פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

נתתי לך פירוט מלא.
אני לא יודע למה ההצעה היא על 66% ולא על 100%, את זה אתה יכול לשאול את כלכלני ההממשלה.
לחיילי צה"ל שתי ההצעות מעולות מהסיבה שפירטתי לך למעלה.

אני לא הייתי לוחם, אני לא אקבל שקל מזה. בשביל ללכת ללמוד ביצעתי מלגות וקיבלתי מלגות.
אני אישית חושב שחייבים לתת משהו לאנשים שמשרתים בתור לוחמים על התרומה שלהם למדינה. האם יש חיילים אחרים שטוחנים ולא תורמים פחות?כמובן שיש[שירתתי בתפקיד כזה], אבל המצב שלהם זה מצב שונה לגמרי מבחינת יציאות ואופציות של ת"ש.

מבחינת סיכוי של כל הצעה, אני לא יכול לענות לך על זה מכיוון שאיני יודע.

מבחינת הסבר למה 66% זה מעולה, כיוון שיש לך מלגות[יש מלגה לתושבי הפרייפריה שהמדינה משלמת להם על השנה הראשונה]יש מלגות אשר מתבססות על מצב כלכלי, כמובן שיש לך מלגות שאתה צריך לבצע כמות שעות מסוימת ותמורת זה תקבל סכום כספי יפה שיסגור את ה33% הנותרים.

יאללה, בואו נתקדם עם האשמות. מקרים הפוכים גם היו. אין מה לראות פה, מירי רגב לא כזאת מכוערת, פשוט היא מהליכוד.

ההבדל הוא שלדעתי שלמירי באמת אכפת מהחיילים. למרב מיכאלי ממש לא אכפתיות מהסוהרות שסרסרו, הן לא הנשים הנכונות להילחם עבורן.

אני עם משה בדיון הזה.
מסיבות אחרות אבל עדיין איתו ולא שותף לעליהופ על הליכוד, הם רק תסמין של בעיה רחבה הרבה יותר.

הליכוד מצביע נגד כי הוא באופוזיציה. גם אם התפקידים היו מתחלפים אז פתאום יאיר לפיד היה מצביע נגד.

כמובן שאני מקווה שהליכוד יצביע בעד, והם בהחלט זבלים שמצביעים נגד במקום לעשות את העבודה שבשבילה הם נבחרו, אבל הבעיה היא פשוט עמוקה הרבה יותר מהצעת חוק אחת שהאופוזיציה מתנגדת לה.
הבעיה היא שככה זה תמיד! שבכל חוק של הקואליציה - האופוזיציה יתנגדו ולהפך.
זה פוגע במדינה. בסוף במודע האנשים שנבחרו לשמור על המדינה הם אלה שפוגעים בה הכי הרבה.

אין לי רעיון איך לפתור את הבעיה הזו. אבל לכעוס על הליכוד זה כמו לבכות על בזבוזי זמן של היריבה. חייבים לפתור את הבעיה הרחבה יותר בה קבוצות מרוויחות מזה ולא רק לדבר נגד בזבוזי הזמן

מה שאני מבין ממך שאתה לא מאמין לליכוד, סבבה. אבל אם וכאשר יש הצעה רצינית של 100 אחוז והקואליציה מתעדפת 66 אחוזים זה פשע. זהו, כל השאר זה נעלם אחד גדול ששנינו לא יודעים.

@WhitrRM
קבל קטע, גנץ שיחק אותה ראש גדול וכמו שאמרתי זרם עם האופוזיציה. אחלה גבר בסיפור הזה שלא נכנס לחרטא של הורדת ידיים ופשוט זרם עם הליכוד והעלה את ההצעה.

עדיין מעניין למה לא 100 אחוז. פאקינג לוחמים בצהל.

גנץ הציע פשרה העלו את זה ל75 אחוז והליכוד קיבל.

הליכוד יוצאים מנצחים. גם לא התקפלו וגם העלו את האחוז. אם זה טוב או רע ליהודים אני ישאיר לכם.

