פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אתה מדבר על מה שהם אמרו שהם אולי יעשו. ביבי לדוגמה אמר שהתיקים נגדו יקרסו, ואז הוא החליט לטרלל מדינה שלמה כדי לנסות לבטל אותם. אנשים אומרים הרבה דברים. בוא נתעסק במה שקרה בפועל, שזה 99% מהאנשים שלא מתייצבים זה בהתנדבות. כרגע אף אחד עדיין לא סרב פקודה.

איך יודעים שאין לך יותר תשובות למה שכתבתי? ואטוביזם לתיקים של ביבי.

אתה לא צריך לחשוב על עכשיו. תחשוב ביבי נופל גנץ או לפיד ראש ממשלה והם נותנים הוראה לפנות מאחז…

אנשים אחראים צריכים להבין שהמדינה לא מסתימת עכשיו. וסרבנות לא נגמרת בצד אחד זה אף פעם לא נגמר כך.

חחחח שהשמאל יעלה לשלטון גם המתנחלים יגידו את אותו דבר ובקיצור מה שאתה אומר שבסופו של דבר סרבנות זה לגטימי?

בקיצור "ז.ל.א.ד

עצם זה שהם קוראים לזה זה המרדה.

אני יחזור שוב ותענה לי על זה:

לפיד מגיע להסכם מדיני עם הפלשתינים. עובר בכנסת. צריך לפנות עשרות אלפי מתנחלים.

פלוגה של אנשי מילואים מודיעה :

" במחאה נגד ההסכם המדיני המתגבש, מובילי התנועה הזהירו כי עם קידום ההסכם - הם יחתימו משרתים על סירוב להתייצב ביחידותיהם. “אנחנו חלק בלתי נפרד מהצבא” "

א. אתה חושב שהתקשורת תתיחס אליהם בתור גיבורים?

ב. הצבא יעלים עין?

ג. הפרקליטות תודיע שמותר לחילים להפגין נגד ההסכם?

התשובה ברורה לכולם פה.

הבעיה החמורה זה לא הבודד שמסרב. אני יכול להעריך אנשים שמוכנים לשלם מחיר על אידואלוגיה שלהם גם משמאל וגם מימין אבל הם לא רוצים לשלם מחיר. הם רוצים לבצע את העבירה אבל שחס וחלילה לא ישלמו על זה מחיר. בגלל זה הם עושים את זה בקבוצות.

א. אני לא חושב שיש מה להשוות בין השניים.
ב. כפי שאמרתי, זה נשק יום הדין וממש מצער שהיו צריכים להשתמש בו
ג. שים לב שאף סרבנות לא קרתה עדיין. מדברים על זה, אבל לא קרה.

אתה מבין שלא בטוח שזה נכון? או לפחות שיש אנשים שלא בטוחים שזה נכון? בגלל זה הגיעו למצב שהם צריכים להשתמש בזה.

אני יודע שאני אצדיק אותם.

חברים מוקדש לכולם פה מיוסי נדב טל אורי ואורי השני ודן וגם whiterm

https://twitter.com/i/status/1638289815111102465

אם אמסלם חנן יובל וקובי פרץ יכולים לשיר אחד עם השני ולשכוח מהכל אז גם אנחנו. אני ממליץ בקלאסיקו הבא כולנו שרים ביחד:

“נגריירה מלך ישראל חי חי וקיים נגיררה מלך ישראל חי חי”

:heart:

אם מישהו מוצא את המקור שדודי אמסלם הוא קריקטורה שלו, שיתייג אותי בבקשה.

אם רוב האוכלוסייה הייתה יכולה לדבר ביחד כמו שאנחנו עושים (לרוב) בפורום הזה ובמיוחד בת’רד הזה, אז מזמן היינו פותרים את רוב הבעיות ונהנים לראות ביחד שידורים חוזרים של גמר המונדיאל.

זה לא סתם שופט זה.
זה יותר משופט ליותר ממועדון.

אתה יודע…
כבר אמרתי שאנחנו חושבים מאוד דומה.

