פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מבחינה אידאולוגית, לכל הפחות אם זה היה תלוי רק בהם והם חפים משיקולים - אני חושב שלפיד היה חותם על עסקה של שתי מדינות וביבי לא

לא ברור לי על מה אתה מדבר, שאלתי שאלה פשוטה קיבלתי תשובה עם טענה מסוימת והוכחתי שהטענה הזאת אינה נכונה.

שביבי היה בשלטון הוא כל הזמן היה מפיל אחריות על הכשלונות שלו על הממשלות שקדמו לו. אז חשבתי שזה בלתי נסבל והיום שאני רואה כל דבר שהממשלה הנוכחית והתומכים שלה צועקים על כל דבר “אבל ביבי” זה בלתי נסבל באותה צורה.

בדיבורים ביבי אכן דיבר על מדינה פלשתינית אבל זה היה בשביל להרדים את אובמה, אבל בפועל הוא קבר קבורת חמור את מדיניות אוסלו. זה לא אני לבדי, כותב את זה זה, זה מה שהפלשתינים והשמאל בארץ האשימו אותו כל השנים (עכשיו פתאום הם משחקים אותה ששכחו את זה).

הסכמי אברהם יצרו תקדים, שאפשר להגיע להסדרים מול מדינות ערב בלי הפלשתינים ובלי לתת להם את היכולת לטרפד את זה. ועכשיו הגיע לפיד והחזיר את הגלגל לאחור.

עזבו, שלפיד עושה את זה בזמן שהוא ראש ממשלת מעבר ללא תמיכה ציבורית רחבה. שאפילו חברי הקבינט שלו ברובם מתנגדים לזה. עזבו לפחות מבחינה חיצונית (לא שיש לי רחמים על הנוכל) הוא תוקע סכין בגב של בנט , שהרי הוא הבטיח לו שהממשלה הנוכחית לא תעשה שום צעדים חד צדדים.

ביבי בזמנו היה אחד שביקרתי לא מעט. ואז הגיע הצמד בנט ולפיד והוכיח לי שעדיף את המוכר על האיום והנורא . ודרך אגב, עכשיו גם בסקרים של ערוצי המינסטרים ימין מקבל 61 . לדעתי, ביבי מאוד שמח על לפיד, עד עכשיו היה איזה מנדט וחצי של “ימין רך” שלא רצה להצביע לביבי בגלל האישיות שלו. עכשיו שהם יודעים מה על הפרק. הם יצביעו לימין.

דרך אגב , כתבתי שמבחינת לפיד זה לפחות אידואלוגיה. אבל מי שבגד שיקר ורימה ואחראי לזה זה קודם כל בנט ואחרי זה שקד. לדיראון עולם הימין יזכור אותם. גולדפרב לעומתם. הוא צדיק.

אם שקד תרצה להתחיל להציל את כבודה ואפילו במועט, שתודיע על פרישה. זה יסגור את כל החבילה לטובת הימין.

נ.ב

מינדוף בנט

https://twitter.com/ZvikaKlein/status/1573039392633020420

עשה אקזיט על חשבוננו ועכשיו מחפש לעשות קופה ולברוח…

ערוץ 14: “אנחנו לא מבינים למה לא לוקחים אותנו ברצינות ואומרים שאנחנו ביביסטים.”
גם ערוץ 14: לא יודעים אפילו מי ראש ממשלת ישראל בימים אלה.

התירוץ ששמעתי, שרה"מ נשאר רה"מ גם אחרי עזיבת התפקיד, לא מחזיק מים. זה לא מקובל בשיח הישראלי, לא עקבי עם היחס שלהם לראשי ממשלה לשעבר אחרים, ובעיקר מגוחך כשאת ראש הממשלה המכהן הם לא מזכירים לפי תפקידו.

הגיע הזמן לשלוח אותו לכלא.

תקיפה שבוע אחר שבוע של יהודים מפגינים, מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה.

