פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

למה?
אתה לא מזהה פה תהליכים שקורים בחברה הישראלית?

למען הסר ספק, הגם שאני מזהה בדיוק את התהליכים שהוא מדבר עליהם בפוסט הזה, אני חושב שהוא מקצין בשיפוט שלו. אם החיים והחברה היו נמצאים רק בקצוות, אזי שהוא צודק. אבל החיים והחברה הם מארג ויש הרבה יותר מזה בכל מקום.

בכל זאת, החרדים לפחות לפי ההנהגה שלהם מתנהגים בטפילות, המתנחלים הלאומנים האלימים מתנהגים ברשעות (גם אם הם רואים זאת כעין תחת עין).

למה כל כך נחרדת?

האם פגשת אישית אדם כזה בחייך?

יש לי ביקורת קשה על החברה החרדית ובמיוחד על המנהיגים שלה, אני חושב שצריכה להיות ביקורת, ואם להגיד את האמת זה החשש הכי גדול מהממשלה שאני בחרתי בה, אבל זה נשמע לי הזוי להתחיל להסביר לך למה זה רע להגיד על בני אדם שהם מוטציות או טפילים ועוד דברים כאלו. וזה נשמע לי הזוי שחייל חרדי שמתגייס לצבא (ויש כאלו גם אם הם לא הרבה ) צריך לשרת בצבא שטינופת כמו אסא כשר חיבר את הקוד האתי שלו.

משום מה שקרו לך בזמן הקורונה מפיץ מחלות זה היה נוראי (באמת היה נוראי) אבל להשתמש בשפה הזו כלפי בני אדם זה בסדר.

תשנה כמה מילים שם ולא הייתי אומר לך שזה אסא כשר והייתי יכול לעבוד על כולם פה שזה הגיע מדפי המסרים של התעמולה של גבלס או היטלר. ושלא היה ספק, זה הרבה יותר גרוע ממה שקניה ווסט אמר.

דרך אגב פייסבוק מחקו לו את הפוסט וזה רע כי אני חושב שגם לחלאות כמוהו מגיע חופש ביטוי.

וחשבתי עוד שהפוסט שלו על “שלא צריך לתת לאופזיציה להצביע” כי היא לא אחראית זה דבר נוראי. בקצב הזה בפוסט הבא הוא יתחיל לצטט את אמנת החמאס ויקרא לה “יצירת אומנות”

בוקר טוב משה.

*להבהרה זה רק הסרטון הראשון שמצאתי. יש הרבה ויותר גרועים.

לא שאלת אותי אבל אני אענה בכל זאת.
אני פגשתי יותר מאחד, אישית. לחלקם יש כזה פה ג’ורה שזה עושה חשק לתת להם סטירה כזאת של אבא עם החלק האחורי של היד (בלי קשר למה הדעות שלך לגבי הדת).

בא לך גם לפגוש כמה? תעלה לעיר הבירה שלך פעם הבאה שיש מצעד הדגלים.

אני באמת לא מבין מה הואטביזם הזה קשור למה שכתבתי.

אותו דבר שכתבתי על כשר אפשר להגיד עליו.

התבטאות מביכה, גזענות יכולה להגיע מ2 הצדדים וכן היא גם לעתים נגד חרדים. אמירה שטוב מאוד שהסירו אותה מהרשת. מסכים עם משה לחלוטין.
אבל בואו נשים את הדברים בפרופורציה, מדובר באדם פרטי ולא במנהיג קהילה כלשהי או פוליטיקאי.

עם כל הכבוד לרוח צהל, אני בספק שחיילים קוראים אותה, אני יודע שאני לא קראתי אותה, ובטח שלא ידעתי מי כתב אותה, לא צריך להתרגש מכך שאלו דעותיו של מי שחיבר אותה.

לא זה לא טוב. חופש ביטוי נועד לכולם. גם לדעות שאחנו לא סובלים (כל עוד זה לא תומך באלימות).

זה גם לא חכם .

אין סיבה להגרר לוואטאבאוטביזם חברים.
אין סיבה בכלל לתת במה לאנשים שהם לא מובילי דעת קהל למיניהם ואני די בטוח שאיש פה גם לא תומך בדעותיו של הרב לגבי הומואים.