כבר אמרת שדעתך לא נוחה מכל שינויי החקיקה המוצעים, אבל אתה מוכן לזרום איתם תמורת הרפורמה בועדה לבחירת שופטים.

אני חושב שהרפורמה בועדה היא כמו סוכרייה שנותנים לילדה קטנה לפני שמבקשים ממנה להוריד את השמלה. עד כדי כך אכזרי.

אבל אתם ממשיכים להסתכל על הסוכריה ולא על הפדופיל מאחוריה שחם על התחת שלכם. אתם רוצים את הסוכריה מספיק שכבר לא אכפת לכם שיורידו לכם את המכנסיים ויקחו את מעט הדמוקרטיה שעוד נשארה פה. רוב החקיקה לא נוגעת להרכב השופטים בעליון. לא משנה איך תסובב את זה, זה בכלל לא האישיו.

אני ואתה באותו צד. אני לא מאמין שישראל (או כל מדינה אחרת) היא באמת דמוקרטיה. ללכת לבחירות פעם בכמה שנים זו כוח מאוד מאוד קטן לאזרח.

אחרי הבחירות המפלגות מרכיבות קואליציה ולמעשה הבחירה שלנו לא הייתה גורם ישיר להרכב הקואליציה, לשרים שמתמנים, לראש הממשלה (קח את בנט כדוגמת קיצון), ליכולת של חברי הסיעה לקדם חקיקה (משמעת קואליציונית) וכן הלאה. מה שנסגר בהסכמים הקואליציוניים לא קרוב למה שהצבענו עליו.

ואז כשכבר יש ממשלה, היא נתונה ללחצים של בעלי הון, מדיניות חוץ, העובדה שאנחנו לא משק אוטרקי והעובדה שאנחנו תמיד על סף מלחמה מול שכנינו וצריכים עזרה של “ידיד”. הממשלה אף פעם לא עצמאית לעשות מה שבא לה.

אז אתה מבין, אני חושב שהבחירה שלי לכנסת היא אירוע מגוחך בבואו להגדיר “דמוקרטיה”. לכל היותר זה הליך דמוקרטי כמעט ריק מתוכן. אבל זו גם לא דיקטטורה.

כיום במדינת ישראל יש לי חופש תנועה, חופש פרט, חופש דת וחופש מחשבה. הסיעות החרדיות מבקשות לכרסם בחופש הדת ויחד עם הסיעות החרדליות מבקשות לכרסם בחופש המחשבה. כמה חופש יישאר לנו? לך לא אכפת, לי כן.

לך אין ילדים במדינה הזו, אחריך המבול. אני מגדל פה שני ילדים וחושש לזהות המדינה שתשאר להם אחרי שישלימו את המהלך הנוכחי שנותן אקסטרה כוח לאנשים מושחתים מדי.

לא נוח לי שהממשלה מנסה להתחמק מביקורת שיפוטית. בזה זה נגמר. אוהב אותך, לא אוהב את אמסלם ואת קובי פרץ. בוא נתקדם.

לפרוטקול - כמו משה גם אני רווק.

באמת מעניין אותך עם מה הילדים שלך יתמודדו אחרי שאתה כבר לא תהיה פה? שואל ברצינות. ואם לילדים שלך יהיה טוב אבל לנכדים יהיה רע עדיין זה יפריע לך?

מזכיר לי שהמרצה שלי בקורס של בניה אקלימית טען בתוקף שחייבים להפחית את השימוש בחשמל ובגזים מסוימים (לא התעמקתי) כדי שהנכדים שלנו יוכלו לחיות בעולם פה עוד עשרות שנים.

שאלתי אותו,

-אתה מוכן לוותר על מזגן, על רכב, על אייפון ונעבור לבתים מחימר בשביל זה?

לא. אבל לא אמרתי לעשות את זה. רק אמרתי לעודד את המודעות כדי שהנכדים שלנו יחיו בעולם נורמלי יחסית ולא מזוהם.

-אבל אתה לא מוכן לוותר, נכון? כלומר אכפת לך רק מהנכדים שלך, אבל מהנכדים של הנכדים שהם כבר יחיו בחרא בגלל שהשתמשת מדי פעם בחד פעמי והחלפת סמארטפון כל שנתיים - זה בסדר?

