פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

https://www.kan.org.il/item/?itemid=131567

זה אולי עבר פה קצת מתחת לרדאר עם כל ההתרחשויות במדינה שלנו, אבל היה פה ירי לעבר סוכת אבלים במגזר הערבי לפני כמה ימים, שמאוד הסעיר את המגזר. סוכת אבלים אמורה להיות אירוע מקודש כמעט, ובטח שלא מנצלים אותו לטובת סגירת חשבונות.
בכל מקרה, מסתבר שכמו בהרבה מקרים אחרים - החליטו לסגור את הדברים בתוך הבית, והענישו את מי שירה - פרסום מכתב התנצלות, והגליה.

עכשיו, מעבר למהירות וליעילות בסגירת האירוע המרשימות ביותר לכשעצמן - מציאת האשמים, ההענשה וכו’ - אני שואל את עצמי: למה לא ללמוד מהם? למה לא ללמוד מהם מה הדרך הטובה ביותר להעניש ולהרתיע פושעים מהמגזר? לדעתי זה יכול לעזור לנו המון - בענייני ביטחון פנים וטיפול בטרור גם יחד.

ולמי שיאמר בצדק מסויים שהפשיעה בציבור הערבי גואה, ולכן לא כדאי ללמוד מהם - הסיבה לכך היא שברוב המקרים הם פשוט לא מטפלים, כי מדובר בפשיעה “לגיטימית” בעיני מקבלי ההחלטות ומובילי דעת הקהל בכפרים - כבוד המשפחה, סכסוכי חמולות ועוד.
אבל פה, כשחצו קו אדום מבחינתם - הם הראו בדיוק מה הם עושים לפושעים.

חבל שאנחנו לא פותחים את העיניים ולומדים מהם.

ולמה רק פושעים מהמגזר ? כל פושע, שהארגון הזה יטפל בהם, אני בעד. כל פושע שישברו לו את הרגליים ואז יגלו אותו.

‏מירי רגב באולפן ynet: “אחרי שנרכיב ממשלה נפזר מיליארדים מהקופה הציבורית כדי לסבסד מזון, לחם ודלקים. ללא ספק. במקום לתת לתנועה האיסלמית, ניתן לאזרחי המדינה”

לא נגעתי.

נותר רק לקוות שכל מי שהימין הישראלי יקר לו יתפקד לליכוד ויצביע בפריימריז - ולא לאשת הפנקס הכחול.

הבעיה האמיתית היא לא מירי רגב (ואני לרגע לא מנסה להגן עליה חלילה). הצרה היא שמירי רגב היא התגלמות הפופוליסטיות והאופורטוניזם, ולכן אם היא מתבטאת בצורה כזאת - סימן שיש לה סיבות טובות להאמין שזה מה שהמון הציבור רוצה לשמוע.
ופה הבעיה האמיתית.

אז… שנחליף עם?

העם מעולם לא היה משוסע כל כך, ואין פלא שהעמך מרגיש שפשוט רודים בו ואין צדק, ויש גווארדיה קטנה שקובעת את סדר היום, אז כן, העם כל כך מתוסכל שכל דבר הכי טיפשי כל עוד אומר אותו מישהו מהצד הנכון של העמך הוא יקבל קולות ובכמויות.

אני לועג לשטויות שמירי רגב מייצאת מהפה שלה, אבל אני לועג באותה המידה לחבורת הסמרטוטים הנאורים שרוצים להחליט בשביל אותם עמך במקום לעזור להם לחשוב בצורה עמוקה יותר על הדברים שיסיעו להם.

הבעיה האמיתית זה אני, שכבר לא אכפת ולא אצביע ואז הרבה מירי רגב יכנסו לכנסת, אבל כאמור, כבר לא אכפת לי.

מירי רגב לא שונה בהרבה מהרוב המוחלט של הפוליטיקאים, היא סתם גרוטסקית ורועשת יותר. כולם מאמינים שיש להם את הכוח לנהל מלמעלה את האזרח ואת חייו, עד הפרטים הקטנים. כולם חושבים שהממשלה יכולה לפתור את הבעיות של האזרחים אם רק תתערב טיפה יותר. וכולם יודעים שזה פשוט יעבוד להם ברמה האלקטורלית, כי הפוליטיקאים הם שיקוף של הציבור שברובו מאמין בכל הדברים האלה ללא עוררין, לא משנה כמה עדויות ההיסטוריה תספק כנגדם.

למה לא תיקבעו לכם ללכת להתחסן ביחד באיזה קופת חולים לבחירתכם? :stuck_out_tongue:

זעקי ארץ

עוד טיוח של הפרקליטות עוד טיוח של שבס והמשטרה עוד ועוד חרא מתי יכניסו את החארות האלו לכלא.

