פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

דן, אתה מעלה שאלה פילוסופית\מעשית סבוכה מאוד.

מכיון שאני אדם מאמין וגם אדם מעשי, התשובה שלי תהיה ארוכה מדי מכדי להעלות אותה פה בת’רד הזה. אשמח לענות בפרטי אם תרצה.

בגדול:
אנחנו חיים פה מכורח. לא באנו לכאן מיוזמתינו אלא נולדנו לכאן. בהנתן מצב הציויליזציה בעת הזו, יש דברים שלא נוכל לוותר עליהם ולהמשיך לקיים חיים. זה לא עניין של מותרות, אנחנו מייצרים המון זיהום בשביל בכלל לאכול ולשמור על ביטחון פיזי מפני אקלים וכו’. אבל יש לנו את היכולת לצמצם זיהום ובזבוז בחלקת האלוהים הקטנה שלנו ואנחנו מחוייבים לכך לדעתי.

לגבי נכדים ונכדים של נכדים - זה כבר פילוסופיה ואמונה… נשאיר את זה שם.

אני מין אדם מוזר כזה… אני רוצה שלכולם יהיה טוב (לא אמרתי שיוותרו ללא אתגרים, תבדיל) גם לאנשים שאני לא מכיר וגם לאנשים שעוד לא נולדו.

בעיניי הציווי “לא תרצח” נוגע גם לעבר ולעתיד. אם אני משאיר פלנטה לא ראויה למגורים בגלל זדון שלי, אז אני כרוצח. אם אני משאיר פלנטה לא ראויה למגורים בגלל הנסיבות אז אני כהורג בשגגה. בכל מקרה, יש לי החובה הערכית לא להשתין על האוכל שאני לא אוכל רק בשביל שאחרים לא יאכלו ממנו בהעדרי.

תוכל קצת להרחיב מה הרתיח אותך כל כך?(לא רק בחוק הנ"ל, מדבר על היחס שלך כלפי הקואליציה).

זה הקש האחרון.

יש סידרי עדיפויות בחיים . מה הנושא שמאחד את הימין ? שלוש דברים:

א. רפורמה במערכת החוק
ב. משילות
ג. החזרת הביטחון האישי וההרתעה.

החוק הזה מסבך אותנו עם האמרקיאים (ואני לא מחובבי ביידן כן) עכשיו הבנתי שהאמיריות רוצות להוריד את הדרג היחסים וזה עוד מכשול .

ובשביל מה? להקים ישיבה בחומש?

אבל זה סיפתום להטרלה מתמשכת ולא נפסקת של החסרי אחריות בקואליציה . החבורה של המטומטמים בליכוד כמו אתמול עם החוק של תוספת מנדטים וגפני שכל יום פשוט קם בבוקר ומחליט איך הוא יטריל עוד פעם את החילונים (חוק נגד האנגלוסיטים בתור דוגמה) ונגמר בקרעי ודיסטל עם ההטרלות שלהם בטויטר.

כמו ילד ששנה שלמה לא קיבל ממתקים ואז אתה זורק אותו בחנות ממתקים והוא מחסל את עצמו עם השוקלד…

לצערי הם ניצחו רפרומה לא תהיה ולפיד יצמח בסקרים כי המפלגות החרדיות והמפלגה של בן גביר הם חסרי אחריות.

כל יום שריפה חדשה לכבות.

לא, אין לי מילים…

עכשיו אתה מבין קצת יותר את הפחד שלנו מהרפורמה? אנחנו רואים חבורה של אנשים לא אחראיים עם הצעות חוק מטורפות רוצים לבטל דה פקטו את בגצ ואנחנו בטוחים שזה לא בשביל לעשות לך טוב, אלא כדי שאף אחד לא יוכל לעצור את הטרלול שלהם.

אגב, אני יכול להישבע שהקמפיין של ביבי התמקד כולו ביוקר המחייה. קצת עצוב שכולם מבינים שהוא שיקר למצביעים ולאף אחד כבר לא אכפת.

מצד שני תכף יעבור חוק המתנות ויוקר המחייה שלו יהיה ברצפה.

