פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

האירוניה פה היא שזה חוק ממש גרוע. זו כמובן לא הסיבה שהליכוד מתנגד, אבל הלוואי יפול. הדבר האחרון שצריך במדינה זה עוד סבסוד תארים ועוד פטרנליזם על החיילים. רוצים לעזור? תגדילו את המשכורות/מענק.

אני לא חושב שזה חוק גרוע במציאות הנוכחית. כרגע הדרך היחידה להדביר את אינפלציית התארים במדינה היא להמשיך להזין את הבועה עד שהיא תתפוצץ. המנטליות הישראלית בעייתית מדי, אי אפשר לפתור את הבעיה הזאת בצורה אחרת. אומר לך את זה כמורה שסובל מהעובדה שהו צריך לקחת תלמידים שתעודת הבגרות לא תשמש אותם בעתיד לשום דבר, ולהעביד אותם קשה כדי שיסיימו עם חתיכת הקרטון הזאת.

להשאיר את אלה שנלחמו על המדינה עם נקודת פתיחה ככ הרבה פחות טובה מאלה שהלכו לעשות יומיות וחסכו כסף לתואר, או בכלל אחרי הערבים שרק צריכים לא לצאת מהקווים כשהם ממלאים פסיכומטרי זה יריקה בפנים של מי שסיכנו את חייהם בשביל המדינה.

לא יודע כל כך איך להתייחס למשפט על הבועה כי הוא חסר כל היגיון - אתה מציע לעשות לתארים האקדמיים את מה שעשו לתעודת הבגרות (אנחנו כבר הרחק בדרך לשם).

לגבי היתר - אתה מפלה קשות לוחמים שלא ילמדו הנדסה ודומיה (בעיקר את אלה שלא ילמדו כלל), ודוחף עוד אנשים לתארים מיותרים. גם כאן - שום היגיון. שוב, רוצה לעזור? מענק/משכורת בשווי שכר הלימוד.

אתה רושם את זה כאילו זאת פעם ראשונה בחיים שלך שאתה שומע על משחקי כוח בפוליטיקה על חשבון האזרחים.
תן לי לספר לך סקופ הם לא הראשונים ולא האחרונים, יש עשרות דוגמאות רק מהשנים האחרונות , אפילו שאויב העם ביבי היה בשלטון והשאר היו באופוזיציה…

אני יודע דבר אחד פשוט, הליכוד והחרדים אמרו שהם נלחמים למען השכבות החלשות. כעת הם מסרבים לתמוך בשכבות החלשות ובכירים בליכוד מדברים בפומבי על הגעלות לעזור לשכבות החלשות.

בתור אחד שזכאי למלגה, זקוק לה, ומחכה לה. אני יכול להגיד לך שלחכות שהליכוד יחוקק את זה לא יעזור לי, ולא לכל אחד מהחברים ששירתו איתי. כי החוק לא רטרואקטיבי. הדבר ההגון מבחינת הליכוד יהיה להעביר את החוק, וכשיגיעו לשלטון לתקן אותו. כמובן שזה לא מעניין אותם כי הם בדיוק היו בשלטון ואפילו לא חשבו על להעביר את החוק הזה. זה לא צריך להיות פוליטי בכלל.
בכלל נשמע קצת מצחיק שצריך להגיד את זה, אבל להפיל את הממשלה לא צריך לבוא על חשבון חוקים שנוגעים לטובת האוכלוסייה ויש עליהם הסכמה גורפת.
(לא נכנס לדיון האם זה חוק טוב או לא. בעיני חשוב מאוד)

אתה פשוט מקבל את התעמולה של התקשורת בתור עובדה. מאוד פשוט שיודיעו על מאה אחוז והליכוד יתמוך בהם.

ולפני שיכריזו עלי בתור שונא חילים . שירתתי קרבי בתור לוחם בשיריון ומילואים עד גיל 40 . הדבר הכי חשוב בעיני זה להפיל את הממשלה. אחרי זה הכל.

הליכוד לא פועל כל כך בחוכמה וזה צפוי כי מטומטמת כמו רגב מדבררת אותו. הוא צריך להגיד את מה שכתבתי בלי לסטות מהקו. 1+1 חוק חילים תמורת חוק עונש מוות או גירוש משפחות לעזה.

האמת הייתי בטוח שביבי יתקפל פה. הפתיע לטובה רק חבל שהוא לא סותם לרגב את הפה. רק לחשוב שהיא כמעט התפקדה למפלגת העבודה בזמנו.

אשמח אם תענה לי על כמה שאלות.
1.לצה הליכוד לא העבירו את החוק הזה מאז שנת 2017?
2.למה שהם לא יצביעו בעד החוק ואז ישלימו את השאר אם וכאשר הם יחזרו?
3.מדוע הם שיקרו שהם עובדים למען החלשים אבל ברגע האמת הם משתפנים?

אבל היי, בלי ספינים ושקרים.

למה באמת לא נותנים 100 אחוז מימון?

אתה מתיחס אלי בתור הסניגור של הליכוד. אני לא סניגור שלהם. אני לא חושב שזה כבר משנה. אתה חושב שאני אוהב את ביבי? אני לא שייך למחנה רק לא ביבי וגם לא למחנה רק ביבי. יש לו הרבה יתרונות וגם חסרונות. ואני כן חושב שהוא אחראי להרבה תהליכים רעים אבל אין לי ברירה אלא לתמוך בו. לפרטים תשאל את בנט. הוא אשם בזה.

