פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

זכור לי מקרה אירוח תמימי, אבל דיברתי ספציפית על שחקנים.
זו אפילו לא שאלה של לקחת צד, אני גם לא מעלה את זה כדי לשפוט את ברצלונה, פשוט נראה שבאופן די עקבי שחקני ריאל לא מביעים שום עמדה פוליטית.

באופן כללי שחקני כדורגל (וספורטאים באופן כללי), החל מרמה סבירה מסויימת - מבינים מה טוב להם וסותמים את הפה בכל הנוגע לפוליטיקה. בעולם שבו לא מצופה מהם להביע את דעתם, אין להם שום דבר להרוויח מזה, וכמעט רק מה להפסיד. ממסי ורונאלדו ועד בנזמה , כולם מבינים שעדיף להם לא להתערב. סלאח לדוגמה סופג על זה הרבה אש בעולם הערבי, ובכל זאת שומר על שתיקה. רק סתומים כמו מוריבה וחכימי לא מבינים את הרמז.

לגבי אירועים רשמיים, כאן השיקולים עסקיים באופן אפילו יותר ברור. כמו מקרה תמימי לדוגמה - אם אני זוכר נכון, מיד לפני זה או אחרי זה ריאל גם אירחה דמות ישראלית מוכרת - פרס אם אני לא טועה. “לרצות את כל הצדדים”.

החריגים בהקשר הזה זה כמובן הספורט האמריקאי, שם התפתחה תרבות של מעורבות פוליטית של ספורטאים עוד מימי המאבקים האזרחיים בשנות ה-60. וגם שם ספורטאים חושבים לעצמם כמה פעמים לפני שהם מכניסים את הראש שלהם לצרה הזאת - כשאפילו לברון הדעתן קיבל ביקורת כמה פעמים שלא התבטא בנושאים שבמחלוקת.

תגובה מעולה דוד. שוב, אופטופיק והכל, אבל אני חושב שהייתי מקצה תקציב מאוד מאוד שמן להסברה הבינלאומית שלנו. מספיק שג׳יג׳י מעלה פוסט באינסטוש ועשרות מליונים קונים את מה שהיא מוכרת (אמת או שקר לא נכנס לזה). אצלינו דמות כמו גל גדות לדוגמא לא תעלה כלום — ואני לא מאשים אותה אגב, בכנות.

זה פשוט מכעיס כל פעם מחדש. קודם כל כי ניתן למגר את התופעה ודבר שני כי אנחנו לא משקיעים מספיק מאמץ בשיפור התמדית והתודעה.

אני לא מאשים את ישראל לגמרי בהסברה.
כנראה שאפשר היה לעשות יותר והחוואי שישקיעו בזה יותר משאבים וישלחו שליחים שיספרו את הסיפור, אבל בסוף כמאמר הקלישאה ״תמונה שווה 1000 מילים״.
בתכלס? קלישאה שגויה לגמרי, אבל בעולם בו גם אנחנו במקרים רבים נראה תמונה ונקרא כותרת ונגבש דעה לפיהם אז זה גם מה שקורה פה.
כדי להסביר את הצד שלנו צריך הסבר מעמיק שכולל בתוכו היסטוריה ותרשים אירועים כרונולוגי.
כדי לתמוך בצד שלהם מספיקה תמונה וכותרת.

בסוף גם הפי כמה וכמה מוסלמים בעולם שישתפו את המסר החזק יותר שלהם יעשו את העבודה.

בואו נחשוב על איזה עבדה (שם בדוי). הוא יקבל מידע על המצב.
הוא יראה חייל ישראלי עם נשק כשלצידו טנק ולצידם ילדה פלסטינאית בוכה. מהתמונה הזו הוא יגבש את הדעה שלו.

אני ממש לא מאשים אותם. אני כמובן שכועס שבן אדם חושב שמאיזה דקה וחצי של צפיה בתמונה הוא חושב שהוא יכול להטיף לאנשים שחיים את זה מה קורה, אבל האם זה לא מה שרבים מאיתנו עושים בהמון נושאים אחרים?

המדינה חייבת להשקיע יותר בהסברה, זה נכון, אבל יחד עם זה אאני חושב שזה קרב די אבוד שגם הפסד בו לא פוגע בנו יותר מידי. כלומר משך הזמן של ההפסד פוגע בנו, אבל בגלל זה חייבים לטפל בבעיה ולא רק לדחות את טיפולה לממשלה הבאה והבאה……

אז זהו, שלא. כלומר, לפחות לא בנושא הזה. בנושא ההתנחלויות, עזה, וכו’ - לגמרי. בחינה שטחית של המצב שמה אותנו לא רק בצד החזק אלא גם בצד ה"רע" של הסיפור וקשה יהיה להסביר את הצד שלנו בלי להיכנס למורכבויות והסברים היסטוריים.

