פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

גם בארה"ב זה ככה. דברנו על זה מזמן פה, אפליה מתקנת שבוחרים אנשים לאקדמיה לפי גזע במקום לפי מוצלחות, וכך אם אתה מהמזרח תצטרך להיות גאון על כדי להצליח להתקבל להרווארד למרות שהממוצע שלך טוב משל רוב אלו שהתקבלו, לעומת זאת אם אתה שחור אתה יכול להיות די דפוק ועדיין תתקבל כי ביחס לקהילת השחורים ציונך מעולים.

אפליה מתקנת זו הנצחת הגזענות והעמקת הפערים. מכיר את זה בתור חרדי מקרוב. אל תעשו לאף אחד הנחות, מי שלא טוב שלא יכנס לאקדמיה, אם אין אשה מצליחה לא צריך שוויון מגדרי, צריך העדפה פר מוצלחות.

אבל בכל העולם זה כך, ככה זה שהפרוגרסיבים האדיוטים שולטים בשיח ומנהלים דיקטטורת מחשבות. רק הם חכמים, רק אנחנו בבונים חשוכים.

זה התגובה של “ממשלת השינוי” לגל הטרור-

https://twitter.com/GLZRadio/status/1512317822403330051

לא נכנס לדיון שלכם כי אני לא רוצה לבלבל את השכל בדברים שאני לא מבין בהם, אבל מה שטל אמר נכון לגמרי ואני ראיתי את זה בעיניים שלי לא אחת, וגם שמעתי ממקורות ראשונים.

בחיי שאיני מבין מה הבעיה שלך עם חרדים. שיהיה

כחרדי אין לי מושג מה אתה רוצה מביבי, חרדים זה השותפים הכי כדאיים לכל בונה קואליציה, תאמין לי שלולא ליברמן הטיפש שחתם גט עם החרדים ושם עליהם וטו מי שהיה נכנס לממשלה במקום הערבים אלו היו החרדים וגם לפיד וגם החרדים היו בולעים אחד את השני.

למה הם כדאיים לכל שותף? כי אין להם אג’נדה ביטחונית, אין להם דרישות מיוחדות לחרדים למרות מה שמצויר בתקשורת (כן, נישואים אזרחיים זה לא קונצנזוס או קרוב לזה מעבר לחרדים או דתיים. יש הרבה חילונים הזורמים על זה כנ"ל גיור), ובסך הכל כמה שזה נשמע הזוי ה’תקציבים’ שהם קבלו הם קצת ממש ביחס לאקזיט שעשה עבאס.

קח בחשבון שאין כמעט תקציבי תרבות ו/או ספורט לחרדים ותמצא שהפלא ופלא הקצת כסף שהם מקבלים בשביל כמות ידיים מכובדת שווה הרבה - הכי הרבה לולא וטו של אידיוטות שעשו זאת אותו דבר על ביבי, פוסלים אדם ושורפים ת’מועדון כי הוא לא בא להם בטוב. התגמשות? זה לחלשים…

אם אתה מתייחס לאיום מבחינה דמוגרפית (שזו הזיה בפני עצמה, הדתיים הערבים מסוכנים והורגים ברחובות אבל הדתיים השמרנים היהודים הם הם הסכנה… או שאתה אוהב לשנוא או ש…) אתה בעצם רוצה שיהיה פה סין/יפן, הגבלה וויסות של כמות הילודה… ריאל מדריד חלשה אז הפתרון שלך שהקבוצה ממול תתחיל עם עשרה שחקנים, תחי הדמוקרטיה!!

כמו שאוריה הזכיר, החרדים כבר לא מולידים כמויות של ילדים (יוקר המחיה פוגע בעניים גם, מוזר אה?) והיום בדור של הגלובליזציה החרדים מעודכנים ומעורבים, וגם… לא מצביעים רק יהדות התורה או שס. אם זה היה כך ביחס דמוגרפי מזמן החרדים היו 20-30 מנדטים. יהדות התורה לא גדלה במנדטים למרות גידול גבוה יותר של ילודה ביחס לציבור הכללי, חשבת על זה?

