פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ראיתי שנדב ואחרים כתבו את זה, אך זה משפט שחייב הדגשה:

זה קורה במדינה בה אין חוקה.
בגלל היעדר החוקה שלנו נאלצנו למצוא מנגנוני הגנה אחרים לדמוקרטיה שלנו.

אם תהיה למדינה שלנו חוקה שתבטיח שמירה על החירויות שלנו ותדאג להפרדת דת ומדינה, לא יהיו שום הפגנות.
לא תהיה לי שום בעיה עם שום רפורמה כל עוד אני אדע שבחירויות ובחוקי יסוד מסוימים אי אפשר לגעת.

אתה חושב שמדובר ברצון לשמירה על פריבילגיות, אבל מדובר בפחד אמיתי מפני שינויים שיפגעו בחופש שלנו האזרחים. מנהיגים שבפרהסיה טוענים שברצונם לפגוע בחופש שלי, רוצים לבטל את המנגנון היחידי שמונע מהם לעשות זאת. מדובר בפחד סופר מוצדק שמצדיק יציאה לרחובות.

אגב, עדיין לא ברור לי איך אני הפריבילג בסיטואציה. מבחינת חובות למדינה, אני הוא דווקא המופלה.

אתה לא טועה. ועדיין אני לא חושב שהפתרון הוא להקל על המהלך הזה.
שוער למשל לא מונע גולים באופן מוחלט, ועדיין לא יהיה עדיף לפתוח בלעדיו.
אם רוצים להרוס מנגנון הגנה מסוים, שידאגו למנגנון חלופי.
מי לדעתך הוא זה שלא מעוניין בחוקה? חוקה שתגן על זכויות הפרט ותפריד בין דת ומדינה (בהמשך לשאלה של מיהו הפריבילג האמיתי).

בשום שלב בשיחה לא טענתי שאין שום הצדקה לטענות כנגד בג"ץ. אני לא מנסה לפסול תחושה של ציבור שלם, כנראה שיש לה ביסוס, וכנראה שבאמת חלק מהדברים לא מתנהלים שם בצורה תקינה וצריך לתקן זאת. אבל אם רוצים לבצע שינוי שעלול לגרום לפגיעה בזכויות הפרט במדינה, אז כדאי מאוד שיהיה מנגנון הגנה אחר.

אני בטוח שאם בשלב הראשוני של הרפורמה היו מנסחים חוקה שתשמור על הדברים עליהם בג"ץ התבקשו לשמור, איש לא היה מפגין, ואפילו היית מקבל תמיכה משמאל לבעיות אמיתיות שיש בהתנהלות בית המשפט (כמו היחס למחבלים למשל).

זו הנקודה העיקרית.
כשמדובר בקשר של סיבה ותוצאה אז אי אפשר להתעלם מהסיבה.
אי אפשר לדון על הצורך בבג"ץ בוואקום, ובטח שלא תוך כדי שימוש בדוגמאות של מדינות בהן יש מנגנוני הגנה נוספים. הצורך בו הוא תלות ישירה להיעדר של יתר המנגנונים הקיימים ביתר המדינות הדמוקרטיות.

מבחינת דעת קהל זה היה עובר יותר בשקט. מבחינת השופטים אני מסכים שלא היו מוותרים על הכוח, אבל ללחץ הציבורי יש משקל פה. אני מבין שהיו ניסיונות כושלים בעבר, אבל מהרפורמה של לוין אנחנו לא נרוויח, רק תקבל הרגשת ניצחון על בג"צ. על מה יהיה אחרי זה אני חושש.

אני בכוונה לא מדבר על סיפורים ספציפיים שעברו כמו “סיפור החומצה” כי אני לא רוצה לדבר על משהו שאין עדויות מרובות לגביו. מנגד, כמו שאמרת בעצמך, היו כמובן מקרים לא פשוטים בהתנתקות, אז להציג שהמתנחלים קמו והלכו בממלכתיות כי ביקשו מהם הוא לא נכון.

אני לא יודע אם אתה באמת מאמין בממשלה הנוכחית, או כל מה שמניע אותך זו שנאה לבג"צ. אני יכול רק לבקש ממך להרחיב את הפרספקטיבה שלך לגבי האלטרנטיבה של לוין והאם היא תעשה צדק עם המדינה.

שוב לגבי הדיווחים על רויטמן אני לא יודע אחי, קשה לי לדעת מה ספין ומה לא. גם לעמית סגל קשה לי להאמין כי גם הוא עם אג’נדה. תקופה מוזרה לחיות בה. מאז הקורונה אני לא מאמין לכלום ורואה רק איפה אפשר לדפוק אותנו עד לנקודת האל חזור.

אין לי טענה שהשמאל לא מתנהג בממלכתיות. הוא לא צריך להתנהג בממלכתיות בהפגנות.

