פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

כמו שאמרתי לא מכיר את הרב הזה או התפקיד שלו. אני גם לא מעריך יותר מידי רבנים. ויש לי הרבה מאוד ביקורת עליהם. במיוחד על המנהיגות של החרדים. שהיא איומה ונוראה בעיני.

אבל אסא כשר הוא מחבר קוד האתי של צה"ל. זה לבד אמור להגיד מי האיש והמשמעות שלו.

ובמקום להתסכל על איזה רב ולחפש קטעים ביוטיוב אפשר להסתכל בצורה אוביקטיבית על החברה הישראלית ולהבין שיש היום פתיחות יותר גדולה.

אמיר אוחנה ושפי פז הם עומדים בראש הפופלאריות בימין הישראלי. אחד הומו והשניה לסבית. לציונות הדתית יש “תא גאה”

הוא טעה בניסוח אבל לא בנקודה שחשובה. יגאל לוינשטיין הוא ראש המכינה הקדם צהלית. הוא איש חינוך בחברה הדתית והוא מחנך מאות אם לא אלפי נערים צעירים לשנאת נשים ולהטבים.
אם כבר יש הבדל בינו לבין אסא הוא שלכבוד הרב יש השפעה ישירה יותר וגדולה יותר על החברה שלנו.

(למרות שאתה לא מכיר משה)

הייתי אומר שאסא כשר מבייש את נערותו אבל גם בנערותו הוא בייש את זקנתו. פילוסוף בשקל. היה עלה תאנה נחמד לכל הדורשים לשלום הצבא המוסרי ביותר בעולם.

כמובן שלא צריך להכליל ואני לא חושב שכל המתנחלים אלימים (אני מכיר כאלה שהם אנשים משכמם ומעלה אבל עליהם לא שאלת).
שאלת אם יצא (לא לי אבל ניחא) לפגוש אחד כזה. עניתי שכן ושיש הרבה כאלה. לא כולם כאלה אבל יש מספיק כדי להתיחס לזה כתופעה לא רצויה (כנל לגבי פדופילים חילוניים, לא שהבנתי מה ההקשר או שבחברה הדתית זה לא קיים).

אופ טופיק. כל הניסיון הזה להיות הצבא הכי מוסרי בעולם רק מזיק לנו. צהל לא צריך לשאוף לזה כי גם הצבא האמריקאי או הבריטי לא שואף להיות כזה. צהל צריך לשאוף להיות הצבא הכי טוב בעולם שמנצח מלחמות בצורה הכי מהירה והכי יעילה .

אפשר להגיד את אותו דבר רק הפוך בטח שבחברה המסורתית יותר. אבל אתה בחרת להגיב על אדם אחד ולא “להסתכל בצורה אובייקטיבית על החברה הישראלית”.
מה גם שלמרות שלא קראתי את הרוח הצהלית או מה שזה לא יהיה אני מוכן להתערב שלא כתוב שם רע על חרדים או דתיים.

שזה גם הכי מוסרי בסופו של יום.

אתה היית צודק אם הייתי מכליל והייתי אומר כל השמאל הישראלי. או כל החילונים. התיחסתי לאדם אחד.

שבחור דתי מתגייס לצהל הוא לומד על הקוד האתי ואת הקוד האתי של צהל כתב איש גזען ואנטישמי. ולפני שהשאלה הבאה תגיע, אם את הקוד האתי היה כותב הומופוב שונא שמאלנים אני חושב אותו דבר.

את הקוד האתי צריך לבטל גם בלי קשר לכשר, מאותה הסיבה שליאור רשם למעלה. (למרות שאני חושד שהמניע של ליאור שונה משלי)

הם לומדים את הקוד האתי או על יוצאו ופועלו של אדון כשר?
ובכלל השאלה היא מה כתוב בקוד האתי. אם אדם גזען ואנטישמי כותב את הקוד האתי אבל בקוד כתוב שצריך לכבד ולאהוב כל גזע וכל יהודי אז מה זה קשור מי כתב אותו?