למי שמכיר, הכלכלן החביב אורי כץ (הבלוג “דעת מיעוט” והספר “כסף כחול לבן”) הודיע על תמיכה במפלגת חופש כלכלי של אביר קארה. וזה מה שהוא כתב:

בבחירות הקרובות אצביע לאביר קארה. נכון, קיים סיכוי שאביר קארה לא יעבור את אחוז החסימה, אבל המפלגות האחרות שבויות של קבוצות אינטרס, וההבדלים בינן מורכבים מ-90% רטוריקה, רוח וצלצולים, ו-10% נושאים שהשפעתם על החיים שלי שולית לגמרי. קארה הוא היחיד שדואג לאינטרסים של כלל הציבור.

ועכשיו לסשן שאלות ותשובות:
ש: אתה לא חושש לזרוק את הקול שלך לפח?
ת: לא. אם אצליח להכניס את אביר קארה לכנסת זה יהיה מצויין, אבל גם אם לא אני לא אצטער על שתמכתי במישהו שלפחות ניסה להוביל שינוי חיובי ונלחם כנגד הרוח.

ש: אבל המפלגות האחרות לא זהות לגמרי. אתה בוודאי מעדיף את המפלגות המתונות על פני מפלגות קיצוניות או חרדיות. לא חבל?
ת: המפלגות המתונות ישמחו לתת לקיצוניים ולחרדים את מבוקשם כדי להכניס אותם לקואליציה, אז ההבדל זניח, וממילא ההשפעה של הקול שלי על כוחן יחסית לקיצוניים היא זניחה.

ש: אבל קארה מוכן לשבת עם ביבי!
ת: חברים יקרים, הגיע הזמן להתחיל להכיר בכך שנתניהו ככל הנראה יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל, אם תרצו ואם לא. אני מעדיף להצביע למישהו שינסה לקדם מהלכים נכונים גם בתוך ממשלת נתניהו.

ש: אבל קארה ימני מדינית!
ת: בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני המפלגות נבדלות רק ברטוריקה, לא במדיניות. לכן, למרות שאני בצד השמאלי של המפה מבחינה מדינית, העמדה הזו שלי לא ממש משפיעה על ההצבעה.

ש: מה עם ליברמן?
ת: עשה עבודה מצוינת בתור שר אוצר בקדנציה האחרונה, אבל לפניה יש לו היסטוריה של 20 שנה מפוקפקות למדי בפוליטיקה, ובגדול הוא נראה לי כמו אופורטוניסט. קארה הוא הימור בטוח יותר.

ממליץ גם לקרוא את התגובות בשרשור, למי שמצליח להבין את האומנות העדינה הזו בטוויטר.
אחת המצחיקות שבהן:

ש: שאלת הדיוט, מה הוא קידם מאז שנכנס לכנסת?
ת: הורדת מכסים, ביטול תקנים ייחודיים, בגדול פשוט הקשיב לפקידי האוצר ונתן להם ליישם את מה שהם רוצים ליישם כבר שנים

גם הסולידית אימצה את אותה עמדה. מעניין אותי כמה אנשים זה יזיז בפועל, יש לי תחושה שכמות מכובדת אבל לא מספיק כדי להשפיע על סיכויי מעבר אחוז החסימה (שהם כמעט 0).

גם בפייס כבר קיבלתי פוסט מחברה טובה שחושבת להצביע.

אני סקפטי…
למה? לא כי אני לא חושב שקארה יעבור את אחוז החסימה, אלא כי גם אם כן הוא יהיה במפלגה קטנה והיכולת שלו להשפיע תשחק מאוד.

מזכיר לי את כחלון שהיה שר אוצר והלך לרוץ ברשימה נפרדת. בסוף הוא היה עוד ספיח של הליכוד ולא היה לו שוב את אותו הכוח שהיה לו כשהיה שר אוצר מטעם הליכוד.

קארה עשה הרבה דברים מוערכים בכנסת הזו, אבל מה הוא יוכל באמת לעשות כשיש לו רק ארבעה מנדטים?

האמת שגם אני נוטה מאוד כרגע להצביע לו, וזה אחרי שמאז שהוכרזו הבחירות היה לי מאוד ברור שאצביע לליברמן (בעקבות הקדנציה האחרונה המוצלחת וכמובן השר פורר השם יברכהו וישמרהו).

