פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

האמת, אוחנה זה מקרה בוחן נהדר לאותם לעגנים שקוראים לנו בבונים (על כל המשתמע מכך), שבסופו של דבר הומו מוצהר הוא אחד המעומדים האהובים בליכוד.
ועדיין לא חושב שזה נכון לקרוא לעצמנו בבונים.

תודה משה 3> אתם חמודים ואני אוהב את כולכם.
אני רק אציין שקל לי מאוד לכתוב כאן איך שבא לי, גם מכיוון שאני מהצבע הנכון וגם מכיוון שיש לי מעמד של כבוד בפורום. בסביבות אחרות כבר לקחתי ללב ונפגעתי מיחס של כל מיני נאורים בעיני עצמם, שווה לשים לב לדקויות ואני מצידי אכבד את הבקשה של נתי למרות החשיבות של הרטוריקה :slight_smile:

תן לי פוליטיקאי אחר שבעיניך הוא אדם ישר שהצליח להוביל להישגים משמעותיים בתפיסה ימנית, או אפילו ציונית.

הם הזהירו שהוא עושה תיאום כונות עם לפיד ויש ברית אחים בינהם , והם צדקו. בנט שיקר והכחיש את זה והם בסופו של צדקו. עזוב הסיבות ולמה.

אני ואתה בתור אנשי ימין שהם לא מהצד הביביסטי נסבול מזה גם לטווח הקצר והארוך, כי תסתכל בסקרים האחרונים, ביבי עכשיו מלך ישראל ואף אחד לא יעיז לצאת נגדו. בנט למעשה חיסל כל אפשרות בטווח הנראה לעין לאיזהשהוא אלטרנטיבה ימנית. כל איש ימין שירצה לשאוף להגיע להנהגה במקום ביבי יהיה חשוד מידי בשת"פ הם השמאל, גם אם לא בצדק.

סמוטריץ’. גם שקד במידה, למרות שאישית אף-פעם לא חיבבתי אותה במיוחד. אם כי אני מסכים שפוליטיקאי ישר הולך ונהיה מצרך נדיר יותר ממה שהוא כבר היה בכל מקרה.
אבל אני לא כ"כ מבין את הנקודה שלך. גם גדולי המעריצים של ביבי יודו שהוא השקרן מספר אחד במשכן הכנסת, בלי מתחרים. וגם הטענה המשתמעת שלך שכדי להביא הישגים צריך לעוות את האמת לפעמים - לא מחזיקה לגבי ביבי. ביבי משקר בראש ובראשונה לטובת שימור עצמי, לא לטובת הישגים “ימניים”.

משה,
הביביסטים טוענים כל הזמן שכולם חוברים נגדם ושכל העולם נגדם, הם מעלילים עלילות על כולם כל הזמן. פעם ב- הם גם יצדקו (מה גם שאני לא בטוח בכלל שבנט ולפיד באמת תיאמו מראש פה).
לגבי האלטרנטיבה - עכשיו יש את סמוטריץ… אבל לצערי גם לפני זה לא באמת-באמת הייתה אלטרנטיבה. ביבי כבר למעלה מעשור הוא המלך הבלתי מעורער של הימין, והוא דאג יחד עם המצביעים שלו לחשוד ולסמן כל אלטרנטיבה פוטנציאלית. בנט עצמו בכל פעם גירד מספר חד-ספרתי של מנדטים, לא משנה באיזו תצורה הוא רץ. כדי אשכרה להוות אלטרנטיבה הוא היה צריך ללכת עם כל היריבים האידאולוגיים שלו, תוך תשלום מחיר פוליטי כבד ובלתי הפיך, ואז גם ללא כמעט שום לגיטימציה ציבורית.
האלטרנטיבה תבוא רק כשביבי יירד מהבמה, ואני חושש שאז המפה כבר לא תהיה ימנית כמו שהתרגלנו, לפחות לא על הנייר.

זה למה אנחנו בוחרים בו. אנחנו לא בוחרים כבש, אנחנו בוחרים את הפאקינג זאב.

זה אחלה, אבל יותר מדי פעמים יש תחושה שאנחנו זה הטרף שלו.

בסוף השטיק הזה שלו של לתת ליריב פוליטי תפקיד שר, לסנדל אותו, ואז לפרק את הממשלה - הכל בא על החשבון שלנו.

הנה ערימת חסרי הקלאס שהזכרתי לעיל.

