פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ברשימת הפעילות שפרסמת כאן אין ולו חוק אחד שעבר… נחמד הקטע של הגשת דו"ח מסודר לציבור והכל אבל בשר אין פה (חוץ מבשר מצונן :wink: )

בכל אופן התנהלות מאפיונרית של קואליציה היא בודאי לא תירוץ לאי עמידה על עקרונות. אם הדרך היחידה למשול היא בעזרת אי משילות אז במקום השכל הייתי מוותר על התענוג. הקואליציה הנוכחית היא הקואליציה הכי טוטליטרית שהתנהלה במדינת ישראל (ועדת שרים לחקיקה, משמעת קואליציונית חסרת תקדים, הענשת ח"כים כאילו היו ילדים בארגז חול).

השכל התראיינה היום אצל אילה חסון ששאלה אותה אם ראש הממשלה נזף בה. אני מצפה מאדם מבוגר לענות שבו לא נוזפים. במקום זה השכל התפתלה וחזרה 3 פעמים על החנופה שנתניהו דווקא מעריך אותה. אם אין כבוד עצמי אין כבוד. אמרת שתתנגדי תתנגדי או שלא תגידי שתתנגדי.

38 תגובות אוחדו לנושא קיים: על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

ממליץ מאוד לשמוע את הפודקאסט הזה בו תומר אביטל מסביר על ועדת השרים לחקיקה. לכל אלה ביננו שלמדו באזרחות שהפרדת רשויות היא עיקרון בסיסי בדמוקרטיה…

אני לא מכיר את הנושא הספיציפי הזה או את הנפשות הפועלות, אך הנה שני הסנטים שלי לדיון. יש כירסום במעמד הדימוקרטיות במערב, במיוחד בקרב הדור הצעיר:

https://twitter.com/bill_easterly/status/804367392595972096

https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2016/12/08/yes-millennials-really-are-surprisingly-approving-of-dictators/?utm_term=.0847f706ad73

אני לא יודע לתת לזה כותרת

https://twitter.com/oren_haz/status/946345690959089664?s=08

אנחנו משלמים לו את המשכורת. לא יודע עם לבכות או לצחוק.

מצטרף להמלצה של ליאור, בכלל הפודקאסט של דפנה ליאל מעולה.

אורן חזן היה מקבל כאן בפורום באן, הנוכחות שלו מביישת את הכנסת עצמה ואת סיעת הליכוד בפרט. המון תלוי לא רק בתוכן הדברים אלא בצורה שבה אומרים אותם.

black mirror הקדישו פרק שלם על המשמעות של ממלכתיות בפוליטיקה: The Waldo Moment. ממליץ בחום.

שבועיים אחרי אני מגלה שהתקשורת הישראלית התעלמה מפרט אחד חשוב מאוד בסיקור על מעשיה של עאהד תמימי: שעה לפני שגירשה חייל מהרחוב שלה בן דוד שלה בן 15 נורה בראשו ונפצע קשה. אפשר להתווכח עד מחר על האם זו זכותה להיאבק בכיבוש או לא, האם החייל הגיב כמצופה (כן סוף סוף!) ועוד אבל זה שלא מספרים את כל הסיפור…

אין משהו יותר סימלי מזה שבמדינת ישראל מחוקקים חוק שיכניס אותנו לעידן של השריעה היהודית בעוד שבשעות אלו באירן אלפים של מפגינים אמיצים נלחמים על מנת לשחרר אותם מהשריעה המוסלמית…

אל תדאג, אנחנו עדיין בעידן הקומבינה.

מקור לידיעה?

יש לך מקור יותר אמין מ"ישראל היום" של החמאס?

חולק כמובן על ההנחה שעיתון הארץ זקוק למליצי יושר

אני מבין שמהארץ עברת לאל ג’זירה?

אני מבין שאתה טוען שזה שקר? שמוחמד תמימי לא נורה?

אני פשוט לא מאמין למילה אחת שהתעמולה הפלסטינית מייצרת באמצעות עושי דבריה. ובטח שאני לא יקבל את ההסבר שלהם לסיבה הוא נורה.

תמימי היא פרובקציה מהלכת, עם היא היתה מעיזה לעשות את מה שהיא עשתה למ"פ האמיץ (דרך אגב כל הכבוד על האיפוק שלו, אני גאה בזה שהוא חייל ישראלי) לכל חייל אחר במזרח התיכון היא היתה כבר ז"ל. אתה יודע מה? אני יהמר ומתוך ניסיון העבר, שחייל בריטי או חייל אמריקאי היה מפוצץ לה את הצורה במכות.

ובניגוד להודעה שלך, זה לא פעם ראשונה שהיא מתעמתת עם חילים ישראלים ועד עכשיו כל הזמן התגובה שלהם היתה זהה.

זה מדהים באיזה סטנדרטים החיילים הישראלים נשפטים לעומת חיילים לא ישראלים נשפטים. איזה צביעות ואיזה מוסר כפול.

באל ג’זירה רק מצטטים את אמו של הנער. הארץ לא נפתח, אבל אני לא מאמין שעמירה הס תכתוב משהו יותר עיתונאי.
אני, אגב, לא בצד של צה’‘ל בסיפור הזה. החיילים בשטח לא יודעים מה לעשות, אבל עורכי הדין נלחמים כמו אריות. תעשיית כסת’'ח של אייזנקוט.

זו גם לא הפעם הראשונה שיורים לה בקרובי משפחה…

אגב אני נוטה להניח/לקוות שאם אתה היית גר תחת כיבוש גם אתה היית עושה לכל הפחות פרובוקציות.

בכל אופן, זה שמלבד עיתון הארץ אף כלי תקשורת לא טורח לעשות את עבודתו… על כך התלוננתי מלכתחילה.

ההיסטוריה מראה שהסיבה שהפלסטינים עדיין חיים תחת כיבוש זה אך ורק בגלל הבחירה שלהם. מ48 עד אהוד אולמרט כולם הציעו להם מדינה משלהם. אבל הם בחרו בסירוב. שבכל פעם יש להם תירוץ שונה למה הם מסרבים.
שהם יזנחו את האלימות ויכירו באמת במדינת ישראל ובלי תכסיסים אני יכיר במדינת פלסטין. שהאם קוראת לרצח ישראלים אך רק בגלל ההצהרה של טראמפ ושאבא יוצא ומשקר ומעליל עלילת דם שהישראלים גונבים להם איברים. אז שיאכלו את מה שהם מבשלים.

לא יודע מה איתך, אני לא הייתי שולח את הילד הקטן שלי ללכת ולהתגרות בחיילים על מנת שהחיילים יפלו בפח ויפגעו בו פיזית. (אני מקווה שאנחנו מסכימים שהיא נשלחה לשם ע"י המשפחה)

דרך אגב, אף אחד לא שואל את השאלה המתבקשת, למה בחברה מוסלמית שמרנית, מגיעה ילדה בלונדינית שלא לובשת חיגאב או כל סממן דתי אחר (למרות שכל הבנות סביבה לובשות) לחזית המאבק הפלסטיני?