פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מה כתבתי בצורה מחפירה , מפריע לך שבן גביר לטענתך נגד להט"ב אבל הממשלה הקודמת ישבה עם חברי כנסת שלידם בצאלאל סמוטריץ הוא ליברל…

אין לי מושג מה זה בן של יאני או יואני

אם אתה נגד בן גביר בכנסת אתה צריך להיות גם נגד רעם בכנסת ואם אתה פוחד מהם אתה צריך לפחוד פי עשר מרעם.

הסר דאגה מליבך. אף זכויות ללהטבים לא יפגעו מהציונות הדתית או בן גביר…

הסר דאגה מליבך ב לקרוא לי ימין קיצוני לא מעליב אותי. היום מי שמשמאל ליאיר לפיד נחשב ימני קיצוני…

בדוק. לא מבין למה אתה חושב שאני חושב אחרת.

לא, להט"ב לא מעניינים אותי, זו רק דוגמא קטנה. מפריע לי שבן-גביר רוצה לקבוע את האג’נדה של מי הוא יהודי או מה נכון ליהודי. זה מסוכן לי כי אין לי ארץ אחרת ללכת אליה ואני לא מוכן להיות יהודי בצלמו של החשוך הזה.

דרך אגב. אולי זה הצתה מאוחרת אבל פוליטיקה רק מכניסה דם רע ואתה רצית לעשות מפגש אז חבל שאני יביא למפגש את בן גביר. עדיף לדבר על ברצלונה שמה אתה מסמפט אותי יותר :slight_smile:

דרך אגב אני באמת מאמין שעושים מבן גביר הרבה יותר ממה שהוא. סתם פרובקטור שאוהב לצעוק את מה שאוהבים לשמוע. אין לי שום דבר בעדו או נגדו.

לא, כי עדיף שתביא את בית המשפט העליון של ארה"ב או את הקיצוניים שמנסים “להלבין” שיח טראנסי מפגר בטמטום חסר מודעות עצמית בלתי נגמרת :joy:

ברור שאתה יותר כיפי כשאתה מדבר על בארסה, אבל אל דאגה. אני שם זין גדול על כל ה 120 (טוב נו, אולי לא על שאשאה ביטון, אבל בהחלט על כל האחרים. וגם בנוגע לגברת שרת החינוך כנראה שלא הייתי מסמפט אותה כל כך אם הייתי יודע עליה מספיק. אחרי הכל, גם היא פוליטיקאית.). אני לא לוקח אותם ללב ואם יפסיק להיות לי כיף אני אבקש לא לדבר איתי על פוליטיקה (לא אחשוב להגיד לאחרים על מה כן או לא לדבר).

תיקנתי.

הפריע לי מאוד. מאוד מאוד הפריע לי הישיבה עם רעם, ולא רק בגלל שהם תומכי טרור. הפריע לי שבמצע שלהם הם נגד הומואים ואמרתי את זה כשדיברתי עליהם עם אנשים. למעשה, אמרתי שהם לא יותר טובים מבן-גביר וסמוטריץ’. זה שהם ערבים לא אומר שהם שמאלנים. הם ימניים קיצוניים אחושילינג. אני מפחד מהם כמו שאני מפחד מכל הימין המחורע וחסר הסובלנות.

פשוט שעד כה לא ממש הגבתי בפורום בנושאי פוליטיקה, אז לא ידעת שככה אני חושב.

ולכן אני חושב שהכתיבה שלך אותי היא מחפירה.
אם אתה כותב

לפחות תטרח לברר אם מה שאתה חושב עליי הוא נכון.
רתמת את העגלה לפני הסוסים.

אז שאלה אחרת, ממשלה הבאה יאיר לפיד יקים ממשלה עם המשותפת או רעם. אתה תתמוך בממשלה הזאת? כי זה האלטרטיבה היום. אין יותר מפלגה כמו ימינה נגמר הסיפור שלה.

