פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

באופן כללי, אני חושב שיש דברים ששווה לא להתפשר עליהם.

לטעמי האישי, כן/לא ביבי אינו אחד מהם, ולכן שמחתי להצביע למפלגה שהצהירה (וזה מההבטחות הבודדות שהיא כן קיימה!) שהיא יכולה לשבת עם ביבי ויכולה לשבת בלי ביבי. זו לא הסיבה היחידה (או אפילו העיקרית) שהצבעתי ימינה, אבל עבורי זו לגמרי הייתה נקודה לזכותם.

וכן, גם אני חושב שמגיע למנסור עבאס שאפו עצום :slight_smile:

דרך אגב, מה שעצוב פה, זה העיורון של מחנה “רק לא ביבי”, ביבי עכשיו הוא שליט כל יכול בימין, כי בנט ושקד חיסלו את האפשרות שמישהו ינסה להתמודד מולו . בליכוד ומחוצה. התקדים של הפרת ההתחיבות של בנט זה תעודת הביטוח הכי גדולה של ביבי עכשיו. מי יעיז להתמודד מולו. תשאלו את ברקת למשל. עשה קולות של אופזיציה ואז הזכירו את התקדים של בנט ואז הוא הפסיק וחזר להיות “ילד טוב”.

אף אחד לא יעיז להתמודד מול ביבי עכשיו.

כבר עשר שנים שאף אחד בימין לא מעז להתמודד מול נתניהו. הימין אוהב מלכים.

בנט היה הכי רציני. אם הוא היה עומד במילה שלו הוא היה מקבל סיכוי לזה. עכשיו תתמודדו עם החזרה של ביבי.

ורק להזכיר פה, שאהרון ברק לפני כמה חודשים קרא לביבי “המגן הכי גדול של בג"ץ בימין” אז אני לא מבין את הפוביה הגדולה ממנו במחנה שלכם.

במקום לתקוף את העבריינות של ביבי (שלא הוכחה להזכירכם) היו צריכים לתקוף את חדלות האישים שלו בחצי השני של הקריירה. זה היה הרבה יותר יעיל מאשר לתת דלק לאוהדי הליכוד שביבי מושלם ורק השמאל תופר לו תיקים. ברור לי שהאהדה של ביבי עכשיו בשחקים ככל שמלבים יותר את פרשיותיו. הימין כבר התעייף מביבי ואז בא השמאל ונתן להם אנרגיות מחודשות לסבול הלאה את הבחור. הוא מייצג ‘כרגע’ את כל מה שהימין צריך, הוא בובה שמייצגת את העוולות שהפרקליטות + השמאל ‘תפרו לו’. גם בקבר עדיין אנשים יצביעו לו, השמאל עשה אותו למרתין לותר קינג. אווילים.

תזכיר לי?

@mos56 זה בשבילך, סתם כי אני אוהב לפנק

https://twitter.com/nowthisnews/status/1044740334306058241?t=Lc5lf6DDozRVtJG1oVHDMg&s=19

למה ככה?
סער ואדלשטיין ניסו וקיבלו בעיטה מהמצביעים

אגב, אין לי בעיה עם זה שלפיד יהיה ראש ממשלת מעבר. הוא מסונדל בממשלה שבה כל מוקדי הכוח נמצאים אצל הימין, ככה שהוא הולך להיות בובה.

וזו גם הסיבה שאני כנראה אצביע לו. אני רואה את הממשלה החולפת כמאוד ימנית מבחינה ביטחונית-מדינית-כלכלית ולא מטורללת מבחינת דת. אני מקווה שאחרי הבחירות הבאות תקום עוד אחת כזאת, הפעם בלי כל מיני שיקלים, סילמני, וזועבים.

אגב, אני לא מבין איך מה שקורה עם שיקלי, סילמן ואורבך לא פלילי. מה זה החרא הזה?

אני מצטער זה חשבון שמאל קיצוני אני לא עושה להם קליק…

אני מניח שמדובר באותו נאום שהוא הזהיר אותם מלהיות תלוים ברוסים בגז הם צחקו ונזכרו בגרטה שתצעק עליהם “how dare you” ועכשיו כמה שנים אחרי מסתבר שטראמפ צדק והגרמנים הודיעו שהם חוזרים ליצר גז בעצמם?

אני צודק?

חחחח כן

אתה יודע מה התמורה שהקנצלר שחתם עם הרוסים על העיסקה קיבל בתמורה נכון? זה שהיה לפני מרקל. אבל אל תשכח טראמפ הוא סוכן רוסי…

you can not make this shit up

נ.ב אם חוק ההפיכה השלטונית יעבור איכשהוא בכנסת אני יצביע לביבי בפעם השניה בחיים שלי (אחרי הפעם הראשונה שהוא רץ) כל ח"כ ומפלגה שיצביעו בעד חוק סוף הדמוקרטיה הזה יהיה עליו קלון לכל החיים .

בהתאם לאופי הליברלי של חבריו, למחנה השמאל יש כמיהה בלתי נגמרת לאגדות וזו אחת מהן. כמו אגדת ה"כל אחד לפי יכולתו", אגדת ה"פלסטינים רוצים שלום", אגדת “שוד הגז” (עידכון - האגדה הזאת deprecatd, עכשיו זה אגדת “מהפכות שנתקעו בתקופתו”) כך גם האגדה לפיה מנהיג כוחות האופל השתלט על מוחם של הכפריים הטפשים שלא יודעים מה טוב להם.