כתבתי כאן בעבר על נושא ההקלות לערבים באקדמיה. אני בסגל הזוטר מספיק זמן וראיתי כמה פעמים מרצים שלי מעבירים סטודנטים ערבים רק כי הם ערבים.

רשמתי - האיום הגדול ביותר על ישראל כמדינה מערבית מתקדמת. חד משמעית האיום הגדול ביותר.

@Uriah - אני לא מרגיש שענית לי על השאלה. ביבי עשה המון דברים מעולים בעבר, כתבתי את זה בעצמי. והוא בוודאי אדם מוכשר בהרבה מבנט. אבל בשונה מבנט, אני נוטה להאמין שלביבי אין שום בעיה למכור את כל האידיאולוגיה שלו בשביל הכסא. זה הוביל אותו לכניעה מוחלטת לכל קבוצת לחץ אפשרית ובראשם הקבוצה הראשית של החרדים.

המצב עם החרדים כמובן גרוע בהרבה כי כנראה שיהיה הרבה יותר קל לתקן אצל הערבים. בגדול, הנושא העיקרי הוא חינוך כי הוא משפיע בטווח הרחוק על עבודה וכלכלה, ויש שם “דיליי” של 10-20 שנה מה שמקשה לעצור את הסחף בזמן. המצב אינו בר קיימא כי אם 50% מהילדים היום שייכים למערכות חינוך שלפי כל מדד אפשרי נמצאות ברמה של עולם שלישי (במקרה הטוב), אזי עוד 20-30-40 שנה 50% משוק העבודה יהיה שייך לעולם שלישי. וזה כבר חתיכת משבר רציני שיש שיטענו שאין ממנו דרך חזרה.

אין לי בעיה עם החרדים, גדלתי לצידם ובשונה מאחרים אפילו אין לי שמץ של אנטי כלפיהם (אם כבר להיפך). הבעיה שלי היא עם החילונים שאפשרו לציבור הולך וגדל להתרגל לחיים של פרזיטיות וכשמנסים להפסיק את הפרזיטיות קוראים לזה “שנאת חרדים”.

לגבי שאר ההודעה שלך, הדמוגרפיה הופכת את הבעיה שיש לאמיתית, היא לא בעיה בפני עצמה. לא הייתה לי בעיה עם הדמוגרפיה אם החרדי היה אדון לעצמו כמו שאר האוכלוסיות. מדיניות רווחה היא דבר נהדר ומוסרי כאשר היא מופנית כלפי חסרי היכולת. כאשר אנשים מנצלים אותה מבחירה היא כבר הופכת ללא מוסרית. כאשר האנשים האלה הם ציבור מאורגן שהולך וגדל והופך להוות עשרות אחוזים מאוכלוסיית המדינה, זה כבר סכנה לפשיטת רגל. כאשר הציבור הזה גם מנצל את הסיטואציה לחינוך שלא מאפשר עבודה מודרנית, המדינה בעצם הולכת לאבדון.

טיפה בים. הילודה בציבור החרדי עדיין גדולה עשרות מונים מאשר בציבור החילוני. אלא אם כן אתה סבור שזה הולך להתפך, זה לא באמת עוזר…

מבחינה כלכלית נטו, התסכלות קרה, אז חלקם של החרדים בפוטנציאל העובדים (בטח ישנו מינוח יותר מדויק) הולך וגדל. במקביל, המיומנות של אותם אנשים (קרי השכלה) היא נמוכה יותר. כאן נוצרת בעיה. מתישהו יהיה קשה מאד לממן את מה שאנחנו רוצים שיהיה בישראל. החל ממותרות אבל יתבטא כמובן גם בחינוך וביטחון. אני יודע שזה כללי מאד, ולקרוא לכולם פשוט ‘חרדים’ למרות שמדובר בכמה ציבורים שונים זה בעייתי, אבל מבחינה כלכלית זוהי המגמה. בציבור הערבי ישנה בעיה דומה.

אני חושב שזה משפט לא מדויק. לציבור הערבי, כמעט על פי כל דעה, מגיע לקבל קצת אחרי שהוא סובל מהזנחה ארוכת שנים.

