פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אוריה לא ענית לי, מה ביבי היה עושה שונה עכשיו שלא היה מאפשר להם לרצוח בנו? אתה חושב שבאמת הם התחילו עכשיו? שביבי הרתיע אותם?

בנט אשם, אני מבקש סליחה על כל ההצבעות שזרקתי עליו. מתי אתם גם תקבלו אחריות? ביבי יחזור בעזרת השם ואז נראה אם הוא יעשה את הצעדים הנכונים. אני יצביע לו. מבטיח לאכול את הכובע מאוד בשימחה אם הוא יהפוך להיות כמו אריק שרון לפני חומת מגן…

אני עצבני מבקש סליחה מראש אם אני פוגע במישהו פה…

הם מחלקים סוכריות ברחוב. חיות אדם.

אתם מבקשים ממני פתרונות טקטיים כשאני מגן על הקרדיט של נתניהו כאסטרטג.

אם אתם חולקים עלי אתם מוזמנים להציע פוליטיקאי אחר מההיסטוריה של המדינה הזאת ואם אתם חושבים שאני מגזים אז תגיעו פוליטיקאי ממדינה אחרת כולל העבר הרחוק והלא רחוק. ולא - סמוטריץ זה לא דוגמה מכיוון שזה לא חוכמה לדבר כשאתה מפלגה מגזרית ונישתית, בלי רוח גבית מנתניהו אפילו השידוך עם בן גביר לא היה עובד.

להנהיג מדינה זה כמו לנווט נושאת מטוסים, ובזה הפער בין נתניהו לבין כל אדם אחר הוא שמיים וארץ.

להערכתי הסיבה האמיתית לפיגועים היא לא צעד נקודתי כזה או אחר, פשוט חוש ריח טוב לחולשה.

לביבי יש השגים רבים במיוחד במדיניות חוץ ומול ממשל אמריקאי (לפני טראמפ) עוין. אבל היו לו גם חולשות וחסרונות הרצון למצוא לו אלטרטיבה לא הגיע מפינוק או סתם.

בכלל התקופה שלו עם טראמפ היה ניצחון למדיניות שלו. חצי קרדיט לטראמפ חצי לביבי. הבעיה שהוא הזניח הרבה דברים במדיניות פנים. משילות הרתעה עצם עינים מול החמאס…

להזכירך, הליכודנקים יכולים להטיף מוסר לבנט על רעם בגלל סמוטריץ שחסם בגופו את האפשרות הזאת. ובאמת שאל תביא לי את השקרים של יואב קיש. אם סמוטריץ היה מסיר את ההתנגדות שלו בזמנו, היום היית צריך להסביר לנו למה ביבי יושב עם רע"ם.

זה קודם כל, בשביל לשבח את סמוטריץ. שאם היה יותר מתון בנושאים אזרחים הייתי מצביע לו.

אתה אולי צודק אבל זו לא הנקודה, התפקיד והאתגר הם בקנה מידה אחר. להנהיג מפלגת נישה זה לא להנהיג מדינה.

זה שמחבל מגיע יורה ובורח זה אכן תעודת עניות לכוחות הביטחון…

@Uriah , בעיניי (ובעיניי רבים) האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל כמדינה מערבית מתקדמת זה דווקא לא איראן או הערבים בתוכנו מסביבינו, אלא דווקא הברוך שהכנסנו את עצמנו אליו עם הציבור החרדי. לכל אדם שעיניו בראשו ברור שהמצב הנוכחי איננו בר קיימא והשאלה היא רק אם הגענו כבר לנקודת האל חזור או לא (50% מתלמידי כיתות א’ כיום הם חרדים וערבים אם אני לא טועה).

כיצד האסטרטג הדגול שלך לא רק שלא עושה דבר כדי להילחם בזה, אלא אפילו תורם תרומה עצומה לשימור הסטטוס קוו ובלבד שלא ייקחו לו את הכסא? מי שאמון על ניווט הספינה בינתיים עם החרטום בדרך הבטוחה לגוש קרח ענק.