כל הזמן מנסים לאתגר את נתניהו במסגרת הדמוקרטית הפנימית של הליכוד ובכל פעם הוא מנצח. לפעמים לא מתמודדים כי אין טעם בכלל לנסות, אז הם חותכים לשמאל ומנסים לבטל את הדבר הזה שנקרא זכות בחירה תחת אמתלות שקריות (הוא יותר מדי זמן בשלטון, שיקח פסק זמן ויוכיח את חפותו, יש לו שיער סגול). בהתמודדות האחרונה מול סהר לא היה לי כח ללכת להצביע כי היה לי ברור שביבי יקח.

אנחנו אוהבים את המלך שלנו מכיוון שהוא הוכיח לאורך זמן את יכולותיו במגוון תחומים במסגרת האפשר כשחלק מההבטחות מתמסמסות אבל הכיוון הכללי הוא נכון. באגדות זה נקרא מלך, בשוק העבודה זה נקרא נסיון תעסוקתי. הימין סומך על המנהיגים שלו בקבלת החלטות, השמאל חייב סיפור טוב וזו גם בדיוק הסיבה לכך שקואליציית הטובים מורכבת משלושה עיתונאים בוגרי המחנה / גל"צ. חבריהם להרפתקאה משלימים את אגדת ה"אחדות" בצורה נפלאה: המלך שסרח בפריקוול בגלל הלב הרחב שלו, ערבי שהוא סבבה למרות שהוא ערבי, דתי שהוא סבבה למרות שהוא דתי, הרוסי שיראה לחרדים הרעים מה זה (פעם זה היה ערבים) וסער שהוא ימני ממש (!) אבל בניגוד לביבי הוא לא רע ובגלל זה אנחנו מעריכים אותו.

ברמה הרעיונית הסכמתי כמעט עם כל מילה של בנט טרום הצטרפותו לקואליצית הצדק, במבחן “האפשר” הוא המליך את יאיר לפיד והפך את רעננה לעיר הבירה החדשה של מדינת ישראל.

כל עוד ביבי מתמודד אני אצביע לו גם אם זה יהיה במסגרת מלכת היופי של ישראל, את הלקח שלי למדתי.

אפשר לכתוב מגילה ואפשר לכתוב שהימין אוהב מלכים…

ביבי! ___ ישראל! חי חי וקייייייים! ביבי ___ ישראל חי חי וקיים!

לפחות הימין הולך ובוחר במועמד שלו, בניגוד לשמאל אתה יודע שיש איזה “לפיד” אחד שבסוף בוחר את כל הרשימה שלו…

שקר הדמוקרטיה הפנימית… אני הייתי ממרצ אז לא עובד עליי.

גם אצל ליברמן יש אותו ואת צוות העובדים שלו שממלא את משבצות ח"כ רק כי היא לא יכול להיות כמה חברי כנסת במקביל.

לפעמים אני חושב שחייב לחול חוק חובה של פריימריז בכל מפלגה. לא כל אחד יוכל להצביע ויצטרכו לעמוד בקריטריונים מסוימים כדי לא להטות הצבעה, אבל בגדול הציבור חייב לבחור את נבחריו ולא איש אחד כריזמטי ככל שיהיה.

גם צריך לבטל את בולשיט השיריונים. לא לאשה, לא ללהטב ולא לגמלאים. מי שטוב שיהיה למעלה ומי שלא מוכר שיהיה למטה.

ליברמן הוא לא ימין.

הליכוד מרצ ומפלגת העבודה ונראה לי גם הציונות הדתית (אבל אני לא סגור על זה) הם המפלגות היחידות שיש בהם הליך בחירה ליושב ראש המפלגה.

אם לא נאה לך שיש מפלגות שלא מקיימות פריימריז, אתה מוזמן לגזור על עצמך להצביע רק למפלגות שמקיימות פריימריז. אבל אל תגזור את זה גם עליי בבקשה…

הדמוקרטיה מתבטאת ביום הבוחר. כל מפלגה עושה את הטוב ביותר, על פי ראות עינייה, כדי להגיע ליום הבוחר במצב אופטימלי. יש מי שחושבות שפריימריז זו הדרך הטובה ביותר לגרום למצביעים להרגיש זהות עם המפלגה, ויש מי שחושבות שלבחור את האנשים הכי טובים ומתאימים ונאמנים להם זו הדרך הטובה ביותר.

ויש את בנט. שבוחר בעצמו את האנשים ואז הם משתינים עליו.
#סליחה

@Uriah - ברמה הפרקטית, מה הממשלה הזו עשתה שכל כך גרוע? פרט לישיבה עם רע"מ שעליה אני מאמין שדעתי כדעתך. אתה מדבר על אמנות האפשר, אבל ברור לגמרי שמה שמנע מביבי להמליך את עבאס ולפיד במקום בנט זה היעדר יכולת ולא היעדר רצון. בטח במקרה של עבאס ששם זה סמוטריץ׳ נטו.