לא יודע באיזה מוסד היית, אבל אני באוניברסיטת חיפה והייתי בסגל הזוטר.

אין לי מושג איך אפשר “לחרב את ההאקדמיה” בתור סטודנט, אולי לעבור בקושי אבל זה לא באמת מעניין או משמעותי, בטח לא בתארים שכן שווים את המחיר ואף הרבה מעבר לכך.

אנחנו מדברים על מי שכינה את יהודה ושומרון הגדה המערבית לפני רגע, נכון? בנט הוביל את המפלגה הכי ימנית בכנסת והיום הוא השכפ"ץ הפוליטי של לסקי.

יש פרגמטיזם ויש פשיטת רגל ערכית. איפה סינגפור? מה שלום הנמלים הפקוקים? ההרכב לועדת שופטים מעניין את מי שהבטיח להיות חזק נגד בגץ כפי שהוא יהיה חזק נגד חמאס?

הכל סיסמאות נבובות.

לא נכון, אוריה. סיסמאות זה הקשקושים של נתניהו לפני הבחירות על שמנים ורזים. הממשלה של בנט אשכרה עשתה את המהלכים הכי פרו שוק שנעשו כאן בערך מאז תכנית הייצוב של 85, וזה כשבממשלה חברים העבודה ומרץ. וואלה, סחטיין לו ולליברמן. חבל מאוד שזה הולך להיעצר באיבו.

ביבי? כבר מזמן לא מעניינת אותו הכלכלה.

עכשיו הוא מנהל משא ומתן עם המשותפת , יש פה עוד מישהו שרוצה לספר לי שהוא לא נוכל?

המשפט זה או ביבי או טיבי מעולם לא היה יותר נכון…

מחכה לראות אם זה נכון. אם כן, אז אולי אני אצביע לו במקומך.

הציטוט לא נכון

החליטו להקים ועדה שתדון בזה. בקיצור זה ספין שנועד למשוך זמן .

אני לא יודע לצחוק או לבכות, ממשלה שנתמכת ע"י רעם ועכשיו המשותפת תחוקק חוק כזה. בחיאת. אם זה לא היה המציאות שלנו זה היה מצחיק.

אבל הוא לא קנה גלידה של פיסטוק לאישתו אז על זה לא ננהל חקירה.

מוקדש לאוריה

“יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, האשים את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ’ בהקמת הממשלה בראשות נפתלי בנט. בריאיון ל"כיכר השבת” היום (חמישי) יו"ר טען כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו “עמד להרכיב ממשלה”, ומי שמנע זאת הוא סמוטריץ’. “שלא ידבר על אחרים, הוא גרם לכך שהממשלה הזאת קמה. הייתה יכולה להיות ממשלה אחרת”, אמר."

"הוא סירב להשיב האם הוא מתכוון לווטו שהטיל סמוטריץ’ על יו"ר רע"מ מנסור עבאס, אך רמז על כך בעקיפין: “אני לא ניהלתי את המשא ומתן, מי שניהל אותו היה הליכוד, שהיא מפלגת שלטון. אני יודע מהליכוד שהם היו יכולים להקים ממשלה, והוא (סמוטריץ’) לא אפשר את זה”.

כולנו יודעים למה הוא מתכון ומי מנע מהליכוד אסון של שותפות עם רעם. אבל ביבי כרגיל משקר.

את בנט צריך לזרוק ולטווח הארוך צריך מנהיג לימין שהוא לא ביבי. לצערי, אני יצביע לביבי בבחירות הקרובות שיבואו במהרה עלינו. אבל לא מ"אהבת מרדכי אלא משנאת המן"

נ.ב כל הליכודנקים ותומכי ביבי צריכים לשלוח זר ענק מפרחים לסמוטריץ, הציל אותם מביבי ולהיות עכשיו במקום שאני נמצא בו.
איזה מלך הוא

עבדה המרוקאי הצעיר של בארסה עם פוסט ילדותי ופוליטי מביא אותי לשאלה, למה הדברים האלו אף פעם לא קורים לשחקני ריאל?
ראינו את התבטאויות דומו. אצל דמבלה, מוריבה ושחקנים נוספים מברצלונה. זכורים נוספים כמו קאנוטה מסביליה.
לא זכור לי מעולם שחקן ריאל שהתבטא פוליטית, האם מדובר במדיניות שמרנית במיוחד של המועדון שלא מאפשרת לשחקנים להתבטא בנושאים אלו?