אני עדיין תומך ברפורמה פשוט הקואליציה הזו מורכבת מאוסף של מטומטמים שלא מבינים את צו השעה. זה לא קשור.

ההתנשאות הרגילה שלכם. אני יודע טוב מאוד למה הצבעתי. וזה מה שכתבתי למעלה. יריב לוין קיבל מקום ראשון בליכוד והרפרומה זה המוטו שלו.

הציונות הדתית עם רוטמן וסמוטריץ זה הנושא המרכזי שהם רצו לבחירות. אבל יאיר לפיד סיפר לכם שאנחנו לא יודעים למה הצבענו…

ולפני שאתה מתווכח איתי , יאיר לפיד עוד לפני הבחירות צעק שהליכוד יעשה רפרומה. אם הוא הבין את זה אז גם אנחנו מצביעי הליכוד “הטיפשים” הבנו על מה הליכוד רץ.

דרך אגב מכיון שאני ידעתי מהתחלה שיוקר המחיה פחות קשור לצעדי הממשלה הנוכחית או הקודמת אז מראש באתי עם ציפיות נמוכות בנושא הזה. זה מה שיותר מצחיק פה.

במציאות וזה שוב מראה כמה אתה חי בפאניקה, כל ההצעות האלו רובן נופלות כמו ההצעה הזויה של החבר כנסת של אתמול ולמה כי יש ביקורת ציבורית .

שיש פרלמנט חזק וכמו שכתבתי אם ציבור שיש לו אמון במערכת וגם ממשלה שאתה לא אוהב אז הכח שלה מוגבל ע"י הפרלמנט.

רוב ההצעות הקיצוניות או שלא מגיעות בכלל להצבעה או שקורסות בחקיקה. שדיקטטור אמיתי קם שום בית משפט לא יעצור אותו. שום דיקטטור בשום מדינה אחרת בעולם לא נעצר כי בית משפט אמר לו “שמע זה לא חוקי” ואז הוא אמר “בית משפט אתה צודק אז אני עומד לפרוש ולעזוב הכל כי זה לא חוקי”.

מתי בית משפט יכול להיות גורם ממתן ופרודקטיבי שהוא נהנה מאמון של מרבית העם ויש לו איזון מול המערכת.

שמאיר שמגר ז"ל היה בבית המשפט העליון הוא קיבל כבוד כי הוא ידע לשמור על האיזון מול הממשלה.

כאחד שראה את כל תשדירי הבחירות של הליכוד, חשבתי לעצמי “טוב, לפחות ביבי מדבר 99% מהזמן על יוקר המחייה. כשהוא יחזור אז אולי לפחות הוא יעשה משהו טוב הפעם”. אולי אני טיפש.

ההבטחה של ביבי להוריד את יוקר המחיה זה כמו הבטחה רגילה של פולטקאי לפני בחירות. הם צועקים את זה בשביל לקבל לייקים ואין להם מושג איך לקיים את זה. כמו ששרון צעק פעם “מי בעד חיסול הטרור”.

ביבי הבטיח לשנות מערכת המשפט בפעם הזו ועל זה הוא נבחן.

יש ביקורת ציבורית כי יש בלגן כרגע והציבור בקשב למה המטורפים שם מנסים להעביר.

ברגע שיגמר כל הבלגן הנוכחי הקשב הציבורי ירד למצב הרגיל, ובית המשפט יהיה החומה נגד חוקי מטורללים כאלה. ברגע שחוק מטורלל כזה יעמוד למבחן בבגץ אז הקשב הציבורי יחזור כי זה משהו גדול. אם לא יהיה בגץ, אז החוקים האלה יעברו מבלי שאנחנו הציבור נדע בכלל. כפי שאנחנו לא יודעים על 90% מהחוקים שעוברים.

כן כי אם נגיד הליכוד ירצה לבטל את הבחירות למשל אף אחד לא ישמע מזה…

אתה מדבר איתי על דיקטטורה עתידית ואני חי אצל שופטים שחושבים שהם יכולים לקבוע לממשלה גודל קיצבאות שהממשלה מחלקת.