מאז שראיתי את הכתבה הזאת אני חסר מנוח ועצבני. דברים שיותר מתאימים לקולומביה או רוסיה. לאחרונה אני מרגיש שהמצב שלנו לא טוב יותר משם. הכל מושתק, תפור, מקומבן. מבחינתי למצוא את האנשים שאחראים למחדל הזה ולהפוך אותם לשפני ניסיונות. כמה רוע.

שהכל נכנס לכן ביבי לא ביבי. נראה שבשביל הפחד שזה יועיל לביבי אז בפרקליטות או במשטרה יכולים גם לצאת ולרסס אנשים ולקבל על זה חסינות. זה מייאש.

ארגון הפשע הכי גדול בארץ זה מערכת התביעה , מהמשטרה שבס הפרקליטות וחלקים בבתי המשפט. את זה צריך לפרק.

זה לא יכול להיות משהו אחר מכן ביבי / לא ביבי.

12 שנה שמדיניות הפנים נזנחה. 12 שנים שאף אחד לא התעסק במשפט / בריאות / חינוך / תחבורה.

כשהוא בא ומספר על איך הוא יטפל ביוקר המחייה זה גורך לי לגחך לרגע ואז להיזכר שחצי מדינה בטוחה שהוא המשיך וברגע שהוא יחזור הוא יעשה מה שלא עשה 12 שנה.

אין לי ספק שבמערכת המשפט הוא כן רוצה לעשות שינויים. יש לו אינטרס אישי. אבל זה מגיע ממקום לא נקי, והוא לא הבן אדם שהייתי רוצה שיהיה אחראי על השינויים שאכן צריכים להיעשות שם.

בכנסת הבאה יהיו יותר עמיחי שיקלים מאשר כחלונים ואם היה לימין 61 בלי כל הדן מרידורים והבני בגינים. אולי נראה משהו משתנה. אני בוחר להיות אופטימי לשם שינוי.

זה כמו החלון של ברצלונה, האמנת שזה יגמר כך? :slight_smile:

אותו עמיחי שיקלי שהצביע נגד חוק האזרחות, ונגד תקנות איוש? לא הייתי תולה בבן אדם את התקוות שלי.

בכל אופן, כמו שאמרתי - אין לי ספק שבמערכת המשפט הבן אדם רוצה לעשות שינויים. הוא לא הבן אדם לעשות את זה.

בשאר התחומים? תשמע את מירי רגב שמספרת על זה שהתוכנית של הליכוד היא לקחת 50 מיליארד שקלים כדי לסבסד לחם ודלק. הייתי מקשיב לתגובה הבאה שלך שתגיד לי להתעלם מזה, אבל זכור לי שביבי עשה דבר דומה בקורונה ושילם לאנשים מיליארדים כדי לא לעבוד ולהשמיד את הכלכלה.

דרך אגב חוב שלי על סמוטריץ לגבי הזילזול שהיה בו פה.

תצפו בראיון הזה. אני מאוד ישמח שהוא יהיה שר בממשלה הבאה

אתה בטוח שהיה פה זלזול בסמוטריץ’?
ממה שאני התרשמתי כל מי שהיה “נגד” סמוטריץ’ דאג גם לכתוב שמדובר בפוליטיקאי חכם וביצועיסט, ושהפער בינו לבינינו הוא אידאולוגי בלבד :slight_smile:

דווקא כחלק ממחנה ה’מגנים’ על סמוטריץ’, הראיון הזה רק הוריד לי. הבחור בחיים שלו לא דיבר על כלכלה, פתאום יש בחירות בזמן משבר כלכלי והוא נהיה לי אדם סמית’. יאללה. קשקשנים כולם.

אני לא יצביע לציונות הדתית בגלל שהוא לא מיישם את הדעה שלו שם. כאילו הוא ימין כלכלי רק עד שזה נוגע לחרדים או דתים. ויש גם את הסיבה שהוא עדיין ימני יותר ממני ולא ליברלי בסוגיות אזרחיות ולהט"ב . אבל הוא היה שר תחבורה טוב. אני גם חושב שהוא מנסה למתן את עצמו בשנים האחרונות.

והוא הוכיח שאצלו הפה ולב שוים. ביבי הציע לו את הכל בשביל לחבור לרעם בהתחלה והוא עמד במילה שלו, אז אני לא חושב שאפשר להגיד עליו שהוא “'קשקשן”.

החיילת שנאנסה פתחה קמפיין למימון המוני. חשוב מאוד לעזור לה.