פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אותו דבר זה משרד המשפטים…

הקורונה גם לימדה אותי שהרבה אנשי ימין בארץ זה רק בלה בלה בלה. טיפה פאניקה והם שכחו מכל מה שהם הטיפו לגבי זכויות פרט וממשלה שלא מתערבת…

אותו דבר זה החמץ . אומנם אני שמח שהחמץ היה המסמר האחרון (בתקווה) שיפיל את ממשלת ההונאה הזו , אבל אם מתיחסים בצורה ענינית בטו לחמץ, אני מסכים במאה אחוז עם ניצן הורביץ בקטע הזה (לא מדבר מבחינת חוכמה או ריאל פוליטיק שהוא התגלה בתור מטומטם) לממשלה או גוף ציבורי כלשהוא אין שום זכות, מוסרית או חוקית לחטט לאף אחד בתיקים בשביל לחפש חמץ או דברים כאלו.

המסקנה של שניכם לא נכונה בעיניי.

ליאור, כולם חרא, אבל חלק חרא שכפו עלייך להיות בסגר בבית ולא לעבוד - וחלק חרא שכפו עלייך רק מסיכות. לא מוצא מישהו שלא חרא בכלל? לפחות תחבר בlesser חרא.

משה, כנל. חושב שבנט שקרן מחבק ערבים, שמאמין שיהודה ושומרון זו הגדה המערבית של ירדן, והוא בעד לחלק את ירושלים? אז תמצא מישהו אחר טוב יותר. אין מישהו טוב ממנו? תצביע לו בלי ברירה.

להגיד שכולם חרא אבל לתרום את הקול שלכם (בעקיפין או במישרין זה שקול בעייני) למי שנתן שבכ לעקוב אחריכם - זה לא רק לא רציונלי אלא גם לא הגון. אם אתם מחליטים להישאר לגור פה בארץ, תשפיעו במעט שאתם יכולים. גם אם זה מעט מדי.

פיגוע בתל אביב. אולי בכל זאת נסתדר? אולי ממשל צבאי?

נסתדר? הצחקת את המדינה שלנו, אם תירה במחבל יקחו לך את הנשק… ‘תתן למשטרה לעבוד’

וואלה מזמן לא חשבתי שמדיניות הנשק של ארה"ב נורמלית, לאט לאט זה משתנה אצלי, הבא להרגך השכם להורגו קיבל משמעות ברורה יותר.

וכדי לסבר את האוזן, מדיניות החזקת נשק בארה"ב קיימת פה בארץ, פשוט רק על ציבור מסוים שמותר לו לעשות מה שהוא רוצה…

משטרה בדיחה, איך יכול להיות שהמקום הכי מצולם במדינה לא מצליח לתפוס מחבל?!?, משטרה שצריכה שינוי מהיסוד.

אל תדאג, עומר בר לב על זה.

תמשיכו (לא נתי) לספר לעצמכם סיפורים שאין הבדל בין הממשלה הזאת לבין ממשלות נתניהו.

עכשיו כשזה הגיע ללב תל אביב אולי יפול האסימון סוף סוף.

זה לא עומר בר לב בלי שהוא לא מאשים את המתנחלים באלימות…

כמו שכתבתי חזרנו לאוסלו…

אולי, אני סקפטי, אבל מנגד הפיגוע בדולפינריום הצליח לשנות חשיבה. אני פשוט חושב שעדיין לא הגענו לפיגוע הדולפינריום שלנו בשביל שאנשים באמת ישנו חשיבה.
בכל מקרה, חשוב לי להגיד משהו, אני ליכודניק בן למשפחה של ליכודניקים שהם בעצמם בנים של ליכודניקים. ועדיין מאחרי 2015 אני מרגיש שביבי השתנה והפך לנהנתן והפסיק להיות לוחם אלא לדיפלומט מתיש והוא צריך להרוויח את אמוני לפחות מחדש (למרות שעדיין אני כנראה יצביע לו, אני פשוט מכבד את ההורים שלי יותר מידי).
בכל מקרה, משטרה מביכה שצריכה לתת דין וחשבון אחר כך.