אבל זה סתם לטחון מים. לדעתי הממשלה הזו לא תשרוד את השנה הזו. גנץ בדרך בפנים וביבי יזרוק את בן גביר וסמוטריץ

בבחירות הבאות ביבי יצטרך באמת להתאמץ. למדתי שאסור לקבור אותו אף פעם אבל בוא נגיד שקשה מאוד לראות אותו יוצא חי מהם. אבל הוא הפתיע אותי כבר מספיק פעמים…

אבל כפי שכבר הסברתי, לא יבטלו את הבחירות סתם ככה.

בהתחלה יהיה מצב חירום, ואז יבקשו לדחות את הבחירות בשנתיים. כשועדת הבחירות תתנגד יחליפו את הועדה ואז בבחירות עצמן נשמע על קלפיות שנפסלות בגלל זיופים. באופן מפתיע כל הקלפיות האלה יהיו בערים ערביות ובמעוזי מרכז שמאל. בערים כמו אופקים הליכוד יקבל 230% מהקולות והימין יקבל 80 מנדטים.

הדיקטטורה האמיתית תתחיל רק אחרי שהם יצליחו “להשיג” רוב כזה בכנסת. אז, בלי בתי משפט או יועצים משפטיים ועם רוב שמאפשר להם לעשות הכל - הם באמת יוכלו לעשות כל מה שהם רוצים. העם? עדיף יהיה לו לא לצאת להפגנות, כי מכתזיות זה ככ 2023. יפוצצו את האמאמא שלהם במכות.

19 פוסטים אוחדו לנושא קיים: ת’רד כלכלה :: ממשלה חדשה, פופוליזם ישן

איזו פרופוגנדה עלובה… זה מאוד עצוב לי כמה אנשים יכולים להיות חסרי מושג פשוט.

(כדי שלא אתחיל פה דיון של פוזיציות אוסיף שזה עלוב בדיוק באותה מידה כמו סדרת הכתבות “הקורבנות של בג"צ” של ערוץ 14 למשל)

המושג אדיוטים שימושיים נזרק פה (ובדיון הכללי) המון,
לטעמי כל מי שפותח טלויזיה או עיתון בישראל (כמובן שלא רק שם אבל שם ענייננו) ומחלץ משם איזו פיסת מידע הוא אדיוט שימושי ברמה הגבוהה ביותר.
הם משחקים בנו כמו בובות מריונטה על חוט, חיים כמו מלכים מאחורי דלתות סגורות ונותנים לאזרחים לריב בין עצמם.

אני לא מבין גדול (בלשון המעטה) בחוקה ומשפט וגם לא ממש בפוליטיקה ובגלל זה אני לא כותב פה הרבה.
אבל משהו שאני כן מבין ומכיר זה הסטוריה, קולנוע ואומנות בכלל ופרופוגנדה בפרט.
אין יותר עיתונאים ומראיינים בערוצים המרכזיים יש רק טוקבקיסטים ומעצבי דעת קהל. אין יותר אזרחים פעילים ואקטיביסטים אידיאולגים יש רק אדיוטים שימושיים ושטופי מח שמקיאים טוקבקים אחד על השני.

עצוב.

הפוליטיקאים ימשיכו לעשות מה שבא להם עד שהם ילמדו שיש השלכות למעשים שלהם. בשביל לעבוד למען העם ולא למען עצמם הם צריכים לחשוש לחייהם ולמסך העשן שהם בנו סביב כולנו.
לשרוף את הכנסת ולהכניס את כל הפולטיקאים לכלא. אין ברירה אלא להתחיל מחדש.

(הפוסט נכתב בהכללה גסה וגורפת ולא מתייחס אישית לאף אחד פה בפורום.)

קצת תיאוריה לדיוני הסערה המשפטית: מאוד מעניין (ומאוזן, אני חושב), צפייה מומלצת.

בהחלט מעניין. תודה.