נכון. אבל זה רחוק מאוד.

-אבל נכדים זה לא רחוק?

אהההה

**

אתה מבין לאן אני חותר? כל יפי הנפש(לא מדבר עליך, כן?) שמוכנים לעשות צעד קטן של ‘כאילו’ לדאוג להמשך למרות שדור ההמשך מעניין להם ת’תחת - הרבה פעמים אפילו ילדים אין להם ‘בשביל ההמשך’.

בתכלס, עד שיהיו שינויים - גם אם יהיו קיצוניים כמו שאתה חושב - ייקח עוד הרבה הרבה מאוד שנים. אתה כבר לא תהיה כאן למרות פרגון מכל הלב של 120 שנה בריאות כולל סיגריות.

אני תומך ברפורמה חזקה בבית משפט העליון ובכלל בכל מערכת אכיפת החוק. אבל גם אני הגעתי למצב שאני מודה בפה מלא. זה קואליציה של מטומטמים לא ממשלת ימין.

החוק של ביטול ההתנתקות בחומש שבר אותי סופית. במקום להבין מה חשוב ומה לא חשוב, הם שורפים את כל העסק. כל יום שריפה חדשה לכבות. עכשיו גפני רוצה לחוקק איזה חוק נגד אונגלסיטים ולשבור את הברית של הימין איתם.

שתקום ממשלת שמאל לפיד אז החרדים יוכלו להאשים רק את עצמם. אני אפילו חושב להצביע ליברמן רק בגלל זה.

הימין לא יודע למשול וזה לא רק בגלל בג"ץ זה קודם כל בגלל עצמו.

אתה מעלה פה עניין מאוד חשוב.
הממשלה הנוכחית שוברת את כללי המשחק בכל הגזרות. המטרידה ביותר היא הברית מול ארה"ב.

זה נראה שלבן-גביר וסמוטריץ’ עלה השתן לראש והם חושבים שאנחנו יכולים להסתדר בלי בעלת הברית העיקרית שלנו. כמו ילד שרגיל כל כך לגיבוי של האח הגדול ששומר עליו, עד שהוא שוכח שלא מכוח עצמו מפחדים ממנו החברים שלו.

ומילא, אילו היו מביאים ברית חלופית עם מעצמה אחרת כמו רוסיה או סין… לא שהייתי רוצה להחליף בריתות, אבל להשאר בלי כלום זו האופציה הגרועה מכולן.

ההתנהלות שלהם שוברת את הכלים במהירות בזק שתשרוף את הבית על יושביו, והכל בגלל אידיאולוגיה שאין איך לגבות אותה.

הם מסוכנים.

דן, אתה מעלה שאלה פילוסופית\מעשית סבוכה מאוד.

מכיון שאני אדם מאמין וגם אדם מעשי, התשובה שלי תהיה ארוכה מדי מכדי להעלות אותה פה בת’רד הזה. אשמח לענות בפרטי אם תרצה.

בגדול:
אנחנו חיים פה מכורח. לא באנו לכאן מיוזמתינו אלא נולדנו לכאן. בהנתן מצב הציויליזציה בעת הזו, יש דברים שלא נוכל לוותר עליהם ולהמשיך לקיים חיים. זה לא עניין של מותרות, אנחנו מייצרים המון זיהום בשביל בכלל לאכול ולשמור על ביטחון פיזי מפני אקלים וכו’. אבל יש לנו את היכולת לצמצם זיהום ובזבוז בחלקת האלוהים הקטנה שלנו ואנחנו מחוייבים לכך לדעתי.

לגבי נכדים ונכדים של נכדים - זה כבר פילוסופיה ואמונה… נשאיר את זה שם.

אני מין אדם מוזר כזה… אני רוצה שלכולם יהיה טוב (לא אמרתי שיוותרו ללא אתגרים, תבדיל) גם לאנשים שאני לא מכיר וגם לאנשים שעוד לא נולדו.