העבודה של מפלגת אופזיציה בלי קשר למיקום שלה, זה להפיל את הממשלה. אני מצפה שהליכוד יפיל את הממשלה וימרר את החיים לקואלציה (כך יאיר לפיד אמר שהמפלגה שלו תעשה לליכוד בזמנו) כך משטר דמוקרטי עובד. אם אין רוב ציוני לממשלה וזה ברור שאין לה. הדבר הערכי היחיד שנשאר לראש הממשלה לעשות זה לפזר את הממשלה.

אבל בנט וערכים זה לא הולך ביחד. טיק טוק ממשלה שהולכת בקרוב ליפול.

האזרחים יוצאים מנצחים… אחרי כל כך הרבה מריבות ילדותיות איכשהו האנשים שאשכרה הצבענו להם נזכרו למה הם שם. זה הזוי שהם לא מבינים שזה התפקיד שלהם כל יום לשרת אותנו, אבל כיף לראות את זה פעם ב אחרי שהם הרגילו אותנו לא לצפות לכלום.

מדהים בעיני שלכולכם מובן מאליו שהחוק הזה טוב לחיילים או באופן כללי. פני כלכלת ישראל כפני הדיון הזה.

ולי זה חבל. המטרה של נבחרי הציבור הוא לשרת את המדינה.
אני מבין מה המצב שקורה, פשוט לא שמח ממנו.

בלי להיכנס לדיון עצמו, כדאי לזכור שעד לא מזמן משמעת קואליציונית נשמרה רק לאירועים חריגים ואז הצבעות בכנסת היו הרבה יותר ענייניות ולא כל הצבעה הפכה לכלי ניגוח פוליטי על מלא. עם השנים נתניהו כראש ממשלה זיהה את הloophole וסתם אותו. הוא הראשון שהטיל משמעת קואליציונית מוחלטת. הפך את הח"כים לפיונים מהלכים ואת הכנסת לאבק דרכים.

ורגע מילה על כלכלה - ראוי להזכיר שמדובר בחוק מטומטם ופופוליסטי. גם מתערב בהעדפות של החיילים (ואם הם לא רוצים ללמוד תואר אקדמי? לוחם שרוצה להיות שיפוצניק, למה מגיע לו עונש על זה?) וגם מחזק יותר את החיילים החזקים מאשר החלשים (ואם הם לא יכולים ללמוד תואר אקדמי? כי צריכים לפרנס את המשפחה מחר בבוקר ואין להם זמן 3 שנים ללמוד על אפלטון וסוקרטס, או אולי אין להם את היכולת האקדמית להצליח בתואר כי גדלו בסביבה קשה).

רוצים להעביר כסף ללוחמים? תגדילו את השכר שלהם. יותר יעיל ויותר מוסרי.

לא דברתי על איכות החוק, דברתי עניינית על זה שבהנחה ויש הסכמה רחבה בקואליציה ובאופזיציה לא ייתכן שבשביל אגו ידפקו את החוק ‘הטוב והמעולה’ הזה.

האם הוא חוק טוב/רע? קטונתי.

אני מסכים איתך בגדול, אבל 2 הבדלים משמעותיים (ברמה הפוליטית-פופוליסטית, לא ברמת התוכן):

א. מדובר כאן בחוקים שהאופוזיציה עצמה ביושבה בממשלה העבירה אינספור פעמים, ופה פתאום היא מתנגדת כדי “להביך את הקואליציה” (מה שזה לא אומר, הרי הצעת אי-אמון זה לא). ככה שרמת הציניות והצביעות הנגלית פה אפילו יותר גבוהה מהדוגמאות שהבאת. בדוגמאות שהבאת הקואליציה עוד יכולה להתחבא מאחורי זה שמדובר בהצעות פופוליסטיות מטומטמות (והן אכן כאלה), ושלכן היא לא מעבירה אותן. כאן האופוזיציה לא יכולה להגיד את זה, כי היא העצמה העבירה את אותם חוקים בעבר.
[ושוב, ברמת התוכן עצמו אין לזה שום משמעות, כי גם כאן מדובר בחוק פופוליסטי מטומטם כמו שכתבו כאן לפניי. אני מדבר נטו על פן הנראות הציבורית של העניין].