אינני משונאי ביבי, ואני אף חושב שייתכן ומדובר בראש הממשלה הטוב ביותר שהיה לנו כאן. אבל בשנים האחרונות הבחור הוכיח שהוא מוכן למכור את כל עתיד המדינה ובלבד שיישאר עם הכח ביד. מה אני צריך כזה אסטרטג דגול…

באמת? זה הסיכון הכי גדול שלך?

עדיף את החרדים לשים במריצות ולגזור עונש מוות למחבלים, לא? הממשלה הזאת מלאה באנשים שיודעים רק לדבר ולהתבטא באלימות.

ההתנהלות עם הערבים ועם החרדים צריכה להיות מורכבת ומתוחכמת, עם כבוד ועם מערכת תמריצים נכונה.

לגופו של עניין -

• בלי האסטרטג הדגול שלי התמריץ של קצבאות ילדים היה מציף את המדינה החרדים ובבדואים, הוא זה שחתך את הקצבאות והוציא לשוק העבודה כמויות מטורפת של נשים מוסלמיות וגברים חרדים + הוריד את שיעור הילודה שלהם. כולם כאן מדברים על הנגב מבלי להכיר בכך שנתניהו שינה את המגמה הדמוגרפית. לגבי המגמה האנטי-ציונית הבעיה היא בעיקרה איחוד משפחות בחסות בגץ. הרי בקרב החברה הבדואים יש גם (והיו בעיקר בעבר) מגמות ציוניות שצריך לטפח. זה נושא מורכב אבל אני לא רואה שהגאון שלך עושה משהו יותר טוב, או שגם חוק החשמל זה ביבי?

• החרדים גדלים בקצב הולך וקטן, כך גם הערבים המוסלמים. נוסף על כך יש שתי מגמות - החרדים נעשים פחות חרדים (חזרה בשאלה חלקית או מלאה) ויותר ציונים. זה לא רק עניין של מדיניות אלא גם עניין של זיהוי, פעם הם יכלו להכשיר את אוסלו והיום הציבור שלהם יכול גם להצביע לנתניהו/סמוטריץ’.

• אני מודאג ממגמות פוסט-ציוניות ואנטי-ציוניות והציבור שהכי מדאיג אותי באותו הקשר זה הציבור שחושב שהמדינה קיימת בזכותו ושכל השאר הם טרמפיסטים. פעם היו למפלגות ציוניות קווים אדומים, היום כבר אין - העיקר להחליף את “הנאשם” ולעזאזל הכל. אני מעדיף חרדי על פני חילוני שמוכן לעבור את הגבול בשביל מילקי בזול. מי שהפך את בתי המשפט לדלת מסתובבת של מחבלים שיכולים לרצוח אותי מחר זה לא חרדים, זה חילונים פרוגרסיביים עם מערכת מוסר גלובאליסטית.

בר קיימא מאיזו בחינה? אני מבין שיש בעיה עם החרדים מבחינת שוק עבודה וכלכלה אבל מה הבעיה עם הערבים מהבחינה הזו?

חברתית, כלכלית, ביטחונית, תרבותית, אקדמית. תבחר תחום, אין לי את כל השבת.

@Uriah , שמע לא השתכנעתי. ביבי ממזמן לא מייצג אידאלים כלשהם (כמו רוב חברי הכנסת למעט כאלו ספציפיים שלא מתיישבים על האג’נדות של רוב האוכלוסייה כמו סמוטריץ). בי בי הוא הפוליטיקאי מספר אחת, אבל מדינת ישראל כבר לא הייתה בראש מעייניו, הוא דואג לכיסא שלו, דואג למקורבים שלו, ואני לא קונה שום טיעון אידאלי שתומך באדם שרוב הזמן מחליף דעות ורעיונות כשיש מטרה אחת לנגד עיניו.

אפשר תמיד לשאול את השאלה “אם לא ביבי אז מי?” מנגד, הייתה לך ממשלה אחת שניסתה לעשות לא מעט אבל סבלה בעיקר מחוסר ניסיון ולא מעט החלטות לא ברורות. לאף אחד במדינה אין את הניסיון של ביבי, כי הוא היה ראש ממשלה מתוך ככל הנראה ריטואליזם כך שהוא בעל הקדנציה הארוכה ביותר.