לגבי למה הליכוד לא יכול ובצדק מבחינתו לתמוך בחוק במסגרתו הנוכחית כתבתי לך כבר

בעצם חוץ מלצעוק מילים ריקות מתוכן אין לך שום דבר להציע, ממש כמו הליכוד.
תודה, הבנתי.

אני לא מבין מה חדש פה, אופוזיציה שמצביעה נגד חוקים של הקואליציה גם אם החוקים שמועלים טובים לחברה? נו בחייאת. אני זוכר את מר"צ מפילה חוקים שיעזרו לחברה. היה חוק נגד אנשים לדעתי שנפל, גם חוקים נגד נכים וניצולי שואה. פשוט הפעם זאת רגב אז כולם יוצאים מהחורים. שאלה היו זנדברג ומירב מיכאלי כולם סתמו את הפה.

אבל לא על זה ההצבעה. ההצבעה היא על 66%. כשהיא עברה טרומית הליכוד בכלל לא דיבר על 100%.
אין לי בעיה עם ההצעה של 100. רק שהיא לא עומדת כרגע על הפרק. כשהיא תעמוד על הפרק אני אתמוך בה. כרגע המצב הוא שאם לא מאשרים את ה-66% אין מלגה השנה. שיאשרו ואז יציעו את ה-100 ויחשפו את הקואליציה.
זה כמובן לא יקרה, אגב.
ואני מצטער, לא הבנתי למה זה אמור לפרק את האופוזיציה. החוק הזה? חוקים נגד אונס? למה שזה יפרק את האופוזיציה. האופוזיציה צריכה למחות נגד עוולות שעושה הממשלה ולנסות להפילה. החוקים האלה בין אם יעברו ובין אם לאו, אין להם משמעות עבור הדבר הזה. סתם מכה מורלית שישכחו ממנה לאחר חודש.

זה שמרצ והעבודה וכל שאר ההזויים עשו את זה בעצמם כשהיו באופוזיציה לא הופך את זה ללגיטימי.

בעיניי המשוואה אחרת,

66% מימון
ניצחון לקואליציה + תמיכה בחיילים

100% מימון
ניצחון לאופזיציה + תמיכה עצומה לחיילים

אם לקואליציה באמת חשוב החוק, שתזרום עם הצעת הפשרה של הליכוד גם במחיר של ‘ניצחון לאופוזיציה’, אם תשאלו את החיילים הם יחתמו על כזה דיל.

למה הקואליציה נאבקת ב 66 ולא מעלה ל100? כי הם לא יתנו ניצחון לאופזיציה… אז החיילים מעניינים את התחת של שני הצדדים, שוב משחקים פוליטים על חשבון האזרח, מדינת ישראל בנוהל.

עד כה החוק הזה בכלל לא היה קיים עד כה כלל המלגות המוצעות כיום ללוחמים ולוחמות ולחיילים משוחררים בכלל, מגיעות מתרומות של פילנתרופים מהארץ והעולם, ומוגבלות למספר סטודנטים בהתאם לגובה התרומות שהתקבלו. כמו כן, עבור חלק מהמלגות צריך הסטודנט להגיש בקשה מידי שנה ועל כן אין ביטחון כלכלי להמשך התואר. מטרת התוכנית היא להפוך למלגה היחידה שלוחמים ולוחמות יוכלו לקבל ללא תנאי, אלא מעצם שירותם במערך הלוחם של צה"ל. המלגה לא תהיה תלויה בתרומות - אלא במימון ממשלתי לחיילים שהתגייסו מיולי 2013.

אם לביבי וחבריו היה כה חשוב לעזור לחיילי צה"ל הם יכלו להעביר את החוק הזה בכל אחד מ12 שנות שלטונו.
זה לא קרה, לכן אם אשכרה היה חשוב לו מחיילי צה"ל ולא סתם לדפוק את החיילים ולנסות לפגוע בקואליציה[אחרי דבריי מירי רגב, המנוסה הפאתטית של הטייס לשעבר יואב קיש שהביאו מולו 2 חיילי צה"ל]זה יפגע בליכוד כל כך חזק.

היחידים שמשחקים פה על חשבון האזרח זה הליכוד.

אבל עזוב רגע את הליכוד מה יכל לעשות ב 12 שנות שלטונו, שחרר רגע.

מה יקרה אם הקואליציה תבלע את הרעיון של האופזיציה ותתן 100 אחוזי מימון? זה לא עדיף לחיילים? מה אכפת לך שישתמשו בביבי לטובת החיילים, נכון כשהוא היה ראש הממשלה הוא לא עשה כלום, אבל עכשיו הוא מציע הצעה יותר טובה לחיילים, למה בכוח לא לזרום איתו? כי קוראים לו ביבי? כי האופזיציה תנצח? אץ מי זה מעניין כשיש חיילים על הפרק?

התשובה היא שזה משחקי קקי של פוליטיקה. תמיד זה היה ותמיד האזרח יפסיד בגלל אגו של שני הצדדים.

למה שאני אעזוב את זה?

על השאר עניתי לך בתגובה הקודמת.

כי אתה רוצה להשיג מקסימום תמורה לחיילי צה"ל. ההצעה של הליגוד כרגע טובה יותר לחיילים, אתה רוצה להפסיד לחיילים בגלל אגו??

זה לא חיילי צה"ל, אלא לוחמים.
בנוגע לטענה שלך בנוגע להפסד-עניתי על זה כבר לפני 2 תגובות.

קראתי פעמיים ולא תפסתי למה כוונתך.

תוכל לפרט?

כמו כן, שואל כדי להבין
נטו כדאיות מה שווה לחייל צה"ל כרגע, מה ההצעה של הקואליציה מה ההצעה של האופזיציה, ומה הסיכוי של כל הצעה?