ב. הציטוטים של רגב, שאמנם יצאו מתוך דיון פנימי בסיעה, באמת די נוראיים. גם בתור בן-אדם בוויכוח פנימי, וקל וחומר בתור נציגת ציבור. היא עשתה בזה נזק לא מבוטל למטרות שלה ושל האופוזיציה, ולדעתי במידה רבה האופוזיציה התקפלה בסוף, הרבה בגלל ההתבטאויות האלה.
עם כל זה שכמו שכתבת, ברמת המעשים אין כמעט הבדל בין הצדדים, אתה כמעט ולא תמצא התבטאויות הפוכות כאלה, ואיפה שכן - גם על הצד השני יירדו חזק.
ודווקא בגלל שאין כמעט הבדל בין הצדדים, רמת הציניות שנוטפת מההתבטאות שלה, היא זו שמחרידה. אחרי שנוכחנו כולנו באופן סופי שאין כמעט הבדל ברמת הפרקטיקה בין 2 הצדדים, מה שהאזרח הממוצע בעצם שומע ממנה זה: " על ה-@%& שלי האזרחים ומה שהם צריכים כרגע, אנחנו נעשה מה שאנחנו צריכים כדי לחזור לשלטון".

היא אולי טיפשה להגיד את זה, אבל כולם חושבים אותו דבר… החלפת שיטת ממשל חייבת כבר להעשות כי במצב הנוכחי כך מי שנבחר עסוק באופרטוניזם ושרידות.

יש לך רעיונות?

בחירה ישירה לראשות הממשלה + פיזור הכנסת פעם ב4 שנים בדיוק.

כלומר בחירות פעם ב4 שנים עם שני פתקים? אחד לראש הממשלה ואחד למפלגה? מה קורה במצב של חוסר תאימות? ממה מורכבת הממשלה? ממפלגות?

אגיד את האמת, לא סובל את החלוקה למפלגות, ככה קשה להרכיב קואליציה וכל קבוצה קטנה שבלעדיה אין ממשלה סוחטת את המרכיב התורן. הרי זה אבסורד שבנט ראש ממשלה ולא לפיד, בן אדם עם מפלגה של חמשה מנדטים (או ששה, אבדתי ת’ראש), זה אבסורד שמנסור עבאס רוקדים לצלילי חלילו וזה הזוי שליברמן כנסת שעברה היה שר בטחון עם חמשה מנדטים.

אני בטוח שהשיטה שתמחק את המפלגות היא שיטה מודרנית וחדשנית, היא נוסתה בעבר וזה לא צלח אבל חייבים לנסות לעבוד עליה טוב יותר. אין עוד מפלגות בעלות אג’נדה נקודתית, הרעיון שלך צריך להשתייך לאחת משתי המפלגות הגדולות שהן בגדול שמאל וימין ושם בתוך כל אחת יש מנעד של פעילים ומנעד של דעות. החרדים יכולים לרוץ יחד עם מרץ והמפלגות הערביות כנציגים של החלשים ומיקוד בסוציאליזם המודרני, לא כמפלגה גזענית דפוקה שחוץ מלסחוט כסף אין לה מה להציע, כנ"ל שס - המפלגה הגזענית ביותר שראיתי. כנ"ל החבר לפיד, בחר צד ואל תמכור לי כלכלה למעמד ביניים כאילו שאר האוכלוסיה מעניינת לך ת’תחת.

זה הפיילוט, מוזמן להציע שינויים

אז מה השיטה לא הבנתי? מפלגה דמוקרטית ורפובליקנית? ונשיא?

בתור התחלה כן. לא יודע לגבי הנשיא או לא, ברור שצריך מנהל כללי אבל לא ברור לי כרגע איך אני משחיל אותו ובאיזה תוקף.

לא. פתק אחד למפלגה והעומד בראשה. מי שמקבלת הכי הרבה קולות, תנהל את הממשלה ב4 השנים הקרובות. רוצה לבנות קואליציה? שתבנה. רוצה להמשיך לנהל את המדינה מבלי שיש לי רוב לחקיקה? שתעשה מה שבא לה, רק שיעזבו אותנו במנוחה. בחירות פעם ב4 שנים = 3 שנים שהם יצטרכו לעבוד בהן כמו בני אדם, ורק שנה אחת שבה נאכל את החרא שלהם שמכוון לבחירות.

במתכונת הנוכחית שכל שנה בחירות, אתה תמיד מקבל את החרא.