פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

וואלה, חייב להגיד שאני אוהב את אביר קארה מיום ליום. מצער מאוד שהוא לא הצטרף לישראל ביתנו והוא לא הולך לעבור אחוז חסימה. כפי שכתבתי בעבר, הבחור הזה עדיף על הרבה ח"כ מ2 קצוות הקשת הפוליטית.

קריאה מומלצת, יעזור לאנשים פה להבין שזה לא “רק לא ביבי”, אלא גם כמות נכבדת של האלו שיושבים איתו במפלגה. הבאתי מלפני כמה ימים את הפירוט על כמה מירי רגב היא נזק למדינה, עכשיו קבלו את כמות הנזק שדודי אמסלם גרם למדינה.
https://twitter.com/AbirKara2/status/1584157739596804097
על מנת לחזק את האמינות את של השירשור , האחיין הליצן של דודי בא לעזרה
https://twitter.com/AbirKara2/status/1584867461534715904

אני גם שמעתי את לפיד אומר את זה ואני עדיין חולק על דעתך. לפיד משחרר סיסמאות ממש כמו המורה המאוס שלו. האחרים אגב לא דיברו דווקא על היותו נאשם בפלילים. על כל פנים, להיות בממשלה עם ביבי מתגלה כ lose lose situation פעם אחר פעם. לעומת ביבי רעם היו הרבה יותר נאמנים לקואליציה שהם ישבו בה (וכנראה שהם יהיו גם בקואליציה הבאה, על אפכם וחמתכם, אלא אם ביבי יפרוש או סמוטריץ’ יתקפל). בסוף היום, ביבי הנחש היה גם זה שהצליח להפיל את הקואליציה ע"י “קניה” של חכי"ם מימינה, ותרשה לי לגחך שעניין החמץ היה מה ששבר את הגב של סילמן. לי היא נראית זקופה ומשוחדת להפליא ולא אחת עם גב שבור.

אבל זה בדיוק מה שאני אומר לך בעצמי. כשהם יהיו הרוב הם ישנו את אורחותיהם כי לא תהיה להם ברירה. המדינה מאפשרת כרגע את מה שהיא מאפשרת כי יש מי שמממן את זה עבורם. כשזה לא יוכל להמשך הם יעברו לממן את עצמם בעצמם, כמו שאר החרדים בשאר העולם.

החרדים הישראלים הם בעיקר קורבן מוזר של תקיעות הסטורית מצד המנהיגים שלהם. בשאר העולם הם אנשים מכובדים שעובדים למחייתם (לא אתייחס כרגע למיעוט שכן עובד, זה ברור שזה לא מספיק).

בכללי אין בהם שום דבר רע, הם רק צריכים לרדת מהעצים שהמנהיגים שלהם גרמו להם לטפס עליהם. כל עניין הדרת הנשים הוא בדיחה אחת גדולה. אם גבר לא מסוגל ללכת ליד אישה ולחשוב על תורה אז כנראה שהתורה לא כל כך מעניינת אותו.

וגם, יש דבר שנקרא טלית. למה יש טלית? בבקשה:
“והיה לכם לציצת וראיתם אתו וזכרתם את כל מצות יהוה ועשיתם אתם ולא תתרו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זנים אחריהם” ( במדבר טו לט)
אז אם לחרדי יש בעיה כשאישה עוברת לידו בלבוש חשוף, שיציץ בצצית שלו וישאב ממנה את כוחו למען לא יתור אחר לבבו ואחרי עיניו ולא יהיה הזונה שלהם. זה הציווי שציווה אותם הקדוש ברוך הוא. הוא לא ציווה אותם להתרחק מנשים ולהדיר אותן מהחברה, אבל המנהיגים שלהם מציקים לנו שאסור להם להתערבב עם נשים בשביל להמשיך את הפרזיטיות שהופכת אותם לקהל שבוי. קיצר, זה לא אתה ואני זה רק הם שיצליחו לשנות את עצמם. לאט לאט אבל זה יקרה, יש להם את כל הכלים ובסוף גם ההנהגה שלהם תתקפל.

