פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

זה בהחלט מצב מטריד, אבל פה בארץ יש אזורים כאלה כבר שנים גם בלי מהגרים…

ככה אתה מלכלך על הקריות?

במהלך שבוע שעבר כשראש הממשלה התנהל בדחיינות כלפי החקירה ודחה אותה עד יום שישי מחשבותיי היו נתונות לניר חפץ שבינתיים יושב במעצר ומגונן על האיש שלא ממהר לשום מקום. היוהרה של נתניהו היא דבר בלתי נתפס. חצה את קו הטפשות מזמן.

ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה. שאלה לתומכי נתניהו פה, מהו הרף הנמוך שאתם תקבעו בשבילו, שבו אתם תגידו, טוב זה כבר יותר מידי, הגיע הזמן ללכת הביתה.? אני שואל ברצינות.

לא הצבעתי לליכוד, אבל רף של מה? עדי מדינה?

חשבתי שכל התיקים סגורים וחתומים, עם ראיות זהב וכו’…בשביל מה נותנים פרסים לעוד עבריינים?

גיא אתה לא יכול להתעלם מכך שמשטרה הרימה אבן ומצאה מתחתיה כל כך הרבה סוגי שחיתויות וכל כך הרבה שרצים שמוכנים להעיד נגד השרץ הגדול… ממש משפחת פשע הנהתניהו’ס.

את מה שהמשטרה מצאה עוד נראה, בינתיים עושה רושם שהיא מחפשת מחט בערימה של שחת ומוכנה למחול לכל עברייני המדינה בדרך. כמה עבריינים הראש של ביבי שווה? אחריו יגיע ראש ממשלה מושחת לפחות באותה מידה. ה"מקורבים", לעומת זאת, ימשיכו להסתובב שם למעלה ולערבב את הקלפים. כל מה שצריך זה קלטת קצרה כשרשרת חסינות…

כמה עבריינים תלבין כדי לתפוס ראש משפחת פשע? אז יותר. המשטרה תמיד מחפשת את הדג השמן יותר ובצדק. אחריו לא יגיע ראש ממשלה מושחת יותר זה בטוח. ויודע מה? אם יגיע כזה זה רק בגלל האתרוג שלך בפרט ושל הימין בכלל. חפץ הרו ופילבר כבר לא יסתובבו שם ומי שהביא אותם זה מי שהיה צריך עבריינים לידו.

גיא, עם חפץ פילבר והרו הם עברינים (ובצדק) מה זה אומר על מי שהעסיק אותם? הרי את העברינות שלהם הם עשו למענו, בכלל, תקנו אותי אם אני טועה, אבל עד מדינה חייב להיות עבריין,. עדי מדינה בטבעם לא שייכים לל"ו צדיקים. עד מדינה הוא דג קטן שאמור להפיל את הדג הגדול. שולה זקן היתה צדיקה? העדי מדינה נגד אולמרט לא היו שותפים לשחיתות שלו?

לא ואני לא חושב שמנהיג הימין הבא יהיה יותר מושחת, בעיני נפתלי בנט וגדעון סער הם אנשים נקיים.(לא צדיקים כמובן). הייתי רוצה שיגיע מנהיג מרכז-ימין (רצוי לא גנרל) , בנט עם הוא היה רץ במפלגה חילונית מסורתית, לא היה לי ספק שהיתי מצביע לו.

כמה עבריינים תלבין כדי לתפוס ראש משפחת פשע? אז יותר.

המינימום הנדרש, שזה לפי ההיגיון שלי - אחד בדיוק.
אם הארו מספיק כדי להפליל את ביבי אין שום סיבה לחתום על הסכמים עם פילבר וחפץ, שיזרקו את שניהם לכלא יחד עם “מי שהעסיק אותם”. לכל הפחות יכולים להטיל עליהם עונשים שאינם מאסר, אבל הם יוצאים נקיים לחלוטין (שולה זקן נכנסה לכלא ונקנסה, אגב; והשופט הסתייג לחלוטין מהסדר הטיעון).