הטענה שלי, בין היתר, שיש אכיפה בררנית ושבירה מוחלטת של כל הכללים.

אתה רוצה לחסום כבישים? זה לא חוקי ותישא בתוצאות על זה. יש חוק ויש סנקציה על זה. אם מפעלים מכתזיות ובואשים נגד חרדים וערבים בהפגנות בירושלים אז גם מותר להפעיל את זה נגד שמאלנים.

מה שהם עושים עכשיו זה שבירה הכי מוחלטת והכי דרמטית של הכלים. ולצערי תעלה לנו מחיר עצום. כי השד שיצא מהבקבוק לא יסכים להכנס לבקבוק שוב שהשלטון יתחלף. כבר עכשיו, החייל בכפיר חושב טוב מאוד אם הוא צריך להקשיב לפקודות של המפקדים שלו בשטחים…

דרך אגב אני חושב שצריך לאסור ובכח על חסימת צירים לכולם . חרדים ערבים שמאלנים איתיופים ימנים . לאכוף את זה מול כולם. לא משנה אם אני מסכים איתם או לא.

ראיתי את הסרטון,כמה דברים:

1. טענה מעניינת שבית המשפט לא התערב בחוקים שהם מעבר לחוקי יסוד וזכויות הפרט. זו למעשה אחריות דיי רחבה. גם הטענה שהיה רק ערעור למשךעשרותשניםגורםלי לתהותמה היוהחוקים אותם הכנסת העבירה דאז? יכול להיות שמדובר בדברים שנועדו לעזור למדינה ולא היו בעלי אופי פרסונלי? עובדה שחוק מימון המפלגותהוא זה שעמד במוקד.

2. חיפש לנהל את המדינה כי הגיעו אליו עתירות? נסיבתיות מוזרה. לא נראה שבג"צ פעל באופן אקטיבי נגד כל החלטה, אלא קמו גופים שפנו לבג"צ במטרה להעביר רגולציה על הכנסת. זה שמדובר על נבחרי ציבורלא אומר שלא יכולה להיות בעיה בחוקים שהם מעבירים.

3. אז המהפכה של אהרון ברק עברה כי הפוליטיקאים לא שמו עלהבחירה ולא דאגו להבין על מה הם מצביעים? אולי הגיע הזמן לקבוע סטדנרט אמיתי לחברי כנסת.

4. אין כמו ערוץ 14, טוען על שמירה על טוהר המידות כשהמראיין שואל “למה לא אמרתם מפורשות מה היה בכל אחד מההכרזות החוק”,חבל שגם אז חברי הכנסת לא לקחו על עצמם לקרוא דברים מהתחלה עד הסוף. מעניין מה ערוץ14 אומר על משפט דרעי.

5. אני מנסה להבין, כועסים על אהרון ברק כי הוא תמך בחוקים שהגיעו מתוך הממשלה שמעודדים בית משפט חוקתי? כל מה שאני רואה פה זה איך הכנסת עשתה פאדיחה ושמה את זה על הראש של בג"צ כי הם לא מוכנים להודות שהם מכרו את הכוח של הכנסת לבג"צ.

6. הדבר היחיד שבאמת מעלה לי סימני שאלה זה הסיפור של חוטר ישי.

אז פיספסת מה דן מרידור אמר? אתה מבין שהוא היה הסוס הטרואיני של ברק נכון?

שהם עשו את המהפכה החוקתית של ברק זה היה בדימדומים של ממשלת שמיר ללא הסכמה רחבה ושהם מסתירים את המשמעות שלה מהכנסת. “האהבלים לא הבינו” זה לא המצאה של ערוץ 14 אלא דן מרידור בכבודו ובעצמו.

וכן זה שתופרים לחוטר ישי שלושה כתבי אישום אחד אחרי השני, אחרי שהוא לא מוכן למנות שופטת “בגלל שאהרן ברק הבטיח לאימא שלה” אתה צודק זה באמת הכי מטריד…

בדרך כלל נציגי הלישכה הולכים תמיד עם השופטים. רק בצירוף מקרים ממש מוזר אבל ממש ממש ממש מוזר השתים שלא שיתפו פעולה ושיתפו פעולה עם הממשלה חטפו פעם אחר פעם כתב אישום. שהשני הצליח להיחלץ מכתב אישום רק בגלל שהיה לו את השכל או היכולת הטכנית להקליט את הפרקליטות… (הוא אוחז לי בגרון מנדלביט על שי ניצן) איפהשהוא בביתו של שי נווה יש עוד הקלטות הקלטות שמפחידות פחד מוות את הפרליטות שזנחה את כל התיקים נגדו אחרי שהוא הדליף לעמית סגל משהו כמו 10 אחוז ממה שיש לו על הפרקליטות . יש לו אפוד מגן מפני כתב אישום. בחור חכם.