הממשלה הנוכחית באה לעבוד. לא יודע אם אתה מסכים על זה או לא, אני חושב שהם כן.
מכל הדברים שבעולם, הם לא התעסקו ב"כן ביבי לא ביבי". הם התעסקו בנושאים הבוערים שיש במדינה וקידמו דברים שהיו תקועים פה שנים (אני מרטיב רק מלחשוב איך היינו נראים עם תחבורה ציבורית בשבת).
לביבי כל כך לא אכפת מאיתנו שאפילו תקציב הוא לא היה מוכן להעביר בשביל שיוכל לתקוע את הסכין בגב של גנץ. תקציב זה כל כך לא משהו קטן, ובטח בתקופה של מגיפה עולמית שמשנה סדרי עולם בכלכלות. מאיפה החוצפה לא להעביר תקציב??

אז תסלח לי אם אני חושב שהשאר הם גם פוליטיקאים מחורבנים אבל עדיין עדיפים על אחד שיהרוס כל חלקה טובה למען השרידות הפוליטית שלו. מעדיף קצת פחות מוצלחים ממנו אבל כאלה שרוצים לעבוד גם למען המדינה.

ואל תבין אותי לא נכון, אם ביבי היה עובד למען המדינה הוא היה ראש הממשלה מספר אחת לטעמי. הבן אדם מאוד מאוד ממולח, עובד קשה, כריזמטי בטירוף ומסוגל למעשים שדורשים חיבורים, אחדות ונחישות. אבל הוא לא עושה את זה לטובת המדינה (זוכר את עניין התקציב) ולכן הוא לא רלוונטי.

אה כן, וישראל כץ שר אוצר… חחח… כמעט גרוע כמו יאיר לפיד שר אוצר.

אפכם וחמתכם? שלי? למי אני מצביע? גם קודם כוניתי משיחי מאיזושהי סיבה. לא כל בן אדם שלא חושב שצריך לפסול את ביבי הוא ביביסט ובפרט כשאמרתי בעצמי שהוא היה יושב גם עם עודה. הקפיצה הזו למסקנות מאוד מתסכלת כי היא מונעת כל שיח בנושא.

אני כמובן בעד לבטל תקציבים לכולם ומי שרוצה להתפרנס שילך לעבוד - ערבי, חרדי או סתם עצלן.

לצערי אני בכלל לא משוכנע שהם עדיפים עליו. גם לפיד מנהל במפלגת פח שלו דיקטטורת סמרטוטים כמו שביבי עושה בליכוד, ואפילו בלי מצע חרטא של דמוקרטיה אלא דיקטטורה מוצהרת. בנט הפר כל הבטחת בחירות שלו בשביל כיסא כשיש לו שישה מנדטים. את גנץ לא הייתי שואל על מזג האוויר כי הוא בטח צריך לעשות סקר עומק לפני שהוא עונה לי. הסיבוב של שקד והנדל הדבר הכי מביך שראיתי בחיי כולל ההפסד לברנטפורד.

אני לא מכיר אותו מספיק אבל אולי קארה יכל להיות אופציה מעניינת עבורי אם היה עובר אחוז חסימה. מכל היתר אני מעריך רק את סמוטריץ’ שהיה אחלה שר בתקופה הקצרה שניתנה לו, טוען שהוא ימין כלכלי (אצל אמסטרדמסקי), (עוד) לא נתפס בזגזוג אידאולוגי ואפילו הקלטות הסתר שמדליפים עליו אחלה בעיניי. פעם הערכתי את מרצ אבל מאז שישבו עם משליכי הומואים מגגות איבדתי כל אמונה בכוונות שלהם.

בקיצור לדעתי כמעט כולם יצאו מהביוב והמשחק מי יותר מסריח קצת מיותר בעיניי. שיהיו ילדים גדולים וימצאו פתרון בלי חרמות של כיתה ו’.

כתבתי על זה לא פעם. אני נגד זה.
אבל כמו שאמרו, הבעיה היא גם שביבי מתעקש על החרדים. ואם הם בממשלה תחת ביבי אני לא רואה שעשינו הרבה.

לא רק. הסיבה היא שהוא אדם לא אמין שיעשה הכל כדי לקדם את עצמו וידרוס כל יריב/עמית פוליטי ואפילו את המדינה.
לא במקרה כמו שכתבו לפני גם בימין לא אוהבים אותו (לראיה מה שבן גביר וסמוטריץ אמרו עליו).
אבל כן, אתה צודק כמו שכתבת ואי אפשר להתעלם מהמועמד של רבע-שליש מהעם.
אבל זה לא שאין סיבה לחרם עליו, הוא הרוויח כל טיפת כעס כלפיו ביושר.
לכל זה אפשר להוסיף את הפלילים.