גם ראש ההמשלה הבא יתערבב בענייני הון-שלטון-עיתון כי זה הביזנס, בדיוק כמו כל ראשי הממשלה שהיו לפניו. לצערך, הוא בודאות גם יהיה ימני.

ואם כל אחד מהם סוגר לך קצוות על עבירה שונה? האם למשטרה עדיף להגיש כתב אישום על 3 עבירות שוחד מרמה והפרת אמונים? מה יחזק את התיק המשטרתי? שיטת עבודה עבריינית שחוזרת על עצמה או עבירה אחת? איזה עניין אמורה המשטרה לגלות בפילבר הרו וחפץ כאשר ברור שהעבירות המיוחסות להם היו בהוראת נתניהו? הלא הם היו המוציאים לפועל שלו - לא של עצמם…

לגבי מי יהיה ראש הממשלה הבא - אם גם הוא יהיה כזה זו רק הוכחה שאת הימין כבר לא מעניין שלטון החוק ושאם זה היה תלוי בו הוא היה מעדיף דיקטטור חזק על פני ראש ממשלה הגון. מה שנתניהו עשה לישראל זו בגידה לא פחות. אם עבור הציבור הימני בישראל המנהיג חשוב יותר מהמדינה אז זה עצוב לא רק לי.

הערת אגב, לא רואה מישהו בימין שיכול לרשת את האופי השחיתותי של נתניהו לכן גם אם ייבחר ראש ממשלה, בניגוד לנתניהו הוא יהיה בר חלוף. צריך לאזן איכשהו בין העובדה ששלטון ארוך משחית לבין אי יציבות משילותית. אנחנו עברנו מקיצון לקיצון ובין הקיצונים אני מעדיף אי יציבות שלטונית.

1. האם זה לא מטריד אותך?
  2. אם כן, אתה לא סבור שהדרך להילחם בזה היא להעמידם לדין?
    אני הערכתי אולמרט כרוהמ, אבל ברגע שיש לבנאדם מעטפות של כסף במגירה, אז תודה אבל לא תודה

2 - בודאי שצריך להעמיד אותם לדין אם יש ראיות, אבל צריך לקחת את הדברים בפרופורציות ובעיקר לא להיתמם או להיות צבועים. אני אבהיר את דבריי שכנראה התפספסו בתיוגי כימני-ביביסט, דבר שאני לחלוטין לא: למרות האכיפה הבררנית, ההתנהלות הבזויה בגיוס עדי מדינה והפגיעה האנושה של רשויות החוק בדמוקרטיה - אם נתניהו יימצא אשם עליו לשלם את המחיר. אני נוסע באופן קבוע מעל המהירות המותרת, כמעט כולם עושים את זה, אבל כשבמקרה נתפסתי היה לי ברור שעליי להענש.

1 - שחיתות ברף הזה, של ביבי ואפילו של אולמרט (שהיא חמורה פי כמה), לא מאוד מטרידה אותי. הרבה יותר מטרידות אותי יוזמות שלום שנגמרות באוטובוסים מתפוצצים גם אם הן נעשות מכוונות טובות.

זה לא מטריד אותי כי אני פשוט לא מאמין באוטופיה מוסרית או אחרת, לא מאמין גדול בטבע האדם ופשוט בנאדם פרגמטי. הפיתרון שלי לטיפול ב"כח משחית" הוא לא מהפכני במיוחד: לתת פחות כח לשלטון ויותר חופש לפרט.

ליאור, הנושא והדיון מעניינים, אנסה לענות בהמשך.

כלומר אם למשל נתניהו דואג בגופו ש700 מיליון שקל יועברו לחברו אלוביץ’ בתמורה לסיקור אוהד אתה לא מגדיר את זה כשחיתות שהיא מאוד מטרידה? כי אתה יותר מפחד מהתוצאות של שלטון שמאל?

כלומר אם מזקקים את הטיעון שלך אתה בעצם אומר: השמאל כל כך מסוכן שפרגמטית אתה מעדיף שלטון מושחת.