תת רמה זה אנדרסטייטמנט

מדהים איך שנתיים אחרי הקורונה כשכל מרכזי הכובד של המציאות, של החיים עצמם מה שנקרא, עברו לנושאים אחרים, הויכוחים הפוליטיים נשארו בדיוק אותו דבר. מה ימין ומה שמאל מה? מה ביביזם? מה סמוטריץ? מה לפיד? יש בכלל הבדל בין כל 120 האפסים האלה?

אנשים מצביעים על פי דיונים תיאורטיים של מציאות לא משתנה. אנשים לא מצביעים על מה שבאמת נוגע להם. לי בשנתים האחרונות הממשל נגע באף ובפה. מבחינתי כל פוליטיקאי שלא הקים מפלגה שהמצע שלה הוא אל תיגעו לליאור באף ובפה לא שווה כלום וסתם עוסק בהרחת פלוצים עצמיים.

דיברתם פה על איזו דיסטל. סתם שם מהביצה. לא אומר כלום. אין לה קיום. הבל הבלים. הכל הבל ורעות רוח.

בסוף הגעת לקהלת… ידעתי תחזור בתשובה בסוף :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

חברי כנסת ימנים לפני חודשיים: סילמן יא כלבה בוגדת חברה של דעאש חפרפרת של החמאס ימח שימך נוכלת גנבת חסרת בושה מחבלת

חברי כנסת אתמול: מבקש לברך את חברתי משכבר הימים איתה ניהלתי ועודני מנהל קשר לבבי חברי הדוק ופורח מאז ומתמיד בכל יום ויום בלי יוצא מן הכלל בכלל אהובת נפשי ששון ליבי ואור עיניי חברת הכנסת עידית סילמן השם ישמרה ויחיה ויתן לה רק טוב צדיקה לבלבלבלבלבלבלב3>3>3> שגאלה את ישראל כמו משה רבנו לפחות

וההפך נכון לצד השני של המפה (‘הו עידית האמיצה’ לפני חודשיים לעומת ‘עידית הפחדנית אישה קטנה שמנוהלת על ידי בעלה’ היום). חבורת קשקשנים עלובים.

אני לא יודע מה סיפרו לך אבל קהלת זה הטקסט הכי חילוני שיש ורק בסופו הכניסו לו קצת מילים לפה. מתק שפתיים של האח הגדול.

אז מבחינת הרבה אנשים פה, אם יגעו או לא יגעו לליאור באף ובפה זה דיונים תיאורטיים של מציאות לא משתנה - כל הממשלות בארץ (ובכל העולם כמעט) פועלות ויפעלו אותו דבר בנוגע לזה.
בינתיים, חשוב לאנשים אם יהיה פה תקציב או לא יהיה תקציב, לקידום תחבורה, חינוך, תשתיות, רווחה ; אם תקום או לא תקום פה מדינה פלסטינית ; אם מוצרים פה יהיו יקרים יותר או פחות (יפתחו את המשק לתחרות או ידאגו לקבוצות לחץ) ; אם יחטטו להם בתיק או לא יחטטו להם בתיק כשהם באים לבקר את הקרובים החולים שלהם ; אם יוכלו להתחתן פה או לא.
מה לעשות, אצל חלק הגבול עובר באף, אצל חלק במקומות אחרים.

ואגב - קהלת זה לא הטקסט הכי חילוני שיש, בסוף (גם בלי האפילוג) - הוא מניח שיש אלוהים בעולם. הוא כן הטקסט הכי חילוני בתנ"ך, שהיום לא היה עובר את הצנזורה של הרבנים.

כל הממשלות גם פועלות בדיוק אותו דבר בנוגע לתקציב, תחבורה, חינוך, בריאות ומדינה פלסטינית. הכל מילים. המוצרים היו וימשיכו להיות גבוהים ונישואים אזרחיים ימשיכו להתקיים בחו"ל ולא פה. בסוף את האף שלי כולם רצו לכסות. ימניים ושאלנים, מוסלמים ויהודים, דתיים וחילוניים. ההבדלים הם תיאורטיים בלבד. שווים רק לויכוחים פוליטיים. במציאות כולם אותו חרא.

לגבי קהלת אתה צודק

אז למה להצביע?

לגבי תקציב - נכון בגדול שכולן עובדות די דומה, אבל זה נכון רק כשיש ממשלה ויש תקציב. רוב הדיון שלנו פה (נגדו יצאת מלכתחילה), נסוב בדיוק סביב השאלה הזו - מה המחיר שכדאי לשלם בשביל “הזכות” הזאת לממשלה.

לגבי מדינה פלסטינית - לפני פחות מ-15 שנה היינו קרובים מאוד לזה, ובוודאי לפני 20-25 שנה. הסיבה שכיום כל ממשלה שהיא נראית רחוקה מזה, היא בדיוק זאת - שאנשים מצביעים בהתאם לזה.