זה כי רוב ההצבעה היא לביבי ולימין כי הם למדו שחרדים זה ימין וליברמן ושקד זה שמאל.
אני בספק אם יש אדם חילוני שחושב שצריך לקחת יותר מיסים כדי לממן יותר לומדי תורה וישיבות.

אתה צודק לגמרי וגם אותי זה דוחה שצריך להגיע למצב של שס או עבאס. זו בדיוק הנקודה שלי.
אני מנסה לקדם פה שיח שגם אם הפוליטיקאים עוד מתאמצים כדי לפלג, שלפחות אנחנו נבין שהפערים בינינו הרבה יותר קטנים מכפי שנראה על אף שבפועל זה נראה שכל אחד מצביע ותומך במשהו הפוך לחלוטין.

אני מנסה להבין אם מדינת דת זה מה שאתה רוצה.
תקן אותי אם אני טועה, אתה אדם עובד, אתה מבין שאתה תמטרך לממן את כל הלימודי תורה האלה? איך לך דבר כזה הוא טוב? אתה באמת מאמין שלימודי תורה עדיפים מעבודה וכל כך חשובים כך שצריך לממן אותם יותר?

אני מבין למה אנשים בוחרים בימין כי זה מה יש. אני פחות מבין אנשים עובדים שעושים זאת כי הם מאמינים שזה עדיף על ממשלת אחדות כלשהי

https://twitter.com/galithatan/status/1585196299942768640?s=20&t=j0x6iyhu0C4sEbDeMS1mgA

מה אני אגיד לכם… מזל שאני כמעט בטוח שהוא מחרטט על כולם. מסכים מאד עם מה שנכתב פה לא מזמן על הסטריאוטיפ על מצביעי ליכוד ועל טיפשותם, אבל ייתכן שהחוטא הראשי בזה, פעם אחר פעם, זה יו״ר המפלגה.

זה לא רק מצביעי הליכוד וטיפשותם. הצעות כאלו זה משהו שקוסם מאוד גם לאנשים שהם הרבה מעל ל"עמך" הרבה פעמים (לצערינו).

השכלה כלכלית זה דבר חשוב מאוד והציבור במדינת ישראל הוא בור ועם הארץ.

ביבי היה בזמנו שר אוצר טוב, הוא עשה מהלכים נדירים וחתך בבשר החי, הוא כמעט לא שרד את זה וכמעט נבעט מהחיים הפוליטים בעקבות זה, ואם לא היו צירופי מקרים או שרון שנכנס לתרדמת אולי הוא גם לא היה מצליח לעשות קאמבק.

איך עמית סגל בסרט שלו אמר ? הוא עשה שיעורי בית ומאז הוא לא יחזור לזה אף פעם.

פוליטית לא משתלם להיות חכם בנושא הכלכלי, זה רע אבל זה המצב.

שאלה לי לכל תומכי אביר קארה שכאן,

לו יצוייר שהוא פורש היום ומודיע לכל תומכיו להצביע לבית היהודי של שקד כי הגיעו להסכמות והוא יוביל את המדיניות הכלכלית שלה, אתם עוברים להצביע לשקד?

(בנתיים עמית סגל מפרסם שזה עלה על שרטון ולא יקרה אבל מעניין אותי אם היה קורה)

גועל נפש ברמה הכי גדולה שיש.
אני רק רוצה לציין, אותם אנשים שתולים את הכרזות האלו הם אותם אנשים שתומכים ומצביעים לציונות הדתית[רובם אם לא כולם תומכי “עוצמה יהודית”].
אנשים שמעיזים לקרוא לעצמם ציונים אבל בו זמנית בוחרים להשתמט משירות המדינה ומשווים את צה"ל למחבלים.
כמובן שלא חסר סיבות מדוע אני נגד הגוש המשיחי, הנה עוד סיבה אשר מדגישה בצורה ברורה מדוע בעייני אסור להם להיות בממשלה.

בכנות שאני לא מבין מה הבעיה במודעה הזאת.

לתפיסת גורמים רבים בימין המדיני-בטחוני במדינה, המערכת הבטחונית כולה שבויה עדיין ובאופן מסורתי בקונספציית אוסלו - החשיבה, האסטרטגיה, התפיסה הבטחונית.

התזה הזאת בימין מקבלת חיזוק משמעותי, אם נבחן באילו מפלגות מצאו את עצמם 80-90% מיוצאי מערכת הביטחון. כנ"ל סתם כל מיני בכירים בדימוס שמתבטאים בכל מקום, גם בלי להזדהות עם מפלגה ספציפית כזאת או אחרת. על כל אלוף גרשון הכהן ימני אחד, יש 10 עמי איילון, דיסקין, ידלין וכו’.