אגב, אני בעד. בסופו של דבר התבטאויות כאלו יכולות להבריח ספונסרים, אוהדים ולפגוע בשם המועדון.

אותי יותר מדאיג שההסברה שלנו כל כך גרועה ושאצלינו הסרטונים לא באמת זורמים אל העולם הגדול. כמובן שיש לזה קשר ישיר למספר היהודים מול מוסלמים בעולם (התפוצה רחבה יותר), אבל זה פשוט מבאס רצח. זה כמובן אופטופיק אבל קשה שלא להתעצבן מזה.

לשאלה שלך, אני חושב שברצלונה תמיד הייתה יותר פתוחה פוליטית בגלל המצב באיזור והרצון לעצמאות, אז אולי זה מנחיל לשחקנים שם, במיוחד אלו שגדלים במועדון על הערכים האלו.

ריאל תמיד הייתה מועדון יותר מלכותי וסוג של מסורתי, וככזה יכול להיות שהדברים נראים כך.

*אני משער, לא קובע עובדה.

סליחה על הבורות, אבל מי אצלכם מוסלמי חוץ מבנזמה (וגם עליו אני לא סגור)?

ואגב,
הוא מחק את הסטורי להבנתי

מנדי והזאר.
בנזמה מוסלמי כמובן.

זו נקודה חשובה ואני לא בטוח שלישראלים נפל כבר האסימון לגבי החשיבות של ההסברה (ועובדה שאין בזה כמעט התעסקות בצד שלנו). בטווח הארוך, מה העולם חושב משנה, ועצם זה שישראל כרגע מקבלת גינויים מכל העולם על האלימות בהר הבית זה הפסד מחפיר של ההסברה שלנו. הרי אם נשאל כל אדם רנדומלי מה צריך לעשות בהר הבית הוא יענה כמעט בוודאות (בהנחה והוא יודע מה זה): לאפשר חופש פולחן לכל הדתות בלי מגבלות. והרי זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות, ומה שהמוסלמים מנסים למנוע…

בשונה מהסיפור של השטחים, כאן אפילו יש תמימות דעים כנראה במה שצריך לעשות בינינו לבין העולם, ועדיין אנחנו נתפסים כרעים בסיפור הזה. וזה קורה כי מאז שהאירוע התחיל, הפלסטינים עסוקים בהפצת תמונות מפלילות לעולם כולו (כמובן מחוץ לקונטקסט) ואנחנו לא עושים כלום. אנחנו בכלל לא משחקים במשחק הזה. טיפשות, שעוד יכולה לעלות לנו ביוקר.

לא יודע בקשר לשחקני בארסה, אני זוכר שאצלנו המועדון קיבל בכבוד מלכים את עאהד תמימי או איך שלא קוראים לה. זאת שסטרה לחייל צה"ל.

לא חושב שיש שוני גדול בין הקבוצות פה. אוטומטית הרוב באירופה נוטים לטובת הפלסטינים כי אנחנו הצד החזק והם החלש. תוסיפו לזה שטיפת מח תקשורתית, אנטישמיות מושרשת וקהילה מוסלמית גדולה ואין מה לצפות שנקבל יחס אוהד. מבחינת יחסי ציבור נטו לא משתלם לאף אחד להיות בצד שלנו. כמעט 2 מיליארד מוסלמים לעומת 15 מיליון יהודים. הלייקים לא נמצאים בצד שלנו.

כמובן שההסברה לא קיימת אבל יש גבול כמה אפשר להשפיע. זה די קרב אבוד.

בסופו של דבר היהודים מקבלים אהדה רק כשהם הקורבן. אם פתאום נקבל סימפטיה זה רק כי משהו מאוד רע קרה לנו.