בעיניי הציווי “לא תרצח” נוגע גם לעבר ולעתיד. אם אני משאיר פלנטה לא ראויה למגורים בגלל זדון שלי, אז אני כרוצח. אם אני משאיר פלנטה לא ראויה למגורים בגלל הנסיבות אז אני כהורג בשגגה. בכל מקרה, יש לי החובה הערכית לא להשתין על האוכל שאני לא אוכל רק בשביל שאחרים לא יאכלו ממנו בהעדרי.

תוכל קצת להרחיב מה הרתיח אותך כל כך?(לא רק בחוק הנ"ל, מדבר על היחס שלך כלפי הקואליציה).

זה הקש האחרון.

יש סידרי עדיפויות בחיים . מה הנושא שמאחד את הימין ? שלוש דברים:

א. רפורמה במערכת החוק
ב. משילות
ג. החזרת הביטחון האישי וההרתעה.

החוק הזה מסבך אותנו עם האמרקיאים (ואני לא מחובבי ביידן כן) עכשיו הבנתי שהאמיריות רוצות להוריד את הדרג היחסים וזה עוד מכשול .

ובשביל מה? להקים ישיבה בחומש?

אבל זה סיפתום להטרלה מתמשכת ולא נפסקת של החסרי אחריות בקואליציה . החבורה של המטומטמים בליכוד כמו אתמול עם החוק של תוספת מנדטים וגפני שכל יום פשוט קם בבוקר ומחליט איך הוא יטריל עוד פעם את החילונים (חוק נגד האנגלוסיטים בתור דוגמה) ונגמר בקרעי ודיסטל עם ההטרלות שלהם בטויטר.

כמו ילד ששנה שלמה לא קיבל ממתקים ואז אתה זורק אותו בחנות ממתקים והוא מחסל את עצמו עם השוקלד…

לצערי הם ניצחו רפרומה לא תהיה ולפיד יצמח בסקרים כי המפלגות החרדיות והמפלגה של בן גביר הם חסרי אחריות.

כל יום שריפה חדשה לכבות.

לא, אין לי מילים…

עכשיו אתה מבין קצת יותר את הפחד שלנו מהרפורמה? אנחנו רואים חבורה של אנשים לא אחראיים עם הצעות חוק מטורפות רוצים לבטל דה פקטו את בגצ ואנחנו בטוחים שזה לא בשביל לעשות לך טוב, אלא כדי שאף אחד לא יוכל לעצור את הטרלול שלהם.

אגב, אני יכול להישבע שהקמפיין של ביבי התמקד כולו ביוקר המחייה. קצת עצוב שכולם מבינים שהוא שיקר למצביעים ולאף אחד כבר לא אכפת.

מצד שני תכף יעבור חוק המתנות ויוקר המחייה שלו יהיה ברצפה.

אני עדיין תומך ברפורמה פשוט הקואליציה הזו מורכבת מאוסף של מטומטמים שלא מבינים את צו השעה. זה לא קשור.

ההתנשאות הרגילה שלכם. אני יודע טוב מאוד למה הצבעתי. וזה מה שכתבתי למעלה. יריב לוין קיבל מקום ראשון בליכוד והרפרומה זה המוטו שלו.

הציונות הדתית עם רוטמן וסמוטריץ זה הנושא המרכזי שהם רצו לבחירות. אבל יאיר לפיד סיפר לכם שאנחנו לא יודעים למה הצבענו…

ולפני שאתה מתווכח איתי , יאיר לפיד עוד לפני הבחירות צעק שהליכוד יעשה רפרומה. אם הוא הבין את זה אז גם אנחנו מצביעי הליכוד “הטיפשים” הבנו על מה הליכוד רץ.

דרך אגב מכיון שאני ידעתי מהתחלה שיוקר המחיה פחות קשור לצעדי הממשלה הנוכחית או הקודמת אז מראש באתי עם ציפיות נמוכות בנושא הזה. זה מה שיותר מצחיק פה.

במציאות וזה שוב מראה כמה אתה חי בפאניקה, כל ההצעות האלו רובן נופלות כמו ההצעה הזויה של החבר כנסת של אתמול ולמה כי יש ביקורת ציבורית .