אני לא רואה שום בעיה בביקורת (עניינית) על הדרג הזה, ולקריאה להחליף דיסקט. זה שהם לובשים מדים והם אנשי צבא, לא אומר שהם חפים מביקורת. כמו כן, לא צריך לחכות שהם יפשטו את המדים ו"יחשפו" את הדעות שלהם, כדי להבין מהן הדעות האלה וכדי לאתגר אותן בזמן-אמת.
ולא השוו אותם למחבלים ולא כלום (לפחות לא פה במודעה, לא עוקב אחרי כל הפרסומים של כל המפלגות).

בדיוק כמו אם נציגי השמאל הכלכלי במדינה, היו יוצאים (שוב, עניינית כמובן) כנגד הדרג הפקידותי-מקצועי באוצר, שבאופן מסורתי הוא בבירור ימני מובהק.

לגיטימי לגמרי בעיניי.

יש המון ביקורת בשמאל הכלכלי על משרד האוצר ועל הפקידים בו, ואני לא זוכר מקרה בו הוטחו האשמות אישיות יותר נמוך מרמת מנכ״ל המשרד, וגם זה נדיר. יש פה חציית גבול להדביק פנים ושם לאנשים ולרמוז שהם אלו שאחראים אישית לזה שלא מכניעים את גל הטרור.

מי שראויים ל״ביקורת עניינית״ בנושאים כאלו זה ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ״ל. ואם הם מגיעים למסקנה שלא שהאלופים לא מקיימים את ההוראות שלהם כראוי אז הם אלו שצריכים להדיח אותם.

חוץ מזה, מה היית רוצה? שאלוף מרכז יכריז על חומת מגן 2 על דעת עצמו?

אני אטען שרובם מוצאים את עצמם במפלגות ובעמדות האלו בגלל השירות הצבאי שלהם

זו שאלה מעולה, וזו השאלה העיקרית שקארה שאל את עצמו אני מניח כאשר החליט לסרב להצעה (לפחות לפי “מסיבת עיתונאים” שנתן לפני מספר דקות מול בניין ההסתדרות (הטרלה) מול שניים וחצי אנשים). כנראה שהתשובה היא לא שלי ושל עוד הרבה אחרים.

הפספוס העיקרי היה כשלא התחבר לליברמן, זה היה החיבור הכי טבעי. אני כל יום משנה את דעתי למי להצביע משניהם.

אפתח ואומר שאני שונא את שיח ההשחרות (מטאפוריות ומילוליות כאחד) שמתקיים בפוליטיקה שלנו, משני הצדדים. כל הפלקטים האלה עם דמות “מהצד השני” שצבועה בשחור ואדום, משל הייתה היטלר בכבודו ובעצמו, היא ממש ממש לא הטעם שלי. הקמפיין של ליברמן לדוגמה, עם פתקי ההצבעה שהולכים ומושחרים כמו איזה סרטן - מחליא בעיניי. וזה למרות שאני מסכים עם הרעיון שעומד בבסיסו.

אבל גם לא צריך להיתמם. למרות שאני זה שביצע את ההשוואה מלכתחילה לפן הכלכלי, יש מספר הבדלים מרכזיים בין שני המקרים, שהופכים את הכרזה - גם אם לא ללגיטימית יותר, אז למובנת יותר תחת הנסיבות:
א. הנטייה של המערכת הבטחונית (כולל הדרג המדיני המופקד עליה) שמאלה, הרבה יותר משמעותית מהנטייה של המערכת הכלכלית אצלנו ימינה - על-אף עמדת הפקידים. אני מבטיח לך שעוד כמה שנים כמו השנה - הפרטות, ביטולי רגולציות, קפיטליזציה של המשק - וגם השמאל יצעק בקולי קולות.
ב. השיח המדיני-בטחוני בארץ הרבה יותר נוכח, מפותח וארוך שנים, מזה הכלכלי. לכל אחד בשכונה יש הבנה כלשהי על מה קורה במזרח התיכון, ובעיקר - דעה על איך לפתור את זה. בכלכלה, לעומת זאת, גם אנשים משכילים הרבה פעמים לא יידעו את ההבדל שבין תקציב שנתי לבין תקציב של 1/12.
זה גם מה שהופך דמויות משניות יחסית במערכת הבטחונית, כמו דובר צה"ל, לפרצוף מוכר בכל בית, לעומת ר’ אגף התקציבים לדוגמה.
ג. והכי הכי חשוב, ומתקשר במידה רבה לשני הסעיפים הקודמים - שיח מדיני-בטחוני הרבה יותר מעורר אמוציות ומדרבן לצאת ולהצביע, מאשר שיח כלכלי (וזה כבר דובר כאן בפורום לא אחת). אם מיכאלי או גלאון היו מתרשמות, שלצאת כנגד ר’ אגף התקציבים על המדיניות המצמצמת שלו בכל הנוגע להוצאות ממשלתיות - היה נותן להן איזשהו הישג אלקטורלי, הן לא היו חושבות פעמיים לפני שהיו עושות את זה.