יכול להיות שלא הובנתי פה כהלכה.
בין המתנחלים יש גם כאלו שהם לאומנים אלימים שמתנהגים ברשעות. האם פגשתי כאלה אישית? זה משנה? ואם לא פגשתי את ביבי אז הוא לא קיים? לא מדובר פה בהשערה או בשמועה. יש בהחלט נוער גבעות שהפעולות שלו היו נקראות טרור אם הינה בצד השני. לעתים הן מוגדרות טרור גם מהצד שלנו בסופו של דבר. נדמה לי שראש המפלגה"עוצמה יהודית" הורשע בטרור או משהו בסגנון?

בכל מקרה התופעה קיימת והיא בעייתית. לא אמרתי, גם אם זה נשמע ככה, שכל המתנחלים הם לאומנים אלימים. אם הובנתי ככה אז סליחה.

@mos56 אני חושב שאנחנו מסתכלים על המילה בצורה שונה.
החברה ככלל עוברת שינויים כל הזמן ובכל דור ודור, החברה היא גוף שעובר אבולוציה. ושינוי אבולוציוני גם נקרא מוטציה. אני לא רואה במילה “מוטציה” גנאי. אין בה טוב או רע, זה תהליך טבעי.

לא מכיר את אסא כשר ולכן אין לי דעה מקדימה עליו. אני לא מחבר את הדברים שאמר לדברים אחרים, ומה שהוא אומר בפוסט בהחלט קיים פה. אם החברה החרדית או המתנחלים לא אוהבים את זה, אז שלא יתנו לו לזה המשך וישנו את המנהגים החדשים האלו.

אז… עניין אותי מה היה קורה אם בלד ומרצ היו עוברות את אחוז החסימה. האם היה באמת תיקו 60-60 כמו שמפמפמים לנו בתקשורת? או שביבי כן היה מצליח להשיג את המנדט ה61?

החלטתי ליצור תרחיש דמיוני שבו מס’ הקולות של הבחירות האחרונות נשאר זהה, אך שישה תנאים השתנו:

1. הבית היהודי מצטרפת לציונות הדתית.
  2. מרצ מצטרפת לעבודה.
  3. בלד מצטרפת לחדש-תעל.
  4. ישראל ביתנו חותמת הסכם עודפים עם כחול לבן.
  5. יש עתיד הסכם עודפים עם עבודה-מרצ.
  6. רעם הסכם עודפים עם חדש-תעל-בלד.

כלומר, גוש הרלב מתאחד בצורה המיטבית למניעת בזבוז קולות.

לשם כך נעזרתי בשיטת החישוב המוצגת באתר כנסת ישראל:
https://main.knesset.gov.il/About/Lexicon/pages/seats.aspx

והנה התוצאות:

לפני הסכמי העודפים יחסי הכוחות היו:
59 - גוש נתניהו
07 - חדש-תעל + בלד
49 - גוש לפיד

חלוקת הסכמי העודפים קבעה:
2 מנדטים לליכוד + ציונות דתית.
1 ליש עתיד + העובדה-מרצ.
1 לרעם + משותפת.

מה שהיה נותן לביבי 61 גם במצב בו לא היו מתבזבזים קולותיהם של מרצ ובלד.

נ.ב: אני די בטוח שיש טעות באחת הנוסחאות של אתר הכנסת איפשהו בשלב השלישי, ככה שיכול להיות שהליכוד היה מקבל 29 והציונות הדתית 15. לא קריטי בחלוקה לגושים.

לא מכיר אותו, זה מה שחשבתי שכתבו ולקחתי את זה.
אין צורך להתעסק בתפל. טעיתי בתפקיד שלו אבל לא במשמעות שעומדת מאחורי זה. אדם שמנהיג קהילה לא אמור להגיד דברים כאלה. זה לא משנה אם הוא הרב הראשי של המכינה או ראש המכינה.

