצים לעשות ושלא צריך לעשות מה שהערבים רוצים שנעשה. אז להיכשל בהסברה שם זה כבר להיות אנמי בצורה מחרידה. אנחנו נותנים להם לנצח אותנו איפה שאנחנו עם 11 שחקנים והם עם 9. חבל.

אבל שוב הבעיה היא שלך תסביר את זה בשורה אחת.
הם מראים תמונה של חיילים מוציאים פלסטינאים ״מסכנים״ ממסגד. איך בשורה אחת אתה מסביר את זה?
לכל זה תזכור שעל כל יהודי שאוטומטית יתמוך בנו יש 50 מוסלמים שאוטומטית יתמכו בהם. ותזכור גם שהרבה יותר קל להתחבר לחלש.

ברור שישראל רוצה חופש פולחן. אבל אז יבוא בן אדם וישאל למה מוציאים פלסטינאים שרק רצו להתפלל. אתה תגיד לו שככה לא מתפללים וזה כבר להכנס לפרטים.

אני לא אומר שאתה טועה ובהחלט אפשר יותר. פשוט משום מה ישר נוטים להאשים בהכל את ההסברה למרות שזו סיטואציה שכמעט בלתי אפשרי לנצח בה. (לנצח הסברתית)

אני רואה ולומד מה הגאון דוס סנטיס מושל פלורידה מעולל לדיסני עכשיו ואוכל את הלב למה לנו אין פוליטקאי כזה.

https://mida.org.il/2021/04/20/רון-דה-סנטיס-הוא-ההבטחה-הגדולה-של-הימין/

ערב יום השואה, באותו זמן שמתקיים הטקס, כמה מאות מטרים משם עשרות אלפי ברברים עלובים קוראים לטבוח ביהודים .

https://twitter.com/Yossi_eli/status/1519391459132293121

אבל הפוליטקאים ימשיכו לבלבל את המח עם “הלעולם לא עוד”

https://twitter.com/Roy_Iddan/status/1519635930939891713

" פילבר: “איימו עליי בחקירה. שמו לי צלב על הגב, והמטרה - נתניהו”"

כך נראה תפירת תיק.

הפיכה משפטית.