פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

תחת הפתחם “זקנתו מביישת את נעוריו” במילון הפתגמים צריך לשים תמונה של ביבי. מה שהוא והליכוד עושים עם חוק המטרו זה הדבר הכי מגעיל שראיתי. הוא פשוט שם עלינו אלף קילו זין. מאחל לו מה שאני מאחל לפוליטיקאים של הרשימה המשותפת.

לפיד לא פחות אפס. כדי לא לתת לביבי את מה שהוא רוצה, הוא מוכן לתת לו לזיין מדינה שלמה.

רמות גועל שאני לא יכול לתאר.

התעדכנתי בנושא רק דרך עמית סגל, אבל לדבריו הליכוד מתנים הסכמה בהקדמת הבחירות ל-25.10 במקום ה-1.11.

אני דווקא רואה הגיון בהתנגדות של הליכוד כי החוק הזה יוגדר כהישג גדול למרב מיכאלי. אבל לא ברור לי למה לפיד מתנגד להקדים את הבחירות בשבוע? כפי שאמרת, הוא מניאק באותה מידה ומאחר שאני לא רואה רווח פוליטי בהתעקשות שלו מלבד שהוא אישית יתנחל בבלפור עוד שבוע, נדמה לי שהוא אפילו יותר מניאק. אבל בסדר זה לשחק בקקה, כולם חארות בכנסת הזו ללא יוצא מן הכלל.

שארקי זה גם לא באמת דרמה כל כך גדולה, העבודות על הרכבת ימשכו בנתיים והממשלה הבאה תאשר את החוק הזה…

כל איש ימין צריך לזכור שהתקשורת עובדת למען מטרה אחת וזה למנוע מהימין לחזור לשלטון. הוא רוצה שהיה כתוב בויקי שהוא יהיה עוד שבוע בתפקיד. הוא חלול כמו המפלגה שלו.

דרך אגב, נדב אייל בטויטר צייץ שהמטרו הוא של ביבי. אני יכול להבין את ביבי, הוא ראה איך בנט ולפיד “גונבים” לו את הקרדיט על הסכמי אברהם ויותר מזה על הגז ולא מוכן להיות פראיאר יותר.

יש עוד סיבה (לא הרבה יותר ראויה), חוץ מהרצון לעקוץ עוד שבוע בבלפור:

יערה שפירא: ‏יש רוב ל-1 בנובמבר כתאריך הבחירות. הרשימה המשותפת הבהירה שתתמוך בתאריך, המועדף על הקואליציה, כדי להוריד את אחוז ההצבעה במגזר החרדי. שכן, במועד שמועדף על האופוזיציה יש חופש בישיבות.
לעדכונים בווצאפ: bit.ly/3OorI6F
:low_brightness:זירה פוליטית:bangbang:

שישים להם כל מקל בגלגלים לחלאות אדם האלה. אנשים שנותנים לבנאדם עם 6 מנדטים להיות הראש ממשלה רק בשביל להפיל את ביבי, סליחה על הביטוי, אבל שיזיין אותם. הם הפכו את זה לאישי. לדעתי גם מצביעי ביבי וגם ביבי עצמו היו מקבלים את הגלולה המרה יותר בנחת אם לפיד היה הראש ממשלה ולא בנט.

ותפסיקו לבלבל את המוח כמה האופוזיציה מגעילה. מי ישמע אופוזיציות קודמות לא הצביעו נגד הצעות חוק טובות רק בגלל שהגיעו מהליכוד.

וממה שהבנתי, תלמידי הישיבות חוזרים ב 26.10, והם היו אמורים להוות כוח פעיל בשטח ביום הבחירות.

סיבה נוספת לקואליציה לחכות עוד כמה ימים ולא לתת את הכוח הזה למפלגות הימין.

הליכוד קקה.

מבחינתי אפילו קקה כפול.
פעם אחת כי הם קקה, ופעם שנייה כי בגללם אני לא יכול להצביע לליכוד - מפלגת הבית שלי שעם הערכים שלה אני הכי מזוהה.

אבל זהו. מהליכוד נשארה רק חבורה של מלקקי תחת חדלי אישים.
ביבי הוא תותח ושם כל פוליטיקאי אחר פה בכיס הקטן. אבל טובת המדינה כבר לא בעדיפות אצלו, ולהצביע לליכוד זה גם להצביע למירי רגב.

וגם לאוחנה, אמסלם, ביטון, גמליאל ושאר חדלי האישים. וזה ביבי שטרח ועמל להקיף את עצמו בחארות המחליאים האלה. לא סתם הם הגיעו למעמד הזה. אז מבחינתי זה אישי, אבל לא כי אני שונא את ביבי, אלא כי ביבי “שונא” את המדינה ולא מנסה אפילו לקדם אותנו.

אז אני אמשיך להתבאס על עצמי ולהצביע לגוש השינוי עד שהליכוד תחזור להיות מפלגת ימין מרכז, ולא מפלגת “רק השלטון מעניין אותנו אז נכרות ברית עם חרדים וקיצוניים, ונקרא לכל מי שלא משתחווה למלך שמאלן, לא יהודי או סתם בוגד”. פחחחח.