אשמח שתסביר לי מה ההבדל. הרי נתניהו הוא זה שנתן להם ריבונות בתוך מדינת ישראל.

אני מוכן להתערב שאף אחד בפורום לא עמד בלחצים שמתקרבים לאלו שנתניהו עמד בהם ואף אחד לא עובד את אותה כמות שעות באותה אינטנסיביות לאורך תקופה ארוכה כל כך.

אני באמת לא מבין איך אפשר לקנות עוד את הסיפור הזה של הנהנתנות.

אני אישית קונה, מהסיבה הפשוטה שמרגיש לי שהוא מזלזל בי כבר שנים. אני מאמין שאם הוא מלזל בבוחר הפשוט שהוא לא מכיר אז הוא יזלזל גם באדם שהוא כן מכיר.

ההבדל הוא במבחן התוצאה, בכל תחום אפשרי וכלה בביטחון.

בתיאוריה אני עם בנט, במציאות אני עם ביבי.

בחיייאת אוריה, למה לא היו פיגועים דומים מאוד תחת נתניהו? לא מבין על איזה מבחן תוצאה אתה מדבר

אתה זוכר שאחרי תקופת פיגועים נתניהו הוריד הגבלות?!?

תחלק בזמן הכהונה.

אני בפעם השניה בחיי יצביע לביבי לא בגלל שאצלו הפיגועים האלו לא היו קורים הם היו קורים. אלא בגלל שהוא פחות גרוע.

לפני שזורקים הכל על המשטרה צריך לזכור שרק לפני שבוע שתי שוטרים אמיצים הצילו חיים. אחד מהם שילם בחייו. אז בוא לא נפיל את הכל על השוטרים. צריך רפורמה במשטרה ושר יותר טוב זה ברור.

אוריה אתה מיתמם, להזכירך הם חודרים דרך גדר הפרדה מלאה בחורים ואותם חורים ופרצות שלא נוצרו עכשיו. ואתה לא רוצה שאני יזכיר לך את אלפי הרקטות והטילים שנחתו במדינת ישראל בזמן שהוא מימן את החמאס…
בנט גרוע אבל לא צריך להיתמם.

בנט תתפטר!

נ.ב שאלה אמיתית, ביבי ראש ממשלה עכשיו, אתה חושב שלא היה עכשיו גל פיגועים?

אני לא מבין איך אפשר לדבר בכלל על מבחן תוצאה. אם לא היו הרוגים אז זה היה בסדר? המצב הוא שביבי הוא לא ימין, וכל מה שהוא רצה זה שקט. לכן הוא נתן להם לצבור נשק, לכן הוא לא תיקן את הגדר.

זה שזה יוצא לפועל עכשיו? זה יצא לפועל גם לפני שנה בדיוק, כשאדון ביבי היה ראש ממשלה. אתם עוצמים עיניים.

לפני שנה בדיוק נתניהו היה משותק על ידי גנץ, או שהספקנו לשכוח שרבין2 התנגד להכנסת חיילים לערים המעורבות כי זה לא התפקיד שלהם?

כולם כל כך פה יותר ימניים מנתניהו שהגענו לגבי לסקי.

אתה פשוט לא מבין. לא מעניין מה ביבי היה ימין או לא ימין. אותי מעניין מי יכול להביא פיתרון.

בטח לא אחד שרימה שיקר ויושב עכשיו בממשלה עם תומכי חמאס ואלו שבאו ממשפחת האחים המוסלמים שלהזכיר לכולנו קרובים מאוד לתנועה האיסלמית בישראל…

וב15-16 איזה סמולני היה אשם?

וב2011 איזה סמולני גרם לו לשחרר מחבלים?

איזה סמולני גרם לו להשאיר את הגדר מחוררת?

איזה סמולני הכריח אותו לתת להם להתחמש כדי לרצוח אותנו?