אני לא בהכרח חולק עליך, אבל לא מהסיבות שאתה חושב. אני אטען ש:
א. מי שמקודם זה שמי שניתן להתרשם ממנו שהוא נוטה למדיניות ‘מתונה’ יותר. בימינו קוראים לזה - מדיניות ‘מכילה’…
ב. יש לי מין תזה כזאת, שאחרי שירות צבאי ארוך, הבכירים שלנו “מתעייפים” מלהילחם עם האויבים שלנו, ומחפשים קיצורי דרך. זה, בשילוב עם המנטליות הטוטאליטארית שינקו בצבא, מביאה אותם לתפיסה של ‘אנחנו נגיע להסכמים עם מקבלי ההחלטות בצד השני, גם אם הציבור לא ממש מאחורינו אבל אנחנו יודעים מה הכי טוב בשבילם’. זה היה מאוד בולט אצל ברק, קצת אצל מופז (למרות שלא ניתנה לו ההזדמנות), עכשיו אצל יאיר גולן, ואני חושש שכם גנץ כזה על-אף האנמיות הכללית שלו.

כן, אבל זה קל עבורי - בעולם נטול קארה שקד היא גם ככה האופציה המועדפת עלי.
(אם היה עושה אותו הדבר עם ליברמן, הייתי כנראה מצביע שקד.)

יאיר לפיד הציע לביבי עימות, ביבי התחמק ועדיין מתחמק עם שלל תירוצים. חברי מפלגתו של ביבי כל יום באולפנים עוסקים בוואטביזם במקום לענות על שאלות וכאשר נשאל מדוע ביבי מסרב להגיע לעימות עם לפיד הם מתחילים לגמגמם ולבלבל את המח על כל מינה שטויות.

אישית?אני לא מופתע שהוא מפחד מעימות אחרי הפעם האחרונה שהוא הגיע לעימות וקיבל בראש.
למי שמעוניין לראות את העימות האחרון שלו.

היה לו עימות לפני זה ב1996 מול פרס שהוא ניצח.

פרס הפסיד בגלל שהוא שכח פרט מסוים והציגו אותו כאשמי זקן שלא יכול לנהל את המדינה.
אני מניח שביבי מפחד שזה יקרה לו גם. הרי הוא כבר הוכיח את זה מעולה כאשר הוא אמר שהוא ישהה את המשכנתאות לשנה, אבל בעצם הוא התכוון לכך שישהה את התשלום על הארונונות[מובן שזאת בדיחה ושקר].

הקטע הכי משעשע שכתוב נפלה טעות בדבריו, אין פה שום טעות ושום דבר בסגנון. כפי שנאמר בידי אחד מחבריו הקרובים, הוא שקרן בן שקרן.

הקטע היותר פאתטי ומביך באי הגעה שלו לעימות מול לפיד, זה הראיונות שהוא מבצע. הוא לא הלך לאף לריאיון לערוץ 11,12,13 ולא חסר שם בדגש על ערוץ 13 כתבים ביביסטים שמוכנים להעניק לו ריאיון מפרגן ולא לשאול אותו שאלות קשות. אציין שהוא מעל שנה וחצי כבר לא התראיין בערוץ 12.
אבל איפה הוא כן בחר להתראיין?בערוץ 14, או בשמו האמיתי ערוץ התעמולה של ביבי.
ומי ראיינה אותו שם?
מגי טביבי, מי זאת אתם שואלים?
דוגמנית עם 200,000+ עוקבים באינסטגרם שהופיעה ב"אח הגדול" ואח"כ למדה קצת משחק ומכרה תכשיטים ושב-11 החודשים האחרונים מקריאה את החדשות בערוץ 14 שכל קשר בינו לעיתונאות מקרי בהחלט.
היא שאלה אותו בנוגע לעימות בינו לבין לפיד וזאת התשובה:
https://twitter.com/young_yeshatid/status/1585542820252762112
מי שמעוניין בריאיון המלא:
https://twitter.com/TalRimmer/status/1585325773237682176

ואז ביבי כנראה חשב לעצמו איך הוא יכול להציג את עצמו בתור כישלון ופחדן יותר גדול?אז 3 ימים לפני הבחירות הוא פתאום צרוד.