פעמיים קקה כבר אמרתי?

ביבי לא בחר אף אחד. יש דבר שנקרא פריימריז. תבדוק באיזה עוד מפלגות ליברליות דמוקרטיות אעלק עושים את זה. קח סקופ -לא במר"צ.

אתה תוצר של הנדסת תודעה תקשורתית. פמפמו לך למוח שהאנשים האלה יותר גרועים מאנשים אחרים. אתה חושב שליברמן עדיף על אמסלם? אתה חושב שמרב מיכאלי עדיפה על מירי רגב? אתה חושב שמזהה התהליכים עדיף על אמסלם? אני לא. אבל אני יודע, הם צועקים והם בהמות, הם ממש טיפשים.

זה מצחיק כמו שאיזה פעם אמסלם אמר משהו בוועדה על תקציב מסויים, וכמובן הוציאו אותו ועוד היושב ראש הועדה אדון אלכס קושניר שמתנהג כמו דיקטטור בוועדות אמר לו שאין לו מושג בכלכלה. אמסלם בעל תואר ראשון בכלכלה, הוא היה מנהל באגף התקציבים של ביטוח לאומי ומשרד האוצר…

מקסים. אכן כולם זבלים מזובלים ואין סיבה רציונלית לבוא בטענות דווקא לליכוד בנוגע לחוק הזה. כל ה-120 אשמים באותה מידה.

כדי לחסוך לך עצבים בעתיד אני מציע לך להתייחס לפוליטיקאים כמו שאתה מתייחס למנצ’סטר יונייטד בשנים האחרונות: לבוא בלי ציפיות. :slight_smile:

זה לא קצת לטמון את הראש בחול?
אתה בעצם אומר לי שביבי לא השתמש בכוח שלו לכל אורך שנות כהונתו כדי לדפוק את אלו שהעיזו לקרוא עליו תיגר ולקדם את היס-מנים שליקקו לו את החור בהערצה?

נו טוב… פריימריז אתה אומר… וגם הנדסת תודעה… שיהיה. אני לא רואה איך אחד סותר את השני. אולי מלך הנדסת התודעה (ואני בהחלט מוריד בפניו את הכובע בהקשר הזה) ישמח להסכים איתך. אותי לא אתה ולא הוא מבלבלים עם עובדת הפריימריז שלכם.

וואו. אז עכשוי אני בטוח שהוא מבין בכלכלה. כמו כל האנשים שיש להם תואר ראשון במשהו והם ממש מבינים בו.
אופס, בעצם נזכרתי בכל המהנדסים עם תואר ראשון בחשמל שהכרתי בקריירה שלי… האמת שלא כולם הבינו משהו בהנדסת חשמל למרות שהיה להם תואר (ואפילו תואר שני ואפילו ד"ר סתומים שפגשתי במרוצת השנים)…
אבל אמסלם… סטנלי פישר של הליכוד, זה ברור. יש לו תואר בכלכלה. אתה אמרת…

אתה צודק, עובדות לא מבלבלות אותך, תקשורת כן. למה לא פשוט לראות את זה בצורה אחרת-אף אחד לא יכול לגבור על ביבי בפריימריז, וגם אולי הם לא רוצים-הם באמת ובתמים חושבים שהוא הכי טוב.
גם העובדה שיש לאסמלם תואר בכלכלה והוא עבד בתחום (ולא סתם עבד, ניהל) גם לא מבלבל אותך, אתה מאמין שהוא מטומטם שהגיע לאן שהגיע רק כי הוא מלקק לביבי את התחת. בסדר. שוב, הוא צועק, זה בהמתי. הוא בבון טיפש.

לא יודע מה איתך אני מעדיף את אמסלם על דוגמן תחתונים שהלך למסיבות בזמן הקורונה בזמן שלי ולך היה אסור.

ובכל זאת… יש לי הרגשה שאני יודע מה אתם תעשו בראשון לנובמבר.

חולים מישראל טסים במיוחד לטורקיה כדי לעבור בדיקת MRI פרטית תמורת תשלום כי הם חייבים בדיקה דחופה והתור בארץ זה לעוד חצי שנה, בכסף שהושקע על כל הבחירות שהיו כאן בשנים האחרונות היה אפשר לקנות מכונת MRI לכל משפחה במדינה.
בחירות מספר 5 רק כדי שנחזור למצב של בחירות מספר 1.

ברתומאו היה מנהל את המדינה יותר טוב מכל החארות האלה.

זה שאני חושב שכולם גרועים לא אומר שאני חושב שכולם גרועים באותה מידה :slight_smile:

כן אבל תאר לך שאנשים היו יכולים להצביע למפלגה שהם אשכרה חושבים עליה ועל חבריה ועל מנהיגיה דברים טובים… איזה עולם נפלא זה היה.

ותאר לך שברצלונה לא הייתה זורקת את מסי. פספסתי את הפואנטה, סורי :man_shrugging:

לא מתכוון להצביע בפעם הראשונה בחיי
אין מועמד ראוי בעיניי

עדיף להצביע למועמד הגרוע פחות.
אחרת אתה מחזק את כולם באופן שווה, גם את הקיצוניים ביותר.