הסיבות די דומות למה שאורי כץ ציין, ואם אמרתי לעצמי אותן עוד לפני שהוא פרסם את הפוסט אז כנראה שיש בהן מן האמת. בנוסף, גם אם הוא לא יעבור את אחוז החסימה, אני מעוניין לתת לו בוסט לטווח ארוך וככל שהוא יקבל יותר קולות כך קטנים הסיכויים שהמפלגה שלו תיסגר על חוסר רלוונטיות לאחר הבחירות.

הציבור הליברלי בישראל אמנם מיעוט קטן, אבל כן יש לנו מנדט (או 4), אנחנו לא עד כדי כך קטנים. הבעיה היא כמובן שאנחנו כציבור בוחרים שלא להצביע לקארה אלא לאחרים משיקולים שגויים אסטרטגית, וזה חבל. אז הדבר הראשון שאני יכול לעשות זה לתקן את השגיאה שלי, ונכון לעכשיו קארה מקבל כנראה את הקול שלי.

חייב להגיד שאני שומע יותר יותר מאנשים “עם השיקולים הנכונים” שהם מתכוונים להצביע לקארה.

מישהו יכול להרחיב על הפעילות הפוליטית שלו והדברים אותם קידם?

לא יכול להגיד לך כל מה שהוא עשה, אבל אני יכול להגיד לך 2 רפורמות מרכזיות שהוא היה חלק מהן.
1.

הוא אחד מהמובילים של מהלך רפורמת הייבוא ביחד עם שר האוצר ליברמן ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי.

הסבר מפורט על מה זה בעצם רפורמת הייבוא
https://govextra.gov.il/economy/import/reform/

ניתן כבר לראות את התוצאות של רפורמת הייבוא בשטח:

אותי אישית הפעילות של אביר קארה הפתיעה אותי מאוד, חשבתי שהוא הולך להיות עוד ליצן שהגיע לכנסת סתם בשביל לעשות סיבוב. אבל הבנאדם באמת נלחם ועשה למען אזרחי ישראל, ח"ח לאביר קארה!

זה כאמור ברמה של כותר
ביותר פירוט, נתקלתי בקבוצת פעילים של אביר (אז לקחת בעירבון מוגבל) בתמונה הבאה:

לא עברתי על כלל 15 הנקודות שיש בתמונה, אבל הנוקדה של ביטול היטל עובדים זרים אינו חוק שלו אלא של ח"כ מירב בן ארי.

הסכם מביש של ממשלת “העשר מעלות ימינה” כניעה מוחלטת לאויב. ושוב, שהימין בשלטון , אי אפשר למנות פקיד במשרד ממשלתי בגלל ממשלת מעבר אבל ללפיד מותר להחזיר שטחים לאויב בזמן שאין לו אמון ציבורי בממשלת מעבר. ימין אסור שמאל מותר!

https://twitter.com/kaisos1987/status/1576455607703699458

https://twitter.com/KoheletForum/status/1576459038099144710

למה האפשרויות שלי צריכות להיות בין מי שימכור אותי לחרדים ובין מי שימכור אותי לערבים? נמאס לי כבר.

שוקל לא להצביע וזהו.

תצביע לקארה. אם הוא לא היה בימינה אולי אני היתי שוקל להצביע לו.

באמת תצביע לקארה.

זה באמת קצת קארה או חרא.

ובנימה קצת יותר רצינית - קארה ישב גם עם זה וגם עם ההוא. ימכור אותי לערבים אצל זה או לחרדים אצל ההוא. לא משמח אותי יותר מדי.

מה שמפריע לי בשיח (ואל תיקח את זה אישית שבחרתי לצוטט אותך, זה מאוד חוזר מצד רבים פה), זה שנדמה שמחפשים פה איזה פתרון קסם של מפלגת שלטון אחת שאין לה מתחרים ואין לה שותפים. בעיניי זה יכל להיות מצב עניינים מאוד מדאיג. זו אחת הסיבות שאני אצביע רק למי שלא ישב עם ביבי - כי ביבי והשלטון שלו זה דבר סטטי שאין לו מתחרים ואין בו מקום לדיעות מגוונות.