מה זה אומר

אף אחד לא שואל אותי או מחכה לאישור ממני לגבי איך להקים פה ממשלה.
אני עוד שוקל למי אצביע בבחירות הקרובות (כנראה לגנץ בגלל שאשא ביטון, אבל באמת שזה קלוש אז עוד לא סגור על עצמי) אבל בלי קשר למה שאשים בקלפי, אני לא חושב שתהיה לזה השפעה על איך תראה הממשלה שתקום.

וואללה… באמת לא יודע. הכל תלוי באיך תתנהל הממשלה ומה יהיו הנושאים שהממשלה הזו תעלה לסדר היום ואיך יצביעו על אותם נושאים.

אספר לך למי הצבעתי בבחירות האחרונות. לעבודה :face_vomiting:
לא קיבלתי ממרב את מה שהיא הבטיחה. אכזבה אותי ברמות אחרות.
אם היה אפשר להחזיר את הגלגל אחורה, האם הייתי מצביע לפי מה שאני מאמין בו? לא. אין יותר מפלגה כזו “הליכוד”. זו רק פיקציה שכל מה שנשאר ממנה זה השם.

בליכוד האמיתית לא היה מקום לפולחן המנהיג. אם המפלגה הייתה מתנהלת בהתאם לערכים שעליהם גדלתי אז לא היו קורים פה דברים כמו תליון הצהרת נאמנות למנהיג ביביב ג’וזף סטאלין.

ואני אענה לך בשאלה שלך. כשהמנהיג הנערץ יקים ממשלה עם רעם כמו שהוא רצה לעשות בבחירות הקודמות, אנחנו אמורים לתמוך בממשלה שלו או לא?

יש פה פלונטר פוליטי, לא זוכר מי כתב לא מזמן שהסיבה לפלונטר היא שהמשותפת אינה מפלגה לגיטימית לשום ממשלה, וזה משאיר את הגושים במקרה של שיוויון עם מתחת ל 60 מנדטים, אבל הוא כנראה צודק.

תראה, הבעיה שלי היא שכרגע יש ברית חזקה מאוד בדבר הזה שנקרא “גוש הימין” שלא מושתתת על אידיאולוגיה אלא על גחמות ותאוות שלטון.

הייתי רוצה לראות פה ממשלת אחדות, אבל כולם שונאים את כולם כל כך, שהם לא מסכימים ללכת לאחדות. במיוחד הביביביסטים. לא מקובל עליי. אני לא תומך בשום ממשלה כרגע וממשלת בנט הייתה בעיניי הרע במיעוטו.

חבל לי שממשלת בנט השנואה התפרקה בטרם עת. לפני שבונים צריך להרוס, ובנט לא הרס מספיק את ביביב. אנחנו עוד עלולים לקבל את המנהיג הנערץ כראש ממשלה מחדש. ושוב ניפול לשנים ללא משילות שהדבר היחיד שבו הממשלה תתעסק זה כמה אנחנו אוהבים את המנהיג שלנו ואיך אפשר למצוא הגדרות חדשות ורחבות יותר ויותר ל: “מי הוא סמולני.” הכל חוץ מלהתעסק בדברים החשובים במדינה הזו.

חייב לומר לך שיוקר המחייה יותר מדאיג אותי מרעם כן או רעם לא.
אין פה באמת שמאל או ימין מדיני בטחוני במדינה הזו. זה בולשיט שטוב רק לבחירות ולמפלגות קיצוניות שבאמת מאמינות שצריך לזרוק את כל הערבים לים או שחייבים לעשות איתם שלום. זה כל כך לא באג’נדה ולא יהיה באג’נדה של רוב חברי הכנסת, שלא משנה מי ייבחר ואיזו ממשלה תקום, זה גם ימשיך להשאר מחוץ לסדר היום. ממש כמו עניין ההפלות. לא רלוונטי למדינתינו.

מה שכן רלוונטי זה שהפערים במדינה הולכים וגדלים. החינוך הולך ומתדרדר, המשילות הולכת ונחלשת, הביטחון האישי הולך ונרמס, הנדל"ן שובר פה שיאים שיהפכו הרבה מאוד אנשים לעניים בקרוב, ומירי רגב הייתה עלולה להיות שרת חוץ. יש דברים הרבה יותר גרועים וחשובים לטעמי משאלת רעם.