הפיגוע האחרון היה נוראי, אבל אני לא חושב שתחת ביבי היה קורה משהו אחר. לא ראיתי הנחיות שונות בצורה מיוחדת מהממשלה הנוכחית לעומת הממשלה של ביבי. להגיד שאיתו בהכרח אחרת, ובכן זה לשחק בנדמה לי.

אקדמית. שוט

קודם כל יש מישהו יותר טוב וזה ביבי.

אבל אני לא מבין את הטיעון הזה , נפתלי מידוף (קרדיט לגדי טאוב) עשה את אחד מתרגילי הנוכלות הכי שפלים אי פעם בפוליטיקה הישראלית אז בתור בונוס אני צריך להצביע לנבלה הזה שוב?

נגד ביבי, תפרו בין היתר תיקים על מרמה והפרת אמונים, בנט פי מאה עשה יותר "מרמה והפרת אמונים " ממנו אז אני צריך להצביע לו שוב?

ממשלה שיושבת עם תומכי טרור בממשלה משדרת לצד השני שאין הרתעה כי הם יודעים טוב מאוד שעבאס לא יסכים למבצע נוסח חומת מגן.

אם לא ביבי? אז לתת לה כח?

"חברת הקואליציה גבי לסקי ממרצ לשאלת זאב קם הבוקר, תומכת בתשלום של אבו מאזן למשפחות המחבלים:

״צריך לדאוג שגם לאותם ילדים תהיה פרנסה. אני יודעת שלאנשים קשה את זה אבל זו האמת״

https://twitter.com/amit_segal/status/1512379713809010696

אל תשכח שבמגן חומות, היה אנשים ששמרו שאנשים לא יצאו לעבודה מתוך הכפרים. לא עניין אותם שהערבים הם כוח עבודה מאוד גדול בבתי החולים. במיוחד בגריאטריה ופסיכיטריה שאם הערבים לא מגיעים לעבודה הם מקריסים תרתי משמע את המחלקות האלה.

הם מגיעים לאקדמיה רק כי משריינים להם מקומות, נותנים להם ציון עובר רק כי לוחצים על המרצים והמתרגלים להעביר אותם, למרות שהם בעשירון התחתון של הסטודנטים, והם מקבלים תארים שלא שווים את הנייר שהם רשומים עליו.

כלומר, הם בו זמנית גם מחרבים את האקדמיה, וגם נשארים בורים.

אתה אומר שלא תצביע לנוכל, אבל מתכוון להצביע לארכי נוכל. אני קצת לא מבין את הלוגיקה, באמת.

אותי ביבי לא רימה כי לא הצבעתי לו אף פעם(חוץ מהבחירות נגד פרס).

אין לי שום ברירה אחרת. זה לא כאילו שיש לי מאה אופציות ואני הולך ישר לביבי. אופציה אחת וזהו (אולי עם שיקלי יקים מפלגה)

ביבי בחיים שלו לא רימה בצורה שנפתלי רימה את בוחריו. וזה לא משנה באיזה פוזיציה אתה נמצא וכמה תנסה לקבור את הראש שלך בחול.

בכל הכבוד, EJB ותורת המשחקים, שנפתלי הגיע לערוץ 14 וחתם על המסמך הוא ידע טוב מאוד שהוא לא יעבור את אחוז החסימה אם הוא יגיד את האמת. אני לא רואה שום דרך “להמתיק” את זה.

אתם רוצים לדעת כמה הוא מנוול וחסר מוסר? עשה קמפיין בחירות שלם על הגב של הפורום של המשפחות שכולות ואז אחרי הבחירות חסם אותם בטויטר… אני יקטע את יד ימיני לפני שאני יבחר בנבלה שוב (וזה תקף גם לכל חבורת הנוכלים שסובבת אותו כולל סילמן)

על מה אתה מתבסס?

אני לא יודע מה הנסיון שלך עם סטודנטים ערבים אבל מי שלא טוב לא שורד. ההקלות הן בתנאי הכניסה ובמלגות ושם זה די נגמר, בחוץ הם חוטפים את האפליה על בסיס שפה חלשה / סתם גזענות.