עכשיו נניח שאני מוכן לחיות עם הטיעון הדמוני הזה כלפי השמאל (אני לא אבל נניח) - למה הטיעון שלך לא דורש פשוט לשמור על שלטון ימין אבל נקי כפיים? למה כל ראשי הממשלה הימניים שהיו פה מאז בגין (אולמרט, שרון, ביבי ואני מתפתה להכניס גם את ברק לרשימה) היו מושחתים?

בסקרים הליכוד מקבל יותר מנדטים. מתי בדיוק השתרשה האקסיומה שהליכוד=נתניהו/מושחת? מה קרה לכל נקיי הכפיים?

עם הטיעון ‘לתת פחות כוח לשלטון’ אני נוטה להסכים. למשל: ראש ממשלה לא צריך להיות מורם מעם. לא צריך לקבל הנחות סלב. לא צריך לקבל חקירות כבקשתך, לא צריך ליווי צמוד של הפרקליטות. לא צריך החלטה של יועמ"ש. שיסתפק כמו כולנו במשטרה. בטח ובטח לא צריך להיות בעל הסמכות למינוי היועמ"ש והמפכ"ל. בטח ובטח לא צריך למנות מקורבים למצב בו הם אלה שנדרשים בסופו של דבר להחליט לגביו. יתכבד רוה"מ להגיע בניידת לחצר הרוסים. כמו כל אזרח. אז גם יוכל לטעון לחפות עד שהוכחה אשמתו. כרגע מדינה שלמה נגררת בהליך איטי מידיי על טוהרת החפות. מקבל את זכות החפים אבל לא משלם את מחיר החשודים.

אם בימין היה עמוד שדרה היו בוחרים מישהו במקום. הדמוקרטיה בישראל היא דמוקרטיה של מפלגות. מפלגת השלטון יכולה לקבוע מי העומד בראשה.

עזוב שמאל וימין, יותר מפריע לי שבכל יום נהרג פה פועל בניין מאשר פרשת 4000. וזה נושא שכן באחריות המדינה.

אני באמת מבטיח להגיב לכל הדברים בהמשך, אני חייב לעבוד וזה לא שאנחנו מדברים על דברים ברומו של עולם כמו כדורגל :slight_smile:

עד שגיא יענה, ככל שהזמן עובר ואני עוקב אחרי התקשורת, אני מבין יותר ויותר שאין למשטרה כלום. אם היו להם ריאיות שרשרת עדי המדינה המגוחכת הזו הייתה נגמרת כבר מזמן.

גם הסיפורים שמופיעים חדשות לבקרים בכתבות הראשיות רחוקים מאוד מלהיות משהו שאפילו קרוב לשחיתות רצינית. אני יודע שיצא לי פה קצת שם של אוהד ביבי (אני לא, מעולם אפילו לא הצבעתי ליכוד), אבל בחייאת… היום בבוקר הכותרות הראשיות עסקו בזה שמה שיש לעד המדינה להגיד זה שהמשפחה שלו השפיעה על קבלת ההחלטות שלו. כלומר, שהוא בנאדם רגיל כמו כולנו.

ביבי נהנתן, אבל אני עדיין לא השתכנעתי שביבי מושחת במובן של המילה שדורש להעיף ראש ממשלה מתפקידו. כרגע אני מאשים את התקשורת הרבה יותר מאשר את ביבי.

כשיסתיימו החקירות למיניהן אני אוכל להביע עמדה באופן מעט יותר נחרץ, קשה להגיב לכל כך הרבה ספקולציות.

המועמד מהימין לראשות הממשלה נמצא במפלגה הלא נכונה וזו בדיוק הסיבה לכך שליאיר לפיד על כל מגרעותיו יש סיכוי מעולה לרשת את כס המלך.

פספסתי משהו? מי המועמד?

דוד, ברור שעדי מדינה… מה אתה מצפה שיהיה למשטרה? חתימה של נתניהו על הסכם שוחד עם אלוביץ’? עבירות צווארון לבן הן דבר שקשה מאוד להוכיח ולהתחקות אחריהם.

נפתלי בנט, רק חבל שהוא נמצא במפלגה של תמהונים.

לבנט יש כל מה שצריך כדי להיות ראש ממשלה חוץ ממפלגה.