ושוב, לא רוצה אותם בממשלה. בשום ממשלה. זה לא אומר שאני רוצה את ביביב ראש ממשלה ומוכן לתת לו להרכיב ממשלה על בסיס “רק לא רעם והמשותפת”. ביביב הוא הרבה יותר גרוע ומתנהג כמו אויב של מדינת ישראל בכך שהוא לא נוקף אצבע לשפר את החיים פה. הוא עסוק בלסכסך והוא עושה את זה בצורה כל כך טובה שהעדר שמעריץ אותו הלך ותקף פיזית אנשים שלא תומכים בו.

אתה מבין את חוסר המודעות?
זה אותם אנשים שאמרו: “יהודי לא מגרש יהודי” (למרות שביביב יקירם ישב בצד ולא יצא נגד ההתנתקות), ואז הולכים ותוקפים יהודים אחרים כי הם לא כרעו ברך לכבוד המנהיג הנערץ.

חייבים חייבים חייבים להפטר מהסחלה הזה וכמה שיותר מהר. צריך פה ממשלה מתפקדת.

הממשלה האחרונה באמת שניסתה. הם אשכרה העבירו תקציב. תחשוב כמה זמן זה לא קרה בתקופת הביביב. אתה באמת מוכן לסלוח למנהיג הנערץ על זה שהוא לא העביר תקציב משהו כמו שלוש שנים או יותר? זה לא חשוב לך? העיקר שהוא ממלמל “אירן” וכולנו צריכים לקבל מבט מזוגג בעיניים ולהגיד אמן לכל שקר שהוא מוכר לנו כמו בהיפנוזה?

בולשיט. היה יושב עם רעם כמו טטלה אם סמוטריץ’ ובן-גביר היו מרשים לו את זה. והיה ממשיך להפקיר את המדינה וימשיך להפקיר את המדינה אם ייבחר מחדש.

ואם תחזק את שני האנטי ציוניים האלה (מצטער, זו לא ציונות אם זו לא מדינת כלל היהודים ללא הבדל בנטייה דתית או מינית) אתה עדיין תקבל את הביביב כראש ממשלה. שווה את זה?

לא ברור לי איך סמוטריץ’ ובן גביר הם הקיצוניים היחידים במפלגות ה’יהודיות’ של הכנסת, ומרצ והעבודה לא. לשמאלנים חילונים קשה עם סמוטריץ’ ובן גביר באותה מידה בדיוק בה לימנים דתיים קשה עם מרצ והעבודה. שני הצדדים קיצוניים בעיני השני באותה מידה בדיוק. למה סמוטריץ’ ובן גביר בכנסת זה כל כך מסוכן אבל אבתיסאם מרעאנה או יאיר גולן זה בסדר?

מבחינה מספרית במדינת ישראל, כפי שמוכח פעם אחר פעם בקלפי, הרבה יותר ישראלים מרגישים יותר בנוח עם סמוטריץ’ ובן גביר מאשר עם מרצ והעבודה (כלומר - מצביעי הליכוד, תקוה חדשה, ימינה, הציונות הדתית, שס, יהדות התורה הם מספרית יותר ממצביעי שאר המפלגות).
אם נבדוק היסטורית, השמאל של היום הרבה הרבה הרבה יותר קיצוני מכל שמאל שאי פעם היה (וזה נכון גם לשמאל של מחר, מחרתיים, של שבוע הבא וכן הלאה). הימין ה’קיצוני’ היום נחשב למרכז מתון של פעם. אם בן גוריון היה מסתכל על מפלגת העבודה היום הוא היה יורה לעצמו בראש. לא ברור לי איך התקשורת הצליחה לגרום למצב בו אנשים מאמינים שיש רק שני קיצוניים בכנסת ואלו סמוטריץ’ ובן גביר, אנשים די ממלכתיים בסך הכל (כן כן טרוריסטים לשעבר בסדר. לא עשו שום דבר שראוי לתואר ‘קיצוני’ מאז שהם בפוליטיקה, כולל פליטות פה).