לא באתי לטעון שאסא (אגב קבב מדהים למי שעדיין לא טעם) הוא בסדר או שזה מבטל.
רק להראות שזה הלך הרוח במדינה וכולם שונאים את כולם וכולם חארות אותו דבר :slight_smile:

לדעתי שם חופש הביטוי נחצה. כשמבטלים ציבור שלם וקוראים לו מוטציה וטפיל.
את הדעות שלו הוא יכל לומר בצורה סבירה, הוא בחר שלו.

גב הרב לוינשטיין הוא ראש המכינה הצבאית. מחנך מאות צעירים חרדים ודתיים.

מניח שפה לא תומכים בו אבל-

זה לא שאין לו תמיכה.

דיברתי על אסא כשר.

לגבי הוואטאבאוטביזם. טענתי שלהביא דברים של הרב הם לא תגובה למה שמשה העלה. הם יכולים להיות דיון חדש.

חלילה לא מסכים עם הרב ולדעתי על אמירות כאלה צריך לפטר אותו מכל שירות ציבורי כלשהו. פשוט אדם רע וגזען.

הנקודה שלי הייתה שמשה הזדעק כאילו קרה פה משהו יוצא דופן. זה לא. ככה כולם מדברים על כולם, חרדים על חילוניים ולהפך, ערבים מוסלמים על ערבים יהודים ולהפך.

הדיון צריך להיות על הלך הרוח בחברה הישראלית לא על אדון אסא.

אם תשאלו אותי, הקדנציה של הממשלה הנוכחית תגרור הקמה של מפלגות ימניות בלי אלמנט דתי (או בעלות אלמנט שמרני אך לא קיצוניות)
בסוף אני בטוח שמשה אינו היחידי שמפריע לו הדעות הקיצוניות של המפלגה אליה הצביע. אבל הוא רצה ימין והאלמנט הביטחוני ניצח אצלו.
זה מתחבר למה שאני חושב על הבעייתיות בהצבעה ביטחונית, חברתית וכלכלית בבת אחת כי זה מחייב אותנו להתפשר על אלמנטים בדעותינו.

כמו שכתבתי לפני, בסוף המדינה מוצאת איזון, הגדילה הדמוגרפית לא חדשה ועדיין אנחנו מוצאים את עצמינו מתנדנדים מימין לשמאל כבר 70 שנה.

וזו הבעיה הכי גדולה. במקום להתחבר אנחנו מתפלגים יותר.
במקום שהחרדי ינסה להשתלב בחברה הוא מוצא את עצמו דחוי ממנה.
אמירות כאלה הן בדיוק מה שמפריע לעם להתאחד.

כל עוד זה לא הטפה לאלימות, חופש ביטוי מבחינתי זה דבר קדוש בעיני. לא הרוחת כלום מזה שמחקו לו את הפוסט אלא רק הגברת לו את תחושת הרדיפה המזויפת שלו.

כל מי שמבטל אנושיות של אנשים אחרים לרמה של טפילים ומוטציות הוא אדם שפל בעיני. איש מתועב שצריך להתרחק ממנו. זה לא משנה אם קהל היעד הוא הומואים שמאלנים ימנים מוסלמים נוצרים יהודים צרקסים או כל מיעוט או גזע אחר שלא כתבתי פה.

ההבדל הוא שאסא כשר הוא אישיות לגטימית במינסטרים הישראלי בעוד שהרב הזה, שאין לי מושג מי הוא. (לא מבין ברבנים) הוא לא.

אם היית במצעד הדגלים בעיר שבה גדלתי כנראה שראית שרוב האנשים שמשתתפים בו בסדר גמור (ואכן אמרת “חלקם”).
לכן, לומר “המתנחלים האלימים” זהה ללומר “החילונים הפדופילים”. האם יש מתנחלים אלימים? כן, כמו בכל חברה. האם יש חילונים פדופילים? כן, כמו בכל חברה. המילה הראשונה בכל אחד משני המושגים האלו מיותרת ומלבה שיח שנאה בין אנשים שלא מכירים בכלל אחד את השני.

מה בו יותר מיינסטרימי מהרב הראשי של המכינות הצבאיות?

המצאת תפקיד. אין כזה דבר.