כאילו לא למדנו כלום מהכוח של פלורליזם בממשלה מכל מה שהיה פה בשנה האחרונה. ראינו איך קיצונים מצד אחד ודתיים מצד אחר, בוגדים במצביעים מצד אחד ובוגדות במצביעות מהצד האחר, ישבו פה יחד והקימו ממשלה שאשכרה קידמה דברים שלא היו פה כבר שנים.

אתם רציניים איתי? קארה? באמת לא הבנתם? בממשלה של ביבי הוא היה יושב וביבי היה עושה ממנו סלט קצוץ, חוחא ואיטלולה. ביבי היה משפיל אותו ולא נותן לו להעביר אפילו חוק חברתי אחד - שחס וחלילה לא יהפוך להיות פה יקיר העם או משהו כזה בטעות… אם יש דבר שביבי מפחד ממנו זה שהחברים הפופולריים בממשלה שלו יהיו בני אדם ולא בבונים. זה בממשלה הזו שבאה לתת פתרונות שאפשר היה לראש השולמנים להוציא את משנתו אל הפועל.

ובאמת משה…

בא לי להקיא מהילדותיות הזו. כאילו שקד ובנט ישבו להם ברעננה במוצאי חג הפסח ואמרו לעצמם - איך נדפוק את משה ונהרוס לו את החיים… אה, אני יודעת, בוא נחבור לסמולנים אחרי שנקבל את הקול שלו, זה בטוח יחרפן אותו.

ועכשיו אתה חוזר לביבי כמו אישה מוכה רק כי זה הדבר האחד שאתה מכיר. תודה באמת לביבי שלא מוכר אותי לקיצוניים אלא מגייס אותי במקום זה למלחמות הפרטיות שלו.

אתה באמת חושב שבנט בגד בך יותר מראש הממשלה שהשרה להגנת הסביבה שלו הפרה סגר, הדביקה מתפללים בקורונה תוך כדי כך, האשימה בכל הברדק שהיא עשתה את הנהג שלה (באמת!! כמה נמוך אפשר לרדת), לא הסכימה לשתף פעולה עם מחלקת חקירות אפידמיולוגיות שהייתה אמורה באותה עת לקטוע שרשראות הדבקה ועל כל החרא הזה היא אפילו לא קיבלה ממנו נזיפה. אם זה לא למכור אותך ולבגוד בך בתקופה שבה אסור לך לראות את האחייניות שלך או בני משפחה אחרים, אז אני באמת לא מבין את הראש שלך.

לא אכפת לי למי ימכרו אותי. תהיה פה קואליציה וזה אחד הדברים הטובים במערכת שלנו - שיש איזונים בין הסקטורים ואיכשהו עם כל החריקות העגלה מתקדמת קדימה. לך תצביע טל. תחזק את הסקטור שאתה חי בו וזהו. תצביע לכל מפלגה חילונית כולל הליכוד מצדי. החרדים יחזקו את החרדים, הערבים את הערבים, אנחנו צריכים לשים פתק חילוני בקלפי - לא משנה בכלל מי.

יוסי, שקד ובנט מכרו אותי וזרקו את מצביעי ימינה מתחת לאוטובוס. אני לא הצבעתי לביבי אז לא אכפת לי מה שרת איכות הסביבה שלו עשתה כן או לא.

קארה יש לו אחריות קולקטיבית אבל אני פחות אנטי נגדו.

ובכל הכבוד, אתה מתפרץ עלי יותר מידי, אני לא הכתבתי לך או לטל למי להצביע. אם תשים לב, אפילו המלצתי לו להצביע לקארה.

חחח זה בערך מה שהיה רק תחליף את השם משה לכל הפראירים שהאמינו להם… בזמן שהנוכל חתם בשידור חי בטלויזיה שהוא לא ישב עם לפיד , היו לו כבר הבנות בע"פ עם אותו לפיד.

ההתנפצות לרסיסים של ימינה מוכיחה שאני צודק.