שיש פרלמנט חזק וכמו שכתבתי אם ציבור שיש לו אמון במערכת וגם ממשלה שאתה לא אוהב אז הכח שלה מוגבל ע"י הפרלמנט.

רוב ההצעות הקיצוניות או שלא מגיעות בכלל להצבעה או שקורסות בחקיקה. שדיקטטור אמיתי קם שום בית משפט לא יעצור אותו. שום דיקטטור בשום מדינה אחרת בעולם לא נעצר כי בית משפט אמר לו “שמע זה לא חוקי” ואז הוא אמר “בית משפט אתה צודק אז אני עומד לפרוש ולעזוב הכל כי זה לא חוקי”.

מתי בית משפט יכול להיות גורם ממתן ופרודקטיבי שהוא נהנה מאמון של מרבית העם ויש לו איזון מול המערכת.

שמאיר שמגר ז"ל היה בבית המשפט העליון הוא קיבל כבוד כי הוא ידע לשמור על האיזון מול הממשלה.

כאחד שראה את כל תשדירי הבחירות של הליכוד, חשבתי לעצמי “טוב, לפחות ביבי מדבר 99% מהזמן על יוקר המחייה. כשהוא יחזור אז אולי לפחות הוא יעשה משהו טוב הפעם”. אולי אני טיפש.

ההבטחה של ביבי להוריד את יוקר המחיה זה כמו הבטחה רגילה של פולטקאי לפני בחירות. הם צועקים את זה בשביל לקבל לייקים ואין להם מושג איך לקיים את זה. כמו ששרון צעק פעם “מי בעד חיסול הטרור”.

ביבי הבטיח לשנות מערכת המשפט בפעם הזו ועל זה הוא נבחן.

יש ביקורת ציבורית כי יש בלגן כרגע והציבור בקשב למה המטורפים שם מנסים להעביר.

ברגע שיגמר כל הבלגן הנוכחי הקשב הציבורי ירד למצב הרגיל, ובית המשפט יהיה החומה נגד חוקי מטורללים כאלה. ברגע שחוק מטורלל כזה יעמוד למבחן בבגץ אז הקשב הציבורי יחזור כי זה משהו גדול. אם לא יהיה בגץ, אז החוקים האלה יעברו מבלי שאנחנו הציבור נדע בכלל. כפי שאנחנו לא יודעים על 90% מהחוקים שעוברים.

כן כי אם נגיד הליכוד ירצה לבטל את הבחירות למשל אף אחד לא ישמע מזה…

אתה מדבר איתי על דיקטטורה עתידית ואני חי אצל שופטים שחושבים שהם יכולים לקבוע לממשלה גודל קיצבאות שהממשלה מחלקת.

אבל זה סתם לטחון מים. לדעתי הממשלה הזו לא תשרוד את השנה הזו. גנץ בדרך בפנים וביבי יזרוק את בן גביר וסמוטריץ

בבחירות הבאות ביבי יצטרך באמת להתאמץ. למדתי שאסור לקבור אותו אף פעם אבל בוא נגיד שקשה מאוד לראות אותו יוצא חי מהם. אבל הוא הפתיע אותי כבר מספיק פעמים…

אבל כפי שכבר הסברתי, לא יבטלו את הבחירות סתם ככה.

בהתחלה יהיה מצב חירום, ואז יבקשו לדחות את הבחירות בשנתיים. כשועדת הבחירות תתנגד יחליפו את הועדה ואז בבחירות עצמן נשמע על קלפיות שנפסלות בגלל זיופים. באופן מפתיע כל הקלפיות האלה יהיו בערים ערביות ובמעוזי מרכז שמאל. בערים כמו אופקים הליכוד יקבל 230% מהקולות והימין יקבל 80 מנדטים.

הדיקטטורה האמיתית תתחיל רק אחרי שהם יצליחו “להשיג” רוב כזה בכנסת. אז, בלי בתי משפט או יועצים משפטיים ועם רוב שמאפשר להם לעשות הכל - הם באמת יוכלו לעשות כל מה שהם רוצים. העם? עדיף יהיה לו לא לצאת להפגנות, כי מכתזיות זה ככ 2023. יפוצצו את האמאמא שלהם במכות.