זה משנה מאוד ביחס לכמה הוא מיינסטרים. מוס טען שאסא כשר אדם מאוד מוכר, וטענת שלוינשטיין גם מאוד מוכר כי הוא הרב של כל המכינות. הוא לא הרב של כל המכינות, והוא לא הרב של “המכינה הקדם צהלית”. הוא רב של מכינה אחת מתוך מאות מכינות בישראל. להשוות אותו למחבר הקוד האתי של צהל זו בדיחה.

אם לשפוט את ההיסטוריה של ביבי, אני חושב שזה ימנע ממנו מלתת לסמוטוריץ’ את האוצר.

ההפך, שאל את לפיד איך ביבי הפיל אותו בפח לאוצר בזמנו…

סמוטריץ לאוצר יריב לוין למשפטים שיקלי למשרד חינוך ואוחנה לתפקיד בכיר בממשלה וזה היה התסריט הכי טוב בשבילי ולנוכח הממשלה הסוצאלסיטית לרעה שעומדת לקום לנו אני גם יוסיף שזה הכרחי לשמור על שפיות .

תגידו זה רק אני או שאפשר עכשיו לפרוץ לחשבון של הנשיא ולהטריל אותו חופשי?

https://twitter.com/ishaycoen/status/1590592678848516099

image

עזבו שטויות, דרעי כשר אוצר???

אמא’לה.

אמרנו את זה על עמיר פרץ כשר ביטחון… בתכלס, המשרדים עצמם לשמחתנו עובדים כרגיל והשר רק יכול להתוות מדיניות שגם אם היא שונה מקודמתה עדיין לוקח זמן להנחיל אותה למשרדים בטח בכאלו סדרי גודל.

ה Overreacting של כל מחנה השמאל לממשלת הימין הזו פשוט הזויה. כן, סמוטריץ יבטל מצעדי גאווה, דרעי ייקח את כל הכסף לחרדים ויפטור אותם ממסים ללא תלות בכמות הילדים שלהם, בן גביר יאשר לירות בכל ערבי חשוד/לא חשוד סתם כי זה כיף והוא טרוריסט יהודי וביבי יוציא מחוץ לחוק את בית המשפט והפרקליטות.

תנוחו. עולם כמנהגו נוהג.

המממ…

בגדול הרבה ממה שאתה אומר נכון אבל עדיין…
ליברמן הטיל מס ״חרדים״, החרדים דורשים את הביטול המיידי שלו, מה ימנע מהם? מה ימנע מהם להטיל מס ״מעמד ביניים״ כנקמה?

כץ וביבי פיזרו כספים בקורונה כאילו אין מחר. גם אתה קיבלת 750 שקלים? אני יכוול להבטיח לך שכעובד הייטק שפרנסתו לא נפגע בקורונה אני לא הייתי זקוק למענק הבעייתי הזה. מה ימנע מביבי ודרעי לחלק מענקי שקר כלשהו בהמשך? אני בטוח שפקידי האוצר לא אהבו את מענק הקורונה ולא יאהבו הרבה דברים שיקרו הלאה ושקרו תחת כל מיני שרי אוצר. בסוף היום הפקידים הם אנשי ביצוע והם צריכים לבצע את מדיניות השר הממונה עליהם.