קיבלתי ארבעה לייקים בדיון הפוליטיקה. כנראה שאני טועה…

איכס ליאור נהיית מיינסטרים

אז הפעם ביבי התקשר אליו ואמר לו “אתה טמבל? קבענו ל19.3.24, הקדמת בשנה!” והוא משך את הצעת החוק.

אבל כן, אל תשאלו כמה אני רגוע שהם לא יבטלו את הבחירות ברגע שתהיה להם אפשרות חוקית לעשות את זה. זו בכלל קונספירציה, כמו זה שהקורונה הגיעה ממעבדה סינית.

אתה יודע שברפורמה יש סעיף מפורש שמונע אפילו את האפשרות התיאורטית הזו? או שלעובדות אין קשר יותר…

בהפיכה המשטרית המוצעת הנוכחית? שום סעיף כזה.

יש סעיף שאומר שהרפורמה לא יכולה לבטל את הסעיף של הבחירות. אני מחר בבוקר יבדוק את זה.

סתם כאילו למה ביבי גם צריך לבטל את הבחירות. חח אם יש בחירות עכשיו הוא מקבל 64 62. אני בוטח בפילבר :slight_smile:

לא שאני חושב שזה ישכנע אותך כי “רוטמן רע”

“הוראת ההתגברות לא תחול ולא יכולה לחול כאשר עוסקים בהוראת חוק יסוד הסותרות את חוק יסוד הכנסת”

סעיף 15 ב.

אבל אל תקשיב לי.

אם זה נכון והוא יצליח לזכות. אני כבר לא בטוח שצריכה רפורמה בוא נבדוק:

3 שופטים

2 עורכי דין נווה ועוד אחד שילכו עם הממשלה

2 שר משפטים חבר כנסת קואליציה

חבר כנסת אופוזציה
ארבע מול ארבע

:joy: :joy: :joy:

אני בטוח שכולם כמוני מתים לדעת מיזה מי. אני לא חזק בקטע של רמזים ומילים מעורפלות.
אז בוא תספר לכולנו מי זה מי, הא גם תביא נתונים שיגבו את זה.

נ.ב
הראמדן מעבר לפינה, מישהו רוצה לנחש את מי שר הטיקטוק הולך להאשים בהסלמה שהולכת לקרות במדינה?
בגלל שהולך להיות פה חתיכת הסלמה והכחשה של החרא של הזה לא תעזור.

נ.ב 2

למה כל שרי הליכוד כאלה פחדנים?לפני יומיים לזקן הנאשם רעדו הידיים מפחד או שזאת התחלה של מחלת הפרנקיסון?
כעת ברקת בורח עם הזנב בין הרגליים.
איכ, בושה שהפחדנים האלו נמצאים בממשלה.

בימי ההתנקתקות היו קריאות לסירוב פקודה כולל של ח"כים מהימין. אני זוכר טוב מאד מה היה. המנהיגים לא ממש נענשו.

• לגבי בית המשפט. השאיפה שלו לכוח היא בדיוק מה שנותן קונטרה לממשלה, בטח במדינה שבה הרשות המחוקקת היא זרועה של המבצעת. שני הצדדים ימשיכו ‘לשחק מלוכלך’, אבל לפחות לאזן אחד את השני. זה מהות המנגנון. כיוון שכוח הוא בהכרח משחית, גם הימין צריך להבין שיש הבדל בין רפורמה להפיכה לחותמת גומי. את השני גם הוא לא באמת רוצה
  • הציבור הפריבילגי האמיתי הוא הציבור שלא משרת, מחזיק באידאולוגיה של מדינת הלכה וחושב שמגיע לו כסף
  • הצעת רוטמן:
    "ההצעה של רוטמן היא תכסיס. מט ב-3 מהלכים:
  1. נשיא העליון נבחר ברוב רגיל בוועדה, כלומר הקואליציה תבחר את נשיא העליון הבא
  2. הנשיא חבר בוועדה לבחירת שופטים אוטומטית
  3. כדי למנות את יתר השופטים יצטרכו שופט אחד נוסף - הנשיא

זה לא שינוי קטן. זה פשוט שליטה קואליציונית מלאה בבית המשפט."

https://twitter.com/HauserTov/status/1637695870513627137

איפה כתבתי שלא היו קריאות? כתבתי שחילים נענשו על סרבנות לגבי חברי כנסת לא כתבתי כלום אבל הם בטח לא הוגדרו בתור “גיבורים” בטלויזיה,

צריך להתכחש למציאות בשביל לטעון שהיחס לסרבנים או לממרידים של היום זה משהו שבכלל קרוב למה שהיה בהתנתקות. על עטיית צמיד כתום בצבא חייל קיבל ריתוק או מחבוש… בטח לא היחס לחוסמי כבישים או למפגינים אז.