לא יודע כמה זה ממצה את המצב כרגע והאמת שהוא לא חידש לי הרבה (עם כמה שאני לא מתעניין בזה בדרך כלל) אבל הוא כן מסביר ומניח את הדברים בצורה רהוטה ומאוזנת (אם כי יחסית מאחר והוא מציג את הרפורמה כלקיחת כח בצורה לא מאוזנת מהרשות השופטת ויש כאלה שלא יסכימו אני חושב)

כמה דברים בנושא.

1. זה ברור שהבחור לא כותב פה בפורום אם הוא חושב שאוהדים לא דנים בחוקי המשחק… בא לי לשלוח את גב אליו לאיזה דיון על חוק הנבדל :slight_smile:

2.קללת העשור השמיני זה הדבר הכי מטופש ששמעתי עליו בשנה האחרונה לדעתי.

1. בנוגע לחוקה בהסכמה רחבה, והסיבות שעדיין אין אחת כזאת בישראל - איך כתב היום EJB… לא הצליחו להחליט מי יקבל פרס ישראל אז אין פרס ישראל השנה.
    מדינת ישראל קווים לדמותה, כמו במיקרו ככה במאקרו.

טוב תתנחם שהפוליטקה בארהב לא במצב יותר טוב משלנו :slight_smile:

לא רוצה לבאס אבל זה בכלל לא מנחם אותי שהמעצמה המערבית הכי גדולה בעולם רק הולכת ונהיית מטומטמת יותר ויותר.

הייתי אומר לפחות יש כדורגל אבל טוב עדיף לשתוק :wink:

הצהרה של ביבי בשמונה

א. יפטר את גלנט

ב. עצירת חקיקה.

הימור שלי יפטר את גלנט

משה טען פה שחייב להתחיל עם משהו מטורף כי הצד השני לא יקבל כלום, ואז אפשר יהיה להתפשר באמצע.

אני חושב שאם הרפורמה תתמסמס לחלוטין, אז לוין צריך להיזרק מכל המדרגות, כי הוא עשה פיגוע לימין ולכל רפורמה אפשרית ע"י הימין במערכת המשפט.

ההצעה הלא השפויה הזאת, הייתה כמה צעדים רחוק מדי והיא גררה הבנה ציבורית שהממשלה הנוכחית רוצה לבטל את הדמוקרטיה, מה ששולל ממנה כל מנדט ציבורי לעשות רפורמה כלשהי במערכת המשפט.

אני סבור ובטוח שעם 64 אצבעות, אם לוין היה מציע הצעה שפויה ורוטמן לא היה הופך את ועדה חוק חוקה ומשפט לועדת שתוק סתומה ודיקטט - אפשר היה להיסגר על משהו ששני הצדדים יוכלו לחיות איתו.

אם ביבי כל כך אידיוט, ארהב תצא נגדנו וזה באמת הסוף שלו.

אתה מתעלם מהרבה דברים שאני כותב פה.

כולל מזה שאני חוזר על זה שהיו להם אינספור הזדמנויות לעשות תיקונים בשקט ולא בכח והם “תפרו” תיקים למי שניסה את זה. הם לא מוכנים לותר על שום כח . פרטים אצל חוטר ישי.

אל תדאג, ביבי יעשה ביבי ויהפוך את רוטמן ולוין לשעירים לעזאזל.

אני באמת לא רואה איך ביבי יצא מזה, אם הוא באמת יתקפל (אני מקווה שהוא יפטר את גלנט)

אם ביבי יתקפל אתם כמו שכתבתי תחגגו אבל כמו במקרה של אופא עם הסופר ליג, החבורה של הדיקטטורים בעליון תנצח הדמוקרטיה תקרוס כי כל הימין יבין שהבחירות זה פארסה. והלואי שהייתי בגיל של המילואים שהייתי יכול להודיע למפ שלי שאני מסרב להגיע למילואים בגלל שזה הפך להיות לגטימי.

אני מקווה שזה סעיף א אני גם שומע שהדלפות אומרות שזה לא סעיף ב. נחכה ונראה.

מוסיף על זה, פעולות של הממשלה כמו הסיפור סביב הלמ"ס עושות נזק עצום.

https://twitter.com/shemeshmicha/status/1638605786078126093?t=wl7CvehDFUaN2WK7aaBl5Q&s=19