מה כל כך קיצוני במרץ?
כלומר הכל תלוי מה הכוונה שלך בקיצון. האם הכוונה נטו בסקאלה של הדעות, מי נמצא בקצה שלה?
אני התייחסתי לזה כמובן בצורה שלילית יותר. וסלח לי אני לא חושב שגישת ה"חיה ותן לחיות" קיצונית בדיוק כמו “לגייז אין זכויות שוות”.
אם זה מפריע לך אחפש מילה אחרת. בסוף אצלינו המילה קיצוני הפכה להיות מקבילה של המילה radical. בגלל זה הרשיתי לעצמי להשתמש במילה קיצוני. כשאני (ולדעתי כולם) קוראים למישהו קיצוני, אנחנו לא רק שאומרים שהדעה שלו בקצה הסקאלה אלא שהדעה שלו מסוכנת.
אז בהודעה הזו אם זה מפריע לך תחליף את כל ההופעות של “קיצוני” ב"radical".
מה מרץ עשו שהוא כל כך קיצוני?
תמיכה בנישואי גייז זה קיצוני?
להתנגד לשיוויון זכויות עבורם מבחינתי גרוע בדיוק כמו למנוע מיהודי להתפלל. אתה לא חייב להסכים עם נישואי גייז, אז פשוט אל תתחתן עם גבר. בדיוק כמו שלדעתי דת זה דבר טיפשי ובגלל זה אני לא מניח תפילין. המקבילה של להתנגד לנישואי גייז היא להוציא את הנחת התפילין מחוץ לחוק למשל.

אני רוצה לדבר פה על נקודה אחרת.
למה במדינה שלנו האלמנט הביטחוני מקבל כל כך הרבה חשיבות?
כלומר ביטחון זה חשוב, הכוונה שלי היא כמה המצב הביטחוני של המדינה משתנה?
עם יאיר השמאלני האם פתאום ביטחונית המצב שונה מבתקופת ביבי?
עם גנץ השמאלני כשר ביטחון מישהו הרגיש חוסר ביטחון?
האם ליברמן הימני מוטט את חמאס כשהיה שר ביטחון של ביבי הימני כראש הממשלה?
האם בנט הימני (יותר ימני מביבי) עשה משהו שונה?
האם ביבי בעצמו עשה הרבה יותר משימור הסטטוס קוו?

באמת מישהו פה חושב שיש איזשהו הבדל ביטחוני משמעותי בין ראשי הממשלה?
אז למה אנשים מבססים את ההצבעה שלהם לפי זה? מה עם האלמנט הכלכלי? אנשים בוכים שאין כסף לדירות ושהכל יקר ואז כשמגיע הבחירות הם מצביעים לאדם שמדבר על למוטט את חמאס בצורה הכי כריזמטית.
סלחו לי, מהזווית שלי מדובר בטיפשות.
כלומר לא שזה טיפשות להצביע ימין או שמאל. טיפשות להצביע לפי ימין או שמאל ביטחוני.
לצורך העניין כלכלית יאיר הוא ימין בכלל. גם ביבי.
מה תגידו על המפלגות הערביות? הן כל הזמן מוזכרות בשמאל, אבל בתכלס הן ימין לא פחות מסמוטריץ, פשוט בכיפה שלהם דחפו א’ (כאפיה).
למה מדיניות החוץ שלנו צריכה לעניין אנשים פה יותר ממדיניות הפנים?

אני לא רואה סיבה לענות לכל שאלה שהעלית לכן פשוט אשאל אותך מה כל כך קיצוני בבן גביר וסמוטריץ’?