למשל, אני חושב שביטול סבסוד המעונות לחרדים הוא רעיון בעייתי. מצד אחד, כן. למה לסבסד משפחה שהבעל בה יושב ולומד תורה עלאק (בוא תזרום איתי רגע, זה כמו שכל אחד מהחילונים יקח מכחול ביד, ישרבט איזה חרא על קאנבס ויבקש מענק תרבות כי הוא אומן ולא צריך לעבוד אלא להיות ממומן ע״י המדינה. זה בעייתי וזה לא שונה בעולם החרדי כי לא הגיוני שכולם ״תורתם אומנותם״ אז המדינה תפרנס אותם עד גיל מאוחר.) מהצד השני של הסבסוד הזה נמצאות אמהות חרדיות שכן יוצאות לעבודה ונמצאות במעגלי עבודה מכובדים בזכות האפשרות שלהן לסבסד מעונות לילדים. מהצד השלישי של הסיפור, נמצאים הילדים שמגיעים למעונות מפוקחים בזכות הסבסוד ולא מגיעים למעונות לא מפוקחים (על כל המשתמע מכך מבחינת חינוך, תנאים תברואתיים, צפיפות בכיתות וכו׳) של אמהות ״אין ברירה״ שבכל זאת רוצות לעבוד ולא מקבלות סבסוד.

ליברמן היה טיפש כשניסה לעצור את הסבסוד הזה ככה בקלות, אבל מה שאני בא להגיד זה שהוא היה יכול לעשות זאת כי עצם הסבסוד לא היה קבוע בחוק אלא תקנה שהוא היה יכול להשפיע עליה כשר אוצר.

עכשיו, אל תבין אותי לא נכון. אני חושב שלשרים המיועדים יש הרבה יותר כוח ממה שאתה טוען שיש להם, אבל גם הם זוכרים שבעוד ארבע שנים יש בחירות ושרוב הציבור בארץ הוא חילוני. בטח ובטח כשמדובר בציבור משלמי המיסים. אז כן, הולכת להיות לנו מדינה עם צביון יהודי מסורתי הרבה יותר ממה שאני הייתי רוצה שתהיה אבל אני גם חושב שלא ידרכו עלינו יותר מדי בשלב הזה.

אבל ככה או ככה, אנחנו מנחשים משהו שבקרוב מאוד לא נצטרך לנחש מהו. התוצאות בשטח יהיו ברורות בממשלה הזו כמו שהיו ברורות בממשלה הקודמת.

אגיב מאוחר יותר באריכות - אם יתפנה לי זמן.

רק על הנקודה האחרונה - כל הממשלה האחרונה משכה מעט שמאלה אבל לא העזה יותר מדי, וכשהיא העזה היא קבלה את הפצצה לפנים והתפרקה. אתה יכול להניח שהימין חשש מהפרוגרסיה השמאלנית אבל בתכלס זה לא השפיע יותר מדי. להומאים מותר לתרום דם ומזמן השתחררנו מהאמונה הנוצרית לפיה איידס זה עונש של הומואים, כולם עם יותר מודעות היום לשמחתנו. אבל כן, השינוי בטפסים של תרומת דם להורה 1 והורה 2 כי יש 5% שנפגעים מזה הוא מערכת של טמטום ברמה אמריקאית. תרגיעו, הורה 1 והורה 2 זו פגיעה במעל 60% מאוכלוסיה, אני זוכר בבית ספר, אמרו 60% זה רוב.

גם כאן בממשלה שתבנה היא תסחב מעט ימינה, אז היא תבטל - נניח - את הורה 1 ואת הורה 2 ותחזיר את אבא ואמא, האם זה כזה גרוע? לא! כי גם הורה 1 והורה 2 זה לא גרוע וזה סתם תרבות מסוימת לכפות על השני ללא נזק בתכלס.

מצעדי הגאווה ימשיכו (לא מבין למה צריך מצעדים אם אתה טראנס/הומו/קוקסינל, אולי שווה לעשות מצעד אוהבי הפיצות? מה זה נותן?), לא יכריחו אותך לשמור שבת ו/או כיפור וכנראה לא תוכל למצוא חמץ בבית חולים בפסח.

שורה תחתונה, האפור נטה יותר שמאלה בממשלה הקודמת ויטה יותר ימינה בממשלה שתקום, אבל זה רק אפור! השחור והלבן של כל צד לא יגיעו אף פעם. בתקווה.

לגבי פן הכלכלה - בערב אם אספיק ואזכור.