האם זאת דרך מתוחכמת בשביל שיפסיקו לשאול אותו על העימות ולקרוא לו פחדן או שהוא באמת “צרוד”?
את התשובה לשאלה הזאת אני אשאיר לכם לנחש.

ביבי הוא פשוט מתנה שלא מפסיקה לתת. לפני יומיים-שלושה נטען שהוא צרוד ולא יכול להתראיין ולא להגיע לעימות.
אבל בדיוק כמו שאר הדברים זה גם התגלה כשקר, שקרן בן שקרן אמרנו כבר?
לא רק שהוא לא צרוד, אלא הוא גם הלך להתראיין ב103FM, בתוכנית של אראל סגל וחיים לווניסון. עד לפה נשמע בסדר, נכון?
אבל הוא הסכים להתראיין שם אך רק בתנאי שחיים לווניסיון לא יהיה חלק מהריאיון.

https://twitter.com/odedkramer/status/1586649959859888129

תודה לביבי שענה על השאלה במקום לתת לנו לנחש.

נ.ב
חיים לוינסון פאתטי שהסכים לזה.

אראל סגל השופר הפאתטי שובר כל שיאי עליבות כמו תמיד:
https://twitter.com/odedkramer/status/1586650659985784838

השם של אביר קארה עולה פה די הרבה, מודה שלא ממש הכרתי אותו לפני זה, אז מצורפת כתבה שפורסמה עליו ב-THEMARKER (אביר קארה - 100 המשפיעים של מגזין TheMarker - TheMarker) במסגרתה נטען כי הוא זמם מראש להקים מסגרת פוליטית שתמשוך מצביעים מהמרכז־שמאל, ואז לחבור לנתניהו. ארגון “מחזקים” גילה כי קארה, שטען כי המחאה שהוא מוביל היא א־פוליטית, מזוהה למעשה עם ארגון ימין כלכלי כפורום קהלת.

מישהו יכול לשפוך קצת אור על הנושא?

זה בדיוק העניין. הוא לא “זומם” שום דבר. הוא במוצהר ובמופגן לא משחק את המשחק הזה של כן/לא ביבי - איפה שיאפשרו לו ליישם את המדיניות הכלכלית שלו שם הוא יילך.
באותה מידה יש גם את ה"סכנה" ההפוכה - שהוא יילך עם השמאל.

עד שיש אחד שלא מתעסק בשטויות האלה של כן/לא ביבי אלא בתוכן של ממש, מנסים לגרור גם אותו לסיפור :man_facepalming:t2:

השת״פ עם קהלת הוא יחסית טרי אם אני לא תוהה. בתקופת השולמנים לא היה ציביון קפיטליסטי מובהק, וגם לא לאורך חצי השנה הראשונה של הממשלה (פחות או יותר).

ממה שאני זוכר, אביר ייצג דעות של ימין כלכלי מרגע שהוא הצטרף לימינה. תכנית סינגפור וכל זה. לא עקבתי ממש אחרי השולמנים לפני זה, אז אני לא יודע אם מההתחלה הם הציגו פתרונות ימניים, או רק בכו שיקר להיות בעל עסק קטן/בינוני פה.

ובסוף הוא הלך לאחת המפלגות הכי ימניות, והקים ממשלה בלי נתניהו?
אגב, עוד משהו שאני זוכר זה שמרגע שהוא הצטרף לימינה הוא היה בין הראשונים שלא הפסיקו להדהד ש “נפתלי בנט ראש הממשלה הבא”, גם כשזה היה נשמע הזוי לאדם הסביר (יש יטענו שזה עדיין נשמע הזוי, ותודה לגדי אייזנקוט).

מעבר לזה, הם טוענים בסוף הכתבה שמחאת השולמנים דעכה מבלי שהשיגה כמעט דבר. מבין שהם פחות התרשמו מהפעולות הכלכליות של הממשלה האחרונה, שאביר (לצד ליברמן ואותו פורום קהלת הזכור לטוב) חתום על רובן.