מה שאתה חושב שקיצוני אצלם, אצלי נראה בסדר. מה שנראה לי קיצוני אצל מרצ, אצלך נראה בסדר.
אני לא מבין למה כל כך מסובך לשמאלנים להבין את זה ולקבל את העובדה שיש לאנשים דעות מנוגדות לשלהם ולמרות זאת הם לא קיצונים חשוכים נבערים שצריך להרחיק מהעולם. זה נכון לא רק לכנסת ישראל אלא לפרוגרסיבים באופן כללי. כל מי שלא חושב כמוהם הוא קיצוני. יאללה.

מרצ קיצונית כי היא מחזיקה בחברי כנסת למשל שהשתתפו בכנסים שתומכים בבי די אס או שמכריזים על ישראל בתור בתור מדינת אפרטייד. ואם אפשר להוסיף שהם לפני כמה שנים הוציאו את המילה ציונות מהמצע שלהם אם זיכרוני אינו מטעה אותי. מרצ בשבילי היא מה שבן גביר בשבילכם. שארקי אחלה הודעה :-).

https://www.makorrishon.co.il/news/362615/

קצת עצוב לי שהדיון פה הוא איזה זבל פחות מסריח. אידיאולוגית, הציונות הדתית ומרץ זה אותו חרא.

מה שכן, אם מסתכלים על פעולות נטו בממשלה, אז מרץ לא עשו שום דבר קיצוני, בעוד סמוטריץ’ כן מקדם שלילת זכויות (למרות שהוא נסיך ואוהב הומואים, והיה מתחתן עם אחד אם זה היה מותר בתנך) של חלק מהאזרחים.

דיון ההפלות מתקשר לי פה למה שיוסי כתב. לא לתת לאנשים זכויות מסוימות כי אידיאולוגיה X של מישהו נראית סבבה, זה דבר נוראי. ראינו עד כמה מטורף זה, ועד כמה צריך לקחת לממשל את הכוח הזה. לא מבין איך הקורונה לא הדליקה אצל כולם את הנורה הזאת.

כי להכריח מישהו לשים מסיכה חמור הרבה יותר מלשלוט בגוף של אדם אחר או מלתת לאדם אחר זכויות…

או שאולי נשים לב למכנה המשותף, המסיכה כן פוגעת בו ובעוד אפליה לגייז או איסור הפלות פוגעות רק בבני אדם שאינם גברים סטרייטים.

איך אני אוהב את גישת ה"זו דעתי וזו דעתך, מה ההבדל?"
אז ההבדל מתחיל במה הדעה, לא כל הדעות באותו נושא שקולות.
אדם אחד יכול לחשוב שזה לא בסדר לתקוף אדם אחר ושני יחשוב שזה בסדר. אלה אולי שני צדדים לאותו מטבע אבל הם לא שקולים בשום צורה שהיא.

אתה יכול לחשוב שונה ממני בהמון דברים, אבל סלח לי, לדעה שמעודדת שלילת זכויות לאנשים על רקע מיניותם היא לא דעה שקולה לאי שלילת זכויות לאנשים על פי מיניותם.

לתמוך בדעה כזו בעיני זה רוע. אין דרך אחרת לתאר זאת.
אתה יכול למסגר את זה יפה ב"זו סך הכל דעתי". אבל זה לא משנה את העובדה שזו לא דעה שקולה ללאפשר לגייז זכויות.

אז אתה חושב שמרצ לא רוצים לשלול זכויות לחרדים, והחרדים חושבים שמרצ רוצה לקחת להם תקציבים ובכך לשלול להם את הזכות שבן גוריון קבע ללמוד תורה כל חייהם, שהיא זכות קיומית בעיניהם.

אני מבין שהעמדה שלך שונה משלי ומקבל אותה, אבל אתה עסוק בלהסביר לי למה אני טועה ואתה צודק. בסדר, תחשוב שאם סמוטריץ’ ובן גביר יהיו בממשלה יזרקו כאן הומואים מגגות ואני אבוא עם פופקורן ואשיר ‘שיישרף לכם הכפר’ יחד עם שאר אחיי מלה פמיליה, מה אני אגיד לך.

אני מסרב להכנס לדיון על הפלות כי זה כבר מוצה בפורום. אבל איפה ראית שמישהו בעד פגיעה בזכויות לגייז פה? אתה פשוט ממציא דברים.