לגבי דת ומדינה - רק בשנה האחרונה חלו שינויים מאוד משמעותיים בנושא הזה - רפורמת הכשרות, רפורמת הגיור, פונדקאות ללהטבים וכן הלאה. גם ביתר מדינות העולם לא היו נישואין לגייז, עד שהיו. ככה שדווקא עכשיו קצת מצחיק להגיד שזה לא משתנה אף פעם.

חוץ מזה, עדיין לא הבנתי - אתה בדיוק אומר שהכול תמיד אותו דבר בהכול - גם בנושאים שלנו הפריעו וגם בנושאים שלך. אז מה ההבדל בין 2 הדיונים?

הנה, דואר ישראל בדרך להפרטה. תצרפו לזה את רפורמת הייבוא שאמורה להיכנס לתוקף בקיץ, וכבר קרוב ל20 שנה שלא הייתה פה ממשלה שעשתה מהלכים כלכליים משמעותיים כל כך.

אפשר לצרף גם את המהלכים של אגרת גודש והשקעה בתחבורה הציבורית כמלחמה אמיתית בפקקים, פריסת סיבים אופטיים ואנטנות 5g לשיפור וייעול אמצעי התקשורת. יש פה עבודה מאסיבית של משרדי ממשלה כדי לקדם ולשדרג את הכלכלה (ובכלל את איכות החיים) במגוון מישורים, עם פעולות ארוכות טווח. משהו שלא קרה כבר שנים.

אנשים בוכים על יוקר המחייה, רק שמתעלמים מהעובדה שהוא נובע משתי סיבות:

1. ניהול כלכלי רושל וכושל שנמשך כבר עשור.
  2. משבר כלכלי עולמי, עקב הקורונה.

בנוגע למשבר העולמי, אבל גם החלק של הקורונה בארץ נמצא תחת הניהול הכלכלי הכושל והרושל. המיליארדים שביבי פיזר מהליקופטרים, רק כדי להצדיק את הסגרים שלו שפגעו אנושות בכלכלה הם מיליארדים שיצאו וייצאו מהכיס שלנו. אבל אנשים מחליטים לעצום עיניים ולסתום אוזניים.

אנשים אוהבים לכנות את ביבי כמר כלכלה, אבל זה כל כך הזוי להסתמך על קנדציה שלו במשרד האוצר מלפני 20 שנה, קדנציה שכראש ממשלה הוא עשה הכל כדי לסטות 900 מעלות ממנה. תהליכי הגלובליזציה, הדיגיטליזציה והמודרניזציה תרמו להתפתחות הכלכלה הישראלית, מבלי שביבי יוביל מהלכים משמעותיים. הבן אדם פשוט גאון בשיווק, כל פעם מחדש הוא בא ומספר לנו איך הוא היחיד שידע להילחם ביוקר המחייה (שממשלותיו הן האחראיות הישירות אליו) ואנשים מאמינים לו.

אנשים תמיד אוהבים להגיד “אבל ביבי עשה גם מהלכים טובים”. יופי, איזה כיף לדעת ששחקן הגנה שלי הציל 3 מצבים של היריבה, אבל 3 טעויות שלו גרמו לקבוצה שלי להפסיד 3-0. בכלל לא צריך להוציא אותו מהרכב.

היופי זה שזה יוצא סטייה של 180 מעלות בדיוק.

העולם זז בלי שום קשר לפוליטיקאים. מה שמשתנה משתנה ומה שנשאר קפוא נשאר קפוא. פוליטיקאים (כולל ראש ממשלה) מדמים את עצמם לבעלי השפעה על המציאות כשבפועל הם משפיעים על המציאות בדיוק כמוני וכמוך.

אז למה להצביע שואל אותי מוש וזה בדיוק העניין. אין שום סיבה להצביע. הקשקוש הזה של דמוקרטיה רק נועד לייצר מצב של החלפת שלטון מידי כמה שנים. צריך להחליף לפעמים את המושחת הישן במועד לשחיתות החדש כדי שהשחיתות לא תשתכלל מידיי.

נראה לי שמה ש-EJB תהה לגביו זה שלפי התאוריה הזו, לאף אחד מהפוליטיקאים לא היתה השפעה גם על האף שלך בשנתיים האחרונות…

ברגע האמת לאף פוליטיקאי ממילא אין מושג בפן המדעי (או המקצועי) כך ש’קבלת ההחלטות שלהם היא סתם חותמת גומי שנועדה להגן על עצמם מפני ביקורת עתידית. ברגע האמת רופאים עלובים והיסטריים קיבלו את ההחלטות.