אבל מה שקורה עכשיו בהר הבית? אני חושב שזה לגמרי לא המצב. כמו שאמרתי, בשונה מהשטחים וההתנחלויות, בהר הבית כולם בעצם יסכימו שצריך לעשות בערך מה שאנחנו רוצים לעשות ושלא צריך לעשות מה שהערבים רוצים שנעשה. אז להיכשל בהסברה שם זה כבר להיות אנמי בצורה מחרידה. אנחנו נותנים להם לנצח אותנו איפה שאנחנו עם 11 שחקנים והם עם 9. חבל.

אבל שוב הבעיה היא שלך תסביר את זה בשורה אחת.
הם מראים תמונה של חיילים מוציאים פלסטינאים ״מסכנים״ ממסגד. איך בשורה אחת אתה מסביר את זה?
לכל זה תזכור שעל כל יהודי שאוטומטית יתמוך בנו יש 50 מוסלמים שאוטומטית יתמכו בהם. ותזכור גם שהרבה יותר קל להתחבר לחלש.

ברור שישראל רוצה חופש פולחן. אבל אז יבוא בן אדם וישאל למה מוציאים פלסטינאים שרק רצו להתפלל. אתה תגיד לו שככה לא מתפללים וזה כבר להכנס לפרטים.

אני לא אומר שאתה טועה ובהחלט אפשר יותר. פשוט משום מה ישר נוטים להאשים בהכל את ההסברה למרות שזו סיטואציה שכמעט בלתי אפשרי לנצח בה. (לנצח הסברתית)

אני רואה ולומד מה הגאון דוס סנטיס מושל פלורידה מעולל לדיסני עכשיו ואוכל את הלב למה לנו אין פוליטקאי כזה.

https://mida.org.il/2021/04/20/רון-דה-סנטיס-הוא-ההבטחה-הגדולה-של-הימין/

ערב יום השואה, באותו זמן שמתקיים הטקס, כמה מאות מטרים משם עשרות אלפי ברברים עלובים קוראים לטבוח ביהודים .

https://twitter.com/Yossi_eli/status/1519391459132293121

אבל הפוליטקאים ימשיכו לבלבל את המח עם “הלעולם לא עוד”

https://twitter.com/Roy_Iddan/status/1519635930939891713

" פילבר: “איימו עליי בחקירה. שמו לי צלב על הגב, והמטרה - נתניהו”"

כך נראה תפירת תיק.

הפיכה משפטית.

פילבר זה מקרה קלאסי של ההתנהלות המקולקלת מהיסוד של הפרקליטות:

• גם נקבע כעד מדינה, ככה שאי אפשר להרשיע אותו במה שהוא בעצמו טוען שעשה (ועל-פי עדותו עצמו - הוא זה שעשה את העבודה המלוכלכת והלא חוקית. דווקא הקשר הישיר לביבי עדיין לא הוכח).
  • כאמור, גם לא מביא לפרקליטות את מה שבתכלס הם צריכים - הוכחה להנחייה מפורשת של ביבי שהמעשים הלא חוקיים נעשו בציוויו.
  • ועכשיו גם מפורר להם את התיק מבפנים, בגלל ראיות להתנהלות לא חוקית לכאורה של החוקרים.

אני הבנתי מי זו הפרקליטות ובכלל כל מערך התביעה בישראל מהמשטרה עד בתי המשפט דרך תיק זדרוב.

שופט בישראל אומר שמאימים עליו וכל הכלבלבים של הפרקליטות במקום לנסות ולגלות מי מאיים עליו תוקפים את השופט.

ראית את הסרט על גל הירש?

עוד לא, הבנתי שמזעזע

חברת כנסת ממרצ פרשה,בחירות בדרך🤮

אני שמאלנית, ולכן אני אפיל את הממשלה שמרצ חברה בה כדי לתת לבן גביר וסמוטריץ’ לחזור לשלטון.

אם טמטום היה הורג, היו צריכים למצוא חיסון לשמאלנות.

יותר טוב: אני שמאלנית ולכן אשב בממשלת ימין רק כדי שלא תקום ממשלת ימין? טמטום מזמן לא הורג אף אחד. אין ימין ואין שמאל. יש אנשים שהכריחו אותך לשים מסיכות ויש אנשים שהכריחו אותך לשים מסיכות.

1% השפעה זה פי אינסוף יותר משאיפה ל0% השפעה.

אני לא יחגוג עד שהממשלה הזו לא תיפול. היא בסה"כ עושה שרירים כי מעקבים לה את המינוי בסין (שוחד פוליטי של לפיד ובנט).

ממשלה שיש בתוכה את עופר כסיף וטיבי זאת ממשלה שצריך לשרוף. אני לא מסוגל לדבר על פוליטיקה בימים האחרונים ובלי לאחל מוות לכמה אנשים ולקרוא לטרנפסר. אין סיכוי לדו קיום, 0. השניים האלה ובכלל מי שמייצג את הערבים כנסת מוכיחים את זה.

למה אין ערבי אחד בכנסת כמו חדאדי שאחראי על ההסברה?

שביט מה שאתה שואל זה למה אין בכנסת ערבים יהודים? ויש מלא…

כי הם נבחרי על ידי הציבור שלהם,אם אלה נבחרי הציבור של המגזר הערבי זה משקף את הדעה הרווחת החברה הערבית והיא-תמיכה בטרור.