דרך אגב שהיה ברור שאני לא מצביע לציונות הדתית בעיקר בגלל זה. אני מעריך את סמוטריץ מאוד אבל אני בתור חילוני ליברלי לא יכול להצביע למפלגה שיש בה את נועם וכל הדברים האלו.

זו לא זכות, זו אפליה. ברור שהם ילחמו כדי לשמר אותה. מי המטומטם שיוותר על כסף סתם ככה? מבחינתי שכל אחד ילמד איזה דת שבא לו מבוקר עד ערב, ושישיג תרומות כדי להתקיים באורח החיים הזה. המדינה לא אמורה לממן אותו, כמו שהיא לא מממנת אף סטודנט אחר (דווקא לזה אפשר למצוא הצדקה, שכן המדינה תרוויח ממיסים אחרי שהוא ימצא עבודה בתחום הלימודים). זכויות וחוקים צריכים להיות תקפים לכולם. יודע מה כן תקף לכולם? חוק גיוס חובה. אה רגע…

האם לגייז יש אותן זכויות כמוני וכמוכם? האם סמוטריץ’ הוא לא מאלה שנלחמים בגופם כדי למנוע שוויון, ובסוף בית המשפט נאלץ להתערב? אנחנו חיים באותה מדינה, שאני רואה את הדברים האלה ואתם לא?

גם רוב השמאלנים לא מצביעים למרצ כי יש להם דעות קיצוניות בדברים אחרים. אותו חרא.

כי אתה לא מבין איפה עובר הגבול בין דעה שלא פוגעת באחר לדעה שכן.
גם יש אנשים שחושבים שלדקור יהודי זו מצווה, גם זו לא דעה שקולה לדעה המתנגדת לרצח יהודי.
לא הכל הוא מצד של “זו דעתי וזו דעתך”

ששארקי יתקן אותי, אבל הוא הרגע מגבה את הדעה הזו…
בכל אופן, אם זוהי אינה דעתו אז מתנצל אם זה נשמע נגדו, אני נגד הדעה כמובן ולא נגדכם.

אם נכנס לזה, אז זוהי אינה שלילת זכויות. אולי שלילת פריבילגיות. אני הרי לא מקבל כסף אם אני לא עובד. אם הם מקבלים כסף על לימוד תורה למה אני לא מקבל כסף על זה שאני לומד חדוא?
אני לא אבין כנראה לעולם את לימוד התורה, זו זכותם המלאה ללמוד, אבל סלח לי, לקחת למישהו “זכות” אותה אני לא מקבל שונה לגמרי מלקחת למישהו זכות אותה אני כן מקבל. האחד נקרא תיקון והשני אפליה.
בוא נהפוך את זה, אם היה במדינת ישראל חוק שנותן 1000 שקל חודשי לכל אדם לבן. כמובן מכספי המיסים של כולנו (לבנים ושחורים כאחד). האם חוק שמבטל את אותה קצבה הוא שלילת זכויות מהלבנים? או אולי תיקון מצב לא הוגן כלפי מי שאינו לבן?

טל אתה תמכת בממשלה שהיתה בה מפלגה שסמוטריץ הוא אביר זכויות האדם בנושא של גייז. לפרטים שאל את חבר כנסת וליד טאהא

כמו שכתבתי אתמול, הכל עניין של פוזיציה. ומה שהכי טיפשי שלדעתי אתם רק מחזקים את בן גביר. הוא רק מתחזק פה.

ההבדל בנינו הוא שאני שופט מעשים ואתה שופט אנשים.

אין לי בעיה שסמוטריץ’ יהיה בממשלה כשר תחבורה ולא יקשיבו לדעותיו בשום תחום אחר. הוא היה שר תחבורה מצויין.

גם בממשלה הבאה הוא היה שר מצוין ולא יקשיבו לדעותיו בנושא של הקהילה הגאה. אתה יכול להרגע לא יוציאו מהחוק את הקהילה הלהטבית. לשמחת כולנו פה.