אין פה ויכוח בכלל…

לא רק זה, אלא גם רבנים[מישהו מופתע?]צרחו לסרב

הקטע המצחיק פה, זה שמשפחת הנאשם צרחה לסרב פקודה בכל תוקף.

אם כבר הנושא הזה עלה אז זה בושה שאנחנו מקבלים את זה. אנחנו פשוט מדינה מטומטמת.

צריך פעם אחת ולתמיד לעצור את הטירוף הזה שרמאדן = טרור.

לא מבין איך שנה אחרי שנה אנחנו מכילים את החרא הזה. ועוד עם ממשלות כעאלק ימין.

בגדול יש פה הרבה פייק ניוק משני הצדדים. גם מהסו קולד ימין. 99% מה"סרבנים" שאתם מקשקשים עליהם זה אנשים שהודיעו שהם יפסיקו להגיע בהתנדבות.

בכל אופן, אתה צודק שהשד הזה הוא כזה שאסור היה להוציא מהבקבוק, אבל כפי שאני רואה את זה: צריך לעצור את ההפיכה לפני שיהיה מאוחר מדי, כי כשהאיראנים ניסו לאחרונה פשוט ירו בהם ברחובות. הם השתמשו בנשק יום הדין, כי אנחנו באמת לפני אחד כזה.

גם אני יכול טו צ’רי פיק
בזמן ההתנתקות הייתה אלימות פיזית כלפי חיילים. הם הגיבו במתינות שיא (לא סתם את הפינוי ביצעו קורסיסטים מובחרים כמו טיס וחובלים, חיילים שפאק הכי קטן בהתנהלות שלהם גורר הדחה). למתפרעים לא ממש עשו משהו, כמובן. ואני מדבר על אלימות פיזית.
אגב, למרי אזרחי קראו בני משפחתו של לא אחר מאשר בנימין נתניהו.

אתה מנסה “לגמד” אבל זה לא יעזור. ואני יביא את מה שהם בעצמם אמרו:

זה לא בודד אלא קבוצות וזה אפילו לא החלטה אישית הם יסיתו אחרים לעשות את אותה החלטה כמוהם. שוב מה היה קורה אם זה היה חילים ימנים בזמן אוסלו או ההתנתקות היו מודיעים את אותה הכרזה.

אתה מדבר על השקר של שי ניצן?

אני גם לא מדבר על הפינוי שמה לעשות, שברגע שאתה מפנה אזרחים מהבתים החוקים שלהם אז אתה תקבל סוג מסוים של התנגדות… לצפות מאנשים שיעזבו את הבתים שלהם בשקט מופתי אחרי שהממשלה שלחה אותם לשם וששרון שיקר להם במצח נחושה אז מה אתה מצפה שיעזבו בשקט מוחלט?

מכיון שאני זוכר טוב מאוד את ההתנתקות. כמעט כולה עברה בתנגדות לרוב שקטה ולא אלימה. היו מקרים של יוצאי דופן ששפכו מים ודברים כאלו. אבל באמת שזה עבר בצורה יחסית שקטה… ואני גם זוכר את השקרים של השב"כ והתקשורת שעסקו חודשים לפני התנתקות והעלילו עלילות דם נגד המתנחלים שהם ישיבו באש חייה וירצחו חילים כמובן ששום דבר מזה לא היה ולא היה אפילו קרוב לזה. למעשה לא תמצא מישהו רציני ושפוי בדעתו שיגיד שהציבור הלאומי דתי בסופו של דבר לא התנהג באחריות ובמתינות. כמו שסיפרתי היה איתי בשתי צוי שמונה במילואים אחד כזה שהמשפחה שלו גורשה מגוש קטיף אבל הוא המשיך לשרת את המדינה ולשלם מיסים ולעשות מילואים. ויש הרבה סיפורים כאלו.

שניסו להפגין נגד ההתנתקות אהרן ברק גייס בית משפט עליון לשעות נוספות בשביל למנוע מהם את הזכויות חסמו אוטובוסים להגיע להפגנות וזרקו ילדות למעצר של כמה שבועות. אתה באמת חושב שיש מה להשוות בין היום?

באמת שזה הכחשת מציאות מה שאתה עושה פה.

“גם אני יכול טו צ’רי פיק”

אתה בנתיים היחיד שעושה פה את זה. אני נתתי 1000 דוגמאות איך רמסו את הזכויות של המתנחלים בגוש קטיף ואתה עושה לי מה אמרה המשפחה של ביבי…

סרבנות מצד השמאל:

כמה ימנים הדיחו מהתפקיד שלהם, אתה יכול להגיד לי?

הא, רגע סרבנים משמאל קיבלו גם מחבוש?
מעניין…

בנוגע לטענה שההתנקות הייתה שקטה ולא קרה בה כלום